Jump to content

21ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Μυστικό


Tiessa
 Share

Recommended Posts

Αυτή είναι σωστή κάλυψη. Δεν μπορώ.... με τρώει... ποιος μου έδωσε άραγε τελευταία θέση;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 677
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinoHajiyorgi

    50

  • Tiessa

    66

  • TheTregorian

    42

  • Stanley

    68

Top Posters In This Topic

Posted Images

Συγχαρητήρια συμπαίκτες! :thmbup:

Ήταν ωραίος διαγωνισμός. Όπως πάντα, έμαθα πολλά (που αυτό είναι και το ζητούμενο).

 

Ντίνο, πού θα βάλεις το δεντράκι σου; :first: Προτίνω σε περβάζι με θέα τη θάλασσα (νομίζω πως έχει τέτοια θέα το σπίτι σου, ε; )

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενδιαφέρον ότι ο νικητής είχε ΜΟ 18,2 βαθμούς. Ήγουν, πέμπτη θέση με ολίγο από τέταρτη. Δεν μπορώ να κρίνω τη σημασία αυτού του στατιστικού, καθώς δε γνωρίζω πώς είναι τα πράγματα στους ως τωρα διαγωνισμούς. Θα είχε όμως ενδιαφέρον να είχαμε μια τέτοια ανάλυση των αποτελεσμάτων πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σας παιδιά...Μπράβο στους νικητές και σε όλους όσους πείραν μέρος.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέροντα τα στατιστικά στοιχεία. Δείχνουν πόσο μεγάλη διαφορά απόψεων υπάρχει.

Η τυπική απόκλιση δείχνει πόσο πολύ κυμαίνονται οι βαθμολογίες από τον μέσο όρο. Όσο πιο μικρή είναι η τυπική απόκλιση, τόσο μεγαλύτερη είναι η συσπείρωση των βαθμολογιών.

 

(Ευχαριστώ αυτόν/αυτήν που μου έδωσε την πρώτη θέση στην βαθμολογία του/της friends.gif )

Edited by Mesmer
Link to comment
Share on other sites

Congrats στο Ντίνο, στις διοργανώτριες και στους ΗΡΩΕΣ που μας διάβασαν...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ντίνο!! thmbup.gif

(Ελπίζω να βρω χρόνο να διαβάσω έστω το νικητήριο :) :) )

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια, Ντίνο, για την άξια νίκη σου! Συγχαρητήρια στους διοργανωτές και στους υπόλοιπους συμμετέχοντες που με τις ιστορίες και τα σχόλια αποτέλεσαν μια πανέμορφη συντροφιά αυτές τις εβδομάδες.

 

Σιλεόνι σε πέρασα. In your face.

 

Ναι, αλλά εγώ έχω πρωτιά: την υψηλότερη min θέση. Πως νιώθεις τώρα; Ε;

Edited by Sileon
Link to comment
Share on other sites

Congrats στο Ντίνο, στις διοργανώτριες και στους ΗΡΩΕΣ που μας διάβασαν...

+1

 

Διάβασα κι εγώ την στατιστική και τα γούστα διαφέρουν πάρα πολύ. Η ιστορία που έβαλα εγώ πρώτη φαίνεται με το κίαλι από την τετράδα....

Μου άρεσε πολύ ο διαγωνισμός, γιατί νομίζω ότι τα σχόλια όλων μου έκαναν πολύ καλό.

Ευχαριστώ πολύ τη διοργανώτρια, τον The Tregorian και τον mman, για τα καλά τους λόγια:lol: Πότε είπαμε αρχίζει ο επόμενος διαγωνισμός;:tongue::2handed:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος καλός άνθρωπος μ' έβαλε πρώτο να του φιλήσω χέρια και πόδια;;;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ήταν όντως χαοτικά τα στατιστικά! :Ρ

 

Αλλά συγχαρητήρια σε συγγραφείς, διοργανωτές, ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ και, φυσικά, στον νικητή!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στη διοργανώτρια Tiessa και τη συνδιοργανώτρια-καταμετρήτρια manstredin! clap_1.gif

 

Συγχαρητήρια στον κύριο Ντίνο για την πρώτη θέση! Επ'άξια την κέρδισε! winner_first_h4h.gif

 

Συγχαρητήρια και στους επόμενους της τετράδας! cheer.gif

 

Last but not least, συγχαρητήρια σε όσους κατάφεραν ΤΟΝ άθλο: να διαβάσουν, κρίνουν, σχολιάσουν, κατατάξουν 22 ιστορίες! coffee-reading.gif

 

Ένα ΜΕΓΑΑΑΛΟ ευχαριστώ στη διοργανώτρια και πάλι, για το υπέροχο θέμα και την ομαλή διεξαγωγή του διαγωνισμού! thumbsupsmileyanim.gif

 

