Jump to content

Trekker Ορμόνες


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Oberon

    39

  • nikosal

    6

  • DinoHajiyorgi

    127

  • Spock

    107

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ο Ντορν έχει πάντα αυτό το ωραίο ύφος, πρέπει να είναι καλός τύπος και καλή παρέα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως ωραίος τύπος και μάλιστα είναι και πολύ φίλος με τη Μαρίνα Σίρτις και την οικογένειά της. Είχε έρθει μαζί της στην Αθήνα, όταν παντρευόταν ο αδελφός της "Steve", αλλά δεν είχαμε καταφέρει να μάθουμε τότε παλιά περισσότερα - αν και κάποιοι είχαν πάει στο αεροδρόμιο αλλά οι πληροφορίες για την πτήση με την οποία έρχονταν δεν ήταν σωστές - και έτσι δεν μπορέσαμε να τους δούμε από κοντά.

Το όνομα Sirtis πρέπει να είναι αλλαγμένο, εκτός αν κάποιος ξέρει ποδοσφαιριστή με το όνομα Steve Sirtis! Ο Dorn γενικά είναι δημοφιλής και συχνά συμμετείχε σε αθώες φάρσες ή κωμικά happenings στο πλατό του Τρεκ, παρέα πολλές φορές με τον Patrick Stewart, το Brent Spiner και τον Jonathan Frakes!

 

Στη συγκεκριμμένη φώτο πάντως, και μαύρες τσατίλες να είχε κανείς, δε θα μπορούσε παρά να χαμογελάσει! ;)

Link to comment
Share on other sites

JUDY GEESON!! Ένα σούπερ μωρό από τα 60s ως Sandrine στο Chez Sandrine a Marseilles του Tom Paris στο Voyager holodeck.

post-1004-1178182733_thumb.jpg

post-1004-1178182704_thumb.jpg

post-1004-1178182620_thumb.jpg

post-1004-1178182645_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oh, Seven!

post-1077-1178559244_thumb.jpg

post-1077-1178559251_thumb.jpg

post-1077-1178559258_thumb.jpg

Από το επεισόδιο Human Error

Edited by spock2266
Link to comment
Share on other sites

Roxanne Dawson, αλλά δύο screenshots από το επεισόδιο Faces, όπου είναι χωρίς το Klingon makeup. Αν και μόνο θλιμμένα πλάνα μπορεί να βρει κανείς σ' αυτό το επεισόδιο, φαίνεται η ομορφιά της.

 

bscap0012.jpg

 

bscap0017.jpg

 

Άλλη μία.

 

FDA27_dawson.jpg

 

Πάρα πολύ ωραία, αναρωτιέμαι γιατί έκοψε τα μαλλιά.

 

bscap0019.jpg

Edited by spock2266
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε για μια ψηφοφορία για την/ις κορυφαία/ες όσων παρουσιάστηκαν σ' αυτό το τόπικ;

Edited by spock2266
Link to comment
Share on other sites

Ντίνο περίμενα ότι θα απαντούσες! Πάντως εδώ είναι εφικτό να κάνουμε ψηφοφορία για την αγαπημένη μας, γιατί εδώ δεν είναι πάρα πολλές οι κοπέλες όπως στο σουφου ορμόνες.

Link to comment
Share on other sites

Ας γίνει poll για την αγαπημένη μας των Trek από όποιον γουστάρει και αντέχει. Εγώ όμως έχω πρόβλημα. Μπορεί τα γούστα μου να είναι ιδιαίτερα σε σχέση με τους πολλούς, είμαι όμως συνέχεια αναποφάσιστος. Στο Voyager μια θέλω την Kes, μια την Janeway, στο Deep Space Nine καταλήγω σε Kyra και στο Next Generation είμαι ανάμεσα σε Troi και την γιατρό. Φαντάσου να μου ζητάς να διαλέξω μία από όλες τις σειρές. Φαντάσου τώρα να βάζεις μέσα και όλες τις guest stars!!! Κόλαση. Δεν πρόκειται να ψηφίσω ποτέ γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να αποφασίσω ποτέ.

 

Γουστάρω ισάξια το 95% όλων των θηλυκών σε σουφου ορμόνες ποστ, σκέτο ή τρέκερ!! Άρα τι να πω εγώ; Go ahead and have fun.

