Jump to content

Τι βιβλία αγοράσατε;


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

  1. Endless Universe (Beyond the Big Bang) - Paul J. Steinhardt & Neil Turok
  2. Sense and Sensibility adn Sea Monsters - Jane Austen and Ben H. Winters
  3. Mr Darcy, Vampyre - Amanda Grange
  4. Into the Jungle - Sean B. Carroll
  5. Nature's Due (Healing our Fragmented Culture) - Brian Goodwin
  6. How the Leopard Changed its Spots - Brian Goodwin

 

Σημερινή άφιξη.

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα είναι για τα Ιαπωνικά που μαθαίνω και περί φυσικής για το Πανεπιστήμιο.

 

  1. Japanese Core Words and Phrases - Kakujo Shoji
  2. Basic Japanese Idioms -Jeff Garrison, Kayoko Kimiya, George Wallace, Masahiko Goshi
  3. Making Sense of Japanese - Jay Rubin
  4. Basic Connections (Making Your Japanese Flow) - Kakuko Shoji
  5. The Moon Princess [Japanese tale in both Japanese and English]
  6. The Adventure of Momotaro, the Peach Boy [Japanese tale in both Japanese and English]
  7. Urashima and the Kingdom Beneath the Sea [Japanese tale in both Japanese and English]
  8. The Principia - Sir Isaac Newton
  9. Opticks - Sir Isaac Newton
  10. Fundamentals of Physics - Halliday - Resnick - Walker
  11. In Defence of Atheism - Michel Onfray
  12. Irreligion - John Allen Paulos
  13. A World Without Time - Palle Yourgrau
  14. Hitchhiker's Guide to the Galaxy (Part 6 of 3) - Eoin Colfer
  15. Batman - Cacophony - Kevin Smith [Graphic Novel]
  16. Batman - The Black Glove - Grant Morrison [Graphic Novel]
  17. The book of Genesis - Illustrated by R. Crumb

Link to comment
Share on other sites

Χθές ήρθαν απο amazon τα παρακάτω

 

1. "The Painted Man (Demon Trilogy 1)" Peter V. Brett

 

2. "The Name of the Wind: The Kingkiller Chronicle: Book 1"Patrick Rothfuss

 

περιμένω και άλλα μέσα στην εβδομάδα. Είπα να ξεκινησω αυτές τις σειρές καθώς και το Discoworld που είναι στο δρόμο. Τις έχει διαβάσει κανείς? Εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει το Painted Man (και το Name of the wind είναι επίσης στα υπόψη).

 

Λοιπόν, το Painted Man ήταν πολύ καλό, με πολύ ενδιαφέρων κόσμο και χαρακτήρες.... είχε όμως ένα ελάττωμα: αργή εξέλιξη! Μέχρι να γνωρίσεις όλους τους χαρακτήρες, να καταλάβεις τον κόσμο, να αρχίσει η κεντρική πλοκή, και να φτάσει στο μεγάλο cliffhanger... έχει τελειώσει το βιβλίο :( Βέβαια... όταν φτάνεις σε αυτό το σημείο και εύχεσαι να είχες δίπλα σου το δεύτερο για να το ξεκινήσεις αμέσως, τότε μάλλον κάτι καλό έκανε ο συγγραφέας ;) (επίσης, πολύ ιδιαίτερο σύστημα "μαγείας" και κοινωνικής δομής).

 

Γενικά, αξίζει :)

Edited by trillian
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει το Painted Man (και το Name of the wind είναι επίσης στα υπόψη).

 

Λοιπόν, το Painted Man ήταν πολύ καλό, με πολύ ενδιαφέρων κόσμο και χαρακτήρες.... είχε όμως ένα ελάττωμα: αργή εξέλιξη! Μέχρι να γνωρίσεις όλους τους χαρακτήρες, να καταλάβεις τον κόσμο, να αρχίσει η κεντρική πλοκή, και να φτάσει στο μεγάλο cliffhanger... έχει τελειώσει το βιβλίο sad.gif Βέβαια... όταν φτάνεις σε αυτό το σημείο και εύχεσαι να είχες δίπλα σου το δεύτερο για να το ξεκινήσεις αμέσως, τότε μάλλον κάτι καλό έκανε ο συγγραφέας wink.gif (επίσης, πολύ ιδιαίτερο σύστημα "μαγείας" και κοινωνικής δομής).

