Jump to content

34ος Διαγωνισμός Σύντομης Σουφουφίτικης Ιστορίας, Κατηγορία ΓΕΝΙΚΟΣ (Επετειακός)


aScannerDarkly
 Share

Recommended Posts

Νομίζω πως τελείωσα με τους σχολιασμούς (οκ, νομίζω, γιατί καμιά φορά επανέρχομαι σε διαφορα πράγματα :p). Πέρασα πολύ όμορφα διαβάζοντας τις ιστορίες που έβγαλε το υπέροχο αυτό θέμα, κύριε διοργανωτά, και σας ευχαριστω πολύ όλους για αυτό :)

 

Τώρα τα δύσκολα, άντε να κάνεις κατάταξη... Μμμφφφφ....

Βέβαια, τώρα που το σκέφτομαι, το μόνο καλό που προκύπτει από το ότι δεν κατάφερα να χωρέσω στο όριο των λέξεων για να συμμετάσχω με διήγημα, είναι ακριβώς το ότι δεν είμαι υποχρεωμένη και να ψηφίσω, χεχε. Τέλεια. Καλά... θα το κάνω όμως, απλά μου αρέσει καλύτερα να το θεωρώ επιλογή :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έι, τι νέκρα είν' αυτή; Σε τρεις μέρες τελειώνει ο διαγωνισμός και επικρατεί άκρα του τάφου σιωπή; Ε, ρε, Χατζηγιώργης που μας χρειάζεται!

Τέτοιες μέρες ο διαγωνιζόμενοι παραδοσιακά εκλιπαρούν για unspoiling hints σχετικά με τη βαθμολογία. Εγώ θα εκλιπαρήσω μόνο για τα σχόλια του κυρίου διοργανωτή, τα οποία δεν βλέπω και υποθέτω ότι θα πέσουν την τελευταία μέρα πριν τα αποτελέσματα, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλεύω να διαβάσω και τις υπόλοιπες ιστορίες για να προλάβω να σχολιάσω τους πάντες, αλλά έχουν πέσει απανωτές υπηρεσίες εδώ στα στρατά... ειδικά αυτό το Σαββατοκύριακο έπεσε κανονικό καβάλημα. Τέλος πάντων, ελπίζω να προλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Να προλάβεις, στρατιώτη πεζικού Κέλλη. Γιατί, αν δεν σχολιάσεις ή δεν ψηφίσεις, να ξέρεις ότι ο διοικητής σου απέχει μόνο δύο κουμπιά (τον έχω στις ταχείες κλήσεις) και μου χρωστάει κάτι χάρες από τις αξέχαστες νύχτες της Πύλης του Ταννχόυζερ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O.T.
Στρατιώτης πυροβολικού, και για την ακρίβεια υποδεκανέας-σκοπευτής-πυροβολητής-πυροβολικού-μάχης (τρομάρα μου και τους), σε παρακαλώ πολύ, ναυτάκι. (Που θα με πεις εμένα grunt πεζικάριο...)

 

Αλλα 'ντάξει, θα τις διαβάσω και τις 4,5 που μου έμειναν και θα ψηφίσω.

Link to comment
Share on other sites

Με τα πολλά, ξέχασα να πω ότι κι εγώ έχω στείλει την ψήφο μου. Πάντως, καλά θα ήταν να μαθαίναμε και κανένα κουτσομπολιό απ' τα παρασκήνια...

 

Καλή επιτυχία σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ θέλω να μας κάνει την καμπύλη ψήφοι vs ημέρες ο διοργανωτής.

Να δούμε πυκνώματα και αραιώματα. :)

Link to comment
Share on other sites

Μία ιστορία έχει μέχρι στιγμής ξεχωρήσει και δύο ακόμα ακολουθούν κατά πόδας.

Link to comment
Share on other sites

Καταγγέλλω ότι ούτε ο μικρός και φαρμακερός συνδιοργανωτής έχει διαβάσει και ψηφίσει, μη σας πω δεν έχει καν ανοίξει το πμ με την ψήφο μου ακόμα.

Απαιτούμε:

-στατιστικά αν κάποιο διήγημα ξεχωρίζει προς τα πάνω ή προς τα κάτω.

-πόσοι συγγραφείς έχουν ψηφίσει και πόσοι εκτός.

-αν ο διοργανωτής σκοπεύει να γράψει σχόλια και πότε.

Αλλιώς θα σας περιλάβει η μασκότ μας

 

 Ε, ρε, Χατζηγιώργης που μας χρειάζεται!

η οποία αφήνει πίσω της συντρίμμια:

 

post-2372-0-06479000-1381780440.jpg

 

(όχι, θα τη γλιτώνατε)

:rofl2:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ θέλω να μας κάνει την καμπύλη ψήφοι vs ημέρες ο διοργανωτής.

