Jump to content

43ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Fantasy, Θέμα: Φυλαχτό


Ιρμάντα
 Share

Recommended Posts

Σόρρυ...

 

Η αναβλητικότητα είναι η ζωή μου...

Μάτια μου την υπογραφή την είχες από παλιά ή την άλλαξες για την περίσταση;

Άντε, θα χτυπήσουμε καρδιακά απόψε....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 598
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • elgalla

    44

  • Ballerond

    51

  • WILLIAM

    97

  • Ιρμάντα

    87

Πραγματικά σαν μουσιική αναμονής σε τηλεφωνικό κέντρο στο Lothlorien είναι!
«Ναι καλησπέρα σας, ελφίνα Γκαλάντριελ εδώ, καλέσατε στο κέντρο εξυπηρέτησης orcs, πως θα μπορούσα να εξυπηρετήσω;»

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να υπονοήσω τίποτα... :p

pregnancy_test_positive1-495x236.jpg

εμ, ναι. Τα παράπονά σας στους τελευταίους που χώθηκαν στο παραβάν...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ζω για την μέρα που οι Robot overlords θα  καταλάβουνε το sff και θα πέρνουμε τα αποτελέσματα στην ώρα μας  ^_^

Σε 6 ώρες πρέπει να ξυπνήσω btw :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Βαθειές ανάσες....

ουφ ουφ ουφ

Βαθειές ανάσες...

ουφ ουφ ουφ

(αν βγω πάλι σε ισοψηφία όπως στου Τρόμου σπάω κάνα ρεκόρ; :p )

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

YESH! Hehee, κάποιος κερδίζει κοκάκι! Το στοίχημα ήταν τελευταίος μεταξύ 75-85 :3 Το πέτυχα!

Συγχαρητήρια σε όλλα τα παιδιά, it was fun playing! 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

ΚΛΑΙΩ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΟΨΗΦΙΑ ΤΟΥ ΖΕΥΓΟΥΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧ

ΠΕΘΑΙΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Λολ

 

Συγχαρητήρια και στους δύο.

 

Πολλά μπράβο σε όλα τα παιδιά για την συμμετοχή!

 

Άει καληνύχτα τώρα....

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο σε όσους συμμετείχαν.

Ακόμα περισσότερα συγχαρητήρια σε Elgalla και Μορφέα.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Άρα θα κάνουν μαζί τον διαγωνισμό του χρόνου; :p

 

Μπράβο σε όλους, για την συμμετοχή, τον χαβαλέ, τα σχόλια και τις ιστορίες. Η αλήθεια είναι ότι τέτοιο πράγμα στο τέλος ΔΕΝ το περίμενα ;)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι κάποιος καλός συμφορουμίτης να έρθει σπίτι μου να βάλει ένα πεσμένο σαγόνι στη θέση του, δεν θα έχετε σοβαρά σχόλια από μένα.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Πολύ γέλιο τα αποτελέσματα! Μπράβο στους νικητές, αλλά και σε όλους τους συμμετέχοντες! Κι εγώ πέτυχα κάπως το στοίχημα, αν και δεν βγήκα τελευταία, όπως υπολόγιζα.

Α, ναι,, ξέχασα να πω ότι οι δύο νικητές για μένα ήταν φαβορί, όπως και ο δεύτερος. Αντίθετα, τον τρίτο τον είχα πολύ πιο κάτω

Edited by Νίκη
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι κάποιος καλός συμφορουμίτης να έρθει σπίτι μου να βάλει ένα πεσμένο σαγόνι στη θέση του, δεν θα έχετε σοβαρά σχόλια από μένα.

Γιατί πότε είχαμε σοβαρά σχόλια; :p

 

Λοιπόν μου ήρθε φλασιά...σύντομα θα ανεβάσω μία ιστορία αφιερωμένη στον διαγωνισμό. Θα είναι χιουμορίστικη, νοσταλγική, χαλαρή και κυρίως θα έχει την κορύφωση που της αξίζει ;) STAY TUNED!

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Χοχο! Τι ντέρμπι ήταν αυτό!!!  :victory: Συγχαρητήρια στο ζεύγος και σε όλα τα παιδιά!  :drinks: Τέλεια εμπειρία, πέρασα υπέροχα και διάβασα πανέμορφες ιστορίες!!! Όσο για τη θέση που πήρα, δεν το περίμενα καθόλου!!! Ήταν πολύ ψηλά από ο,τι περίμενα!  :yessir:   :band:

Edited by Γελωτοποιός
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Χίλια μπράβο σε Morfea και Elgalla για τη νίκη τους και κυρίως για τις πανέμορφες ιστορίες!

