Jump to content

Δήλωση πρόθεσης συμμετοχής στα Παιχνίδια του SFF.gr


aScannerDarkly
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Write-off
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Ρακόρ
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Πλοτς!
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Ατάκα/εικόνα κι επί τόπου
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Flash Fiction Live (FFL)
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

Recommended Posts

 

Ζητείται καλλιτέχνης με ημιτελή ιδέα σε σκελετό να μας τη δώσει να τη γεμίσουμε.

Υποσχόμαστε να την παραδώσουμε πίσω σε καλή κατάσταση!

 

http://community.sff.gr/topic/15868-%CF%84%CE%BF-%CE%B4%CE%B1%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%B2%CF%81%CE%AD%CF%86%CE%BF%CF%82/

 

Με τις ευχές μου φίλε μου.. :)

 

Επειδή δεν είναι ευγενικό να αγνοείτε κάποιον που ανταποκρίνεται στο αίτημά σας, να απαντήσω εγώ στον MadnJim: μάλλον αυτό δεν είναι αρκετά ημιτελές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ζητείται καλλιτέχνης με ημιτελή ιδέα σε σκελετό να μας τη δώσει να τη γεμίσουμε.

Υποσχόμαστε να την παραδώσουμε πίσω σε καλή κατάσταση!

 

http://community.sff.gr/topic/15868-%CF%84%CE%BF-%CE%B4%CE%B1%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%B2%CF%81%CE%AD%CF%86%CE%BF%CF%82/

 

Με τις ευχές μου φίλε μου.. :)

 

Επειδή δεν είναι ευγενικό να αγνοείτε κάποιον που ανταποκρίνεται στο αίτημά σας, να απαντήσω εγώ στον MadnJim: μάλλον αυτό δεν είναι αρκετά ημιτελές.

 

Απάντησα στον MadnJim. Το ποστ κάτω από το δικό του είναι απάντηση. Και δεν ανταποκρίθηκε στο αίτημά μας. Αυτό που πρότεινε, (αν μπεις στον κόπο να ρίξεις μια ματιά στους κανόνες του παιχνιδιού) δεν ήταν να μας διοργανώσει το παιχνίδι, και δεν απευθύνθηκε καν στους τρεις μας, παρά μόνο στον William.

Edited by Cassandra Gotha
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Ζητείται καλλιτέχνης με ημιτελή ιδέα σε σκελετό να μας τη δώσει να τη γεμίσουμε.

Υποσχόμαστε να την παραδώσουμε πίσω σε καλή κατάσταση!

 

http://community.sff.gr/topic/15868-%CF%84%CE%BF-%CE%B4%CE%B1%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%B2%CF%81%CE%AD%CF%86%CE%BF%CF%82/

 

Με τις ευχές μου φίλε μου.. :)

 

Επειδή δεν είναι ευγενικό να αγνοείτε κάποιον που ανταποκρίνεται στο αίτημά σας, να απαντήσω εγώ στον MadnJim: μάλλον αυτό δεν είναι αρκετά ημιτελές.

 

Απάντησα στον MadnJim. Το ποστ κάτω από το δικό του είναι απάντηση. Και δεν ανταποκρίθηκε στο αίτημά μας. Αυτό που πρότεινε, (αν μπεις στον κόπο να ρίξεις μια ματιά στους κανόνες του παιχνιδιού) δεν ήταν να μας διοργανώσει το παιχνίδι, και δεν απευθύνθηκε καν στους τρεις μας, παρά μόνο στον William.

 

Οκ, δεν ακολούθησε τους κανόνες, αυτό όντως.

Link to comment
Share on other sites

Ουπς αυτό τώρα το είδα!

Φίλε μου MadnJim αυτό είναι ολοκληρωμένο ως σενάριο. Χώρια που είναι όπως το είπες αποτρεπτικό. ( αλλά είδα ωστόσο ότι άφησε μια υπόσχεση ο Drake Ramore να το δοκιμάσει.