Να δούμε πυκνώματα και αραιώματα. :)

Ακούς Scanner;

 

ΥΓ: Ο μικρός και φαρμακερός έχει διαβάσει τις ψήφους όλων σας στο email του μέσω κινητού. Τώρα ανανεώνε και το εξελόφυλλο στον υπολογιστή, κακοί άνθρωποι

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έπεσα θύμα του καιρού, ο οποίος είναι τέλειος, υπέροχος, απερίγραπτα θεσπέσιος και με κρατάει με το στανιό στον κήπο.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το έριξα κι εγώ, αμέ :)

 

 

edit: φυσικά επειδή είμαι σίγουρη πως ο Μιχάλης είχε κλείσει το εξελόφυλλο, για να τον βάλω να το ξανανοίξει :p

Edited by Nienor
Link to comment
Share on other sites

 Εγώ θα εκλιπαρήσω μόνο για τα σχόλια του κυρίου διοργανωτή, τα οποία δεν βλέπω και υποθέτω ότι θα πέσουν την τελευταία μέρα πριν τα αποτελέσματα, σωστά;

Την τελευταία στιγμή! Μα πώς το κατάλαβες;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή το λανσάρησα στον διαγωνισμό του σεξ.

Για τους καινούργιους: Δεν ήταν διαγωνισμός σεξ. Ήταν λογοτεχνικός διαγωνισμός για το σεξ. Αλλά, σύμφωνα με κάποιες συζητήσιμες γνώμες, δεν είχε και πολύ διαφορά, τελικά.

 

Link to comment
Share on other sites

Το έριξα κι εγώ, αμέ :)

 

 

edit: φυσικά επειδή είμαι σίγουρη πως ο Μιχάλης είχε κλείσει το εξελόφυλλο, για να τον βάλω να το ξανανοίξει :p

Οχι, το ειχα ανοιχτο οταν χτυπησε το κινητο απο διπλα για να μου πει οτι τα ελαβα σε μεηλ

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα και εγώ… μάλλον δεν θα καταφέρω να σχολιάσω τα υπόλοιπα τέσσερα πριν την λήξη της ψηφοφορίας  :sweatdrop:. Θα φροντίσω να τα σχολιάσω πάντως κάποια στιγμή μόλις μπορέσω να ξεκλέψω λίγο χρόνο.   

Link to comment
Share on other sites

Δίδεται παράταση έως και Κυριακή 20/10/2013.

Για ψηφοφορία, να υποθέσω, γιατί ο σχολιασμός δεν έχει προθεσμίες. Διευκρινίστε το. 

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Τ' άκουσα κι αυτό :p χαχα

 

Δίκιο έχεις όμως, να τα λέμε :D

Link to comment
Share on other sites

Ουφ! Πρόλαβα! Ψήφος, σχολιασμός (χωρίς να έχω διαβάσει κανένα σχόλιο των προηγουμένων) και σας χαιρετώ. Επιστροφή τη Δευτέρα. Τσάο!

Link to comment
Share on other sites

Η προθεσμία για ψήφο λήγει αύριο. Μέχρι στιγμής έχουμε λάβει αρκετές ψήφους, αλλά θα ήθελα να βεβαιωθώ ότι όλες οι ψήφοι έχουν ληφθεί. Αρχίζω να στέλνω επιβεβαιωτικά PM σε όσους έχουν ψηφίσει. Αν για κάποιο λόγο δε δείτε απάντηση μέχρι και το βράδυ, στείλτε μου μία PM

Link to comment
Share on other sites

 

Η ψηφοφορία γίνεται με αντίστροφη αξιολογική σειρά (1 η καλύτερη, 14 η χειρότερη).

 

Συγνώμη, αλλά αυτή δεν είναι η κανονική αξιολογική σειρά; Από την καλύτερη στη χειρότερη; Η αντίστροφη δεν θα ήταν, well, το αντίστροφο...;

 

Εμπάσει περιπτώσει, ψήφισα.

 

Θέλω να ζητήσω ένα τεράστιο συγνώμη από όλους όσους δεν πρόλαβα να σχολιάσω. Έχω πολύ καλή δικαιολογία, εγώ και η αιώνια σχέση μου αποφασίσαμε, μετά από είκοσι χρόνια γάμων, διαζυγίων, παιδιών, σκυλιών, γατιών και μεταναστεύσεων, να συζήσουμε. Μια ελπίδα που έτρεφα, ότι και καλά, ενώ τρέχω να ταχτοποιήσω τα διάφορα πρακτικά, γραφειοκρατικά και συναισθηματικά θέματα, θα περίσσευε εγκέφαλος για να κάνω σοφά και εμπεριστατωμένα σχόλια, απεδείχθη φρούδα.

Παιδιά, πραγματικά λυπάμαι γι' αυτό. Τουλάχιστον κατέβαλα φιλότιμες προσπάθειες να διαβάσω και να ψηφίσω μέ τη δέουσα φροντίδα.

Ευχαριστώ για την κατανόηση.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..