 

Γενικά, αξίζει smile.gif

 

Thanks Trillian το ξεκίνησα χθές βράδυ, μέχρι τώρα φαίνεται ενδιαφέρον, μου αρέσει η ιδεά της προστασίας απο αυτά τα πλάσματα με "ξόρκια" χαραγμένα σε ξύλα, που αρκεί να πέσει ένα φύλο πάνω σε αυτά για να γίνει η ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο amazon σήμερα

 

1."Gardens of the Moon" - Steven Erikson

2."Yearning (Legend of the Ice People - 4)" - Μargit Sandemo

3."Mortal Sin (Legend of the Ice People - 5)"- Μargit Sandemo

4. "Evil Inheritance (Legend of the Ice People - 6)"- Μargit Sandemo

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απο την αγνωστη Κανταθ σημερα το Νυχτα του Ασιμοβ. Εχω ακουσει καλα λογια και απο τη ειδα εχει ενδιαφερουσα υποθεση...Αντε να δουμε, καιρο εχω να διαβασω κατι καλο.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το πρώτο βιβλίο βασισμένο στον κόσμο των Elder Scrolls της Bethesda:

 

The Elder Scrolls: Infernal City από τον Greg Keyes.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τώρα,που σιγά-σιγά τελειώνει το 2009,ας γράψω και τα βιβλία που αγόρασα φέτος.Ξεκινάμε.

 

1)Πάκο Ιγκνάσιο Τάιμπο ΙΙ-Στην ίδια πόλη υπό βροχή

2)Τσακ Πόλανικ-Πνιγμός

3)Τσακ Πόλανικ-Ο επιζών

4)Φρέντερικ Πολ-Οι έμποροι του διαστήματος

5)Τζων Λε Καρέ-Ο εντιμότατος μαθητής

6)Τζων Λε Καρέ-Ο κατάσκοπος που γύρισε απο το κρύο

7)Φίλιπ Ντικ-Η προτελευταία αλήθεια

8)Φίλιπ Ντικ-Εισβολή απο το Γανυμήδη

9)Κώστας Χαρίτος-Σχέδιο Φράκταλ

10)Γκράχαμ Γκρην-Ταξίδια με τη θεία μου

11)Σκοτ Σίγκλερ-Ιός

12)Ρόμπερτ Χάρις-Fatherland

13)Κούρτ Βόνεγκατ-Η φωλιά της γάτας

14)Ρόμπερτ Ράνκιν-Ήρθαν και μας έφαγαν

15)Ντον Ντελίλο-Λευκός θόρυβος

16)Τόμας Πύνσον-Βάινλαντ

17)Έρικ Άμπλερ-Παλεύοντας με τον χρόνο

18)Έρικ Άμπλερ-Εσωτερική συνωμοσία

19)Έρικ Άμπλερ-Επικίνδυνο πέρασμα

20)Τζέημς Ελρόι-Αμερικάνικο ταξίδι θανάτου

21)Τζέημς Ελρόι-Αμερικάνικο Ταμπλόιντ

22)Μάικλ Μάρσαλ Σμιθ-Κλώνοι

23)Στήβεν Κινγκ-Το κοράκι

24)Στήβεν Κινγκ-Το τέλος της αθωότητας

25)Τζων Ντάγκλας-Man down

26)Κ.Γ. Τζέτερ-Οριζόντιος αποχαιρετισμός

27)Νόρμαν Σπίνραντ-Ο τελευταίος παγκόσμιος πόλεμος

28)Φίλιπ Ντικ-Λαβύρινθος θανάτου

29)Φίλιπ Ντικ-Ο κόσμος του Τζόουνς

30)Φίλιπ Ντικ-UBIK

31)Μπράιαν Άλντις-Ταξίδι χωρίς τέλος

32)Φίλιπ Ντικ-Κόλπο Α.Ε.

