Jump to content

SFF-NoWriMo 2011


Sonya
 Share

Recommended Posts

8.250 οι ζητούμενες λέξεις, μίνιμουμ. Τις έχουμε; Ε; Τις έχουμε;

Για το τέλος της ημέρας ή για σήμερα? Μπερδέτηκα τώρα :p (Κοίτα να δεις που πρέπει να είμαι οκ :p)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    43

  • DinoHajiyorgi

    59

  • aScannerDarkly

    30

  • niceguy0973

    26

Όταν τελειώσει η σημερινή μέρα, πρέπει να έχεις 8333 λέξεις (more or less) για να είσαι εντός πλάνου και στόχου. Άρα, είσαι καλά, Κιάρα.

Link to comment
Share on other sites

Αλίμονο σε μας με τις 6.100 :p

A Zaratoth for my tooth!

 

Είναι αντιδεοντολογικό να αποκρύπτονται οι κουτσοί και οι τελευταίοι του Νανορίμο από τους γύπες.

 

post-1004-0-99597500-1320483173_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν τελειώσει η σημερινή μέρα, πρέπει να έχεις 8333 λέξεις (more or less) για να είσαι εντός πλάνου και στόχου. Άρα, είσαι καλά, Κιάρα.

 

ε, τότε θα το γράψω το χαζοκεφάλαιο κι ας τελειώσω τη μέρα μόλις με 1000. Έτσι κι αλλιώς και για μετά να το αφήσω, πάλι δε θα θέλω να το γράψω μάλλον :p

Link to comment
Share on other sites

Αλίμονο σε μας με τις 6.100 :p

A Zaratoth for my tooth!

 

Είναι αντιδεοντολογικό να αποκρύπτονται οι κουτσοί και οι τελευταίοι του Νανορίμο από τους γύπες.

 

post-1004-0-99597500-1320483173_thumb.jpg

 

Εντάξει, δεν αποκρύπτομαι, είμαι εντός στόχου, αλλά οριακά και σας βλέπω που κόβετε κύκλους από πάνω μου, οπότε ένα βράχο να κρυφτώ.

Link to comment
Share on other sites

Αλίμονο σε μας με τις 6.100 :p

Σιγά τα αυγά. Μόλις περάσεις τις 10-15 χιλιάδες και μπεις στο ρυθμό οι λέξεις φεύγουν. Πάω τώρα να δω αν ξαναπεράσω μπροστά από το όριο γιατί πολύ τεμπέλιασα χθες και προχθές.

Link to comment
Share on other sites

Πάω τώρα να δω αν ξαναπεράσω μπροστά από το όριο γιατί πολύ τεμπέλιασα χθες και προχθές.

post-1004-0-60812900-1320498258_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Πάω τώρα να δω αν ξαναπεράσω μπροστά από το όριο γιατί πολύ τεμπέλιασα χθες και προχθές.

post-1004-0-60812900-1320498258_thumb.png

Μου το κρατάνε Μανιάτικο από πέρσι, ε;

 

Edit: Και για να μην ονειρεύονται τριγλυκερίδια οι γύπες, 8416 και συνεχίζουμε :p

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

8 τουλάχιστον άτομα είναι μπροστά από το όριο σήμερα. 2 μάλιστα είναι και πέρα από τα όρια κάθε φαντασίας. Ονόματα μόνο αν δω ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Edit: Και για να μην ονειρεύονται τριγλυκερίδια οι γύπες, 8416 και συνεχίζουμε :p

post-1004-0-68424900-1320562911_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Edit: Και για να μην ονειρεύονται τριγλυκερίδια οι γύπες, 8416 και συνεχίζουμε :p

post-1004-0-68424900-1320562911_thumb.png

Μπορείς και καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς εκεί κάτω ζούμε μεγάλες στιγμές, που εσείς εδώ στην επιφάνεια μπορείτε μόνο να φαντάζεστε .

Link to comment
Share on other sites

Οι γύπες μπορούν να χαρούν επειδή τεμπέλιαζα και σήμερα.

Αλλά από την άλλη ήμουν από χθες εντός budget οπότε ας μην τους τρέχουν τα σάλια...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προς το παρόν μπορούν να με ξεχάσουν :) Νομίζω πως πρώτη χρονιά (μετά από 5? 6?) είμαι τόσο μπροστά :) Έχω φτάσει αισίως τις 13.069 λέξεις, 3 χιλιάρικα μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φυσικά δε γράφω. Πρέπει να ρεφάρω δηλαδή πόσες λέξεις είπαμε?

Link to comment
Share on other sites

Το χέσιμο που έχει πέσει στο φετεινό Nanowrimo (και εν μέσω αισιόδοξων επιτυχιών όπως θέλουν να πιστεύουμε) είναι πρωτόγνωρο. Και δεν έχω αυτή την εντύπωση επειδή δεν συμμετέχω. Ναι, υπήρχαν και άλλες φορές διπλά τόπικ, προσβάσιμα σε όλους και μη, αλλά το ντέρμπι και τα καθημερινά αποτελέσματα του δεν ήταν ποτέ κρατικό ή μάλλον φορουμικό μυστικό.

