Jump to content

33ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Στοίχειωμα


Nienor
 Share

Recommended Posts

Εμμμμ... Ε, οκέι.  :give_rose:

 

Ευχαριστώ, βρε παιδιά. Η συγγραφική μου αυτοπεποίθηση είχε πιάσει πατώματα αυτές τις μέρες, οπότε αν σας πω ευχαριστώ πολύ για όλα, μάλλον θα είναι understatement.

 

Να 'στε όλοι καλά και να δείτε τα γλυκύτερα των ονείρων απόψε. :lazy:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στην Ευθυμία για τη νίκη! Σίγουρα την άξιζε!

 

Ευχαριστούμε όσους διάβασαν, σχολίασαν και ψήφισαν.

 

Ευχαριστούμε, φυσικά, και τις δυο διοργανώτριες για τον πολύ όμορφο διαγωνισμό.

 

Τα ξαναλέμε στον επόμενο!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Ευθυμία, πάντα τέτοια. Συγχαρητήρια επίσης σε όλα τα παιδιά για τα στοχευμένα τους σχόλια. Το ευχαριστήθηκα όσο τίποτα. Καλή συνέχεια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολλά πολλά συγχαρητήρια στην Ευθυμία για την ιστορία και τη νίκη της!!!! :friends:

 

Πολλά επίσης συγχαρητήρια στις διοργανώτριες ενός άψογου διαγωνισμού, και σε όλους τους συμμετέχοντες για τις ιστορίες που μας χάρισαν! :friends:

 

Όσο για μένα... second place?....happy...joy...unexpected... thank you... really unexpected...more happy... see stars... <<<faints>>>  :dazzled: :stars:  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να προσθέσω πως τα σχόλιά μου μάλλον θα αργήσουν λιγάκι - ελπίζω να τα καταφέρω αύριο ή μεθαύριο το απόγευμα, αλλιώς το αργότερο το Σαββατοκύριακο. Όμως πραγματικά το καταχάρηκα, ένας Θεός ξέρει πόσα χρόνια είχα να ασχοληθώ τόσο ενεργά με διαγωνισμό και ιστορίες, και πραγματικά μου είχε λείψει... Και το κλίμα του διαγωνισμού, αλλά πολύ περισσότερο οι συγγραφείς και οι ιστορίες τους - σας ευχαριστώ πολύ όλους :)

 

(και δε σας λέω πόσο δυσκολεύτηκα με την ψηφοφορία, τα ξέρετε κι εσείς...) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και φυσικά στην νικήτρια Ναρουάλις και τις πολύ καλές της Κρόνιες Καμπάνες!

Υπήρχαν κάποιες πολύ καλές ιστορίες σε αυτό τον διαγωνισμό!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ευθυμία! Συγχαρητήρια για το πολύ έξυπνο και όμορφο βέβαια διήγημα, αλλά και για τη νίκη φυσικά! :yessir:

Ευχαριστούμε τους ηρωικούς αναγνώστες & ψηφοφόρους!

 

Τέλος, μπόλικα ευχαριστώ στις διοργανώτριες για το θέμα που άρχισε να με τρώει μόλις το είδα, κι έτσι έγραψα κι εγώ fantasy!

Edited by Big Fat Pig
Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου πάντως δε θα τα γλυτώσετε μέχρι το σκ, γύρισα χορτάτη κι ανοίγω το word που τα περιέχει. Φοβού :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Ναρού! Τώρα έχεις το διπλό. Φλάς και Φάνταζυ ποιος στη χάρη σου! :first:

 

Συγχαρητήρια και σε Oberon, Big fat pig και Nihilio για τις δεύτερες και τρίτη θέση αλλά και σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν και στους διοργανωτές. :dwarf:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ευθυμία! Συγχαρητήρια για το πολύ έξυπνο και όμορφο βέβαια διήγημα, αλλά και για τη νίκη φυσικά! :yessir:

Ευχαριστούμε τους ηρωικούς αναγνώστες & ψηφοφόρους!