 

Αυτά.Βέβαια,δεν έχει τελειώσει ακόμα το 2009,και τη Δευτέρα θα κάνω μια βόλτα στα βιβλιοπωλεία στο κέντρο(και σκοπεύω να δώσω αρκετά χρήματα-να 'ναι καλά η Γιαγιά και ο Παππούς).

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μέσα στις γιορτες ήρθαν τα παρακάτω

 

Απο Amazon

1.The Colour of Magic, Terry Prachett

2.The Light Fantastic, Terry Prachett

3.Equal Rites, Terry Prachett

4.Mort, Terry Prachett

 

Απο δώρα

1.Ο Πέρσι Τζάκσον και οι Ολύμπιοι: Η κλοπή της αστραπής, Rick Riordan

2.Ο Χάρι Πότερ και ο ημίαιμος πρίγκιψ

3. Ο Χαρι Πότερ και οι κλήροι του θανάτου

 

Απο αλλαγές δώρων

1.The Book Of The New Sun: Volume 2: Sword and Citadel: Sword and Citadel, Gene Wolfe (τον πρώτο τόμο δεν τον έχω διαβάσει...αλλα δεν προσεξα οτι πήρα τον δεύτερο...εξυπνάδα)

2.Fevre Dream, George R.R. Martin

Edited by melkiades
Link to comment
Share on other sites

Χρύσα, να έχεις υπόψη σου ότι ο Pratchett έχει δηλώσει ότι καλό είναι να ξεκινάει κανείς τα discworld novels από το Mort και μετά. Είναι αλήθεια ότι στα πρώτα βιβλία έψαχνε τα πατήματα του ακόμα. Λέγοντας αυτά, θεωρώ το light fantastic πολύ ευχάριστο και διασκεδαστικό. Το colour of magic... meh. To Equal Rites είναι μάλλον το χειρότερο του και αυτό με την λιγότερη σχέση με το υπόλοιπο discworld. Το μοναδικό του discworld που έχω διαβάσει μόνο μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

To equal rites είναι πολύ καλύτερο πάντως αν έχεις διαβάσει (και μισήσει) το Τεχανού της ΛεΓκιέν.

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια μου ειναι αδύνατο να μην ξεκινησω μια σειρα απο την αρχή παρότι καμιά φορά αυτό δεν μου βγαίνει σε καλό γιατι μπροει το πρώτο (ή τα πρώτα) βιβλία να με απογοητεύσουν και να μην τη συνεχίσω. Τον Terry Prachett πάντος θα τον ξεκινήσω δοκιμαστικα στα αγγλικα γιατί μπρορεί να με δυσκολέψει και να φταίω εγώ που δεν θα μου φαίνονται αστεία. Μακάρι να διαψευστώ.

 

Όσο για τη Λε Γκεν έχω μια δεκαετία που διάβασα το Τεχανού και δεν θυμάμαι και πολλά. Δυστυχώς πάντα υπάρχει κάτι καινούριο (περισσότερο ή λιγότερο ενδιαφέρον) με αποτέλεσμα σπάνα να διαβάζω βιβλίο για δεύτερη φορά.

Edited by melkiades
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν,πήγα και το ευχαριστήθηκα!Έδωσα 59 ευρώ,και πήρα τα εξής:

1)Τζόζεφ Χέλερ-Catch 22

2)Ντάσιελ Χάμετ-Τον τόμο με τα 4 βιβλία του,απο τις εκδόσεις Μεταίχμιο(Ο Κόκκινος θερισμός,Η κατάρα των Ντέην,Το γεράκι της Μάλτας και Ο αδύνατος άντρας)

3)Τσαρλς Μπουκόφσκι-Το ταχυδρομείο

4)Άρθουρ Μπλοχ-Ο νόμος του Μέρφυ

5)Έρνεστ Χέμινγουεϊ-Για ποιόν χτυπά η καμπάνα

6)Ντ. Τζ. Σάλιντζερ-Ο φύλακας στη σίκαλη

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στην Πρωτοπορία με στόχο να αγοράσω έλληνες συγγραφείς ΕΦ.

