Jump to content

SFF-NoWriMo 2011


Sonya
 Share

Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    43

  • DinoHajiyorgi

    59

  • aScannerDarkly

    30

  • niceguy0973

    26

16.139 με το πολύ ζόρι για σήμερα.

Άλλες δύο μέρες πάνω από το ημερήσιο όριο και ρέφαρες.

 

Εγώ βλέπω 20-χίλιαρο (18749 στο τελευταίο μέτρημα) και αύριο τελειώνω και δεύτερο κεφάλαιο. Κατά πώς το πάω το πρώτο μέρος (από τα τρία) θα με έχει πάει στις 32000-36000 λέξεις σύνολο άρα δύσκολα θα χωρέσει και το δεύτερο μέρος στις 50000... Θα δούμε όμως.

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

Καλώς Ορίσατε στο 1/3ο της Διαδρομής!

 

Συγχαρείτε τον εαυτό σας. Το αξίζετε, κι εσείς που δεν έχετε συμπληρωμένες τις απαιτούμενες λέξεις. Είστε ακόμα ζωντανοί!

 

Αλλά δεν είστε ακόμα ούτε στα μισά!

 

Έχετε άλλο τόσο… Και μετά άλλο ένα τόσο!

 

Είστε στο σημείο που αρχίζει να ξεφουσκώνει το σπριντ της εκκίνησης.

Εκεί που αρχίζουν να αραχνιάζουν οι γωνίες της έμπνευσης.

Εκεί που όλα όσα είχατε σκεφτεί αποκτούν υπόσταση και αντιλαμβάνεστε το πραγματικό, ασήκωτο τους βάρος.

 

Μην πτοείστε. Συνεχίστε.

Γι αυτό είμαστε εμείς εδώ.

 

post-1004-0-61258900-1320911299_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλλά δεν είστε ακόμα ούτε στα μισά!

 

Με 40.000 λέξεις περίπου... που ακριβώς βρίσκομαι;

:devil2: :devil2: :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Με 40.000 λέξεις περίπου... που ακριβώς βρίσκομαι;

Εσύ θα πας από γάτα.

 

post-1004-0-48711600-1320912172_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε κύριε Γύπα. Και για να ξέρετε πόσο εκτιμούμε τις θετικές σκέψεις που μας στέλνετε (θετικές για ποιον; για κάποιον, αυτό έχει σημασία :p) ορίστε και ένα δωράκι από 'μένα. Το έγραψα χθες και αφορά τον πρωταγωνιστή μου. :D

 

Θα ερχόταν μία μονότονη, αδιάφορη μέρα, από εκείνες που περνούν χωρίς να έχει αλλάξει κάτι στον κόσμο. Μια τέτοια ήθελε και σήμερα, τέτοιος ήταν και ο ίδιος. Κανείς δεν θα έκλαιγε στον τάφο του, και είχε σοβαρές αμφιβολίες αν θα είχε καν τάφο. Προτιμούσε να μην είχε. Προτιμούσε να τον τρώγανε τα όρνια. Τα είχε δει τόσες φορές να πετούν σε κύκλους στους γκρεμούς, και είχε ευχηθεί να μπορούσε να πηδήξει και να γίνει ακόμη ένα γεύμα για αυτά τα μεγάλα, τρομακτικά, μακάβρια φτερωτά πλάσματα.

 

(Είδες; Για χάρη σου έκανα κάτι που δεν κάνω ποτέ: αράδιασα στη σειρά τέσσερα επίθετα - επίθετα είναι εκείνες οι λεξούλες που μπαίνουν μπροστά από το ουσιαστικό και το προσδιορίζουν, :p ας πούμε "μεγάλα στήθη", το μεγάλα είναι επίθετο, "ξανθά μαλλιά" το ξανθά είναι επίθετο... ) :bleh:

Edited by Cassandra Gotha
Link to comment
Share on other sites

Με 40.000 λέξεις περίπου... που ακριβώς βρίσκομαι;

Εσύ θα πας από γάτα.

 

 

 

Τουλάχιστον γλίτωσα από τους γύπες!!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς Ορίσατε στο 1/3ο της Διαδρομής!

 

Συγχαρείτε τον εαυτό σας. Το αξίζετε, κι εσείς που δεν έχετε συμπληρωμένες τις απαιτούμενες λέξεις. Είστε ακόμα ζωντανοί!

 

Αλλά δεν είστε ακόμα ούτε στα μισά!

 

Έχετε άλλο τόσο… Και μετά άλλο ένα τόσο!

 

Είστε στο σημείο που αρχίζει να ξεφουσκώνει το σπριντ της εκκίνησης.

Εκεί που αρχίζουν να αραχνιάζουν οι γωνίες της έμπνευσης.

Εκεί που όλα όσα είχατε σκεφτεί αποκτούν υπόσταση και αντιλαμβάνεστε το πραγματικό, ασήκωτο τους βάρος.

 

Μην πτοείστε. Συνεχίστε.

Γι αυτό είμαστε εμείς εδώ.