Παιδιά τις καταχάρηκα πραγματικα ! :)

Συγχαρητήρια επίσης σε όλα τα παιδιά για τις όμορφες ιστορίες που μας έδωσαν (τόσο καλό φάντασυ μαζεμένο καιρό είχα να διαβάσω :)   ) και φυσικά σε Ιρμάντα και Mesmer για την άψογη διοργάνωση (και τα κορυφαία soundtrack μην το ξεχνάμε!)

Επίσης δηλώνω τρελά χαρούμενος για τη δεύτερη θέση και να 'ναι καλά το φόρουμ και ο διαγωνισμός που ήταν η αφορμή για να στρωθώ στο γράψιμο! :)

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο ζευγάρι για την πρωτιά!  :first:

 

Συγχαρητήρια, επίσης, σε όλους τους συγγραφείς που γέμισαν το διαγωνισμό με πολύ όμορφες και ενδιαφέρουσες ιστορίες.

 

 

Αν είχαμε ξανά ισοψηφία σε πρώτη θέση σε ΔΣΣΙ; Μόνον ο Mesmer θα μας το πει.

 

Τουλάχιστον όσο καιρό είμαι στο φόρουμ δεν έχει συμβεί ξανά κάτι τέτοιο. Νομίζω ούτε και παλιότερα. Οπότε, το ζευγάρι μας μπορεί να πανηγυρίσει και για τη δεύτερη αυτή πρωτιά τους.

 

Κι έτσι για τα στατιστικά, μέχρι και σήμερα το πρωί, οι τρεις πρώτες ιστορίες είχαν 1-2 βαθμούς διαφορά. Η τελική κατάταξη διαμορφώθηκε πραγματικά στο τελευταίο λεπτό.

 

 

Κι αφού περνάμε τόσα καλά στους διαγωνισμούς, του χρόνου τον Γενάρη πάλι όλοι εδώ για το διαγωνισμό Επιστημονική Φαντασίας.

 

Ο επόμενος μήνας είναι μήνας SSFWriMo, γι' αυτό να ευχηθούμε καλό κουράγιο σ' αυτούς που θα πάρουν μέρος.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ένα εικοσάλεπτο μετά σαν κάπως να σύνελθα.

Καταρχάς ευχαριστώ πολύ για τις ψήφους! Εντάξει δεν το περίμενα καθόλου, ήμουν σίγουρος για τη δυάδα (οκ, την πέτυχα τυπικά) αλλά εμένα δεν με περίμενα τόσο ψηλά. Συγχαρητήρια τόσο στην Αταλάντη όσο και στον Greg που οι ιστορίες τους αγαπήθηκαν τόσο, με πολύ μικρή διαφορά τελικά (και μεγάλη από τις υπόλοιπες) - Greg, μην το αφήσεις το σπορ, το έχεις! Συγχαρητήρια και στον Solonor που η ιστορία του κλείνει το βάθρο, σε μια θέση που κατά τη γνώμη μου της άξιζε.

.

Αγαπημένη, τι να πω, ούτε κανονισμένο να το είχαμε (ή μήπως το 'χαμε; - Ιρμάντα, σε παρακαλώ, κάτι πρέπει να κάνεις με τις τιμούλες σου :p) Σου άξιζε η πρωτιά και χαίρομαι πολύ που τη μοιραζόμαστε μαζί τη θέση (αν και ήδη φαντάζομαι κρεβατομουρμούρα τύπου "Πρώτη φορά. ΠΡΩΤΗ. ΦΟΡΑ. Και βρήκες να χωθείς, να μην μ' αφήσεις μια φορά κι εμένα να χαρώ μοναχή μου", εγώ: "Μα στα FFL-" αλλά δεν προλαβαίνω γιατί τότε συνήθως βγαίνει παντόφλα :p)

 

Ναι, πολύ το χάρηκα, αν δεν έγινε αντιληπτό.

 

Ευχαριστώ πολύ τους αναγνώστες και σχολιαστές, την Ιρμάντα που ζωντάνεψε τον διαγωνισμό, μαζί με τον Mesmer (που απόψε μας προλάβατε λίγο πριν σπάσουν τα νερά :p).

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που έγραψαν, μακάρι πάντα να βρίσκουν ευφάνταστους τρόπους να εκτονώνουν τη δημιουργικότητά τους. :)

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..