Jump to content

33ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Στοίχειωμα


Nienor
 Share

Recommended Posts

Διάβασα, σχολίασα, ψήφισα με δυσκολία. Μπράβο σε όλους :)

Link to comment
Share on other sites

Έριξα κι εγώ, με τη σειρά μου, την ψήφο μου. Πολύ διαφορετικές και ενδιαφέρουσες όλες οι ιστορίες. Καλή επιτυχία σε όλους! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει όλες τις συμμετοχές, σχόλια θα κάνω ίγο πριν τη λήξη.

 

Και δύσκολο πράγμα η κατάταξη τους.

 

Αυτό το τελευταίο, ξαναπέστο. Ήταν πιο εύκολο να κατατάξω τις ιστορίες σε αυτές που θεώρησα "πολύ καλές με ελάχιστα ή κανένα πρόβλημα", σε αυτές που ήταν "καλές αλλά με κάποια προβλήματα", και σε εκείνες που είδα πως "θα μπορούσαν να ήταν πολύ καλύτερες". Μετά όμως... το χάος.

Αναγκαστικά έπρεπε να αρχίσω το πολύ ψείρισμα, κάτι που δεν μ'αρέσει γιατί όσο πιο πολύ ψειρίζει κανείς τα πράγματα τόσο πιο υποκειμενικά γίνονται, κατά τη γνώμη μου, και τελικά το υπερβολικό ψείρισμα (εκτός ότι μπορεί να γκαστρώσει την ψείρα στο τέλος), ίσως να λέει πιο πολλά για μένα, παρά για την ιστορία που διαβάζω. :D

Για άλλους είναι πιο εύκολο αυτό, αλλά για μένα ήταν τόσο δύσκολο να κατατάξω τις ιστορίες, αυτή τη φορά,  που δεν είχα και άλλη επιλογή. Ωστόσο, πιστεύω πως δεν αδίκησα καμμια ιστορία στην ψήφο μου και ακόμα κι αυτές που θεώρησα πως χρειάζονται ένα καλό rewrite θα τις διαβάσω πάλι ευχαρίστως αν οι συγγραφείς τους τις ξαναγράψουν, γιατί όλες είχαν κάτι που στ'αλήθεια απόλαυσα πάρα πολύ, όλες με ταξίδεψαν, και όλες με μάγεψαν με τον τρόπο τους.

Edited by Oberon
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

:heat:

 

Οι προηγούμενες δύο ιστορίες που ήταν στην κορυφή τώρα βρίσκονται στις θέσεις 3 και 4 διότι δύο άλλες ξεπετάχτηκαν και τους πήραν τη θέση...

 

Link to comment
Share on other sites

Είδατε τι κάνει η πολλή σκέψη όταν ψηφίζετε; :tease: Χαντακωτές, ε χαντακωτές! (Πώς δεν υπάρχει αυτή η λέξη; Γιατί δεν υπάρχει; )

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστειλα κι εγώ την ψήφο μου. Θα αρχίσω να αναρτώ και τα σχόλια μου σιγά-σιγά. Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες για την προσπάθεια τους κι εύχομαι καλή επιτυχία σε αυτούς και καλό κουράγιο στην καταμέτρηση στους διοργανωτές :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να εκμεταλλευτήκατε το Σαββατοκύριακο και να διαβάσατε τις ιστορίες, γιατί ο χρόνος τελειώνει! :juggle: Έχετε μέχρι την Τετάρτη για να ψηφίσετε, και μην ξεχνάτε φυσικά τα σχόλια, γιατί οι ιστορίες μπορεί να επιστρέψουν και να σας στοιχειώσουν... :boo:

 

Περιμένουμε λοιπόν τις ψήφους σας, γιατί... όλα παίζονται ακόμα ;)  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ολοκλήρωσα το σχολιασμό, που καθυστέρησε λίγο σε σχέση με την ψήφο λόγω υποχρεώσεων. Συγχαρητήρια κι από εδώ ξανά σε όλους τους συγγραφείς για την προσπάθεια τους κι εύχομαι καλή επιτυχία! :)

ΥΓ: Εδώ κάπου ξεκινάω να πιέζω τους διοργανωτές για μικρές αποκαλύψεις για την ψηφοφορία. Είχα καιρό να συμμετάσχω σε διαγωνισμό (έστω κι έμμεσα) οπότε ας μη χαλάσω τη συνήθεια. Πες τε μας λοιπόν αγαπημένες κυρίες πως πάει η ψηφοφορία; Έχουμε μάχη;

Link to comment
Share on other sites

χμμμμ... χμμμ... για να δούμε... υπάρχουνε δύο στρατόπεδα, ένα αυτό της 1ης θέσης από το οποίο έχουν περάσει 5 ιστορίες (μέχρι στιγμής :p) κι άλλο ένα αυτών που δεν έχουν περάσει ακόμα από την πρώτη θέση :p Για να δούμε, θα βρεθούνε όοοολες οι ιστορίες πια σε αυτή την περιβόητη 1η θέση? χαχαχα