Άρα έχουμε τις Cassandra και Elgalla μαζί μου στον αγώνα και την Tiessa να μας βάζει το θέμα. Άλλος για τη βάρκα μας;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όχι παιδιά, δεν πρότεινα σε καμία περίπτωση να σας διοργανώσω το παιχνίδι, όχι εγώ σε τέτοιες διαδικασίες. Η Άννα έχει απόλυτο δίκιο, απευθυνόμουν αποκλειστικά στον William, και πίστευα πως η απ' ευθείας παράθεση στο ποστ του το άφηνε αυτό να φανεί. Ζητώ συγνώμη και λυπάμαι αν προκάλεσα αναταραχή ή μπέρδεμα, δεν είχα καμία τέτοια πρόθεση.

 

Κέλλυ σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την σκέψη σου, το εκτιμώ όπως και να 'χει. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O.T.

ΟΚ, παιδιά. Κι εγώ ό,τι λέει η Άννα και ο Σπύρος είχα καταλάβει, γι' αυτό και πρότεινα να δώσω plot. Αφού είμαστε εντάξει, πάμε για τα διαδικαστικά.

 

Αν είστε όλοι σύμφωνοι, θα έχετε το θέμα σας απόψε το απόγευμα (Δεν χρειαζόταν και μια ολόκληρη μέρα τελικά για να δω τους κανόνες και τις προηγούμενες ιστορίες). Διαφορετικά, πάμε για αύριο πρωί.

Μια που βλέπω όλον τον τελευταίο καιρό πολλούς συμμετέχοντες σε παιχνίδια να μην καταφέρνουν να γράψουν τελικά λόγω χρόνου ή τις ιστορίες να ασφυκτιούν, αν δεν έχετε αντίρρηση εσείς και/ή moderators, θα μπορούσαμε να πάμε για 4000 λέξεις και για δεκαπέντε μέρες περιθώριο. Εξάλλου, είσαστε τρεις και προλαβαίνουμε να διαβάσουμε και λίγο πιο μεγάλες ιστορίες.

 

Οπότε, περιμένω το ΟΚ γενικώς και τα λέμε σύντομα. :)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, ως συνήθης ύποπτη που δεν μπορεί να χωρέσει τις πλοκές της στις λέξεις των διαγωνισμών/παιχνιδιών, εννοείται λέω ναι. Παιδιά; 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ υπάγομαι και στις δύο κατηγορίες που είπε η φίλτατη διοργανώτρια οπότε συμφωνώ και περιμένω να δω σε τι μονοπάτια θα μας στείλει.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Αλοχαααα! Λοιπον ενδιαφερεται κανεις για παιχνιδακι urban fantasy με διοργανωτρια την αφεντομουτσουναρα μου? Εχω ωραια εισαγωγη υποψη και λεω να το κανουμε χωρις ψηφοφορια, στο χαλαρο αν ψηνεται κανεις :-)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να υπάρχει περιορισμός στη διεξαγωγή των παιχνιδιών, να ξέρετε ότι σε μια βδομάδα ξεκινάει ο διαγωνισμός Φάντασυ, οπότε η κίνηση στα παιχνίδια μπορεί να πέσει κάπως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα και για μετα, για να κοψω κινηση πιο πολυ το ειπα, το κανουμε και μετα το διαγωνισμο αν ειναι :-)

Link to comment
Share on other sites

Αλοχαααα! Λοιπον ενδιαφερεται κανεις για παιχνιδακι urban fantasy με διοργανωτρια την αφεντομουτσουναρα μου? Εχω ωραια εισαγωγη υποψη και λεω να το κανουμε χωρις ψηφοφορια, στο χαλαρο αν ψηνεται κανεις :-)

 

