Jump to content

Trekker Ορμόνες


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Το πρόβλημα είναι με το τι παραπάνω να πείς, πέρα DROOOLL!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Oberon

    39

  • nikosal

    6

  • DinoHajiyorgi

    127

  • Spock

    107

Top Posters In This Topic

Posted Images

Έχω μια φαντασίωση… μα μια φαντασίωση!

 

post-1004-1173393771_thumb.jpg

 

Ω B'Elanna! Ω Kathryn! Ω Seven!

 

Εσείς με τι… ιδρώνετε;

 

post-1004-1173393717_thumb.jpg

 

(Παρά την γαργαλιστική πρώτη εντύπωση, το χέρι στον δεξί γοφό της Ryan είναι της ίδιας και όχι της Farrell. Θέλει μόνο την φαντασία μας.)

Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες το πρώτο? Καλά, το δεύτερο, ως ερωτευμένος με τη Farell το είχα! Στη φαντασία μας πάντως το χέρι είναι της Farell!!!

Edited by spock2266
Link to comment
Share on other sites

Πάμε διακοπές στον Risa; Μέχρι που φτάνουν αυτές οι "φακίδες"; Follow the Dots!

(Η Terry Farrell στο Let He Who Is Without Sin... του Deep Space Nine μας αποκαλύπτει τις γάμπες της Dax.)

 

post-1004-1173399197_thumb.jpg

 

Και η Leeta (Chase Masterson) κάπου εκεί κοντά, στο ίδιο επεισόδιο.

 

post-1004-1173399137_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρε Ντίνο, και χωρίς παρεξήγηση δηλαδή, τι περίμενες, από μας τα κορίτσια τουλάχιστον; Να μπουν και ν' αρχίζουν να σχολιάζουν τις ορέξεις σας; Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα βεβαίως-βεβαίως, αλλά όταν μια γυναίκα ακούει τέτοιες συζητήσεις απλά κουνάει συγκαταβατικά το κεφάλι και χαμογελά εξίσου συγκαταβατικά.

 

Δε λέω, έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον να ξέρεις τι εκτιμά ο άλλος ακόμη κι όταν δε σε ενδιαφέρει προσωπικά, αλλά να το σχολιάσεις κιόλας; Το βρίσκω κάπως ανούσιο. Άσε που κάθε μια από τις κυρίες είναι ειδικά διαλεγμένες για να ερεθίσουν τους σιελογόνους αδένες οποιουδήποτε πιο τριχωτού από τις ίδιες...

 

Όντως είναι ένα εξαιρετικό και τρισχαριτωμένο τόπικ, το οποίο ευθαρσώς δηλώνω (για να δώσω λαβή για σχόλια) ότι το παρακολουθώ από το πρώτο ποστ. Όμως τι να πω εγώ; Τι θα θέλατε ή τι θα αντέχατε να πω; Κι αυτή δεν ήταν ρητορική ερώτηση αλλά τη θέτω και στους τρεις σας (τέσσερις με τον Month).

 

(Ή μήπως περιμένατε να άνοιγε καμμιά μας ένα αντίστοιχο για να μπαίνετε εσείς και να σχολιάζετε τσουχτερά; Ε; Ε;)

 

Και μιλάω για τον εαυτό μου. Ελπίζω να μην παρεξηγήθηκε η LocutusGR.

Edited by naroualis
Link to comment
Share on other sites

Βρε Ντίνο, και χωρίς παρεξήγηση δηλαδή, τι περίμενες, από μας τα κορίτσια τουλάχιστον;

(Ή μήπως περιμένατε να άνοιγε καμμιά μας ένα αντίστοιχο για να μπαίνετε εσείς και να σχολιάζετε τσουχτερά; Ε; Ε;)

 

Μα...ναι. Ναι. Ναι! YESSSSSSSSSSS!! (Πως με διαβάζεις-Πως με διαβάζεις!) Γκουχ - όχι πως θα σας σχολιάζαμε δηλαδή (πολύ τσουχτερά) αλλά θέλω να ξέρω με τι αναστενάζετε κι εσείς.

