Jump to content

SFF-NoWriMo 2011


Sonya
 Share

Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    43

  • DinoHajiyorgi

    59

  • aScannerDarkly

    30

  • niceguy0973

    26

Ρε παιδιά, να πω τον πόνο μου;

Αν τολμήσω του χρόνου να λάβω κι εγώ μέρος στο SFF-NoWriMo, θα μου υποσχεθείτε ότι εμένα θα με περιμένει να με φάει μια ωραία γουνάτη υενίτσα κι όχι όλα αυτά τα φτερωτά όρνια;

Άντε, γιατί κάθε που μπαίνω σ' αυτό το πότικ και διαβάζω, ανατριχιάζω όλο και περισσότερο. :cold:

 

Κάτι τέτοιο ίσως;

post-1059-0-01418200-1321552460_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολοι καιροί για γύπες.

 

http://www.desdemona...nd-sold-as.html

Πρώτη δεκέμβρη meating στα NFC.

 

NFC = NaNoWriMo Fried Chicken?

 

Δεν έχεις και άδικο. Με τους ρυθμούς που γράφετε όλοι, πάνε τα καημένα τα όρνια.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω απο 'δω, κοιτάω απο 'κει. Γύπες στον ορίζοντα δεν φαίνονται.

 

Ντίνο; huh.gif

Link to comment
Share on other sites

Που είναι ο γυπάκος μααααας; Καλά που ήτανε όσο έκοβε βόλτες πάνω από τα κεφάλια μας, μάς έκανε και λίγο σκιά... :(

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Βρε Ντίνο μου, βρε γυπάκο μου, εγω αστεία τα έλεγα, εγω αγαπάω τους γύπες, το ίδιο και τα παιδιά.

 

http://www.youtube.com/watch?v=RuN-tFvgRc0

 

edit (Μόλις μίλησα με το Ντίνο και είναι μια χαρά. Εχει δωσει για επισκευή το κομπιούτερ του,οπότε υπομονή και θα έχετε όσους γύπες θέλετε )

Edited by npaps
Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Όχι επειδή λείπουν οι γύπες να το ρίξουμε στο σορολόπ.

 

ΕΣΥ πόσες λέξεις έγραψες; άντε κουνήσου, μια βδομάδα έμεινε

 

post-2065-0-86436000-1322064688_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν τολμήσω του χρόνου να λάβω κι εγώ μέρος στο SFF-NoWriMo, θα μου υποσχεθείτε ότι εμένα θα με περιμένει να με φάει μια ωραία γουνάτη υενίτσα κι όχι όλα αυτά τα φτερωτά όρνια;

Μετά το φετεινό, οι γύπες παίρνουν σύνταξη. Το "κρυφό" τόπικ τους έπεσε ως βαριά προσβολή.

 

post-1004-0-78173400-1322083301_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν τολμήσω του χρόνου να λάβω κι εγώ μέρος στο SFF-NoWriMo, θα μου υποσχεθείτε ότι εμένα θα με περιμένει να με φάει μια ωραία γουνάτη υενίτσα κι όχι όλα αυτά τα φτερωτά όρνια;

Μετά το φετεινό, οι γύπες παίρνουν σύνταξη. Το "κρυφό" τόπικ τους έπεσε ως βαριά προσβολή.

 

post-1004-0-78173400-1322083301_thumb.jpg

 

 

Όχι ρε Ντίνο! Δεν λέει Nanowrino χωρίς γύπες!!!! :huh:

Link to comment
Share on other sites

"Κρυφό" ; Με εισαγωγικά; Χμ, κάτι δεν μου αρέσει εδώ.

Ακριβώς. Να μην σου αρέσει. Κι όχι επειδή υπονοείται ότι έχω "κάνει μάτι" στο γράψιμο σας.

 

Στην δική σου μόνο περίπτωση Άννα, "κρυφό" = "προδοτικό", "μαχαιριά στην πλάτη", "μπαμπέσικο", "αχάριστο"... ...

Link to comment
Share on other sites

Αχούμ-χουμ.

 

Γράφτηκα στο protected subforum του σφφ, για να μπορέσω να γράψω ήρεμα και χωρίς περισπάσεις το Νανορίμο μου. Αν ήθελα να το δει ο οποιοσδήποτε, δε θα γραφόμουν στο προστατευόμενο, αλλά θα το μοστράριζα εδώ κι εκεί.

