Jump to content

Οι εκδόσεις μας


Nihilio
 Share

Recommended Posts

Και μιας και πήρα φόρα, συμμετέχω στο e-book που θα κυκλοφορήσει σε μερικές μέρες με διηγήματα εμπνευσμένα από τον κόσμο του World of Darkness. "Νυχτερινοί Επισκέπτες", μια μικρή ωδή στο Vampire the Masquerade από πλευράς μου.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • Ιρμάντα pinned this topic

Από τις εκδόσεις Nightread, συμμετοχή στη συλλογή: Σκιές & Αντανακλάσεις με το διήγημα που συμμετείχε σε παιχνίδι του φόρουμ Το άφτερο παιδί. Θα βρείτε στη συλλογή και τον αγαπητό Nihilio btw. Και ίσως κι άλλο sff. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα.

Πρώτο ποστ, και να ενημερώσω πως έχω ήδη κυκλοφορήσει μέσω του προσωπικού μου εκδοτικού οίκου τα δύο πρώτα μου βιβλία (μία συλλογή διηγημάτων και μία συλλογή ποιημάτων).

Το προφίλ μου στο Goodreads είναι εδώ, για όποιον ή όποια ενδιαφέρεται να δει/μάθει περισσότερα.

Θα προσπαθήσω να είμαι ενεργός σε αυτό το φόρουμ, αν και γενικά με φόρα δεν τα πάω καλά τώρα τελευταία.

Χαιρετισμούς.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λοιπόν τα σχετικά με τη θεματολογία του φόρουμ που έχω δημοσιεύσει κατόπιν σχετικών διαγωνισμών/ καλεσμάτων είναι τα εξής: 

Cyborg X στην ανθολογία  1ος Διαγωνισμός Sci-Fi των Εκδόσεων Ανάτυπο.

Ιπτάμενος Ναυτίλος στην ανθολογία Από τη Γη στο Φεγγάρι : Ιστορίες εμπνευσμένες από το έργο του Ιούλιου Βερν των εκδόσεων Συμπαντικές Διαδρομές.

Η μάγισσα από το μέλλον στην ανθολογία Μαγικοί χοροί : Η πρώτη ανθολογία ελληνικού διηγήματος με μάγισσες των εκδόσεων Συμπαντικές Διαδρομές.

Νόμος ΑΖ 099 στην ανθολογία  Έπος της Φαντασίας ΙΙ, Ανάσταση των Εκδόσεων iWrite.

Υπάρχουν ακόμη στη σελίδα τα διηγήματα μου Επιστροφή στη Γη, και το Ο κλώνος του έρωτα.

Επίσης έχω γράψει το σενάριο για δυο κόμικ που έχουν εκδοθεί ως αυτοέκδοση το 2015:

Το Σκήπτρο της Επιλογής #1 : Αναδυόμενος Φοίνικας / Θεράποντας Ήλιος

Το Σκήπτρο της Επιλογής #2 : Εχθροί και Εφιάλτες / Σε Υδάτινο Κλοιό 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το διήγημά μου "Η δεύτερη επαλήθευση" θα δημοσιευτεί στην ανθολογία του fantasmagoria με θέμα "χρησμός"

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Οι εκδόσεις μας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..