Link to comment
Share on other sites

Δέν είμαι ακόμη έτοιμη να απαντήσω σε μια τέτοια πρόκληση. Αλλά δε μου είπες: τι θα 'θελες να πω σε αυτό το τόπικ; Και για να γίνω πιο συγκεκριμένη (και κακιολία) τι θα άντεχες να πω;

Link to comment
Share on other sites

Δέν είμαι ακόμη έτοιμη να απαντήσω σε μια τέτοια πρόκληση. Αλλά δε μου είπες: τι θα 'θελες να πω σε αυτό το τόπικ; Και για να γίνω πιο συγκεκριμένη (και κακιολία) τι θα άντεχες να πω;

 

Εεμ... ποια από τις κυρίες του Trek (και χωρίς φόβο να παρεξηγηθείς) να...ας πούμε...Δεν θα την κλώτσαγες μακριά σου...

 

post-1004-1173439647_thumb.jpg

 

Lenara και Dax στο Rejoined του Deep Space Nine.

Link to comment
Share on other sites

LOL Δεν υπάρχει λόγος να παρεξηγηθώ για κάτι.

 

Ούτως ή άλλως αυτό είναι ενα καθαρά αντρικό θέμα! ( Το θέμα του πόστ εννοώ και όχι των παρεξηγήσεων χιχιχι)

Έτσι λοιπόν και εγω απάντησα στο θέμα που περιείχε και τον Chakotay! Για της γυναίκες τι να πω και εγω δηλαδή? Όλες είναι πολύ καλες γενικά αλλα τι άλλο μπορώ να πω ??

 

Και εγω το κοιτάω το τοπικ γιατι έχει πολύ γέλιο καμιά φορα να βλέπεις τι και πως σκεφτονται οι αντρες!! Μέχρι στιγμής πάντως σίγουρα έχω μαζέψει έναν μεγάλο κουβα με drools, slime κτλ!!! yuck και LOL μαζι!!! :-) Για να δούμε, για να δούμε, συνεχίστε παιδιά!!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς όπως τα λες, Βέρα. Τα κουβαδάκια και τις σφουγγαρίστρες, και μια πρέζα κατανόηση. Όπως λένε κι οι ίδιοι είναι θέμα ορμονών.

 

Κι όσο για την ερώτηση, ποια δε θα κλωτσούσα, σαφώς και δε θα πάρεις απάντηση, Ντίνο. Το νικ που διάλεξα είναι Ναρουάλις, το Τζέην Μπόσγουελ αποφεύγω να το χρησημοποιώ. :flirt:

Link to comment
Share on other sites

Xεχεχ. Υποθέτω γι'αυτό λέει το ποιηματάκι: Little girls are made of sugar and spice and everything nice, little boys are made of snips and snails and puppy dog tails. :lol:

 

Να δούμε βέβαια αν ανοίξουν οι δεσποινίδες Τρέκκερς κάποιο ανάλογο τόπικ για τους άντρες του Τρεκ τι θα λένε! Θα ήμουν εξαιρετικά περίεργος. :D

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή naroualis, θα σου απαντήσω επί του προσωπικού γιατί ναι, έχει σχέσεις με τις ορμόνες μου.

 

Ζητώ συγνώμη που δεν γνωρίζω ποια είναι η Jane Bosewell (αν γράφεται έτσι) αν όμως μέσα στα άλλα είναι μια gay προσωπικότητα τότε λυπάμαι για την παρεξήγηση αλλά λυπάμαι ακόμα περισσότερο που καν χρειάστηκε να την αναφέρεις. Γιατί εγώ δεν λειτουργώ έτσι, και δεν είναι εξαιτίας του Star Trek αλλά μ’αρέσει το Star Trek γιατί με βρίσκει εκεί σύμφωνο. Μπορεί να ακούσω φίλο ή ξένο να λέει πως του αρέσει πολύ ο τάδε ηθοποιός, σαν άντρας, και δεν θα τον χαρακτηρίσω gay αν εκείνος δεν δηλώσει πρώτος πως είναι. (Ούτε χρειάζεται να χαρακτηρίσω όσους είναι.)

