Jump to content

Δήλωση πρόθεσης συμμετοχής στα Παιχνίδια του SFF.gr


aScannerDarkly
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Write-off
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Ρακόρ
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Πλοτς!
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Ατάκα/εικόνα κι επί τόπου
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Flash Fiction Live (FFL)
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

Recommended Posts

Έχετε ήδη μαζευτεί ο απαραίτητος αριθμός(2) για παιχνίδι, σωστά;

 

Εγώ έπαιξα πρόσφατα οπότε δε θα συμμετάσχω ως διαγωνιζόμενος, αλλά αν με θέλετε μπορώ να οργανώσω παιχνίδι (παράγραφο, ατάκα ή εικόνα - αν και δυστυχώς δεν έχω τεράστια ποικιλία από τις τελευταίες- καθώς και ό,τι άλλο τραβά η όρεξή σας).

 

Οπότε αν με θέλετε και δεν περιμένετε κι άλλους ενδιαφερόμενους, δηλώστε παιχνίδι και είδος.

Αν πάλι θέλετε κάποιον πιο έμπειρο διοργανωτή, μη φοβηθείτε να με απορρίψετε ευγενικά :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι μέσα...

Αν συμφωνεί και ο συμπαίκτης Myyst ξεκινάμε...

 

Όσο για το είδος δεν έχω αντίρρηση. Ας διαλέξει ο αντίπαλος...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι μέσα...

Αν συμφωνεί και ο συμπαίκτης Myyst ξεκινάμε...

 

Όσο για το είδος δεν έχω αντίρρηση. Ας διαλέξει ο αντίπαλος...

 

Μέσα κι εγώ. 

 

Για το παιχνίδι και το είδος ούτε εγώ έχω αντίρρηση. Ας αποφασίσει ο διοργανωτής.  :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ψήνεται κανένας για καλοκαιριάτικο παραλιακό ράιτ οφ ή να περιμένουμε τις βροχές;

Link to comment
Share on other sites

Αν και ασχολούμαι με το καλοκαιρινό νανοριμο, δεν βλέπω χαΐρι γιατί ψιλοπάτωσε η απόπειρα και θα ήθελα κάτι να ξελαμπικάρει το μυαλό μου από την συγκεκριμένη ιστορία μιας και έχω καναδυό καινούργιες ιδέες. Αν δε θέλει κάποιο άλλο παιδί, εγώ ψήνομαι πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Θα ψηνόμουν για μέσα στη βδομάδα, γιατί την επόμενη θα είμαι μακριά από τον πολιτισμό. :p

Link to comment
Share on other sites

Σόρι για το λάθος τμήμα άλλαξαν τα λημέρια από την τελευταία φορά :)

Εγώ είμαι έτοιμος για όποτε θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή Δευτέρα φεύγω, δεν προβλέπω να προλαβαίνω να συμμετάσχω, μπορώ να δώσω εισαγωγή, όμως, αντ' αυτού. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ο υποφαινόμενος και η elli sketo είχαμε την καταπληκτική ιδέα να παίξουμε μεταξύ μας ένα flash write-off face to face και ψάχνουμε διοργανωτή να μας προσφέρει μία όμορφη εισαγωγή.  :rolleyes:

 

...δηλαδή:

Σκοπεύουμε να βρεθούμε τη Δευτέρα 18/8 στις 17:00 στη μπυραρία Silly Wizards, στην Αγία Παρασκευή, να γράψουμε ένα write-off με εισαγωγή που θα μας έχει δοθεί από τον διοργανωτή (αν γίνεται να έχουμε την εισαγωγή την Κυριακή 17/8 ακόμη καλύτερα) και οι δύο ιστορίες αν όλα κυλήσουν ομαλά θα ανέβουν την Τρίτη 19/8 στο φόρουμ για να ακολουθήσει η γνωστή διαδικασία σχολιασμού και ψηφοφορίας.

 

Ψάχνουμε διοργανωτή! (Μπύρες υπάρχουν!)  :beer:

 

Myyst & elli sketo

 

 

Υ.Γ.: Για αυτό το write-off θα προτιμούσαμε έναν πρόλογο με μεσαιωνικά στοιχεία.

Edited by Myyst
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

*εχεμ*

 

Θα ήθελα να αφήσω ανοιχτή πρόκληση για write-off, για όποιον έχει την ψευδαίσθηση πώς θα μπορούσε στα όνειρά του να υποψιαστεί την πιθανότητα της ισοπαλίας απέναντί μου. /thrash talk

Edited by arjunk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!  Θα ήθελα να συμμετάσχω σε κάποιο παιχνίδι. Γενικά δεν έχω ξαναπαίξει και δεν γνωρίζω τους κανόνες πολύ καλά! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Arjunk και Cleopasal, μπορείτε να παίξετε εσείς οι  δύο. Θέλετε να συννενοηθείτε για τι παιχνίδι (write off, ρακόρ, πλοτς, ατάκα/εικόνα κι επιτόπου http://community.sff.gr/forum/85-%CF%83%CF%85%CE%B3%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-sffgr/ ) και τι είδος λογοτεχνίας πάνω-κάτω (fantasy, τρόμος, επιστημονική φαντασία; ) ενδιαφέρεστε, και αν τα βρείτε να μας πείτε; Μετά ψάχνουμε για διοργανωτή (κάποιον να δώσει το θέμα και να ανοίξει το τόπικ του δικού σας παιχνιδιού).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..