 

Τέλος, μπόλικα ευχαριστώ στις διοργανώτριες για το θέμα που άρχισε να με τρώει μόλις το είδα, κι έτσι έγραψα κι εγώ fantasy!

 

Και τα πήγες και πολύ καλά μάλιστα! Ίσως θα έπρεπε να αξιολογήσεις και τη fantasy στα συγγραφικά σου ενδιαφέροντα, αν σκεφτείς πως η εξαιρετική σου ιστορία πήρε τη 2η θέση, δηλαδή ακόμα καλύτερα και από τις άλλες δυο ιστορίες σου ε.φ. σε διαγωνισμούς ε.φ. του sff! (Αν δεν κάνω λάθος δηλαδή. Νομίζω πως πήραν 3η και 4η θέση δηλαδή πολύ υψηλές θέσεις ούτως ή άλλως). Προφανώς η fantasy "σε πάει". Το ερώτημα είναι αν την πας και συ.  :)

Edited by Oberon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου πάντως δε θα τα γλυτώσετε μέχρι το σκ, γύρισα χορτάτη κι ανοίγω το word που τα περιέχει. Φοβού :p

 

Φοβού τας Κιάρας και σχόλια φέρουσας; Μπααα.... :p

Link to comment
Share on other sites

Α, ώστε δεν είμαι αρκετά τρομαχτική τρομαχτική ε? Καλά, κύριος, καλά. Αυτό θα το δούμε :p

Link to comment
Share on other sites

Α, ώστε δεν είμαι αρκετά τρομαχτική τρομαχτική ε? Καλά, κύριος, καλά. Αυτό θα το δούμε :p

 

:D Δεν εννοούσα αυτό ακριβώς. Περισσότερο ότι τα σχόλιά σου είναι πάντα καλοδεχούμενα και "μεστά" και σωστά και, και, και. (Το έσωσα;) :p

Link to comment
Share on other sites

 

Α, ώστε δεν είμαι αρκετά τρομαχτική τρομαχτική ε? Καλά, κύριος, καλά. Αυτό θα το δούμε :p

 

:D Δεν εννοούσα αυτό ακριβώς. Περισσότερο ότι τα σχόλιά σου είναι πάντα καλοδεχούμενα και "μεστά" και σωστά και, και, και. (Το έσωσα;) :p

 

Χμμμ... δεν ξέρω, για διάβασε κι άμα δε σε τρόμαξα δεν πειράζει, θα το υποστώ :D

 

 

 

Και τώρα που ανέβασα τα σχόλια (χρωστάω ένα πακετάκι με τρία ακόμα, αλλά είναι σε άλλο αρχείο και τώρα πια τα έχω φτύσει λίγο) θέλω να σας πω πω αυτός ο διαγωνισμός, εκτός από διηγημάτων, ήτανε κι ένας μίνι διαγωνισμός τίτλων... Δηλαδή, ειλικρινά τώρα Όταν οι Κρόνιες καμπάνες;;;!!! Ο αργαλειός της Κοκον' Αθηναΐς;;;!!! Γαιαγερασμένη Πανταγητεμένη!!!! (να βάλω καμιά δεκαριά ! ακόμα;) Μια χούφτα σπαράγγια!!!! Αισθάνομαι ότι με δουλεύετε :p Είναι απλά ο ένας καλύτερος από τον άλλονε. Νομίζω πως έχω πάρα πολύ καιρό να διαβάσω διαγωνισμό με τόσους πολλούς τίτλους που θα θυμάμαι.

