Jump to content

21ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Μυστικό


Tiessa
 Share

Recommended Posts

Δεν ξέρω, εμένα μου φαίνεται οτι θα τα κάνω θάλασσα με τόση πίεση χρόνου...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 677
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinoHajiyorgi

    50

  • Tiessa

    66

  • TheTregorian

    42

  • Stanley

    68

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τα τύμπανα της αγωνίας σε δευτερόλεπτα θα πάψουν να ηχούν...:devil2:

Τα συγχαρητήρια στην εξαίρετη διοργανώτρια για την άψογη συνεργασία!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εεε, ανακοίνωσις!

 

H διοργανώτρια Tiessa (όπως μου έκλαψε έντρομη στο τηλέφωνο) μόλις έχυσε τη σαγκρία πάνω στο πληκτρολόγιό της!

 

Όπως καταλαβαίνετε, το τελευταίο ποστ θ' αργήσει μερικές ωρίτσες...

Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια στον Ντίνο και στον δράκο του, που, αν και ευγενής, κατάφερε να κατατροπώσει όλους τους αντιπάλους του.

 

Συγχαρητήρια, επίσης, σε όσους συμμετείχαν στο διαγωνισμό. Ήταν μια πολύ όμορφη, Φάντασυ εμπειρία.

 

 

Link to comment
Share on other sites

:D Η δική μου τετράδα δεν έμοιαζε και πολύ με την κανονική, μόνο μία ιστορία πέτυχα, παίζει να έχω κάψει κόσμο:oops:.

 

Τώρα βέβαια αυτή που πέτυχα βγήκε πρώτη!!!!

 

Συγχαρητήρια κύριε χατζηγιώργη, :winner_first_h4h:πολύ μου άρεσε ο δράκος σας :yeah::clap_1: .

Edited by Mindtwisted
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια λοιπόν στον Ντίνο, στον οποίο παραδίδω τώρα τη σκυτάλη για τον 4ο Διαγωνισμό Φάντασυ.

:o

Σε ευχαριστώ Βάσω για το θέμα σου, και για την οργάνωση, και όλους όσους σχολίασαν το διήγημα. Δεν ξέρω τι άλλο να πω που δεν θα ακουστεί κάπως. Αλήθεια, δεν το περίμενα να βγω πρώτος. Κι έχασα την ευκαιρία να κάνω καζούρα στη wordsmith, η οποία έτσι και με "έτρωγε" ξανά θα είχε πρόβλημα με τη σιλουέτα της.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, δεν παίζει θέμα «καψίματος». Ο καθένας ψηφίζει σύμφωνα με τις δικές του προτιμήσεις και τη δική του κρίση. Η ιστορία που έβαλα εγώ πρώτη είναι αρκετάαα μακριά από την τετράδα...

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Ντίνο winner_first_h4h.gif, σε όσους έγραψαν και στις Tiessa και manstredin για τη διοργάνωση.

Είμαι της γνώμης ότι το συνολικό επίπεδο των ιστοριών ήταν πολύ ικανοποιητικό... well done guys clap_1.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον κο Χατζηγιώργη για την νίκη του! Και σε όλους όσους συμμετείχαμε!

 

Έπεσα μέσα,πάντως,στο ότι είχα την μεγαλύτερη απόκλιση,δεν μπορώ να πω!devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους !!!

Μπράβο για ακόμη μια φορά Ντίνο...

 

( περιμένω σχόλιο Wordsmith :lol::tongue: )

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στον ΝΙΚΗΤΗ, μπράβο στην ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΡΙΑ, μπράβο στο τέρας και τα ψέματά του, μπράβο στους ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ, ΜΠΡΑΒΟ –ΜΠΡΑΒΟ-ΜΠΡΑΒΟ σε όλες τις συμμετοχές για τα σχόλια που κάνουν.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και διάβασα μόλις 4 κείμενα, ένα μπράβο στο Ντίνο για τη νίκη, στην Tiessa για τη διοργάνωση και στη manstredin για τη βοήθεια στη βαθμολόγηση.

Link to comment
Share on other sites

Πέτυχα την πρώτη τετράδα! Εγώ δεν έχει δωράκι, κυρία Πρώην Πνευματική;

Έχουμε και λέμε:

 

Πρώτα-πρώτα, πολλά συγχαρητήρια στον νικητή Ντίνο!:winner_first_h4h:

 

Δεύτερα-δεύτερα, σε όλους τους συμμετέχοντες, τους ψηφίσαντες, τους σχολιαστές και την συνκαταμετρήτρια (;!) mastredin.

 

Τρίτα-Τρίτα, στην Valkyries για το καλύτερο ντεμπούτο που θυμάμαι εγώ τουλάχιστον. Απόλυτα δικαιολογημένο το ειδικό δωράκι. Η αποδέκτρια αναλαμβάνει την υποχρεώση να φανεί αντάξιά του.

 

Τέταρτα-tetarta, στη διοργανώτρια που κατάφερε εκτός όλων των άλλων, να στεγνώσει τόσο γρήγορα το μεθυσμένο πληκτρολόγιό της. Εμ, τι σόι καθηγήτρια πληροφορικής θα ήταν; (Έπεσε πιστολάκι...:rofl2:)

 

Και πέμπτα-πέμπτα, στη δεύτερη wordsmith η οποία, σοφά πράττοντας, έγραψε ένα καλό διήγημα, αλλά όχι τόσο καλό ώστε να χρεωθεί την πρώτη θέση και να χαλάσει -ανεπανόρθωτα πια- τη σιλουέτα της.:lol:

Edited by mman
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο καταρχήν σε όλους κι όλες που πήραν μέρος, και διάβασαν ολόκληρη ανθολογία διηγημάτων, και τα έβαλαν και στη σειρά.holiday.gif Και μόνο αυτό ήταν θαρρώ επίτευγμα.