 

Αν θυμάμαι καλά, Ντίνο, και το δικό σου Νανορίμο τις προηγούμενες χρονιές στο προστατευόμενο το έγραψες. Προστατευόμενο. Κανείς άλλος εκτός από όσους ζήτησαν και πήραν πρόσβαση. Τι ακριβώς σε ενοχλεί λοιπόν, τώρα; Το ότι δεν έχεις πρόσβαση εσύ; Κι άλλοι δεν έχουν. Γιατί είναι τόσο σημαντικό να έχεις πρόσβαση; Γιατί είναι τόσο σημαντικό να έχεις πρόσβαση στα πάντα, ακόμα και αυτά που δε σε αφορούν;

 

Λυπάμαι για τον τόνο της "φωνής"¨μου, αλλά εδώ δεν πρόκειται για το παιδάκι που δεν το παίζουν τα άλλα. Εδω πρόκειται για κάποιον που θα μασάει το ποπκόρν του και να κάνει τον προπονητή του καναπέ πάνω στην πλάτη μου. Το ότι πέρσι έπαιζες στην ομάδα δε σου δίνει κανένα δικαίωμα να κάνεις υποδείξεις στους παίχτες φέτος.

 

Όσον αφορά εμένα είσαι τόσο φάουλ, που δεν μπαίνω καν τον κόπο να σε κάνω report.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αχούμ-χουμ.

 

Γράφτηκα στο protected subforum του σφφ, για να μπορέσω να γράψω ήρεμα και χωρίς περισπάσεις το Νανορίμο μου. Αν ήθελα να το δει ο οποιοσδήποτε, δε θα γραφόμουν στο προστατευόμενο, αλλά θα το μοστράριζα εδώ κι εκεί.

 

Αν θυμάμαι καλά, Ντίνο, και το δικό σου Νανορίμο τις προηγούμενες χρονιές στο προστατευόμενο το έγραψες. Προστατευόμενο. Κανείς άλλος εκτός από όσους ζήτησαν και πήραν πρόσβαση. Τι ακριβώς σε ενοχλεί λοιπόν, τώρα; Το ότι δεν έχεις πρόσβαση εσύ; Κι άλλοι δεν έχουν. Γιατί είναι τόσο σημαντικό να έχεις πρόσβαση; Γιατί είναι τόσο σημαντικό να έχεις πρόσβαση στα πάντα, ακόμα και αυτά που δε σε αφορούν;

 

Λυπάμαι για τον τόνο της "φωνής"¨μου, αλλά εδώ δεν πρόκειται για το παιδάκι που δεν το παίζουν τα άλλα. Εδω πρόκειται για κάποιον που θα μασάει το ποπκόρν του και να κάνει τον προπονητή του καναπέ πάνω στην πλάτη μου. Το ότι πέρσι έπαιζες στην ομάδα δε σου δίνει κανένα δικαίωμα να κάνεις υποδείξεις στους παίχτες φέτος.

 

Όσον αφορά εμένα είσαι τόσο φάουλ, που δεν μπαίνω καν τον κόπο να σε κάνω report.

 

Ο ανωτέρω τόνος της απάντησης "προϋπήρχε" των όσων... ένιωσα και σχολιάζει. Το αισθάνθηκα από την αρχή, γι αυτό και η πικρία μου. Στην απάντηση της Naroualis είναι όλες οι απαντήσεις στις ερωτήσεις που θα είχατε να μου κάνετε. Άρα κάθε σχόλιο από την μεριά μου περιττεύει.

Link to comment
Share on other sites

"Κρυφό" ; Με εισαγωγικά; Χμ, κάτι δεν μου αρέσει εδώ.

Ακριβώς. Να μην σου αρέσει. Κι όχι επειδή υπονοείται ότι έχω "κάνει μάτι" στο γράψιμο σας.

 

Στην δική σου μόνο περίπτωση Άννα, "κρυφό" = "προδοτικό", "μαχαιριά στην πλάτη", "μπαμπέσικο", "αχάριστο"... ...

Κι εδώ άφησα τα εμότικον επίτηδες απ'έξω, γιατί με την Άννα δεν χρειαζόμαστε μεταξύ μας εμότικον.