Είχαν (και πήρα):

Μανωλιός - ...και το τέρας

Χαρίτος - Σχέδιο Φράκταλ

Παπαδόπουλος - Λάθος οδηγίες

 

Δεν είχαν pkei ούτε τον προηγούμενο mman ούτε το τελευταίο τεύχος των ΣΔ (άσχετο αλλά... σχετικό).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,πήγα και το ευχαριστήθηκα!Έδωσα 59 ευρώ,και πήρα τα εξής:

1)Τζόζεφ Χέλερ-Catch 22

2)Ντάσιελ Χάμετ-Τον τόμο με τα 4 βιβλία του,απο τις εκδόσεις Μεταίχμιο(Ο Κόκκινος θερισμός,Η κατάρα των Ντέην,Το γεράκι της Μάλτας και Ο αδύνατος άντρας)

3)Τσαρλς Μπουκόφσκι-Το ταχυδρομείο

4)Άρθουρ Μπλοχ-Ο νόμος του Μέρφυ

5)Έρνεστ Χέμινγουεϊ-Για ποιόν χτυπά η καμπάνα

6)Ντ. Τζ. Σάλιντζερ-Ο φύλακας στη σίκαλη

 

 

 

 

 

Ρε χαμένε,γιατί δεν πήρες και του Μαρκές να είσαι κουλ?:tongue:(Πήρες βέβαια Μπουκόφσκι...)

 

Εγώ πήρα το Δοκτωρ Μπλαντμάνεη του Ντικ που το βρήκα στα Ελληνικά στο Βολο.Μάλλον δυσεύρετη έκδοση πλέον για αυτό έδωσα το υπέρογκο ποσο των 12 γιουροζ.Πήρα και το Αποχαιρετισμός στα όπλα του Χεμινγουεη με ένα πεντάευρο.Πα μαλ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε χαμένε,γιατί δεν πήρες και του Μαρκές να είσαι κουλ?tongue.gif(Πήρες βέβαια Μπουκόφσκι...)

 

Εγώ πήρα το Δοκτωρ Μπλαντμάνεη του Ντικ που το βρήκα στα Ελληνικά στο Βολο.Μάλλον δυσεύρετη έκδοση πλέον για αυτό έδωσα το υπέρογκο ποσο των 12 γιουροζ.Πήρα και το Αποχαιρετισμός στα όπλα του Χεμινγουεη με ένα πεντάευρο.Πα μαλ...

 

Δεν χρειάζεται να πάρω Μαρκές για να γίνω κουλ.Είμαι και απο μόνος μου tease.gif .Πήρα Μπουκόφσκι και το τελειώνω.Καλό είναι!

Νομίζω το Δόκτωρ Μπλάντμανεη το πέτυχα στη Πρωτοπορία με 8 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά,από εκεί που το πήρα ήξερα ότι το ΔΡ Μπλάντμανεη θα είχε τη μέγιστη τιμή.Αλλά δε το είχα βρει πουθενά αλλού σε Βολο-Θεσσαλονίκη.Τώρα σκέφτομαι να πάρω ένα πακέτο 3 βιβλίων με 7,80 από περίπτερο.Τα 2 είναι Φρανκεσταιν και Ηγεμόνας που αν μη τι άλλο είναι κλασικά.

Link to comment
Share on other sites

1)Μαρκ Τουαίην-Ένας Γιάνκης του Κονέκτικατ στην αυλή του Βασιλιά Αρθούρου

(Το βρήκα ενδιαφέρον,500 σελίδες και μόλις 5 ευρώ.Μόνο το όνομα Μαρκ Τουαίην έφτανε για να το αγοράσω).

 

2)Χουάν Ντε Ρεκακοετσέα-American Visa

(Ένα ενδιαφέρον,απ'όσο φαίνεται τουλάχιστον,βιβλίο ενός Βολιβιανού συγγραφέα.Θα το αρχίσω και θα σας πω).

 

3)Τζ. Κ. Τσέστερτον-Ο άνθρωπος που τον έλεγαν Πέμπτη

(Απίστευτη πλοκή,πολύ μυστήριο και καταιγιστικό ρυθμό.Ελπίζω να ισχύει).

