Jump to content

Κάλεσμα Σε Ερινύες


DinoHajiyorgi
 Share

Ποια είναι η ερινύα της καρδιάς σας;  

31 members have voted

  1. 1. (ψηφίζετε ΑΥΣΤΗΡΑ τρεις συμμετοχές)


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

εγώ μάλλον δε θα μπορέσω να γράψω σε κανέναν από τους δύο.

:aangry:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sonya

    33

  • DinoHajiyorgi

    66

  • Cassandra Gotha

    27

  • Eugenia Rose

    46

εγώ μάλλον δε θα μπορέσω να γράψω σε κανέναν από τους δύο.

:aangry:

 

Στις Ερινύες μου φαίνεται δύσκολη η εισαγωγή και έχω περισσότερη όρεξη για εφ τελευταία, παρά για φάντασυ. Στον καλοκαιρινό διαγωνισμό θα λείπω διακοπές (25/6 με 9/7). Αλλά έχω αρχίσει να γράφω κάτι άλλο, εκτός διαγωνισμών... Έεελα, μη μου στεναχωριέσαι και θα σου ανέβουν τα τριγλ;-)

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα πάνε καλά τότε σε εύλογο χρονικό διάστημα κοντά σας...

 

Black Rose (Μαύρο Ρόδο)

adenium_blackfireno2400.jpg

κατευθείαν από την μάυρη καρδιά της Eugenia Rose... :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα πάνε καλά τότε σε εύλογο χρονικό διάστημα κοντά σας...

 

Black Rose (Μαύρο Ρόδο)

adenium_blackfireno2400.jpg

κατευθείαν από την μάυρη καρδιά της Eugenia Rose... :devil2:

 

Αυτό δε μου κάνει για μαύρο ρόδο, για μαραμένο ρόδο μου κάνει! :tease:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε μου κάνει για μαύρο ρόδο, για μαραμένο ρόδο μου κάνει! :tease:

 

Ψάξε για το desert rose αγαπητή μου.... να δεις τι θα σου βγαλει :lol: (απο τώρα άρχισε ο λυσσαλέος ανταγωνισμός....:tease:τυχερέ Χατζηγιώργη...)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΕΚΛΕΙΣΕ ΕΝΑΣ ΣΥΓΓΡΑΦΙΚΟΣ ΜΗΝΑΣ

 

ΕΜΕΙΝΕ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε; Να αρχίσουμε κανένα ποστεράκι ή είναι νωρίς; *nerd*

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόνο και μόνο για να σπρώξω την αφεντιά μου να τελειώσει ανεβάζω teaser

 

 

BLACK ROSE

SOON .....

Desert_Sanai_warrior_by_sancient.jpg

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έρθει σύντομα...

 

... και μάλιστα...

 

...ΜΟΝΟ ΟΛΟΚΛΗΡΗ!

 

k-eyes-faces-femdom-Faces-and-Eyes-2-style-moudy-women-beautiful-2-arabic-eyes_large.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έκτακτη και Αναγκαία Παράκληση προς υποψήφιες Ερινύες:

 

Σας παρακαλώ όλες, ΟΛΕΣ όσες γράφετε για τον παρόντα διαγωνισμό, να δώσετε μια αναφορά εδώ τώρα, στις πόσες λέξεις βρίσκεστε π.χ., για να εκτιμήσουμε τον αριθμό των συμμετοχών… ΚΑΙ να προσδιορίσουμε την ελαστικότητα του ορίου λέξεων που θα κάνουμε αποδεκτά. Μου ήρθαν ψίθυροι για μεγέθη νουβέλας από ορισμένες που ξέρουν να πάνε προς Άρτα μόνο από Γιάννενα.

 

Κανονικά πρόβλημα δεν έχω, όρεξη να’χει ο καθένας να το διαβάσει. Σκέφτηκα όμως τις παλιές, καλές, επαγγελματικού φρονήματος Ερινύες, τις παλιοσειρές δηλαδή, που εργάζονται σε διπλό κόπο, από τη μια να πουν μια καλή ιστορία, και από την άλλη να κόβουν, να ξηλώνουν και να ράβουν για να πετύχουν το ζητούμενο όριο λέξεων. Και από την άλλη, αυτά τα φρούτα της νέας φουρνιάς, να απλώνουν την γλώσσα ροδάνι και «κοιτάξτε καλέ κύριε διοργανωτά τι όμορφα που σας χαμογελάω.»