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

"Αγαπητοί ακροατές, το χρονόμετρο του γηπέδου δείχνει ότι ο αγώνας πλησιάζει προς τη λήξη. Ο προπονητής του Πανγυπαικού, Χατζηαλέφαντος βλέπει ότι δεν έχει πολλά περιθώρια για να γυρίσει το ματς. Επιστρατεύει λοιπόν την παλιά δοκιμασμένη μέθοδο του εκνευρισμού του αντιπάλου.Μόλις ο επιθετικός της Αθλ.Ενωσης Νανωρίμου Γκόθας πάει να χτυπήσει αράουτ, ο Χατζηαλέφαντος κάτι του λέει. Ο συμπαίκτης του Ναρουαλ Αλης που το ακούει ζητάει το λόγο, ο Κελαιμπάμπης τρέχει να τους χωρίσει. Ο διαιτητής δεν παίρνει μυρωδιά, και διατάζει να συνεχιστεί το παιχνίδι. Οι παίκτες της ΑΕΝ δείχνουν αποσυντονισμένοι ενώ το χρονόμετρο είναι αδυσώπητο. Για να δούμε, θα μπορέσει η αλεπού του πάγκου να επηρρεάσει την εξέλιξη του αγώνα; Και να μην το πετύχει όμως θα πρέπει να πιστωθεί την προσπάθεια. Μια προσπάθεια που δικαιολογούν οι ανάγκες του αγώνα και καμμία σχέση δεν έχει με προσωπικές πικρίες που θα σπεύσουν να ανακαλύψουν οι συνάδελφοι. Η μπάλα παίζεται στο κέντρο με μικρές πάσες που.....

Edited by npaps
Link to comment
Share on other sites

Αχούμ-χουμ.

 

Γράφτηκα στο protected subforum του σφφ, για να μπορέσω να γράψω ήρεμα και χωρίς περισπάσεις το Νανορίμο μου. Αν ήθελα να το δει ο οποιοσδήποτε, δε θα γραφόμουν στο προστατευόμενο, αλλά θα το μοστράριζα εδώ κι εκεί.

 

Αν θυμάμαι καλά, Ντίνο, και το δικό σου Νανορίμο τις προηγούμενες χρονιές στο προστατευόμενο το έγραψες. Προστατευόμενο. Κανείς άλλος εκτός από όσους ζήτησαν και πήραν πρόσβαση. Τι ακριβώς σε ενοχλεί λοιπόν, τώρα; Το ότι δεν έχεις πρόσβαση εσύ; Κι άλλοι δεν έχουν. Γιατί είναι τόσο σημαντικό να έχεις πρόσβαση; Γιατί είναι τόσο σημαντικό να έχεις πρόσβαση στα πάντα, ακόμα και αυτά που δε σε αφορούν;

 

Λυπάμαι για τον τόνο της "φωνής"¨μου, αλλά εδώ δεν πρόκειται για το παιδάκι που δεν το παίζουν τα άλλα. Εδω πρόκειται για κάποιον που θα μασάει το ποπκόρν του και να κάνει τον προπονητή του καναπέ πάνω στην πλάτη μου. Το ότι πέρσι έπαιζες στην ομάδα δε σου δίνει κανένα δικαίωμα να κάνεις υποδείξεις στους παίχτες φέτος.

 

Όσον αφορά εμένα είσαι τόσο φάουλ, που δεν μπαίνω καν τον κόπο να σε κάνω report.

 

Ο ανωτέρω τόνος της απάντησης "προϋπήρχε" των όσων... ένιωσα και σχολιάζει. Το αισθάνθηκα από την αρχή, γι αυτό και η πικρία μου. Στην απάντηση της Naroualis είναι όλες οι απαντήσεις στις ερωτήσεις που θα είχατε να μου κάνετε. Άρα κάθε σχόλιο από την μεριά μου περιττεύει.

 

Για να το κάνουμε πιο λιανά λοιπόν, παραδέχεσαι ότι ο μόνος λόγος που θες να βλέπεις το προστατευόμενο είναι για να μας κάνεις καζούρα ενώ εμείς κοιλοπονάμε να γράψουμε αυτό που μας τρώει; Συγνώμη, αλλά από καζούρα έχω χορτάσει. Αυτό που εσύ το λες προδοσία και αχαριστία*, εγώ το λέω νισάφι.

