Jump to content

13ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Αθανασία


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

Μόλις κατάφερα να ψηφίσω... Εν μέρη με βαθμούληδες, εν μέρη με το notepad του Μιχάλη, κάπως ξανακοιτάζοντας και τις ιστορίες. Τέσπα, δύσκολα. Η μόνη θέση που ήταν ξεκάθαρη εξαρχής ήταν η πρώτη. Από κει και μετά... οκ υπήρχαν γκρουπάκια που τα ήξερα (τριάδες τετράδες) αλλά το τι πάει πάνω και τι κάτω... Άπαπα. Κουράστηκα μιλάμε.

 

Ο διαγωνισμός ήταν για μένα απίστευτα εποικοδομητικός. Διάβασα 20 ιστορίες εφ μαζεμένες (μου έπεσαν λίγο βαριές αλλά οκ :p θα πιω μια σόδα) είδα πράγματα -που σαφέστατα αγνοούσα επιδεικτικά- να με αγγίζουν περισσότερο από ότι περίμενα πως θα μπορούσαν και γλυκάθηκα που κατάφερα να συμμετάσχω σε αυτό με μια ιστορία που (οκ, για τα δικά μου δεδομένα) ήταν αρκετά εφ. Επίσης, ήταν η πρώτη φορά που σε θέμα διαγωνισμού είχα τρία θέματα μαζεμένα να παλεύουν στο μυαλό μου. Ξεκίνησα δύο, τελείωσα μόνο αυτό που ανέβασα (με κόπο :p). Σκέφτομαι κάποιες από τις έννοιες που διάβασα σχεδόν κάθε μέρα. Σας ευχαριστώ όλους για αυτό αλλά κυρίως ΝτίνοΒ για το πραγματικά υπέροχο θέμα που μας έδωσες. Το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ :)

 

Και τώρα πάω να διαβάσω σιγά σιγά τον προηγούμενο (για να έρθουν τα μυαλά μου στη θέση τους και να μην έχω κενά :p) πριν να σκάσει ο επόμενος που θα είναι τρελή πρόκληση... Θα πρέπει να τον διαβάσουμε μέρα! :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    20

  • DinoHajiyorgi

    27

  • mman

    18

  • DinMacXanthi

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

post-1004-1240988687_thumb.jpg

Οι πρωϊνοί να αρχίσουν να την κάνουν...

 

Τελειώνει ο χρόνος σας!

post-1004-1240988774_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρωστάω το σχολιασμό σε 3 ιστορίες, που θα τον ποστάρω μόλις επιστρέψω, την άλλη εβδομάδα.

Επίσης να σημειωθεί ότι η ιστορία μου ήταν η μόνη χωρίς promotion από τον DinoH. (και μην ακούσω δικαιολογίες για το τι ώρα την "σήκωσα" γιατί θα απαντήσω με μια παραβολή)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να σημειωθεί ότι η ιστορία μου ήταν η μόνη χωρίς promotion από τον DinoH. (και μην ακούσω δικαιολογίες για το τι ώρα την "σήκωσα" γιατί θα απαντήσω με μια παραβολή)

 

Κι αυτό τι είναι; Λες να το έκανα τώρα και να "έπαιξα" με την ώρα που λέει το edit;

 

Για λέγε τώρα την παραβολή. :badmood:

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα αναγνωση και σχολιασμο(εκτος αν μου ξεφυγε κατι...). Τωρα το δυσκολο κοματι της ψηφοφοριας.....Την ψηφο μου την στελνω σε εναν απο τους κυριους μοντερατορες σωστα???

Edited by Waylander
Link to comment
Share on other sites

Όπα! Ζητώ συγγνώμη. Δεν είδα το edit σου Ντίνο! (Βέβαια, ποιος άλλος το είδε, είναι μια ερώτηση :tongue:)

btw: ωραία απεικόνιση.

Η (γνωστή) παραβολή αναφέρεται στο αφεντικό που έψαχνε για εργάτες και βρήκε σε διάφορες ώρες της μέρας και στο τέλος τους πλήρωσε όλους το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελέσματα παραπέμπουν σε θρίλερ για την ώρα... Θρίλερ στην κορυφή, θρίλερ στην μέση, θρίλερ και στις τελευταίες θέσες... Αυτό δεν είναι διαγωνισμός ΕΦ, είναι ΤΡΟΜΟΥ! (έρχεται κι αυτός, υπ' ατμόν!). Έχουν δημιουργηθεί θύλακες ιστοριών κατα μήκος των αποτελεσμάτων και αλλάζουν κάθε λίγο και λιγάκι. Κοιτάω τα αποτελέσματα και δεν έχω ιδέα ποιά ιστορία θα νικήσει. Αυτό που ξέρω όμως πως οι επόμενοι ψήφοι θα είναι καταλυτικοί. Και περιμένω από αρκετούς!

36 ώρες έμειναν. Εμπρός λοιπόν! or else... you know... :pirate: :ninja: :pirate2: :bruce_h4h: :hitler: :ph34r: :witch4: :dwarf:

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα αναγνωση και σχοιασμο(εκτος αν μου ξεφυγε κατι...). Τωρα το δυσκολο κοματι της ψηφοφοριας.....Την ψηφο μου την στελνω σε εναν απο τους κυριους μοντερατορες σωστα???

http://community.sff.gr/index.php?s=&...st&p=117501

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα αναγνωση και σχοιασμο(εκτος αν μου ξεφυγε κατι...). Τωρα το δυσκολο κοματι της ψηφοφοριας.....Την ψηφο μου την στελνω σε εναν απο τους κυριους μοντερατορες σωστα???