 

4)Γουίλιαμ Χάλαχαν-Αναζητώντας τον Ιωσήφ Τάλυ

(Ήθελα ένα καλό βιβλίο θρίλερ με περίεργο σενάριο,και απ'όσο βλέπω έχει αυτές τις προϋποθέσεις).

 

Υ.Γ. Τους τελευταίους 3 μήνες έχω δώσει πάνω απο 300 ευρώ για βιβλία.Κάτι δεν πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν τις προάλλες βρέθηκα κάτω στο κέντρο για μία βόλτα στα βιβλίοπωλεία. Σαν μπατυρόσκυλο από τα λίγα που είμαι, προσπαθώ όσο μπορώ να αποφεύγω να επιδίδομαι σ' αυτού του είδος το σπορ. Από το να βλέπω δηλαδή τα ντοκουμέντα και να στενοχωριέμαι που δεν μπορώ να τα απόκτήσω, επιλέγω να μην τα βλέπω καν.biggrin.gif Ωστόσο αυτήν την φορά είπα να τον παραβιάσω αυτόν τον κανόνα. Καθώς λοιπόν παίρνω στα χέρια μου το ''Βραβευμένες Ιστορίες Nebula'', το ανοίγω και τι βλέπω; M. Moorcock και ''Ιδού ο Άνθρωπος''! Μιας και το έχετε εκθειάσει τρελά εδώ πέρα μέσα, ήταν πολύ καλή ευκαιρία για να την αφήσω να πάει χαμένη. Έκανα λοιπόν την καρδιά μου πέτρα και το τσίμπησα. Ωστόσο κάποια διηγήματα που έχει μέσα το βιβλίο και που τα έχω και σε άλλες ανθολογίες, όταν τα σύγκρινα μεταξύ τους, κάτι με χάλασε στην μετάφραση. Ελπίζω αυτό να μην ισχύει στα αλήθεια. Επίσης διάβασα ότι ο Moorcock έχει γράψει δύο ''Behold the Man'', μία μικρή ιστορία, και μία εκτενέστερη. Γνωρίζει κανείς αν ισχύει; Πήρα επίσης και το Βαβέλ-17 του S. Delany από εκδόσεις Ars Longa. Μεταφράζει ο Δημήτρης Αρβανίτης. Δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο βιβλίο το βρίσκει κανείς εύκολα, ή αν είναι εξαντλημένο. Δεν ξέρω δηλαδή αν πέτυχα λαυράκι. Πάντως με 4,30(!) δεν κάθησα και να το πολυσκεφτώ. Αφού ενδεικτικά θα αναφέρω ότι το βιβλίο είναι τόσο παλιό (το copyright είναι του 1987) που η τιμή πίσω αναγραφόταν σε δραχμές. Όσο για το πόσο κόστισαν και τα δύο συνολικά, αυτό ανερχόταν στην ιλιγγιώδηdazzled.gif για τα δικά μου δεδομένα τιμή των 15 ευρώ. Ωστόσο όπως ήδη είπα ήταν πολύ καλή ευκαιρία για να την αφήσω να πάει χαμένη..

Edited by Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

φέτος έπαθα μια μανία με τα βιβλία και ειδικά με τα επιστημονικής φαντασίας και έκοψα τα περιττά έξοδα και εμπλούτισα την βιβλιοθήκη με μερικά βιβλία, ''1984'' του Όργουελ, 3 του Dick ''Ubik'' (το βρήκα πάρα πολύ καλό και λάτρεψα τον ήρωα Joe Chip μου θυμίζει εμένα :p ) ''The Man in the High Castle'' και το ''Do Androids Dream of Electric Sheep'' (λόγο της ταινίας πιο πολύ φοβερή ατμόσφαιρα) αυτά τον Φεβρουάριο τώρα τον Μάρτιο ξεκίνησα με το ''Neuromancer'' του Gibson (να συνεχίσω την τριλογία?????? το σκέφτομαι χμμμμ τι λέτε).Χτες βρήκα στο Public πολύ καλή τιμή το '' The Children of Men '' της P.D. James (ακόμα το διαβάζω), το ''Σκακιστικό Αυτόματο'' του Robert Lohr (έχει πάρει σειρά για το καλοκαίρι χεχεχεχε) αυτά με τα τελευταία δύο μηνιάτικα