 

* Είναι μάλιστα πολύ παράξενο να μιλάς ΕΣΥ για αχαριστία. Τη στιγμή που όλοι εδώ μέσα σου κάνουν όλα τα χατήρια (και σου προσφέρουν με κάθε τρόπο σε όλα τα επίπεδα της ζωής σου) κι εσύ το μόνο που προσφέρεις είναι γύπες κι απειλές ότι θα μας κοροιδεύεις αν δεν καταφέρουμε αυτό που εσύ παράτησες πέρσι.

 

Και είναι σαφές νομίζω γιατί δε χωράνε εμότικονς εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Για να το κάνουμε πιο λιανά λοιπόν, παραδέχεσαι ότι ο μόνος λόγος που θες να βλέπεις το προστατευόμενο είναι για να μας κάνεις καζούρα ενώ εμείς κοιλοπονάμε να γράψουμε αυτό που μας τρώει; Συγνώμη, αλλά από καζούρα έχω χορτάσει. Αυτό που εσύ το λες προδοσία και αχαριστία*, εγώ το λέω νισάφι.

 

* Είναι μάλιστα πολύ παράξενο να μιλάς ΕΣΥ για αχαριστία. Τη στιγμή που όλοι εδώ μέσα σου κάνουν όλα τα χατήρια (και σου προσφέρουν με κάθε τρόπο σε όλα τα επίπεδα της ζωής σου) κι εσύ το μόνο που προσφέρεις είναι γύπες κι απειλές ότι θα μας κοροιδεύεις αν δεν καταφέρουμε αυτό που εσύ παράτησες πέρσι.

 

Και είναι σαφές νομίζω γιατί δε χωράνε εμότικονς εδώ.

Να γίνω λίγο ο δικηγόρος του Διαβόλου και να σου πω ότι ο Ντίνος πέρσι τελείωσε, το 2008 ήταν που το άφησε λίγο πριν το τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Για να το κάνουμε πιο λιανά λοιπόν, παραδέχεσαι ότι ο μόνος λόγος που θες να βλέπεις το προστατευόμενο είναι για να μας κάνεις καζούρα ενώ εμείς κοιλοπονάμε να γράψουμε αυτό που μας τρώει; Συγνώμη, αλλά από καζούρα έχω χορτάσει. Αυτό που εσύ το λες προδοσία και αχαριστία*, εγώ το λέω νισάφι.

 

* Είναι μάλιστα πολύ παράξενο να μιλάς ΕΣΥ για αχαριστία. Τη στιγμή που όλοι εδώ μέσα σου κάνουν όλα τα χατήρια (και σου προσφέρουν με κάθε τρόπο σε όλα τα επίπεδα της ζωής σου) κι εσύ το μόνο που προσφέρεις είναι γύπες κι απειλές ότι θα μας κοροιδεύεις αν δεν καταφέρουμε αυτό που εσύ παράτησες πέρσι.

 

Και είναι σαφές νομίζω γιατί δε χωράνε εμότικονς εδώ.

Εδώ κι αν χοράνε εμότικον. Εντάξει Ευθυμία, γλύτωσες από τον μπαμπούλα φέτος. Όλοι τον γλυτώσατε. Πω-πω ζημιά που πήγα να κάνω. Θα πρέπει να είμαι και η αιτία για όλες τις περσινές αποτυχίες του νανορίμο. Τι αχάριστος πράγματι. Σας έχω κόψει την χολή δηλαδή.

 

Ζητώ συγνώμη και γι αυτό το τόπικ, που μάλλον έπαιξε πραγματικά εκφοβιστικό ρόλο, χωρίς όμως να είναι η πρόθεση του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σημασία ποιος τελείωσε και ποιος όχι. Το γιατί το τόπικ είναι κρυφό το ξέρουν όσοι συμμετέχουν και μπορούν να το φανταστούν οι υπόλοιποι. Αλλά κι αν δεν μπορούν, δεν ξέρω προς τι ο χαρακτηρισμός του ως προδοτικό και διάφορα τέτοια. Και το εργαστήριο κλειστό είναι και δεν μπορώ να το δω. Γιατί θα έπρεπε να το βλέπω εγώ, εφόσον δε συμμετέχω;

 

Τους γύπες κτλ εγώ τούς είδα με καλή διάθεση. Αν και είμαι από αυτούς που μάλλον θα φάνε. Όλο το υπόλοιπο όμως, δεν το καταλαβαίνω. Ας ηρεμήσουμε παρακαλώ. Άλλωστε την πρόοδό μας έχουμε φροντίσει να τη βλέπετε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..