 

Οι ψήφοι σας σε εμένα και στον Spock με pm. Cheers.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο σκέψη αποφάσισα να θέσω τον εαυτώ μου εκτός διαγονισμού. Εφώσον το πρόβλημα το έχω εγώ, είναι η μοναδική λογική κίνηση που μου μένει. Συγγνώμη αν προκάλεσα το οποιοδήποτε πρόβλημα, ή αν προσέβαλα κανένα. Δεν ήταν σκοπός μου αυτός, και σίγουρα δεν είναι σκοπός μου να χτυπήσω κάτω απο τη ζώνη.

 

Ζητώ συγγνώμη για την αναστάτωση που αυτή μου η απόφαση θα προκαλέσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει η ιστορία σου με το θέμα που προέκυψε. Τι δηλαδή, 'τιμωρείς" τον εαυτό σου με αυτή την κίνηση, γιατί προκάλεσες-άθελά σου- τον θυμό κάποιου;

 

Γενικά, είναι κουραστικό να βλέπω ανά δυο μέρες κάποιον να "αποχωρεί" από το διαγωνισμό! Λίγη σοβαρότητα ρε παιδιά! Πώς αρπάζεστε έτσι; Και πώς κάνετε θέμα το κάθε τι; Ένα forum είναι, όχι η ζωή μας.

 

Απλά χαλαρώστε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απλά τα πράγματα Κασσάνδρα.

Δεν αποφάσισα να φύγω επειδή μου τη σβούριξε.

Αποφάσισα να φύγω γιατί αυτό είναι το σωστό απο την οπτική μου γωνία.

Δεν με προσέβαλε κανείς, όπως ελπίζω ότι δεν προσέβαλα κανένα. Αλλά για κάποια πράγματα δεν αλλάζω γνώμη, και για να μην τσακωθούμε, αποφάσισα ότι είναι η πιο σωστή λύση, ασχέτως αν θα κάνω τον Spock και τον Dino να τρέχουν τελευταία στιγμή. Θεωρώ το ζήτημα λήξαν.

Link to comment
Share on other sites

Οι κανονισμοί του διαγωνισμού είναι συγκεκριμένοι. Προφανώς, θα ήταν προτιμότερο από τον month να διαβάσει μια ιστορία ακόμα και να στείλει τους ψήφους του κανονικά, παρά να αποσυρθεί. Του ζητήθηκε αρκετές φορές από χθες όταν έγινε γνωστό το θέμα. Αφού όμως κάτι τέτοιο είναι αντίθετο στο σκεπτικό του διαγωνιζόμενου, τότε πράγματι, δεν έχει να προστεθεί κάτι άλλο. Λήξη συζήτησης χωρίς μνησικακία.

Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

Όχι ότι κατάλαβα τι παίχτηκε αλλά τα μεσάνυχτα σήμερα θα έχουμε αποτελέσματα ή πάλι κάποιος θέλει περισσότερο χρόνο;

Link to comment
Share on other sites

Καταϊδρωμένος… μου έχει μείνει μία ιστορία και ψηφίζω. Εγώ σίγουρα προλαβαίνω δεν ξέρω όμως για άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα και εγω, σχολιασα οτι ειχα να σχολιασω (καθοτι καθυστερημενος, δεν ειχα και πολλα να προσθεσω πανω στον σωρο).

Ενα εχω να πω.

 

Ουφ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρωστάω πολλά σχόλια ακόμα, αν και έχω ψηφίσει. Μάλλον θα αρχίσω σιγά σιγά να σηκώνω και για όσους έχω ξεχάσει ως τώρα. Λογικά μέχρι το ράδυ θα τα έχω κάνει όλα.

Edited by Nihilio
Ορθογραφικό
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω άλλους 2 ψήφους από διαγωνιζόμενους. The clock is ticking!

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας μια μικρή προοικονομία σε αυτό που έρχεται έχω να πω: ...And with strange Eons, even Death may die...

 

Δεν ξέρω για τον θάνατο αλλά η αθανασία τελειώνει σε μισή ώρα :-)

 

Ακόμη και τώρα αν έρθει ψήφος (παρεμπιπτόντως, περιμένω τουλάχιστον από έναν) Αλλάζει η κατάταξη.

 

Συντονιστείτε.

Link to comment
Share on other sites

Υπήρξε ψήφος στις 23:58

 

Σε λίγο κοντά σας.

 

Εdit: Το έκανα από 59 σε 58. Πάντως σε μένα εφτασε στις 59

Edited by Dinosxanthi
Link to comment
Share on other sites

23.58 έλεγε το ρολόι μου. :whistling: :bag: :chay:

 

Edit: Προσθήκη επιπλέον emoticon ώστε να φαίνεται ότι δεν κατηγορούσα τον κυρ Ντίνο.

Edited by Guardian of the RuneRing #1
Link to comment
Share on other sites

And the winner is? ...

υπομονή, έχει μια κατάταξη τέρας να ετοιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..