Edited by Constantine
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πήρα πρόσφατα την ''Σκιά του Βασανιστή'' του Wolfe, πρώτος τόμος στη σειρά του Book of the New Sun. Επειδή στριφογύριζε συνέχεια μέσ' το μυαλό μου τα τελευταία έξι χρόνια, από τότε που βγήκε δηλαδή laugh.gif , έκανα την καρδιά μου πέτρα και το πήρα. Για να πάψει να μ' απασχολεί επιτέλους. Επομενοι στόχοι το ''Πετράδι του Συμφιλιωτή'' του ίδιου, το ''Σογκούν'' του James Clavell και το ''Άπαντα Πεζά'' του Μπόρχες. Το Σογκούν το ξέρω από τώρα ότι θα μου αρέσει, ενώ για τον Μπόρχες έχω προαίσθημα. (Ότι και για τον Wolfe δηλαδή). Ωστόσο επειδή οι τιμές των δύο τελευταίων είναι μάλλον απαγορευτικές, μπορούν και τα δυό τους να περιμένουν μερικές δεκαετίες μέχρι να πάρουν θέση στην βιβλιοθήκη μου biggrin.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για τον Wolfe νομίζω σίγουρα θα ανταμοιφθείς. :) Όσο για το Σογκούν... Έχε κατά νου ότι είναι 1232 σελ (ολογράφως: χίλιες διακόσιες τριάντα δύο σελίδες). 1232 σελίδες, αλλά 1232 ωραίες σελίδες. (επιμένω, γιατί αυτές τις 1232 σελίδες τις διάβασα χοντρικά 4 φορές :tongue:)

Link to comment
Share on other sites

Για τον Wolfe νομίζω σίγουρα θα ανταμοιφθείς. smile.gif Όσο για το Σογκούν... Έχε κατά νου ότι είναι 1232 σελ (ολογράφως: χίλιες διακόσιες τριάντα δύο σελίδες). 1232 σελίδες, αλλά 1232 ωραίες σελίδες. (επιμένω, γιατί αυτές τις 1232 σελίδες τις διάβασα χοντρικά 4 φορές tongue.gif)

 

Ναι trillian έχω ακούσει τόσα και τόσα για τον Wolfe εδώ πέρα μέσα -και όχι μόνο- που πραγματικά περιμένω τα καλύτερα. Αργεί όμως τόσο πολύ ο Τρίτων που κοντεύω να σκάσω. Λες να πιάσω τους δύο τελευταίους τόμους στο πρωτότυπο; Ευκαιρία και να τσεκάρω τα αγγλικά μου. Το Σογκούν το έχω πάρει στα χέρια και κουράστηκα να το κρατάω. Πόσο μάλλον όταν θα είναι και να το διαβάσω. Τούβλο από τα λίγα. Ένα βιβλίο που πραγματικά χρειαζόταν να το σπάσετε, και δεν το κάνατε biggrin.gif . Όσο για την ποιότητα του είμαι σίγουρος ότι όλοι λίγο-πολύ έχουν συναντήσει ένα βιβλίο που δεν το έχουν διαβάσει, αλλά και μόνο που το βλέπουν γνωρίζουν πολύ καλά ότι θα τους αρέσει. Και για μένα το Σογκούν είναι ένα τέτοιο. Εξάλλου μαζί του πήγα ενάντια στις αρχές μου, βλέποντας πρώτα την ταινία. 'Αρα -δυστυχώς- ξέρω πάνω-κάτω τι παίζει.

Edited by Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ένα βιβλίο που πραγματικά χρειαζόταν να το σπάσετε, και δεν το κάνατε biggrin.gif

 

Πού θα το έκοβες ρε συ όμως; Αν το διαβάσεις θα δεις, το βιβλίο μοιράζεται σε μέρη και θα έπρεπε να κοπεί μέρος στα δύο - ή σε ένα σημείο όπου δεν έχει κανένα νόημα να κοπεί...

 

Με τον Wolfe είμαι στην ίδια θέση, και μάλλον θα πάρω τα αγγλικά και απλά θα πάρω και τα ελληνικά όταν βγουν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..