Jump to content

14ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμου, Θέμα: Σκοτάδι


northerain
 Share

Recommended Posts

Ο αγαπητός μας dwarf έχει το χέρι του σε νάρθηκα ένεκα υπερκοπώσεως και δεν θα καταφέρει να λάβει εντέλει μέρος στον 2αγωνισμό.

 

Unacceptable!

 

Αυτό δεν είναι δικαιολογία!

 

Αυτό είναι δικαιολογία:

post-1004-1243273255_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • northerain

    19

  • Nihilio

    15

  • DinoHajiyorgi

    14

  • aScannerDarkly

    11

Και το δικό μου, στο παρα πέντε και με αμφίβολο αποτέλεσμα, αλλά έτσι, για την τιμή των όπλων.

 

SOLITAIRE

Edited by Naroualis
Link to comment
Share on other sites

O Fantasy είχε 15 ιστορίες

Ο ΕΦ 20

 

Αλλά ο Τρόμου έχει...

 

 

13

Link to comment
Share on other sites

O Fantasy είχε 15 ιστορίες

Ο ΕΦ 20

 

Αλλά ο Τρόμου έχει...

 

 

13

 

Ούτε στημένο να ήταν...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στημένο να ήταν...

(Κρύβε λόγια... Κρύβε λόγια...)

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίστε!

 

Baggage Claim του Glowleaf

Το Μαύρο Βιβλίο της Cassandra Gotha

Ο Ένοικος του Adinol

Άμπωτης Ψίθυροι του Dinohajiyorgi

Ανίεροι Εφιάλτες του alchemist

Status Epilecticus του dagoncult

Άπνοια του aScannerDarkly

Perfection in Darkness του Nihilio

Long Hog του Dinosxanthi

Solitaire της Naroualis

Νυχτερινός Επισκέπτης της Nienor

Συλλέκτης Ψυχών του kitsos

Η Νύχτα στον Παλιό Ελαιώνα του Παρατηρητή

 

Πως ψηφίζουμε

Για να ψηφίσετε στέλνετε με PM σε εμένα με κατάταξη όλων των ιστοριών με την καλύτερη πρώτη και τελευταία την λιγότερο καλή. Όσοι έχουν συμμετάσχει με κάποια ιστορία τους υποχρεούνται να ψηφίσουν, με τη δική τους ιστορία να βρίσκεται στην τελευταία θέση. Η ψηφοφορία θα διαρκέσει μέχρι τα μεσάνυχτα της 2ας (προς 3ης) Ιουνίου.

Και μην ξεχάσετε να σχολιάσετε τις ιστορίες!

Edited by northerain
Link to comment
Share on other sites

Μία βδομάδα νάρθηκα. Σήμερα περιμένω μπινελίκια από γιατρό. Και είναι το δεξί, την τύχη μου...

 

Αλλά θα το ανεβάσω όταν το τελειώσω.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως πάλι να είναι κάτω απ' τη μύτη μου και να μην το βλέπω, αλλά μέχρι πότε μπορούμε να ψηφίσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως πάλι να είναι κάτω απ' τη μύτη μου και να μην το βλέπω, αλλά μέχρι πότε μπορούμε να ψηφίσουμε;

 

Δεν είναι κάτω απ’ τη μύτη σου :D

Και ένας όρος που εκ παραδρομής παραλήφθηκε: οι ιστορίες πρέπει να διαβαστούν νύχτα!

Link to comment
Share on other sites

Μισό παιδία, είχαμε ενα miscommunication, θα επανέλθω με λεπτομέρειες για το πως ψηφίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ladies and gentlemen, we return to our regular schedule.

Απο πάνω το πως ψηφίζουμε!

Link to comment
Share on other sites

Και ένας όρος που εκ παραδρομής παραλήφθηκε: οι ιστορίες πρέπει να διαβαστούν νύχτα!