 

Υπάρχουν άντρες ηθοποιοί που με κάνουν και λέω «γιατί να μην είχα γεννηθεί έτσι;» Όχι, όχι σαν τον Brad Pitt. Αλλά θα ήθελα να είμαι ο Goran Visnjic (Ο γιατρός Luka Kovac στο er.) Δεν με νοιάζουν και δεν με ενοχλούν αυτές οι ταυτότητες. Και αυτός ο τρόπος σκέψης δεν νομίζω πως θα έπρεπε να υπάρχει εδώ, όχι μεταξύ μας, γιατί εμείς εδώ έχουμε αφήσει αυτή την σκουριά απ’ έξω. Χάρη στην επιστημονική φαντασία και την φαντασία.

 

Και αυτή η φαντασία είναι πολύ σχετική με αυτό το ποστ. Εδώ ονειρευόμαστε έναν καλύτερο, δικαιότερο κόσμο. Όχι πως είμαστε όλοι δύμετροι ξανθοί κούκλοι με ατσάλινους κοιλιακούς, αλλά πως και ο πιο Danny DeVitto από εμάς μπορεί να έχει μια Angelina Jolie και η πιο ασχημούλα από τα κορίτσια μπορεί να έχει τον Pitt και όποιον άλλο θέλει. Γιατί περί αυτού πρόκειται naroualis το εδώ ποστ. Φάτε μάτια ψάρια και περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Θα ήμασταν ποτέ τόσο τυχεροί να μας χαμογελάσει έτσι η ζωή; Σε τι ονειρικό κόσμο θα ζούσαμε τότε.

 

Εγώ θα παρέδιδα τις ορμόνες μου και θα σταματούσα να γλείφομαι με όλες τις παραπάνω γυναίκες αν η μοίρα μου χάριζε ένα κορίτσι σαν το παρακάτω. Τι θα μπορούσες να ειρωνευτείς σ’αυτό;

 

Η Catherine Hicks στο Voyage Home.

 

post-1004-1173463171_thumb.jpg

 

(Στα παραπάνω δεν υπάρχει εκνευρισμός ή θυμός, μόνο έντονο, προσωπικό πάθος.)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, η παρεξήγηση είναι αλλού. Η Τζέην Μπόσγουελ ήταν μία από τις λιμπερτίνες επιβάτιδες του Μεγάλου Ανατολικού (του Εμπειρίκου), αλλά ομοφυλόφιλη δεν ήταν. Αλλά κάποια πράγματα είναι πιο πικάντικα όταν μένουν μυστικά.

 

Κι αλλού είναι η παρεξήγηση. Δε θα ειρωνευόμουν ποτέ τις προτιμήσεις κάποιου. Η συγκατάβαση και η κατανόηση στο χαμόγελό μου όταν διαβάζω αυτες τις γραμμές έχουν να κάνουν με αυτήν ακριβώς την αθωότητα και την ονειροφαντασία που λες. Χαίρομαι που είμαι στη συντροφιά σας, γιατί μπορώ να μιλάω με αθρώπους που ονειρεύονται εξίσου πολύ με μένα. Κι όταν χαίρομαι συνήθως χαμογελώ.

 

Και για να δείς τι παιδάκι είμαι, αφού έθεσες το ζήτημα σε αυτή τη βάση, θα σου πω ποια γυνάικα προτιμώ απ' όλες. Την Τρόι, γιατί έχει πραγματική γυναικεία δύναμη μέσα της. Έκανε ένα σωρό προσπάθειες να κάνει το μαμούχαλο να καταλάβει τι θέλει και να της το πει (γιατί κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται ντόμπρα και σταράτα) κι όταν είδε κι απόειδε, την έκανε για το σπίτι και τα σίγουρα. Troy rules.