 

Και θα σας πω και μια από τις πολύ ωραίες στιγμές της ψηφοφορίας, μάλιστα. Ψηφίζει που λέτε ο Μεσμερίωνας, μας στέλνει λοιπόν μια κατάταξη 1η μπα 2η μπλα 3η κτλ 10η Εκατονταετής Κατάρα... Και μιλάμε για τον δικό του τίτλο έτσι :p

 

Και τώρα που τον εξέθεσα ανεπανόρθωτα (χαχα) θέλω να τον ευχαριστήσω για τη βοήθειά του καθ'όλη τη διάρκεια του διαγωνισμού. Όπως φυσικά και για την καλή διάθεση και τη θέληση του να κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί για να μας βοηθήσει :friends:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και θα σας πω και μια από τις πολύ ωραίες στιγμές της ψηφοφορίας, μάλιστα. Ψηφίζει που λέτε ο Μεσμερίωνας, μας στέλνει λοιπόν μια κατάταξη 1η μπα 2η μπλα 3η κτλ 10η Εκατονταετής Κατάρα... Και μιλάμε για τον δικό του τίτλο έτσι :p

 

Αυτά παθαίνεις όταν είσαι αναποφάσιστος για τον τίτλο. Τους χρησιμοποιείς και τους δύο και ξενοιάζεις :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Πολλά πολλά συγχαρητήρια στην Ευθυμία, που η πρωτιά της ιστορίας της δεν προκαλεί καμία έκπληξη! :first:

Πάντα τέτοια!

 

Και φυσικά πολλά συγχαρητήρια στις διοργανώτριες για το θέμα και σε όσους μας έδωσαν τις ωραίες ιστορίες.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Ευθυμία!!!

 

Συγχαρητήρια διοργανώτριες!!!

 

Συγχαρητήρια στους συμμετέχοντες!!!

 

Συγχαρητήρια σε όσους διάβασαν, σχολίασαν, ψήφισαν!!!

 

Ραντεβού στον επόμενο διαγωνισμό :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με τη σειρά μου θέλω να σας ευχαριστήσω όλους, που κάνατε αυτό το διαγωνισμό πραγματικότητα.

 

Τα Σπαράγγια ήταν το πρώτο ολοκληρωμένο διήγημα που έχω γράψει εδώ και πάρα πολύ καιρό (νομίζω πάνω από χρόνο, δεν είμαι σίγουρη). Αυτός ο διαγωνισμός είναι ο πρώτος που παίρνω μέρος εδώ και σχεδόν δύο χρόνια.

 

Πέρασα πολύ καλά. :)

 

Και, φυσικά,

 

ΜΠΡΑΒΟ ΕΥΘΥΜΙΑ! :stars:

 

:dancing4dh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ευθυμία!

Συγχαρητήρια στις αγαπητές διοργανώτριες, στους συμμετέχοντες κι όλους όσους πήρανε μέρος με κάθε τρόπο σε έναν πολύ όμορφο διαγωνισμό :)

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κ. Naroualis! :dance2: 

Και σε όλους φυσικά..

Πραγματικά αμφιταλαντεύτηκα κι εγώ πολύ στο πώς να κατατάξω τις ιστορίες. Γιατί όχι μόνο ήταν οι περισσότερες πολύ, πολύ όμοφρες, αλλά ήταν και τόσο διαφορετικές μεταξύ τους που η σύγκριση γινόταν πολύ δύσκολη!

 

edit: Άψογη επιλογή θέματος. Τελικά σε κάνει να σκέφτεσαι πως υπάρχει κάτι φάνταζυ παντού!

Edited by Σουσαμένια Άνοιξη
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στην Ευθυμία μας, την πιο γλυκιά τούρτα σαντιγύ του ελληνικού φανταστικού! Μπράβο και στους υπόλοιπους, που έγραψαν άνω του μετρίου διηγήματα αυτή τη φορά και ξεπέρασαν τα λάθη αρχαρίων. Εύφημος μνεία στους Big Fat Pig και Mesmer, που έγραψαν σε ένα είδος που δεν το συνηθίζουν (όχι απλά φάντασυ, αλλά φάντασυ σε στυλ παραδοσιακού παραμυθιού) και τα πήγαν από καλά έως εξαιρετικά. Και ζήτω, η ψήφος μου ειναι σε γενικές γραμμές ίδια με την κατάταξη - εκτός από την ισοψηφία στη 2η θέση, βέβαια.

Πάντα τέτοια!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στη νικήτρια, στους αξιοθέντας τας υψηλάς θέσεις και σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια τους γενικά! Άντε και καλή συνέχεια στο μέλλον! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..