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω Ντίνο, αν και προσωπικά έχω μία στάνταρ προτίμηση (πολύ δύσκολο να τη μαντέψει κανείς αν δει αυτό το τόπικ :tongue: ), και πάνω κάτω και από τις υπόλοιπες μπορώ να ξεχωρίσω μερικές. Θα βοηθούσε καθόλου αν ψηφίζαμε τις 5 προτιμότερες; I guess not so much, αλλά λέω.

Edited by spock2266
Link to comment
Share on other sites

Ο nikosal, κάπου αλλού στο σάιτ, ξεκίνησε τόπικ του τύπου «φτιάξε το πλήρωμα σου για περιπέτεια στον γαλαξία». Σκέφτηκα, αν και δεν είπα τίποτα εκεί, screw την περιπέτεια, δώσε μου εσύ το διαστημόπλοιο να το γεμίσω εγώ με space μανούλια, να αράξω σε εξωγήινη παραλία και να ζήσω 1000 και 1 κολασμένες νύχτες. Να έχω όλες όσες θέλω και χωρίς κανένα άγχος.

 

Νομίζω, για να μην πήξουμε, να μπουν στη λίστα μόνο οι σταθερές πρωταγωνίστριες –ανά σειρά – και ο κάθε ένας να μπορεί να ψηφίσει μέχρι τρία ονόματα από όλες τις σειρές. Μάλλον δεν θα είναι πολλοί αυτοί που θα ψηφίσουν, και τα ονόματα δεν είναι πολλά, να υπάρχει λοιπόν μια κάποια διαφοροποίηση στα αποτελέσματα.

 

Αυτά…η γνώμη μου. Το voting system να το βάλει κανένας αρμόδιος.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Μέχρι τρεις από τις σταθερές κάθε σειράς. Σ' αυτές λέω να μπουν και οι επανεμφανιζόμενες έξτρα, όπως πχ. η Janice Rand, ή η Leeta, γιατί αλλιώς θα έχουμε ας πούμε στο TOS μόνο την Uhura. Μάλλον το voting θα γίνει με απλά ποστ στο τόπικ, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος καλύτερος τρόπος.

Edited by spock2266
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ωπ, από ποιο επεισόδιο είναι αυτό Ντίνο; Δεν το θυμάμαι. Τι λέτε, να κάνουμε τελικά ψηφοφορία;

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, από ποιο επεισόδιο είναι αυτό Ντίνο; Δεν το θυμάμαι. Τι λέτε, να κάνουμε τελικά ψηφοφορία;

 

Δεν έχω ιδέα, πολύ πιθανό οι δύο φωτογραφίες να μην είναι καν από ίδιο επεισόδιο. Έτσι το βρήκα στο ίντερνετ, έτσι και το έβαλα.

 

Επαναλαμβάνω, για τους γνωστούς λόγους, μη ρωτάς εμένα για ψηφοφορία.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Αχ, Jolene...

post-1077-1183395996_thumb.jpg

Πάω να πάρω κανένα ηρεμιστικό...

Edited by spock2266
Link to comment
Share on other sites

Και γω χάπι για την πίεση. Σε οικονομική συσκευασία.......Oh, God! (Nαι, οκ, σαν σαλιάρης κάνω αλλά ΕΛΕΟΣ!) :o :D

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι επόμενο, μ' αυτήν τη φωτογραφία! Νιώθω το εγκεφαλικό να μου 'ρχεται, ωχ ωχ ωχ... Ας μην την ξαναδώ, καλύτερα...

Edited by spock2266
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sakonna.jpg

 

Sakonna, από το διπλό επεισόδιο του DS9, "The Maquis". Πολύ μου αρέσουν αυτές οι Βουλκάνιες ρε παιδιά! Και τα pointed ears είναι πολύ ωραία!

Link to comment
Share on other sites

Go, Seven!

 

post-1077-1185107558_thumb.png

 

Υπενθ: από το Body and Soul, όπου ο Doctor 'κρύφτηκε' στη Seven, ελέγχοντας το σώμα της και απολαμβάνοντας συγχρόνως και το αλκοόλ!

Edited by spock2266
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..