 

Σαφώς υπάρχουν κάποιοι που θεωρούν ότι ακόμα και το καλοπροαίρετο χιούμορ θα μπορούσε να τους αποπροσανατολίσει, και το σέβομαι αυτό. Γι αυτό και μετά την ψυχρή άρνηση του πρώτου γραμματέα του υπουργείου αρνήθηκα να μπω στη γραφειοκρατία των αιτήσεων και υπεύθυνων δηλώσεων για πρόσβαση στο προστατευμένο τόπικ. Όχι που θα παρακαλούσα κιόλας.

 

Κάνω το παιχνίδι μου από εδώ έξω, και ίσως είμαι το μόνο μέλος που δεν μπαίνει στο άδυτο για να δει τι τρέχει εκεί μέσα.

 

Αλλά ρε παιδιά, και γι αυτό γράφω αυτό το ποστ, πόσοι συμμετέχουν φέτος και ποιοι είναι επακριβώς; Μυστικό κι αυτό; Χάριν απαντήσεων ξέρω για Naroualis, Nihilio, Nienor, Cassandra Gotha, Sonya και Zaratoth. Δεν ξέρω αν γράφει και η Eugenia Rose ή απλά μπαίνει για να σας κάνει ποζεριές.

 

Και chart; Εδώ είναι που ζητάω πολλά ε; Μην και μάθω ποιος έχει μείνει πίσω. Τι να πω; Σφίξτε τα ζωνάρια στις πάνες σας και καλό γράψιμο. :tease:

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Για την Ευγενία κι εμείς ακόμα δεν είμαστε σίγουροι.

Είμαι κι εγώ - λίγο πάνω από 9000 ως τώρα. Σε βλέπω πώς με κοιτάς.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έφτασα χτες στις 10.293 λέξεις. Θα ξεκινήσω αργότερα για να βγάλω το σημερινό ποσοστό.

Link to comment
Share on other sites

Το χέσιμο που έχει πέσει στο φετεινό Nanowrimo (και εν μέσω αισιόδοξων επιτυχιών όπως θέλουν να πιστεύουμε) είναι πρωτόγνωρο. Και δεν έχω αυτή την εντύπωση επειδή δεν συμμετέχω. Ναι, υπήρχαν και άλλες φορές διπλά τόπικ, προσβάσιμα σε όλους και μη, αλλά το ντέρμπι και τα καθημερινά αποτελέσματα του δεν ήταν ποτέ κρατικό ή μάλλον φορουμικό μυστικό.

 

Σαφώς υπάρχουν κάποιοι που θεωρούν ότι ακόμα και το καλοπροαίρετο χιούμορ θα μπορούσε να τους αποπροσανατολίσει, και το σέβομαι αυτό. Γι αυτό και μετά την ψυχρή άρνηση του πρώτου γραμματέα του υπουργείου αρνήθηκα να μπω στη γραφειοκρατία των αιτήσεων και υπεύθυνων δηλώσεων για πρόσβαση στο προστατευμένο τόπικ. Όχι που θα παρακαλούσα κιόλας.

 

Κάνω το παιχνίδι μου από εδώ έξω, και ίσως είμαι το μόνο μέλος που δεν μπαίνει στο άδυτο για να δει τι τρέχει εκεί μέσα.

 

Αλλά ρε παιδιά, και γι αυτό γράφω αυτό το ποστ, πόσοι συμμετέχουν φέτος και ποιοι είναι επακριβώς; Μυστικό κι αυτό; Χάριν απαντήσεων ξέρω για Naroualis, Nihilio, Nienor, Cassandra Gotha, Sonya και Zaratoth. Δεν ξέρω αν γράφει και η Eugenia Rose ή απλά μπαίνει για να σας κάνει ποζεριές.

 

Και chart; Εδώ είναι που ζητάω πολλά ε; Μην και μάθω ποιος έχει μείνει πίσω. Τι να πω; Σφίξτε τα ζωνάρια στις πάνες σας και καλό γράψιμο. :tease:

 

 

Εμένα με ξέχασες φίλτατε και έιμαι αισίως στις 26.300, απολογισμός χθεσινής μέρας. Την σημερινή δεν την έχω υπολογίσει ακόμα... :chinese: :chinese: :chinese:

Link to comment
Share on other sites

Δε τολμάω να μπαίνω σε αυτό το τόπικ.Γύπες και λοιπά σαρκοβόρα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφει και η Eugenia Rose ή απλά μπαίνει για να σας κάνει ποζεριές.

 

Τι εννοείς ποζεριές Ντίνο μου; :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..