 

Δώστε λοιπόν μια αναφορά, δείξτε η μία στην άλλη πόσες είναι οι λέξεις σας. Εγώ θα δείξω ελαστικότητα, φτάνει όλες ισάξια να γνωρίζουν ότι έχουν το δικαίωμα να ξεφύγουν λίγο. Δεν θα ένιωθα δίκαιο ένα διήγημα 3.000 – 4.000 λέξεων να συναγωνίζεται ένα άλλο, 6.000+.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι κοντά στο διχίλιαρο. Δε με πειράζει να πάνε και στις 5000 λέξεις οι ιστορίες, αλλά όχι παραπάνω, έλεος! Κοντά είναι ο Νοέμβρης, κρατήστε νουβελοϊδέες για το νανόριμο! :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι κοντά στο διχίλιαρο. Δε με πειράζει να πάνε και στις 5000 λέξεις οι ιστορίες, αλλά όχι παραπάνω, έλεος! Κοντά είναι ο Νοέμβρης, κρατήστε νουβελοϊδέες για το νανόριμο! :Ρ

Αποδεκτό το veto και από μία μόνο συμμετέχουσα! Να φροντίσετε ανάλογα οι υπόλοιπες τα κείμενα σας.

 

Αναμένω κι άλλες αναφορές, παρουσίες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 6300. :lol: Σήμερα θα συνεχίσω ελπίζω να τελειώσω απόψε. Γενικά ευελπιστώ να κόψω στο editing. Αλλά δεν θα ενοχληθώ και πάρα πολύ αμα την ανεβάσω εκτος συναγωνισμου.

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα μου φτάσουν οι λέξεις που έχεις δώσει, αρκεί να προλάβω (δεν είμαι σπίτι μου εδώ και μέρες, και το διήγημα θέλει πολύ ακόμα). Αλλά καλό θα ήταν να μην ξεφύγουμε πάνω από τις 4500 - 5000 το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 600 λέξεις μαζί με την εισαγωγή και καθόλου διάθεση για διηγήματα. Έχω επίσης μια τεράστια μάχη στην τριλογία μου και δε μπορώ να την αφήσω στο σημείο που βρίσκεται. Μένω με το κεφάλι ψηλά στην κερκίδα και παραδίδω το μέλλον του θρήνου και του οδυρμού στις επερχόμενες γενεές... :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε λοιπόν Lady Nina, Eugenia Rose, Cassandra Gotha, Sonya και ίσως την Nienor (που είσαι ω Nienor);

 

Μου βγάζει έναν προβληματισμό ως προς το poll και την ψηφοφορία, αλλά βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελείωσα με τον αίσιο αριθμό των 6.506 λέξεων μαζί με την εισαγωση (ευτυχως... ). Προσπαθω να κόψω όσο μπορω και εγω.:book: Επειδή έτσι και αλλιώς οι συμμετοχες είναι λίγες και ο δοαγωνισμός φιλικός εγω δεν έχω πρόβλημα να ειναι και εκτός διαγωνισμου. Αλλα αυτό θα το δούμε προς το παρόν το παλέυω όσο μπορω σε φιλαθλο πνευμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν οι συμμετοχές αποδειχτούν 5, μετράω και την Nienor - αχ που είσαι Nienor - είναι λιγότερες από όσες έλπιζα. Πιστεύω ότι στο poll θα πρέπει να ψηφίζουμε μόνο 2 διηγήματα.

 

Έτσι, η συμμετοχή της Ευγενείας καταντάει εκβιαστική, γιατί την έχουμε ανάγκη, και θα γίνεται λιγότερο εκβιαστική με όσες περισσότερες λέξεις σφαγιάζει. Γι αυτό Τριανταφυλλένιε μπελά, σφάγιαζε λέξεις, σφάγιαζε. Κοίτα πίσω τον αριθμό 5.000 και προσπάθησε να γυρίσεις εκεί όσο μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Γράφω κι εγώ, αλλά πιστεύω πως θα χρειαστώ ίσως μια μικρή παράταση. Θα δείξει, ανάλογα πώς θα τα πάω τις επόμενες μέρες. Είμαι ακόμα στις 1450 λέξεις (χωρίς την εισαγωγή) και δεν πιστεύω πως θα χρειαστώ παραπάνω από 5000. Ίδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

Γράφω κι εγώ, αλλά πιστεύω πως θα χρειαστώ ίσως μια μικρή παράταση. Θα δείξει, ανάλογα πώς θα τα πάω τις επόμενες μέρες. Είμαι ακόμα στις 1450 λέξεις (χωρίς την εισαγωγή) και δεν πιστεύω πως θα χρειαστώ παραπάνω από 5000. Ίδωμεν!

