Jump to content

13ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Αθανασία


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    20

  • DinoHajiyorgi

    27

  • mman

    18

  • DinMacXanthi

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Συγχαρητήρια στον Khar και φυσικά σε όλους τους συμμετέχοντες. Πάμε τώρα για του τρόμου

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Κώστα πάντα τέτοια (όταν δεν λαμβάνω μέρος έτσι; ;) ). Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους όσους έλαβαν μέρος και στον Ντίνο από την Ξάνθη που έτρεξε ίσως τον πιο δύσκολο (από πολλές απόψεις) και αθάνατο διαγωνισμό.

 

Δε φοβόμαστε Μιχάλη! (Ας έρθει και ο τρόμου και θα δει).

Link to comment
Share on other sites

ωραίος Khar! ήταν καλή ιστορία. και respect σε όποιον έγραψε, έτσι κι αλλιώς. :thmbup:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κύριος :)

Δεν είναι ότι απλά την αξίζει η ιστορία την πρώτη θέση, είναι πως αν είχε βγει άλλη εκεί θα είχα πάθει πλάκα :p

 

Συγχαρητήρια και στο διοργανωτή μας για το όμορφο θέμα του (για άλλη μια φορά :)) κι ευχαριστούμε τον εορτάζοντα που βοήθησε να μετρηθούν τα ευτράπελα της τάξεως του ενός πόντου.

 

Ο επόμενος θα είναι και τρόμου και τρομαχτικός, δύσκολο να γράψουμε τρόμου σε προκαθορισμένο θέμα... (αν και αφού κατάφερα να γράψω εφ και με βγάλατε και τρίτη -ακόμα στο σμπαρακουάκ είμαι γιαυτό :huh: - δε φοβάμαι τίποτα... οκ ίσως λίγο αυτά που θα διαβάσω, αλλά θα φροντίσω να τα διαβάσω μέρα :p)

Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

Συγχαρητήρια, κι εγώ τον είδα τον πρώτο να την παίρνει την πρωτιά.

Δε ξέρω αν θα λάβω μέρος στου τρόμου μιας και βγαίνω πάντα από την μέση και κάτω ακόμα και σε κατηγορίες που έχω κάποια εμπειρία (και ενδιαφέρον να ασχοληθώ).

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Κώστα! Άξιος! Έκανες την καλύτερη διαφήμιση στο βιβλίο σου που μόλις κυκλοφόρησε! :thmbup:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο και στον φανταστικο khar, μπραβο και στην εκπληκτη Κιαρα (Tηλεφορεμέα. Τηλεμετορεφορέα?), μπραβο και στον Νιχιλιο που σταθερα γραφει little gems, μπραβο και σε ολους βασικα (εμενα με βγαζω απ'εξω γιατι ακομα δεν εχω καταλαβει πως ακριβως πηρα την δευτερη θεση :huh: ).

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Κώστα. :thumbsup:

 

Και μου φαίνεται ότι τον βλέπω από μια μεριά να αγωνιά για να μας ετοιμάσει το θέμα για τον επόμενο ε.φ. διαγωνισμό...

Χε, χε, καλά να πάθει. :tease:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Καρ και συγχαρητήρια σ' όλους για την προσπάθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο και στον φανταστικο khar, μπραβο και στην εκπληκτη Κιαρα (Tηλεφορεμέα. Τηλεμετορεφορέα?), μπραβο και στον Νιχιλιο που σταθερα γραφει little gems, μπραβο και σε ολους βασικα (εμενα με βγαζω απ'εξω γιατι ακομα δεν εχω καταλαβει πως ακριβως πηρα την δευτερη θεση :huh: ).

 

Μήπως επειδή ήταν μια πολύ καλή και ζωντανή ιστορία;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και συγχαρητήρια σε όσους συμμετείχαν. Μερικές ιστορίες ήταν πολύ καλές και έτσι είχαμε την ευκαιρία να διαβάσουμε αξιόλογη ελληνική ΕΦ. Στον επόμενο διαγωνισμό θα δυσκολευτώ να συμμετάσχω, επειδή δεν έχω και πολύ καλές σχέσεις με τη λογοτεχνία «τρόμου». Καλή επιτυχία σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Ξανακοιτώντας τη βαθμολογία, νομίζω ότι, πέρα από τα συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθειά τους σε ένα εξαιρετικά δύσκολο και απαιτητικό θέμα, αξίζει ειδικός έπαινος στους:

 

northerain, για την πέμπτη θέση που κατέκτησε παίζοντας εκτός έδρας στο τετράγωνο: συγγραφέας τρόμου, συμμετέχει με το μοναδικό Αγγλικό κείμενο σε διαγωνισμό Ε.Φ.