Δεν έχω καμία εξοικίωση με τις διάφορες κατηγοριοποιήσεις, κι όσο κι αν φανεί ίσως εντελώς νούμπικη η ερώτησή μου δεν μπορώ να μην την κάνω: Τι είναι το "Urban Fantasy" και τι το ξεχωρίζει ως συγκεκριμένη κατηγορία; :blush:

Link to comment
Share on other sites

Φαντασια σε συγχρονο αστικο σκηνικο. Σκεψου ιστοριες με τον Ιασονα Δουκα του Μαστακουρη απο εκδοσεις ωρορα αν εχεις διαβασει. Ή Ντρεσντεν Φαιλς :-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φαντασια σε συγχρονο αστικο σκηνικο. Σκεψου ιστοριες με τον Ιασονα Δουκα του Μαστακουρη απο εκδοσεις ωρορα αν εχεις διαβασει. Ή Ντρεσντεν Φαιλς :-)

 

Ή "Sanctuary", εκείνη τη σειρά με το καταφύγιο για αφύσικα πλάσματα. Νομίζω το 'πιασα, ευχαριστώ πολύ πολύ Αταλάντη...:give_rose:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικά ψήνομαι για εισαγωγή δια χειρός elgalla και καιρό θα ήθελα να παίξω ένα write-off. :)

Οπότε συγκράτησε το ενδιαφέρον μου για μετά τον διαγωνισμό κι αν τότε έχω χρόνο (είτε για να γράψω είτε γενικώς) και διάθεση (είτε για να γράψω γενικώς είτε ειδικώς urban fantasy) -πράγματα δυστυχώς καθόλου αυτονόητα- θα συμμετάσχω.

Το θετικό (ή κι αρνητικό μήπως;) της υπόθεσης είναι ότι και για το φετεινό Νανό μάλλον σκέφτομαι κάτι που θα κινηθεί σε παρόμοια μονοπάτια, οπότε μπορεί να είναι μια καλή εξάσκηση/πρώτη επαφή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

write-off με εισαγωγή της elgalla και παίζει ο morfeas και ποιος άλλος;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άρα είμαστε εγώ και ο Μορφέας, σωστά; Ψήνεσαι Νικόλα; Θα χάσω κλασσικά αλλά δεν έχουμε παίξει ποτέ τα δυο μας νομίζω  :boxing: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άρα είμαστε εγώ και ο Μορφέας, σωστά; Ψήνεσαι Νικόλα; Θα χάσω κλασσικά αλλά δεν έχουμε παίξει ποτέ τα δυο μας νομίζω  :boxing: 

(Σχόλιο 1ο: Μ' αρέσει που όχι απλώς θα χάσεις, πριν καν δούμε την εισαγωγή, αλλά θα χάσεις και "κλασσικά". Με τέτοια φόρα που 'χεις πάρει τελευταία μάλλον άλλος θα χάσει τα σώβρακά του :p)

(Σχόλιο 2ο: Έχουμε παίξει μαζί σ' ένα FFL, αλλά πιο "ιδιωτικά" όχι)

 

Και στην ουσία:

Αμέ, ψήνομαι.

Απλώς, αν είναι το όριο λέξεων (αν συμφωνείτε κι εσείς, συμπαίκτρια και διοργανώτρια) να μπορεί να αυξηθεί λιγάκι, όχι τρομερά πράγματα, μέχρι κάνα 5-χίλιαρο (που μπορεί και να μη χρειαστεί στην πράξη) θα ήταν καλό. Άλλωστε όταν παίζουν 2-3 άτομα δεν έχει και τόσο μεγάλη διαφορά για τους αναγνώστες.

Το λέω από τώρα, να υπάρχει.

 

Ο διαγωνισμός τελειώνει εκεί γύρω στις 13 Οκτώβρη, οπότε αν είναι το ξανασυζητάμε και τότε, αν θα είμαστε διαθέσιμοι και τα λοιπά. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το συζηταμε απο οκτωβρη έλλη αν και οπως ειπα εχω εισαγωγη :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..