Link to comment
Share on other sites

Ε, λοιπόν θα σας πω εγώ για τις κοπελιές αφού θέλετε γυναικεία γνώμη ;)

 

Καταρχάς, μπορείτε να φαντασιώνοσαστε ότι θέλετε, είναι καλό πράγμα, είναι σαν τα όνειρα. Μόνο μην ξεχνάτε την ατάκα της Ρίτα Χέηγουορθ όταν τη ρώτησαν γιατί δεν τα πήγε πολύ καλά με τους άντρες: Οι άντρες κοιμόντουσαν με τη Τζίλντα και ξυπνούσαν με τη Ρίτα ;) (ή κάπως έτσι τώρα δεν το θυμάμαι ακριβώς).

 

Η φάση είναι καμία από τις κοπελιές δεν ξέρω τι ρόλο παίζει, καμιά τους δεν τη θυμάμαι, οπότε μπορώ να σας πω μόνο για τις φώτο και τίποτα άλλο.

 

Grace Lee Whitney: ε, όχι και γλυκό μουτράκι ρε παιδιά, έλεος :p

Hoshi: Ωραίο κορμί (φυσικά, άσχημο θα βάζανε να γδυθεί? :p) και τα κοντινά που έχετε ανεβάσει του προσώπου της ιδιαίτερα. Ωραίο βλέμμα κι ήσυχο. Μ'αρέσει κι εμένα αυτή.

Kirstie Alley ή Robin Curtis: Προτιμώ τη δεύτερη, μιλάω όμως πάντα για αυτό που δείχνουν οι φώτο. Δείχνει πιο αισθησιακή, πιο ... γυναίκα.

Jadzia Dax: Απίστευτη, απλά απίστευτη.

Bebe Neuwirth: Λυπάμαι αλλά δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να τη θεωρείς ωραία :p

Μarta Du Bois : Αν εξαιρέσεις το γεγονός πως μου θυμίζει εκείνη τη αμεκανίδα πρότυπο του 80, που το ψιλοσιχαίνομαι γενικά, καλή είναι, και το άφρο μαλλί της το χει και το κατάλληλο ύφος μέσα στο ένδυμα. Καλή. Είναι ίσως η προσωποίηση του: τα μεταξωτά βρακιά θέλουν κι επιδέξιους κώλους :p

Kim Cattrall: Και να φανταστείς ότι εμείς οι υπόλοιπες βάφουμε τα χείλια μας για να μην δείχνουν σαν αυτηνής, εεεεε.... τι να πω τώρα? (τη φρατζούλα θα την αγνοήσω επιδεικτικά :p)

Iman στο Undiscovered Country: Την κόλλαγα κι αφίσα στον τοίχο. Δε μπορώ να ξέρω κατά πόσον σας είναι ποθητή, είναι έργο τέχνης η φώτο πάντως.

Donna Murphy : Κι αυτή μαρέσει. Δεν είναι το θέμα ότι είναι κανονική η κατανομή στο πρόσωπό της, νομίζω πως περισσότερο είναι η γλύκα στο βλέμμα της που την κάνει όμορφη.

Alice Krige : Αυτό θα το αφήσω ασχολίαστο :p :P :p

Genevieve Bujold: Συγγνώμη που θα πω τέτοια πράγματα για την αγαπημένη σου, αλλά όχι, αυτό το στράβωμα στα μούτρα της δεν παλεύεται. Δε μου αρέξουν οι ξινοί άνθρωποι.

 

Τέλος, θα έχω ξεχάσει και κάποιες σίγουρα, αλλά έκανα ότι καλύτερο μπορούσα έτσι :p

 

Τώρα για τις άλλες ερωτήσεις σου:

Εεμ... ποια από τις κυρίες του Trek (και χωρίς φόβο να παρεξηγηθείς) να...ας πούμε...Δεν θα την κλώτσαγες μακριά σου...
Όλες και καμία :p Καταρχάς δεν κλωτσάω τον κόσμο, δεν είμαι βίαιος άνθρωπος, αλλά κατά τα άλλα θα τις έδιωχνα όλες πολιτισμένα. :p Υποθέτω πως για να αισθανθείς κάτι (και μάλιστα εκτός φύσης σου) δεν αρκεί μια τηλεοπτική φιγούρα. Κάνω λάθος? ;)

 

Υπάρχουν άντρες ηθοποιοί που με κάνουν και λέω «γιατί να μην είχα γεννηθεί έτσι;»
Δεν υπάρχει καμία ανάμεσα τους για την οποία να μπορώ κάτι αντίστοιχο, αλλά για να είμαι ειλικρινής δε θα ήθελα να είμαι αλλιώς στη μορφή. Αυτό δε σημαίνει σε καμία περίπτωση πως θεωρώ τον εαυτό μου τέλειο, κάθε άλλο. Απλά δε μπορώ να με φανταστώ να έχω άλλη μορφή, ακόμα κι όταν πρόκειται για μια τόσο υπέροχη όσο της κυρίας Jadzia Dax.

