Jump to content

SFF-NoWriMo 2011


Sonya
 Share

Recommended Posts

Πορτραίτο του niceguy0973

 

445019_700b.jpg

 

 

Αχαχαχαχαχαχαχαχα... :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

Καλά έλιωσα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    43

  • DinoHajiyorgi

    59

  • aScannerDarkly

    30

  • niceguy0973

    26

Σαφώς υπάρχουν κάποιοι που θεωρούν ότι ακόμα και το καλοπροαίρετο χιούμορ θα μπορούσε να τους αποπροσανατολίσει, και το σέβομαι αυτό. Γι αυτό και μετά την ψυχρή άρνηση του πρώτου γραμματέα του υπουργείου αρνήθηκα να μπω στη γραφειοκρατία των αιτήσεων και υπεύθυνων δηλώσεων για πρόσβαση στο προστατευμένο τόπικ. Όχι που θα παρακαλούσα κιόλας.

Ως πρώτος γραμματέας, απάντησα με καλοπροαίρετο χιούμορ για να μην αρχίσω να βρίζω που δε διαβάζετε τις οδηγιες: δεν ΜΠΟΡΟΥΣΑ να σε βάλω στο υποφόρουμ και στο είπα. Αν μπορούσα να το κάνω, δε θα έβαζα κανένα να στέλνει διπλότυπα PM σε εμένα και το Στέφανο.

 

Στο μεταξύ, αν θες αποτελέσματα και τσαρτ μπες στη γραφειοκρατία και φτιάχτα για τους υπόλοιπους, εμείς δεν προλαβαίνουμε επειδή ΓΡΑΦΟΥΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

Ως πρώτος γραμματέας, απάντησα με καλοπροαίρετο χιούμορ για να μην αρχίσω να βρίζω που δε διαβάζετε τις οδηγιες: δεν ΜΠΟΡΟΥΣΑ να σε βάλω στο υποφόρουμ και στο είπα.

Δεκτό, εντάξει. Αισθάνομαι όμως ότι ίσως κάποιοι από τους γράφοντες να έχουν πρόβλημα επειδή επηρεάζει όντως το γράψιμο τους. Άρα, σκέφτηκα (τα πριν τα έγραψα κι εγώ με χιούμορ) ότι δεν θα ήταν απόφαση μόνο ενός ανθρώπου (π.χ. του Στέφανου). Θα έπρεπε να ρωτήσω έναν-έναν τους συμμετέχοντες. Και ως τώρα, στα εδώ ποστ, είδα ήδη δύο αντιρρήσεις, που και μία θα μου ήταν αρκετή.

 

Τέλος πάντων...

 

Μεσάνυχτα Πέμπτης κλείνει το πρώτο 10ήμερο!

 

Και ο βωμός του Nanowrimo απαιτεί 16.666,66 λέξεις!

 

Πόσοι θα είναι από πάνω... και κυρίως, πόσοι από κάτω;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ξέχασες φίλτατε και έιμαι αισίως στις 26.300, απολογισμός χθεσινής μέρας. Την σημερινή δεν την έχω υπολογίσει ακόμα...

post-1004-0-61220200-1320681520_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως γουστάρω γύπα να κόβει βόλτα πάνω από το τομάρι μου.

12058 ως τώρα.

 

Ντίνο δώσε! Κι άμα με παίρνει φαλάγγι το ημερήσιο όριο θα σ' ενημερώνω να κατεβαίνεις για εφόρμηση...

 

ΥΓ: Επίσης λέω μέχρι αύριο το βραδάκι να ξεπετάξω εκείνο το όριο το 16666 (πφφφ...) λεξούλων σου. Νομίζω θα προλάβω και να μαγειρέψω και να πάω σούπερ-μάρκετ κύριε γύπα μας... tongue.giftongue.giflaugh.giflaugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Ως πρώτος γραμματέας, απάντησα με καλοπροαίρετο χιούμορ για να μην αρχίσω να βρίζω που δε διαβάζετε τις οδηγιες: δεν ΜΠΟΡΟΥΣΑ να σε βάλω στο υποφόρουμ και στο είπα.

Δεκτό, εντάξει. Αισθάνομαι όμως ότι ίσως κάποιοι από τους γράφοντες να έχουν πρόβλημα επειδή επηρεάζει όντως το γράψιμο τους. Άρα, σκέφτηκα (τα πριν τα έγραψα κι εγώ με χιούμορ) ότι δεν θα ήταν απόφαση μόνο ενός ανθρώπου (π.χ. του Στέφανου). Θα έπρεπε να ρωτήσω έναν-έναν τους συμμετέχοντες. Και ως τώρα, στα εδώ ποστ, είδα ήδη δύο αντιρρήσεις, που και μία θα μου ήταν αρκετή.

Οι γύπες βοηθάνε όταν είσαι στα μισά και ψάχνεις να βρεις κίνητρο να συνεχίσεις. Προσωπικά γουστάρω και λίγο trash-talking πού και πού. Όμως μπορώ να καταλάβω πολύ καλά τον εκνευρισμό που μπορούν να προκαλούν οι συνεχείς γελοιογραφίες και οι προκλήσεις από κάποιον που είναι χορευταράς έξω από το χορό, ειδικά όταν σε μεγάλο ποσοστό είμαστε τόσοι πολλοί είτε πάνω από το όριο ή γύρω από αυτό.