 

 

Υ.Γ. Μ' αυτά και μ'αυτά έχουμε κι έναν συγγραφέα που δεν έχει ψηφίσει ακόμα! Για να συντομεύουμεεεεε.... χιχι

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να είναι κανείς που έχει σκοπό να ψηφίσει και να νομίζει ότι έεεεεχει μέρες ακόμα στη διάθεσή του, έτσι? Ούτε τρεις ωρίτσες δεν μείνανε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια τελευταία και καταϊδρωμένη ψήφο δέχεστε; Τα μεσάνυχτα δεν τελειώνει; Απλώς δε βλέπω μέσα στο φόρουμ τις δυο διοργανώτριες και ανησυχώ.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια τελευταία και καταϊδρωμένη ψήφο δέχεστε; Τα μεσάνυχτα δεν τελειώνει; Απλώς δε βλέπω μέσα στο φόρουμ τις δυο διοργανώτριες και ανησυχώ.

 

Nαι τα μεσάνυχτα τελειώνει, Κέλλυ. Σίγουρα προλαβαίνεις να στείλεις την ψήφο σου ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

 

Άλλη μια τελευταία και καταϊδρωμένη ψήφο δέχεστε; Τα μεσάνυχτα δεν τελειώνει; Απλώς δε βλέπω μέσα στο φόρουμ τις δυο διοργανώτριες και ανησυχώ.

 

Nαι τα μεσάνυχτα τελειώνει, Κέλλυ. Σίγουρα προλαβαίνεις να στείλεις την ψήφο σου ακόμα.

 

 Την έχω στείλειιιιι! Τα σχόλια απλώς δεν προλαβαίνω όλα σήμερα, αλλά θα προσπαθήσω τις επόμενες μέρες.

Σχεδόν όλες καλές πάντως οι συμμετοχές, δε μπορώ να πω ότι υπήρχε κάποια πραγματικά κακή. Συγχαρητήρια!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βρε λες να ερχότανε κάτι πριν τις 12 και να το αγνοούσαμε? :p Ρηλάξ, ντον' τ ντου ιτ! :p

 

Το λοιπόν, άλλος κανείς αγόρια και κορίτσια? Μμμμ?

Link to comment
Share on other sites

 

Άλλη μια τελευταία και καταϊδρωμένη ψήφο δέχεστε; Τα μεσάνυχτα δεν τελειώνει; Απλώς δε βλέπω μέσα στο φόρουμ τις δυο διοργανώτριες και ανησυχώ.

 

Nαι τα μεσάνυχτα τελειώνει, Κέλλυ. Σίγουρα προλαβαίνεις να στείλεις την ψήφο σου ακόμα.

 

 

 

Την έχω στείλειιιιι! Τα σχόλια απλώς δεν προλαβαίνω όλα σήμερα, αλλά θα προσπαθήσω τις επόμενες μέρες.

Σχεδόν όλες καλές πάντως οι συμμετοχές, δε μπορώ να πω ότι υπήρχε κάποια πραγματικά κακή. Συγχαρητήρια!

 

Ε, τα σχόλια τα ανεβάζεις και μετά και θα είναι απόλυτα καλοδεχούμενα. :)

Edited by Oberon
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε, για πείτε! Τελευταία ήμουνα εγώ ή υπήρχαν και πιο αργοπορημένοι;

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν, λήξαμε!

 

Κατόπιν εξαντλήσεως κάθε περιπτώσεως να έχουμε κάποια έξτρα έσοδα, και περιοριζόμενες στας πενιχράς 19 ψήφους, έχουμε να δηλώσουμε πως σε λίγο θα διαθέσουμε τα αποτελέσματα στο κοινό. Μάλιστα, κύριος, αμέ.

 

Δώστε μας ένα 10λέπτακι, τι είναι ένα δεκαλεπτάκι μπροστά στην αιωνιότητα εξάλλου; ε; Ε;

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητήριά μας σε όλους τους συμμετέχοντες, σας ευχαριστούμε πολύ που μας τιμήσατε γράφοντας τόσο όμορφες ιστορίες. Τις απολάυσαμε πραγματικά. :friends:

 

Μπράβο Ευθυμία, από ένα σημείο και μετά ήτανε ξεκάθαρο πως αυτό το αριστουργηματάκι δεν το κουνάει τίποτα από την κορυφή του, αλλά μπράβο και για αυτήν την ιστορία. :first:

 

Υ.Γ. Το δωράκι είναι μυστικό ακόμα... Το φοβόμασταν ότι μπορεί να είσαι εσύ η πρώτη! Άντε να βρούμε τώρα βιβλίο που να μην έχεις διαβάσει :p

Υ.Γ. 2 Στατιστικά στοιχεία θα ανέβουνε αργοτέρως μέσα στο βράδυ διότι τώρα πεινάω. Μπαρντόν! :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στη νικήτρια, τις δύο διοργανώτριες, στους υπόλοιπους συμμετέχοντες και, φυσικά, στους κακόμοιρους που μας διάβασαν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..