Jump to content

34ος Διαγωνισμός Σύντομης Σουφουφίτικης Ιστορίας, Κατηγορία ΓΕΝΙΚΟΣ (Επετειακός)


aScannerDarkly
 Share

Recommended Posts

Ιδου η συμμετοχη μου στο διαγωνισμο. καλη αναγνωση.

 

υ.γ. Ναντια εχουμε σχεδον τον ιδιο τιτλο, αλλα ειμαι σιγουρος πως οι μουσες μας εφεραν τελειως διαφορετικη εμπνευση.

 

 

 

http://community.sff.gr/topic/15302-%CE%BF-%CF%86%CF%85%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CE%B1%CF%83/?do=findComment&comment=251993

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάνικ κι από δω. Αν προλάβω θα είναι ένα θαύμα, θα ανοίξουν οι ουρανοί και θα βρέχει χορωδίες αγγέλων με συνοδία χάλκινων πνευστών.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ουφ! Τριακόσιες λέξεις μόνο μέχρι το τέλος.  Και τόσα πολλά που μένουν να ειπωθούν!

Should I panic? :aunsure:

 

"Τουβλογράφος" φορ γιου.

Πάνικ κι από δω. Αν προλάβω θα είναι ένα θαύμα, θα ανοίξουν οι ουρανοί και θα βρέχει χορωδίες αγγέλων με συνοδία χάλκινων πνευστών.

 Θα σας έδινα τις 1.500 λέξεις που μου περίσσεψαν εμένα ( :devil2:), αλλά αυτό ανήκει στη σφαίρα του φανταστικού :lol: :witch:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα πολύ να λάβω μέρος στο διαγωνισμό με ιστορία, ο στρατός όμως είχε άλλα σχέδια για τις τελευταίες βδομάδες.

Οπότε, θα λάβω μέρος σαν σχολιαστής προσφεροντας όσο το δυνατόν πιο χρήσιμες κριτικές.

Καλη επιτυχία και καλές εμπνεύσεις σε όσους γράφουν ακόμη :salute:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

 Θα σας έδινα τις 1.500 λέξεις που μου περίσσεψαν εμένα

 

 

Εγώ θέλω 1.500 ώρες, έχεις;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ντάξει, το κάναμε. Την καταχωρήσαμε κιόλας :p

 

Μερσί. Αυτό εννοούσα... το τόπικ :rofl2:.

Ξέχασα να γράψω πολλά ευχαριστώ :friends: στην Eugenia Rose για το editing. Να θυμηθώ να το γράψω μετά, που θα ξεκλειδωθεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Μέχρι σήμερα τα μεσάνυχτα περιμένουμε τις ιστορίες σας για πύλες και για αιώνες. Για να δούμε πόσοι θα μαζευτούμε ως το τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχουμε και Μπάμπη. Είναι προφανές ότι θα προλάβει. Ίσως γίνει λίγο αντικοινωνική σήμερα, ίσως αμελήσει σωματικές ανάγκες, αλλά θα προλάβει. :-)

Μπράβο, ρε Μπάμπη!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα έχουμε και Μπάμπη. Είναι προφανές ότι θα προλάβει. Ίσως γίνει λίγο αντικοινωνική σήμερα, ίσως αμελήσει σωματικές ανάγκες, αλλά θα προλάβει. :-)

Μπράβο, ρε Μπάμπη!

Εσένα σε θέλουμε παρέα τον Νοέμβρη.

 

Παιδιά, εγώ δεν θα γράψω. Ό,τι έχω ξεκινήσει έχει καταλήξει στα σκουπίδια, και δεν ξεκινάω άλλο (φυσικά, μιλάμε για δώδεκα ώρες και καμιά αξιοπρεπή ιδέα). Θα διαβάσω/σχολιάσω/ψηφίσω με μεγάλο κέφι όμως.

 

Όσοι γράφετε ακόμα, δώστε τα όλα! Θα είναι το γλέντι της δεκαετίας!

Link to comment
Share on other sites

Ιδου η συμμετοχη μου στο διαγωνισμο. καλη αναγνωση.

 

υ.γ. Ναντια εχουμε σχεδον τον ιδιο τιτλο, αλλα ειμαι σιγουρος πως οι μουσες μας εφεραν τελειως διαφορετικη εμπνευση.

 

 

 

http://community.sff.gr/topic/15302-%CE%BF-%CF%86%CF%85%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CE%B1%CF%83/?do=findComment&comment=251993

Χαχα όντος!  :victory:

Link to comment
Share on other sites

 

Ιδου η συμμετοχη μου στο διαγωνισμο. καλη αναγνωση.

 

υ.γ. Ναντια εχουμε σχεδον τον ιδιο τιτλο, αλλα ειμαι σιγουρος πως οι μουσες μας εφεραν τελειως διαφορετικη εμπνευση.

 

 

 

http://community.sff.gr/topic/15302-%CE%BF-%CF%86%CF%85%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CE%B1%CF%83/?do=findComment&comment=251993

Χαχα όντος!  :victory:

 

 

Χε χε! Και πού να ξέρατε ότι εγώ άφησα στη μέση έναν άλλον Φύλακα για να γράψω γι' αυτήν την Πύλη.

 

Σχεδόν έτοιμη κι εγώ. Ενα γερό ρετουσάρισμα το απόγευμα και ανεβαίνει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Θα έχουμε και Μπάμπη. Είναι προφανές ότι θα προλάβει. Ίσως γίνει λίγο αντικοινωνική σήμερα, ίσως αμελήσει σωματικές ανάγκες, αλλά θα προλάβει. :-)

Μπράβο, ρε Μπάμπη!

Εσένα σε θέλουμε παρέα τον Νοέμβρη.

 

 

 

Πρώτο πληθ, γιέεεεϊ.

 

Τώρα, ο συγκεκριμένος Μπάμπης δουλεύει μέχρι αργά σήμερα. Ό,τι είναι να γίνει, θα γίνει εντός του λαντς μπρέηκ.

Ένα καλό χτένισμα και ένα βουλωματάκι ανθυποτρυπούλας έμεινε.

 

(και κάτι κριτικές)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μένουν και λίγες ώρες για το ξεκλείδωμα :p

 

Ποιό ξεκλείδωμα;

 

Έχει έρθει ο καιρός να ανοίξει ξανά η Πύλη;;;;  :secret:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι έξω. Σορρυ. Είχα γράψει μια ιστορία με μια τρύπα, την οποία και έκλεισα, αλλά το βούλωμα είναι 1200 λέξεις ακόμα, με αποτέλεσμα η ιστορία να είναι 4200 σχεδόν. Κι επειδή δε μου έχει ξανατύχει κι όλας να βρεθώ τόσο εκτός ορίων δεν είμαι και εκπαιδευμένη δηλαδή, ξέμεινα και από χρόνο, καταλαβαινετε :p

 

Θα συμμετάσχω στα υπόλοιπα όμως και θα σας τη δώσω μια από αυτές τις ημέρες εκτός του διαγωνισμούλη.

 

Τα φιλιά μου και τα κουράγια σε αυτούς που παλεύουν ακόμα να τελειώσουν :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Μένουν και λίγες ώρες για το ξεκλείδωμα :p

 

Ποιό ξεκλείδωμα;

 

Έχει έρθει ο καιρός να ανοίξει ξανά η Πύλη;;;;  :secret:

 

 

Θ' ανοίξει... και θα ξεχυθούν ψήφοι και σχόλια! :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..