Πα-... πα-... παράταση; Μετά από δ... δύο μήνες; Χ... Χι-... 1.450 λέξεις... στρίψω δεν πιστεύεις... λαιμουδάκι ότι θα χρειαστείς πάνω από 5.000 λέξεις; Α... μπ... μπράβο... :dazzled:

 

 

:death: :death: :death:

 

 

Θα με φάτε Ερινύες style.

:stretcher:

Link to comment
Share on other sites

Γράφω κι εγώ, αλλά πιστεύω πως θα χρειαστώ ίσως μια μικρή παράταση. Θα δείξει, ανάλογα πώς θα τα πάω τις επόμενες μέρες. Είμαι ακόμα στις 1450 λέξεις (χωρίς την εισαγωγή) και δεν πιστεύω πως θα χρειαστώ παραπάνω από 50000. Ίδωμεν!

Πα-... πα-... παράταση; Μετά από δ... δύο μήνες; Χ... Χι-... 1.450 λέξεις... στρίψω δεν πιστεύεις... λαιμουδάκι ότι θα χρειαστείς πάνω από 5.000 λέξεις; Α... μπ... μπράβο... :dazzled:

 

 

:death: :death: :death:

 

 

Θα με φάτε Ερινύες style.

:stretcher:

 

Καλέ, Ντίνο... Μη σε στείλουμε και στο νοσοκομείο και βγει και το όνειρο...! Ψυχραιμία!

1) Εσύ δεν είχες πει βρε ότι ο υπόλοιπος μήνας θα είναι ανοιχτός για παρατάσεις;

 

2) Θέλετε αναλυτική αναφορά, γιατρέ μου; Λοιπόν, από τους δύο μήνες...

 

τον μισό είχα εξεταστική,

την επόμενη μια εβδομάδα ξεκουραζόμουν (με μια αναμενόμενη απέχθεια προς ο,τιδήποτε περιελάμβανε χαρτί και μολύβι, ή word και πληκτρολόγιο),

την επόμενη μια εβδομάδα ξεκίνησα κουτσά στραβά να διαβάζω (για τη σχολή) ενώ παράληλλα προετοιμαζόμουν ψυχολογικά για το τιτανοτεράστιο,

τις επόμενες δύο εβδομάδες έλειπα από Αθήνα και κουβαλούσα σαν την τρελή τη βαλίτσα από δω κι από κει, γιατί είχαν απεργία οι ταξιτζήδες,

την επόμενη εβδομάδα ξεκίνησα να γράφω, αλλά είχαμε και επισκέψεις, που σημαίνει ότι

φτάνουμε σήμερα, πέντε μέρες πριν λήξει η διορία κι όχι μόνο αυτό, αλλά ΟΥΤΕ απόψε θα μπορέσω να γράψω...

 

Κάνε το λογαριασμό κα θα δεις για πότε φεύγουν οι δύο μήνες...

 

3) Όσο για το άλλο με τις 50000 λέξεις, για καλό το είπα! :p Θα είμαι μέσα στα όρια βρε!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι, η συμμετοχή της Ευγενείας καταντάει εκβιαστική, γιατί την έχουμε ανάγκη, και θα γίνεται λιγότερο εκβιαστική με όσες περισσότερες λέξεις σφαγιάζει. Γι αυτό Τριανταφυλλένιε μπελά, σφάγιαζε λέξεις, σφάγιαζε. Κοίτα πίσω τον αριθμό 5.000 και προσπάθησε να γυρίσεις εκεί όσο μπορείς.

 

Συγνώμη Ντίνο μου :give_rose: Δεν το έκανα επίτηδες. :blush: Εμένα με ενδιαφέρει να βγει ένα καλό διήγημα. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Κλαψ... σνιφ... λυγμ...

 

Ε, αφού έφταιγαν και οι σατανικοί ταξιτζίδες... Ίσως δοθεί μια παράταση...

 

Και ίσως κάποια στιγμή να παρατήσω το τσαντίρι των Ερινύων και να την κάνω για Τσιμπουτί. Τον τίτλο τον έχετε όλες στο τσεπάκι σας... :cray:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..