 

Είμαι που είμαι φοβιτσιάρα, άμα τις διαβάσω και νύχτα... :scared: να είσαι σίγουρος ότι όποιος έχει γράψει την πιο τρομακτική θα μπει τελευταίος στην κατάταξή μου :tease:

Link to comment
Share on other sites

Ρεεεε, πολύ ωραίες ιστορίες παίζουνε :)

Διάβασα ήδη τις πρώτες τέσσερις κι ελπίζω πως θα προλάβω να τελειώσω και να ψηφίσω στην ώρα μου με ρυθμούς που να τις ευχαριστηθώ κιόλας κι όχι τρέχοντας (γιατί προς τα κει το βλέπω το θέμα να πηγαίνει... έχω ακόμα τρεις εργασίες για 1,2 και 3 του Ιούνη ομαδικές, μία πρόοδο στις 5 με πολύυυυ ύλη και καπάκια εξεταστική... πλαχ). Απλά θα ανεχτείτε αναγκαστικά τα λακωνικά μου σχόλια διότι δε θα μπορέσω να εμβαθύνω αυτή τη φορά ιδιαίτερα.

 

Καλή μας ανάγνωση :)

 

 

Υ.Γ. Ντίνο μου, βάλε κι εμένα μια εικονίτσα pleaseeee... καθόλου δε μου αρέσει να το κάνω μόνη μου.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Ντίνο μου, βάλε κι εμένα μια εικονίτσα pleaseeee... καθόλου δε μου αρέσει να το κάνω μόνη μου.

 

Διάλεξε...

 

Αυτό;

post-1004-1243332320_thumb.jpg

 

Ή αυτό;

post-1004-1243332333_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου διαγωνιζόμενοι συγγραφείς και ψηφοφόροι, τα ψηφαλάκια σας να τα στέλνετε με πμ στον northerain και σε μένα! Καλή ανάγνωση, καλό βόλι και καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες!

Link to comment
Share on other sites

Χεχ, χεχ, χεχ... Ώρα για σχολιασμό ιστοριών...

 

(Ζητήται τροχιστής φτυαριών. Αμοιβή λογική)

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα δεν προλαβα να παρω μερος....Ομως ειμαι ετοιμος να διαβασω, να σχολιασω και να ψηφισω............ :medieval:

Link to comment
Share on other sites

Όπως όλοι καταλάβατε δεν πρόλαβα να γράψω την ιστορία. με τίτλο (τι πρωτότυπο!) "Το μοναστήρι". :blackcat:

Έγραψα το ένα τρίτο αλλά λόγω κακών «συνθηκών» δεν κατάφερα να την ολοκληρώσω μέσα στην προθεσμία άσε που θα χρειαζόμουν τουλάχιστον μια μέρα ακόμα για διόρθωση..Πάντως επειδή μου αρέσει σαν ιδέα λέω να την ανεβάσω μετά το τέλος του διαγωνισμού κι όποιος έχει ακόμα την όρεξη να διαβάσει ιστορίες τρόμου ας της ρίξει μια ματιά

Καλή επιτυχία όσοι τα καταφέρατε και φυσικά θα διαβάσω τις ιστορίες σας.

 

ΥΓ Περαστικά και από δω Σ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μία βδομάδα νάρθηκα. Και είναι το δεξί, την τύχη μου...

 

post-1004-1243346839_thumb.jpg

 

Μάκια βρε!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω δεν πρόλαβα δυστυχώς να ολοκληρώσω την ιστορία μου! Αυτές οι ιστορίες τρόμου δε μου κάθονται τελικά! Ελπίζω να τα καταφέρω στο μέλλον και να την τελειώσω...

Όμως σίγουρα θα σχολιάσω και θα ψηφίσω... Έχω πολύ όρεξη για τρόμο αυτη την εποχή!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παιδιά, είχατε δεν είχατε, μέσα σε λίγες με κάνατε να διαβάσω και τις 13 ιστορίες!

Δεδομένου ότι εν γένει δεν διαβάζω τρόμο, πρέπει να έσπασα το ατομικό μου ρεκόρ.

Και το ακόμα καλύτερο είναι ότι, παρόλο που τις προσέγγιζα μία-μία, διστακτικά και φοβισμένα, οι περισσότερες μου άρεσαν. :thmbup:

Υποψιάζομαι βέβαια ότι η ψήφος μου θα αποκλίνει από αυτές των πιο έμπειρων στο είδος, αλλά θα τη στείλω με μια επιφύλαξη ότι είναι του ατζαμή. (Παρόμοια, μάλλον, θα είναι και τα σχόλια).

Btw, σας ευχαριστώ πολύ που η αναλογία εντοσθίων και λοιπών ανατομικών μερών σε σχέση με την πλοκή και την ατμόσφαιρα ήταν χαμηλή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..