Jump to content

43ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Fantasy, Θέμα: Φυλαχτό


Ιρμάντα
 Share

Recommended Posts

Παίδες! Επειδή η ώρα πλησιάζει, μην ξεχνάτε να περάσετε μία βόλτα από τους Κανονισμούς:

http://community.sff.gr/topic/13125-%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CE%AF-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8E%CE%BD/

 

Άντε και κοντεύουμε....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 598
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • elgalla

    44

  • Ballerond

    51

  • WILLIAM

    97

  • Ιρμάντα

    87

Μου άρεσε πολύ η ιστορία που συνόδευσε το γρίφο, να την γράψεις μια μέρα να τη διαβάσουμε!

Αλλά το τι θα είναι ο γρίφος παραμένει γρίφος!

 

Αναμένουμε και στις οθόνες μας!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΛ

 

Ξεκινάω ήδη το brainstorming :)

Μ'αρέσει πολύ το θέμα!!!

---

Καλή επιτυχία παιδιά!

Edited by jjohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ω ναι. είναι ανοιχτό σε πολλές περιπέτειες! 

Ξεκινάμε να σκεφτόμαστε!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό θέμα για φαντασοδιαγωνισμό.

 

Από όταν έγραφα το Δράκο στο Ραβδί με τριβέλιζε....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτό σε διαφορετικές ιστορίες και προσεγγίσεις.

Θα διαβάσουμε σίγουρα καλές ιστορίες, ελπίζω να είναι και πολλές όπως πέρισυ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτό σε διαφορετικές ιστορίες και προσεγγίσεις.

Θα διαβάσουμε σίγουρα καλές ιστορίες, ελπίζω να είναι και πολλές όπως πέρισυ.

Άμα δεν είναι πολλές θα σας μαγειρέψω.

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω Ειρήνη αγάπησα!! Είχα στο μυαλό μου μία φάντασυ ιστορία από το καλοκαίρι και έψαχνα την κατάλληλη αφορμή να την γράψω.
Με το θέμα σου, μπορώ να πω ότι μάλλον θα ταιριάξει τέλεια!
Φύγαμεεε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το θέμα. Εύκολο και ανοιχτό. Καλές εμπνεύσεις σε όλους. Ελπίζω να σας κάνω παρέα με μια ιστορία μου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το θέμα, ευχαριστούμε Ειρήνη. Θα κοιτάξω να σκαρώσω κάτι και να πάρω μέρος κι εγώ. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ιρμάντα, ένα σου λέω: μας... έπιασες απροετοίμαστους! Όλοι λέγαμε διάφορα συμβολικά consepts και τελικά ήταν κάτι μάλλον απλό, που μπορεί να πει κανείς ότι οι περισσότερες ιστορίες  φαντασίας το έχουν! Πολύ ωραίο θέμα, πάντως. Θα κοιτάξω να συμμετάσχω, αν και αυτές τις μέρες είμαι κάπως ζορισμένη, καθώς ετοιμάζω σπουδαστικά-επαγγελματικά θέματα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ειρήνη, πολύ καλό το θέμα. Δεν σε περιορίζει πολύ και μπορεί να ενταχθεί σε οποιαδήποτε περιπέτεια/ιστορία. Προβλέπω ποικιλία φέτος. Θα προσπαθήσω να συμμετέχω και εγώ.  :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φυλαχτό, ε; Κάτι θα προσπαθήσω να κάνω, ήδη από τα αποκαλυπτήρια μου ήρθε μια ιδέα, άμα της βρω και πλοκή καλά θα είμαστε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χμμ έγραψα άλλη μια φορά ιστορία με αναζήτηση αντικειμένου και ηττήθηκα κατά κράτος. Αλλά ας μην είμαι προληπτικός.

Για να δούμε ως τώρα βλέπω πληθώρα εθελοντών!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα βρήκα τι θα γράψω! Κράτησα τις πρώτες σημειώσεις. Χαρακτήρες εντάξει. Πλοκή εντάξει. Μια σημαντική λεπτομέρεια, θα τη βρούμε αύριο. Αν αύριο είμαι σπίτι, που μάλλον θα είμαι, ξεκινάω να γράφω!

 

Ωραίο θέμα, τό 'πα; :thumbsup:

 

(Κοίτα να δεις, τελικά είχα πράγματι διάθεση για καθαρά μεσαιωνικοτέτοιο κλίμα, από πριν μας δώσει η Ιρμάντα το θέμα είχα αποφασίσει και με τι μουσική θα έγραφα. Τώρα, με το που κάθισα να σκεφτώ, μου βγήκε αυτή η ιστορία, που, ναι, είναι μεσαιωνικοτέτοια. ^_^  )

Edited by Cassandra Gotha
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Να και η πρώτη αγωνιζομένη που κατεβαίνει στο στίβο με τη μεσαιωνική ιστορία της. 

Έλα ο επόμενος!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πλοκή σχεδόν έτοιμη, χαρακτήρες δουλεμένοι από καιρό, λεπτομέρειες που πρέπει να σκεφτώ για αρχή και τέλος και μάλλον ξεκινάω κι εγώ αύριο.

 

medieval setting κι εγώ, μου έκατσε από την αρχή ;)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δύο οι μετέχοντες και η Άννα μας έδωσε και το φυλαχτό σε εικόνα. Αρχίζει να ανεβαίνει ο πήχυς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο ευτυχισμένη με κάνετε! Εμπρός καλά μου ταλέντα! Φυσάει η ομάδα!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σκέφτηκα μια ιστορία χθες το βράδυ, λαϊκό τρομοφάντασυ, και μέχρι σήμερα την είχα έτοιμη. Θα μου άρεσε να την έγραφα, αλλά πιστεύω ότι είναι σχετικά κλισέ και στα πλαίσια του διαγωνισμού δεν μου κάθεται και τόσο καλά. Οπότε, πάμε γι' άλλα, έχοντας αυτήν στα υπόψη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, ήθελα να προλάβω την Κελαινώ: μην αρχίζεις να στριγγλίζεις. Σους. (Και το εννοώ, κρύβε λόγια).

Edited by Cassandra Gotha
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..