 

Έπειτα, πολλά συγχαρητήρια στον νικητή, στους επόμενους του podium, στους πρωτοεμφανιζόμενους, και στο τιμ που έτρεχε το διαγωνισμό.first.gif

Εύγε peeps, ξεκουραστείτε γιατί έρχονται κι άλλες ευκαιρίες για γράψιμο μπροστά thmbup.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρα στον κ Δράκο. Τώρα αναμένουμε με αγωνία στατισικά και, ακόμα περισσότερο, σχόλια από τη διοργανώτρια.

Link to comment
Share on other sites

Ναιαιαιαι!!!! Νίκησε ο δράκος με το σουβλερό πέος!!! :first: Μπράβο Ντίνο, συγχαρητήρια για τη νίκη σου, την άξιζες! Μπράβο και σ' όλους όσους συμμετέχαμε και καταφέραμε να γράψουμε και να διαβάσουμε ένα βιβλίο στην κυριολεξία!!

 

Μπράβο στους νεοφερμένους που έγραψαν πολύ άξιες ιστορίες κι ειδικά η γλυκούλα Κίρκη, που εμένα προσωπικά μ' άφησε μ...α με την ιστορία της! Ελπίζω κανένας να μην απογοητεύτηκε με τη θέση του, σιγά-σιγά παιδιά θα πηγαίνετε και καλύτερα!^_^

 

Φυσικά, φυσικά, μπράβο και σ' όλους όσους ψήφισαν (πέραν αυτών που 'ταν υποχρεωμένοι) και last but not least, ένα μεγάλο χειροκρότημα στις διοργανώτριες που έστησαν τον καλύτερο-από θέμα όγκου-διαγωνισμού στο φόρουμ!!:thumbsup:

 

Άντε πάμε γι' άλλα τώρα!!:D

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στις κυρίες που διοργάνωσαν (περιμένουμε τα στατιστικά), στους συμμετέχοντες, όχι μόνο επειδή έγραψαν αλλά επειδή κατάφεραν να διαβάσουν έναν τόσο μεγάλο όγκο διηγημάτων, και φυσικά σε όσους ψήφισαν παρότι δεν έγραψαν, οι οποίοι είναι ακόμα πιο αξιέπαινοι.

 

Ξέχασα κάτι; Α,ναι. Πολλά συγχαρήτηρια στον Ντίνο με τον πιο παράξενο δράκο που έχω συναντήσει σε διήγημα φαντασίας.

Edited by khar
Link to comment
Share on other sites

[...]Τώρα αναμένουμε με αγωνία στατισtικά και, ακόμα περισσότερο, σχόλια από τη διοργανώτρια.

 

[...] (περιμένουμε τα στατιστικά)

Μην τάξεις... :lol:

 

Εντάξει παιδιά, μη βαράτε. Ελπίζω να τα έκανα σωστά.

 

Συμμετείχαν 22 συγραφείς - ψήφισαν 21, άρα έχουν ληφθεί υπόψη 21 ιστορίες. (Βέβαια οι μονάδες έχουν δοθεί με βάση το 22 - θα ήταν πολλή και επικίνδυνη για λάθη δουλειά να αλλάζουμε τις ψήφους τελευταία στιγμή). Ίσως να επηρεάζει λιγάκι αυτό τα στατιστικά - δεν επηρεάζει φυσικά τη σειρά επιτυχίας, αυτό είναι απόλυτα ελεγμένο.

Ψήφισαν επίσης άλλοι 9 θαρραλέοι αναγνώστες.

Σύνολο ψήφων λοιπόν 30.

 

Μια που το forum δεν επιτρέπει excel, αλλά δεν θα του περάσει, τα στατιστικά στο attachment σε word.

 

Υπόμνημα:

Μ.Ο.

Ο Μέσος Όρος, όπως προκύπτει όταν αφαιρεθεί από το άθροισμα των βαθμών η μια μονάδα που έχουν δώσει οι συγγραφείς στον εαυτό τους και διαιρεθεί το σύνολο με 29.

 

ΜΑΧ

Η μέγιστη βαθμολογία (max = 22 αφού δίναμε 22 μονάδες στην πρώτη ιστορία)

 

ΜΙΝ

Η ελάχιστη (μη λαμβάνοντας υπόψη την ψήφο του συγγραφέα)

 

Πρωτιές

Πόσες φορές πήρε η ιστορία την πρώτη θέση

 

Τυπική Απόκλιση

(Ναι, επειδή έκανα πάντα κοπάνα στο μάθημα της στατιστικής στη σχολή :whistling: - ό,τι μού βγάζει το excel) - Φρόντισα να θυμηθώ ότι και από εδώ πρέπει να έχει αφαιρεθεί η ψήφος του συγγραφέα.

Το ότι υπάρχει μεγάλη τυπική απόκλιση προφανώς μαρτυράει τις μεγάλες -μα πολύυυ μεγάλες διαφορές- στις απόψεις του κοινού.

 

STATS.doc

Δεν ξέρω αν θέλετε κάτι άλλο - ζητείστε το (εκτός από το ποιος ψήφισε ποιον φυσικά :) ) το οποίο παραμένει το μυστικό (ξέρω τη σιχαθήκατε πια αυτή τη λέξη -τελευταία φορά που τη γράφω) προνόμοιο της διοργανώτριας και της καταμετρήτριας στην απαγορευμένη γνώση.

 

Τα σχόλιά μου στις ιστορίες έπονται όλα μαζί αργότερα.

 

edit: Αισχρό ορθογραφικό!

Edited by Tiessa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..