Jump to content

Εργαστήρι Συγγραφής και Εργαστήρι Ποίησης


Βάρδος
 Share

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Βάρδος

    28

  • mistseeker

    3

  • Oberon

    6

  • heiron

    3

  • 3 weeks later...

2 Ερωτήσεις:1)Πως μπαίνει κανείς στο εργαστήρι;

2)πως παραμένει σε αυτό(δηλ. δεν τον πετάν έξω);

Γιατι διάβασα τα προηγούμενα, αλλά θέλω να ακούσω τι ισχύει πρακτικά...Συγγνώμη αν σας κούρασα... :blush:

Link to comment
Share on other sites

Στο εργαστήρι μπορεί να μπεί όποιος έχει ιδιαίτερο και ενεργό ενδιαφέρον για τη συγγραφή, αφου πρώτα ζητήσει την πρόσβαση από κάποιον Admin.

 

Η βασική προυπόθεση για να παραμείνει κάποιος στο εργαστήρι είναι να συμμετέχει ενεργά σε αυτό γράφοντας τις ασκήσεις η/και σχολιάζοντας τα κείμενα άλλων (κατά προτίμηση και τα δύο). Επίσης μπορεί να δημοσιεύει δικά του κείμενα για ανάλυση και κριτική.

Ακόμα μία προυπόθεση είναι να σέβεται απόλυτα τους κανονισμούς σχετικά με το που ποστάρει και τι.

 

Κατά τα άλλα στο εργαστήρι ισχύει ό,τι ισχύει και στο υπόλοιπο sff. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Διαγράφηκαν κάποια μέλη από το εργαστήρι. Τα μέλη που διαγράφηκαν δεν είναι πολλά, ούτε ήταν "τακτικά". Γενικώς, μου φάνηκε ότι απλά ήθελαν να ρίξουν μια ματιά και να δουν τι γίνεται, ενώ δεν βρήκαν κάτι που να τους ενδιαφέρει πραγματικά.

 

Αν, ωστόσο, τα διαγραμμένα μέλη θα ήθελαν να συμμετέχουν στο εργαστήρι, ας απαντήσουν σε αυτό το thread (δηλαδή, μη μου στέλνετε PMs, παρακαλώ), για να εγγραφούν και πάλι.

 

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest silversoldier

Φίλοι μου πολύ πιθανό να ξέρετε ότι είαμι καινούργιος στο forum, ωστόσο ασχολούμαι με τη συγγραφή πάνω απο τέσσερα χρόνια και αν και για λόγους επιφυλακτικότητας δεν έχω δημοσιεύσει παραμόνο ποιήματα και αυτά στο διαδύκτιο.

Ωστόσο τα απαοτελέσματα θεωρούνται απο του λίγους ειδικούς που τα έκριναν αρκετά καλά και φυσικά έχω διαβάσει και αυτά που έχετε δημοσιεύσει, και πραγματικά έχετε θαυμάσια τεχνική και φαντάσια, παρόλο που με μερικές ιδέες για την ανάπτυξη του έργου δεν συμφωνώ. Έτσι θα ήθελα άμα γινεται να με δεχτείται στην παρέα σας...

:fire:

Link to comment
Share on other sites

You're in! :)

 

 

και φυσικά έχω διαβάσει και αυτά που έχετε δημοσιεύσει, και πραγματικά έχετε θαυμάσια τεχνική και φαντάσια, παρόλο που με μερικές ιδέες για την ανάπτυξη του έργου δεν συμφωνώ

 

Σε δικό μου έργο αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Guest silversoldier

όχι δεν αναφερόμουν σε εσένα, στο έργο Κβαντική ασυνέχεια αναφερόμουν, του Βασίλη Μανίκα. :cool2:

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν αναφερόμουν σε εσένα, στο έργο Κβαντική ασυνέχεια αναφερόμουν, του Βασίλη Μανίκα. :cool2:

 

LOL! Αλλά δεν ήταν απαραίτητο το χιούμορ. ;)

 

Με ενδιαφέρει, πάντως, η άποψή σου, όπως και όλων των αναγνωστών, άλλωστε. Αν θέλεις, μπορείς να μου τη στείλεις με PM, καλύτερα, διότι αυτό το topic ήδη έχει ξεφύγει από το θέμα του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είναι αργά να ζητήσω να συμμετάσχω; Έχω ξεκινήσει πολλές ιστορίες χωρίς ακόμα να έχω ολοκληρώσει καμία. Εδώ και καιρό ψάχνω για τέτοιου είδους συλλόγους, χωρίς επιτυχία δυστυχώς. Υπάρχει χώρος και για μένα;

Link to comment
Share on other sites

Βάρδε, ανέλαβε να περιλάβεις την Εροβιάνα στους κόλπους και στα κόλπα μας.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει και κάποιος "Οδηγός Χρήστη"; Τα'χω παίξει εδω μέσα :blink: ! Τι κάνω και πού πάω;;;Help!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, ένα "Καλωσήρθες" και απο εμένα :) .

 

Θα πάς εδώ, όπου είναι το Εργαστήρι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ποιόν πρέπει να δωροδοκήσω...?

Πλάκα κάνω,απ'όσα διάβασα,ψήνομαι.Με την μια ιστορία/μήνα δεν έχω πρόβλημα,άλλα στις κριτικές μάλλον θα είμαι ελαφρώς λακωνικός,τουλάχιστον στην αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιεφέρε και εμένα να παρακολουθήσω το εργαστήρι.

Ποιο καλό παιδάκι πρέπει να παρακαλέσω για να μπω και εγώ στην παρέα???

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κι εγώ, θέλω κι εγώ! Έχω από καιρό κάποιες έτοιμες ιστορίες αλλά τις έχω παρατήσει. Θέλω να μάθω αν αξίζει τον κόπο να συνεχίσω να τις γράφω. Δεν γράφω και τρομερά, αλλά τέλος πάντων.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά συζητιέται καθόλου η ιδέα για εργαστήρι ποίησης; Και αν ναι, ποιοι ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν;

Link to comment
Share on other sites

Το εργαστήρι ποίησης θα γίνει μέσα στο sub-forum "Εργαστήρι Συγγραφέων", και το έχει ήδη αναλάβει ο silversoldier. Έτσι, beware, καθώς σύντομα θα ανοίξει topic.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

O Panos και o Anadeleth ζήτησαν πρόσβαση στο Εργαστήρι Συγγραφής, και τώρα είναι μέλη. Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας, παιδιά. :)

Link to comment
Share on other sites

Λόγω έλλειψης συμμετοχής, ορισμένα μέλη διαγράφηκαν από το Εργαστήρι Συγγραφέων. Υπέθεσα ότι δεν ενδιαφέρεστε, πλέον. Αν ενδιαφέρεστε, δεν έχετε παρά να μου στείλετε ένα PM. Δε χρειάζονται ούτε "γιατί δεν μπόρεσα" ούτε τίποτα. Πείτε μου μόνο "Γράψε με πάλι στο Εργαστήρι." :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..