 

Εγώ θα παρέδιδα τις ορμόνες μου και θα σταματούσα να γλείφομαι με όλες τις παραπάνω γυναίκες αν η μοίρα μου χάριζε ένα κορίτσι σαν το παρακάτω. Τι θα μπορούσες να ειρωνευτείς σʼαυτό;

Με συγχωρείς αλλά εγώ προσωπικά μπορώ να σε ειρωνευτώ σε αυτό. Δίπλα σου καθημερινά περνάνε κορίτσια καλύτερα από τη δεσποινίς, με μεγαλύτερες ευαισθησίες, με ξεχωριστά ταλέντα με με με.... τα οποία αγνοείς επιδεικτικά επειδή ίσως η μορφή τους δεν είναι αυτή ακριβώς. Από τη μία πλευρά είναι απόλυτα φυσιολογικό το να χαζεύεις αυτές, ανθρώπινο και κατανοητό, από την άλλη όμως τα πρότυπα που μας πουλάνε όλα αυτά τα χρόνια (και φυσικά δε μιλάω μόνο για το Τρεκ) είναι αυτά που σε κάνουν να μαλώνεις με τη μοίρα σου επειδή απλά "νομίζεις" πως δεν υπάρχουν τέτοια κορίτσια γύρω σου ;) (εντάξει δεν είναι ακριβώς ειρωνία, αλλά καταλαβαίνεις τι θέλω να πω, ναι?)

 

 

 

 

Υ.Γ. Κλασικά, δε θέλω να θίξω κανέναν, απλά να το θυμάστε :p

Edited by Nienor
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και η Κιάρα είναι καλές οι φαντασιώσεις. Μιλώντας όμως για μένα, οι κυρίες του Τρεκ μ'αρέσουν επειδή έχω υπόψη και τον χαρακτήρα που υποδύονται. Τους χαρακτήρες ερωτεύομαι πολύ πιο εύκολα από το όμορφο σώμα. Και αυτό ισχύει και για την πραγματική ζωή, για μένα, συνδέοντας με αυτή τη φράση τη φαντασία του Τρεκ με την πραγματικότητα.

Ή για να το πω πιο απλά. Μία σωσίας της Janeway που πιθανά να γνώριζα, μόνο κατά ένα 10% θα μέτραγε το οτι είναι σωσίας της για το αν θα την ερωτευόμουν (αν θα μπορούσα να την αγαπήσω δηλαδή) ή όχι. Το υπόλοιπο 90% θα ήταν ο δικός της προσωπικός χαρακτήρας, η δική της προσωπικότητα, τα δικά της γούστα.

 

Αν μου "τρέχουν τα σάλια" με τις γυναίκες του Τρεκ, δεν είναι μόνο το σώμα τους. Είναι επειδή γνωρίζω καλά τον συγκεκριμένο χαρακτήρα που έχουν παίξει. Όπως με την Guinan (Whoopie Goldberg). H Guinan ήταν παχουλούλα αρκετά, αλλά ποτέ δεν το είδα αυτό σαν μείον. Το αντίθετο μάλιστα. Ερωτεύτηκα το χαρακτήρα της Guinan. Μια γυναίκα λίγο "μαμά", πολύ "φίλη", λίγο "δασκάλα", λίγο "εξωτική", πολύ χιουμορίστα, που θα με ισορροπούσε χωρίς να με περιορίσει, που θα μπορούσα να αγκαλιάσω και να νιώσω ασφαλής και να κατακτήσω συγχρόνως. Όλα αυτά τα ένιωσα για τη Guinan, έναν φανταστικό χαρακτήρα - αν και η Whoopie Goldberg είναι αγαπητή σε όλους επειδή σαν άνθρωπος είναι έτσι - αλλά τα ίδια πράγματα θα ήθελα και από μία πραγματική γυναίκα, κι ας μην ήταν εξωγήινη El-Aurian με παράξενες ικανότητες.