 

post-1004-0-61258900-1320911299_thumb.jpg

Εκτός κι αν γράφετε με δάκτυλα, οπότε και εδώ συνήθως σας έχουν λυθεί, έχετε μπει για τα καλά στο κείμενο, οι χαρακτήρες και οι πλοκές έχουν αρχίσει να παίρνουν μορφή και οι λέξεις βγαίνουν σα χείμμαρος. Το δεύτερο τρίτο συνήθως θα σας δείξει αν θα τελειώσετε ή όχι, αν κολλήσετε κάπου εδώ σας φάγανε οι γύπες, αν το προσπεράσετε τότε οι 50000 είναι απλά διαδικαστικά θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μασάμε, βάζε, βάζε... Να δω τι θα καταλάβεις, μεγάλε, επίμονε, αφελή, πεινασμένε γύπα.

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Mighty lord of the vultures

Ζητώ για δυο μέρες να αφήσεις ήσυχα τα παιδιά, γιατί έχω ταραχτεί πάρα πολύ με τις φάτσες που μας σερβίρισαν για κυβέρνηση, και δεν μπορώ να διώχνω και γύπες.

Καλύτερα στείλε τα όρνεα στο προεδρικό, να παίξουν με τους φίλους τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα στείλε τα όρνεα στο προεδρικό, να παίξουν με τους φίλους τους.

post-1004-0-73834000-1321022185_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

18.504 για μένα μέχρι στιγμής, χωρίς να έχω γράψει τίποτα παραπάνω από 300 λέξεις περίπου για σήμερα. Πιο μετά θα συνεχίσω.

Link to comment
Share on other sites

Γύπα;;;; Γυπάκο;;;;; Κουτσι κουτσι κουτσι... Που είσαι χρυσούλι μου; Μια μέρα μου έμεινε για να σε τσιρομαδήσω!!!!!!!!! :devil2: :devil2: :devil2: :devil2:

Link to comment
Share on other sites

18.504 για μένα μέχρι στιγμής, χωρίς να έχω γράψει τίποτα παραπάνω από 300 λέξεις περίπου για σήμερα. Πιο μετά θα συνεχίσω.

 

 

Never fear, brother, θα παίζουμε Skyrim και θα πίνουμε spiced mead στην υγειά του Νανόριμου και των όρνεων drinks.gif

Link to comment
Share on other sites

18.504 για μένα μέχρι στιγμής, χωρίς να έχω γράψει τίποτα παραπάνω από 300 λέξεις περίπου για σήμερα. Πιο μετά θα συνεχίσω.

 

 

Never fear, brother, θα παίζουμε Skyrim και θα πίνουμε spiced mead στην υγειά του Νανόριμου και των όρνεων drinks.gif

Τι λέει ο Skyrim; Αφού δε με βλέπω τελικά να καταφέρνω να τρέξω σωστά το Witcher 2, ίσως από Δεκέμβρη να πιάσω κανένα πιο ελαφρύ σε απαιτήσεις παιχνίδι. Ξέρετε, από αυτά που σηκώνει και ένα X-Box 360...

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Ξέχασα να σας πω ότι εγώ θα αρχίσω από την άλλη εβδομάδα την συμμετοχή μου.

Δεν ανησυχώ καθόλου όμως γιατί ήρωες μου είναι τρείς βραδύγλωσσοι σε ένα φαράγγι με αντίλαλο. Τρείς φορές ο καθένας να επαναλάβει την κάθε λέξη και τέσσερεις (τουλάχιστον) ο αντίλαλος χρειάζομαι το πολύ 8.000 λέξεις. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Άντε, άλλοι δυο γύροι μείνανε.

post-1004-0-78159900-1321088252_thumb.jpg

 

Πόσοι τα παράτησαν και το κρύβουν; Ποιοι προσποιούνται ότι συνεχίζουν; Πόσοι έμειναν; Ποια είναι η κατάταξη; Το σκάνδαλο του NaNoWriMo 2011 θα συζητηθεί! Προβλέπεται ως η τελευταία χρονιά για τους γύπες.

 

post-1004-0-93609600-1321090018_thumb.gif

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

O.T.

18.504 για μένα μέχρι στιγμής, χωρίς να έχω γράψει τίποτα παραπάνω από 300 λέξεις περίπου για σήμερα. Πιο μετά θα συνεχίσω.

 

 

Never fear, brother, θα παίζουμε Skyrim και θα πίνουμε spiced mead στην υγειά του Νανόριμου και των όρνεων drinks.gif

Τι λέει ο Skyrim; Αφού δε με βλέπω τελικά να καταφέρνω να τρέξω σωστά το Witcher 2, ίσως από Δεκέμβρη να πιάσω κανένα πιο ελαφρύ σε απαιτήσεις παιχνίδι. Ξέρετε, από αυτά που σηκώνει και ένα X-Box 360...

 

http://www.escapistmagazine.com/news/view/113823-Skyrim-PC-Requirements-Revealed The system requirements for the PC version of Skyrimturn out to be surprisingly gentle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..