 

Και τεμπέλιαζα και σήμερα: μόλις 1680 λέξεις ως τώρα, μόλις 12000 και κάτι ψιλά λέξεις σύνολο. Εντάξει, έχω ακόμα χρόνο για να γράψω μια αξιοπρεπή ποσότητα λέξεων για σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πάντως τα περνάμε, κι ας μας παίρνουν τίποτα ψιχάλες από τα γυποσάλια που στάζουν από ψηλά. Μέχρι και τσόντες προσφέρει το μαγαζί:lol: (Έτσι, για να ζηλέψετε).

Link to comment
Share on other sites

post-1004-0-95869100-1320623623_thumb.jpg

 

Σπληνάντερα με η.

 

Πορτραίτο του niceguy0973

 

445019_700b.jpg

 

Πολύ ωραίο αυτό! Δεν υπάρχει καμιά εκτυπώσιμη μορφή του, να το κάνουμε μπλουζάκι, εμείς οι fashion victims;

Edited by wordsmith
Link to comment
Share on other sites

Σπληνάντερα με η.

 

Δεν υπάρχει καμιά εκτυπώσιμη μορφή του, να το κάνουμε μπλουζάκι, εμείς οι fashin victims;

Δηλαδή αν ξεριζώσω τα δικά σου θα βρω ένα η μέσα; Δεσποινίς fashin victim. Άκου "fashin". :atongue:

Link to comment
Share on other sites

Σπληνάντερα με η.

 

Δεν υπάρχει καμιά εκτυπώσιμη μορφή του, να το κάνουμε μπλουζάκι, εμείς οι fashin victims;

Δηλαδή αν ξεριζώσω τα δικά σου θα βρω ένα η μέσα; Δεσποινίς fashin victim. Άκου "fashin". :atongue:

 

Αυτό ήταν τυπογραφικό λάθος λόγω βιασύνης και άλλωστε εγώ δεν είπα ότι μπορώ να διορθώνω και αγγλικά. Αλλά καλύτερα που δεν εντρυφείς στην έννοια "σπληνάντερο", γιατί τα τριγλυκερίδια θα πάρουν τον ανήφορο.

 

Και :atongue:στα μούτρα σου.

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Φίλοι μου στο SFF-NoWriMo 2011. Να ξέρετε ότι σε περιόδους σαν και αυτή που περνάμε, το να κερδίζεις προσωπικά στοιχήματα είναι πάρα πολύ σημαντικό. Είναι η ώρα που ο καθένας μας, αναμετριέται με τα όρια και τις δυνάμεις του και είναι σημαντικό να ξέρουμε ότι σε αυτή την αναμέτρηση δεν είμαστε μόνοι. Σε άλλη περίοδο θα σας είχα αφήσει στην ησυχία σας και στο "παιχνίδι" σας. Τώρα όμως το στοίχημα του καθενός σας το έχω πάρει και σαν δικό μου στοίχημα.

Νικολή, το έχεις αγόρι μου. Φορτσάρισε λίγο τη δεύτερη βδομάδα και μετά θα σε πάει μόνο του.

Νεκτάριε με έχεις εντυπωσιάσει.

Μιχάλη, τα ΣΚ δεν τα χαραμίζουμε, γράφε.

Σόνια, στο είπα και στο fb, αν δεις τα σκούρα ..(δεν το λέμε;-) )

Δάγων, να διακόψεις στις 16650, μην σε καντεμιάσει το νούμερο:lol:

Σκάννερ, άσε τις τσοντες για το Δεκέμβρη.

Ευθυμία, το ότι δεν ακούγεσαι σημαίνει ότι ο μόνος χρόνος που σπαταλάς είναι όταν ψάχνεις για βότανα, οδοντογλυφίδες η κουτάλες σε κείνο παιχνίδι, άρα είσαι σε καλό δρόμο.

Κιάρα και Άννα μια χαρά σας βρίσκω.

Ευγενεία εσύ και αν δεν προλάβεις συγχωρείσαι γιατι είσαι....ερωτευμένη.:wub:

Εξαιρετικός "λαγός" και "πρόγκας" ο Ντίνος, πολύ πιο χρήσιμος από μένα.

Θα νοιώσω σαν να πέτυχα κάτι, αν πετύχετε το στόχο όλοι σας.

(Μόνο μη μου ζητήσετε να διαβάσω περίπου 400.000 λέξεις:book: )

Γράφουμε λέω!

Edited by npaps
Link to comment
Share on other sites

Οι τσόντες δεν είναι δικές μου. Δεν είμαι άξιος να τις γράψω. Αλλά δεν μπορώ να αποκαλύψω ποιου δημιούργημα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Tελικά για μας έλεγε πως τον καρφώνουμε, αλλά βγήκε τρελή ταβανόπροκα ο scanner. :tease:

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

Ντίνο, πάντως από εμένα μην περιμένεις καλοσύνες. Το κοινό μας με ψήφισε ερινύα, λέω λοιπόν να μείνω πιστή στο κοινό μας και να φάω γύπα ψητό την πρώτη του Δεκέμβρη. :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη, τα ΣΚ δεν τα χαραμίζουμε, γράφε.

4 χιλιάρικα το Σάββατο. Μιλάς σε βετεράνο, Νίκο, κάνω το budget μου και φροντίζω να ρεφάρω για τις χαμένες μέρες...

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

12.293 με το τέλος της πρώτης εβδομάδας. Not bad και η ιστορία έχει (πολύ) ζουμί ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Φετεινός νανοριμιστής και οι γύπες:

 

Α να γεια σου και βαριόμουν να το ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..