 

Το ερώτημα βέβαια είναι τι θα έβρισκε μια "Guinan" σε μένα, αλλά εδώ δεν μπορώ (δε με συμφέρει ίσως) να απαντήσω! :tongue:

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

Η Diane Muldaur ως Dr. Ann Mulhall στο Return to Tomorrow του Original Trek.

 

post-1004-1173523991_thumb.jpg

 

Πάλι Original Trek, εδώ ως Miranda Jones στο Is There In Truth No Beauty?

 

post-1004-1173523919_thumb.jpg

 

Και Next Generation ως γιατρός Kate Pulaski.

 

post-1004-1173523631_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μου είναι δύσκολο να μην σκεφτώ πριν απ’όλα, αυτό το φαλακρό κεφάλι όποτε ακούω Star Trek – The Motion Picture.

 

Η εξωτική Ilia από την ινδή Persis Khambatta (1950 – 1998)

 

post-1004-1173525815_thumb.jpg

 

post-1004-1173525764_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο χρόνος δεν ήταν πολύ καλός με την Diane Muldaur

 

Χμ... δεν θα συμφωνήσω. Μια χαρά τη βρίσκω. Ήταν και 50 χρονών όταν εμφανίστηκε στη Σ2. Συγκριτικά η Κράσερ ήταν μια δεκαετία νεότερη.

 

Ντίνο, πιάνεται αυτό για συμμετοχή στο τόπικ; Για να σου φύγουν και οι υποψίες ότι δεν θέλω να στιγματιστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα οτι είχε πεθάνει η Persis Khambatta. Aπό τι?? :o

 

 

Γενικά η Dr Pulaski δεν ήταν και πολύ δημοφιλής, αν και δεν είμαι σίγουρος γιατί. Ίσως έβγαζε κάτι αλαζονικό, δεν ξέρω, κάτι πολύ 'αφ'υψηλού". Συχνά σκεφτόμουν πως θα της ταίριαζε πολύ ο ρόλος σκληρής Ευρωπαίας βασίλισσας παλιών εποχών ή ρόλος villain.

Πάντως σαν γιατρός ήταν σίγουρα καλή!

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

Πέθανε από καρδιά. Είχε ήδη κάνει bypass το 1980. Από το Imdb.com:

Persis Khambatta was born in Bombay, India. As a beautiful young woman, she became Miss India in 1965 and later entered the world of international film. She was also a model for various companies, including Revlon. Her biggest acting break was getting the role of Lt. Ilia, the bald Deltan alien in Star Trek: The Motion Picture (1979) . Unfortunately, her film career did not take off and, with the possible exception of Nighthawks (1981), the movies were not very good. She also made guest appearances on American TV shows. In the early 1980s, Khambatta had to have a heart bypass. A year before her death, she wrote and published a coffee table book called "Pride of India" which featured former Miss Indias; it was dedicated to Mother Teresa and part of the royalties went to the Missionaries of Charity. On Monday, August 17, 1998, Khambatta was admitted to the Marine Hospital in South Mumbai complaining of chest pains. Early the next morning she died of a massive heart attack. She was only 47.
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, οι Γυναίκες του Mudd.

 

post-1004-1173561166_thumb.jpg

 

post-1004-1173561125_thumb.jpg

 

Η Ruth (Maggie Thrett)

post-1004-1173560783_thumb.jpg

 

Η Eve (Karen Steele)

post-1004-1173560809_thumb.jpg

 

Και η προτίμηση μου, η Magda (Susan Denberg)

post-1004-1173560838_thumb.jpg

 

Ο Spock κοιτάζει τους Scotty και McCoy και έχει τις απορίες της Nienor ("Τι τρέχει με αυτούς;")

post-1004-1173560866_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..