 

Nienor, για την τρίτη θέση μιας συγγραφέως φάνταζυ με το μόλις δεύτερο Ε.Φ. διήγημά της

 

και φυσικά θερμά συγχαρητήρια στον

 

Glowleaf, έναν νέο συγγραφέα που γενικά προτιμάει την φάνταζυ και επίσης με ένα από τα πρώτα του Ε.Φ. διηγήματα κατάφερε να κερδίσει τον διαγωνισμό!

 

(μην αναρωτιέστε τα προφανή: ο khar έπαιζε σε δικό του πρωτάθλημα)

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενη ήταν η παρουσία στην πρώτη τριάδα των διηγημάτων του khar και του glowleaf. Με εξέπληξε η έβδομη θέση για το διήγημα της Naroualis το οποίο περίμενα πολύ πιο ψηλά.

 

Συγχαρητήρια στον khar για την πρωτιά και σε όλους όσους συμμετείχαν!

 

Καθώς συμμετείχα για πρώτη φορά στο διαγωνισμό, συνειδητοποίησα ότι το ουσιαστικό όφελος προκύπτει από τις κριτικές με τις οποίες τονίζονται οι αρετές και υπογραμμίζονται οι αδυναμίες του κάθε συγγραφέα. Για αυτό θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους διάβασαν και σχολίασαν το κείμενό μου. Στην αναμονή τώρα για το διαγωνισμό τρόμου.

Link to comment
Share on other sites

Χαμός στο διαγωνισμό! Συγχαρητήρια λοιπόν. Τώρα ο κ. khar, αφού έθεσε τον πήχυ τόσο ψηλά, πρέπει να διοργανώσει τον μεγαλύτερο ΕΦ διαγωνισμό ever. Αγωνιούμε

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη τριάδα ήταν απολύτως αναμενόμενη και καλώς βγήκε! :rolleyes: Μπράβο!

 

Χμ, είμαι πολύ περίεργη για το θέμα της ιστορίας τρόμου (όχι, δε λέω ότι θα πάρω μέρος, λέω απλά ότι είμαι πολύ περίεργη! :whistling: )

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κι από εμένα στον Κώστα αλλά και σε όλους τους άλλους. Όχι μόνο το διοργανωτή και τους διαγωνιζόμενους αλλά και τους αναγνώστες που έκατσαν και διάβασαν 20 ιστορίες. Ανεπανάληπτος διαγωνισμός, μπράβο σε όλους!

Και συμφωνώ με τον Μμαν. Κώστα καλύτερη διαφήμιση για το βιβλίο σου δεν μπορούσες να κάνεις!

Άντε να δούμε και τον Τρόμου τώρα...!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες, τον διοργανωτή και όλους αυτούς που διάβασαν και ψήφισαν. Εγώ ούτε τα μισά δεν πρόλαβα να διαβάσω (ακόμα), αλλά θα γίνει κι αυτό εντός των ημερών.

 

Περιμένουμε τον διαγωνισμού τρόμου κι ακονίζουμε πληκτρολόγια (και λεξικά :Ρ)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους σας. Προσπάθησα να τα διαβάσω όλα για να μπορέσω να ψηφίσω, αλλά δεν τα κατάφερα. Εύχομαι πάντα τέτοια...

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια khar για την πρωτιά, αλλά και σε όλους όσους συμμετείχαν. Πάντα τέτοια. Με αφορμή το υψηλότατο επίπεδο των ιστοριών θα αρχίσω να διαβάζω όλες τις ιστορίες που λαμβάνουν μέρος στους διαγωνισμούς από εδώ και πέρα, αλλά και γενικά όλες αυτές που έχουν προηγηθεί και υπάρχουν στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..