Και φυσικά, δε θα μπορούσα να μην ευχαριστήσω ΟΛΟΥΣ εσάς που διαβάσατε και σχολιάσατε την ιστορία μου! Πραγματικά με βοήθησαν πολύ τα σχόλιά σας, έτσι ώστε να ελπίζω σε καλύτερες μέρες...! tongue.gif

 

Πάμε τώρα να το γιορτάσουμε με μπύρες!! beer.gif holiday.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τα στατιστικά βλέπουμε και ότι ο Nihilio, αν και δεν είχε τη μεγαλύτερη τυπική απόκλιση, προκάλεσε τη μεγαλύτερη διάσταση απόψεων, καθώς είχε τόσο πρωτιά, όσο και τελευταία θέση. Ακολουθώ εγώ, που είχα από δεύτερη ως τελευταία (ενώ μάλιστα έχω την τρίτη μικρότερη απόκλιση!).

 

Τα όσκαρ ποιος θα τα δώσει;

Link to comment
Share on other sites

Της Μονοβύζας στα στατιστικά!Μπράβο στις διοργανώτριες,πραγματικά,για τα κουράγια τους!!

 

Η τόσο μεγάλη διασπορά οφείλεται,πιστεύω, στο εύρος του φάντασυ ως είδος και στο πόσα διαφορετικά γούστα χωράνε μέσα. Στον τρόμο θα είναι πιο στρωτά τα πράγματα,υποθέτω!

 

Ευχαριστώ απλόχερα τους 3 που με τίμησαν με την υψηλότερη ψήφο τους και όλους τους άλλους,εννοείται!

 

Και,ρε Σκάνερ,κι εγώ το έχω απορία ποιος σε έβαλε στην τελευταία θέση!huh.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Στον τρόμο θα είναι πιο στρωτά τα πράγματα,υποθέτω!

 

 

Βλέπω Σταν, ανυπομονείς για τον Τρόμου, έτσι; devil2.gifχεχεχε... devil2.gifone of us, one of us, one of us.... tease.gif

Link to comment
Share on other sites

Στον τρόμο θα είναι πιο στρωτά τα πράγματα,υποθέτω!

 

 

Βλέπω Σταν, ανυπομονείς για τον Τρόμου, έτσι; devil2.gifχεχεχε... devil2.gifone of us, one of us, one of us.... tease.gif

 

χαρχαρχαρ

 

Ωσάν τρελός!Εκεί θα πέσει το τρελό γέλιο!devil2.gifdevil2.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τα στατιστικά βλέπουμε και ότι ο Nihilio, αν και δεν είχε τη μεγαλύτερη τυπική απόκλιση, προκάλεσε τη μεγαλύτερη διάσταση απόψεων, καθώς είχε τόσο πρωτιά, όσο και τελευταία θέση. Ακολουθώ εγώ, που είχα από δεύτερη ως τελευταία (ενώ μάλιστα έχω την τρίτη μικρότερη απόκλιση!).

 

Τα όσκαρ ποιος θα τα δώσει;

Συγνώμη, αλλά είχα 3 πρωτίες και δεν ξέρω πόσες τελευταίες θέσεις. Και ο stanley το ίδιο, αλλά τελευταίος δεν μπήκε, παρόλα αυτά είχε μεγαλύτερη τυπική απόκλιση. Περισσότερες πρωτίες είχαν μόνο 2 ιστορίες της πρώτης πεντάδας.

Αλλά, αν κάποτε μπεις σε καταμέτρηση ψήφων διαγωνισμού (μιλάει τώρα ο άνθρωπος που παίζει να έχει καταμετρήσει περισσότερα αποτελέσματα από τις συμμετοχές του σε διαγωνισμούς), δε θα πρέπει κάτι τέτοιο να σου προκαλεί έκπληξη, έκπληξη μου προκαλεί μάλλον που μόνο μία ιστορία ήταν πρώτη και τελευταία ταυτόχρονα.

Τα ακραία αποτελέσματα πάντα δίνουν μια ψευδή εικόνα για το πώς ψήφισε ο κόσμος (ειδικά σε έναν τόσο μαζικό διαγωνισμο). Στην πράξη αυτή η ιστορία που κερδίζει είναι η σταθερά πρωτοδευτεροτρίτη, όχι κάποια με πολλές πρωτίες και ακόμα περισσότερες ψήφους στη μέση ή χαμηλά.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, ναι, δεν κοίταξα αρκετά προσεκτικά. Όπως και να έχει, εγώ απλά προσπαθώ να ερμηνεύσω τα στατιστικά, που έχουν εξαιρετικό ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή εμπειρία. Να προσθέσω και τη δική μου φωνή σε όσους ψάλλουν ύμνους προς τη Διοργανώτρια, την Συγκαταμετρήτρια, τον Νικηφόρο Ντίνο με το Σουβλεροτσούτσουνο Δράκο και λοιπά.

 

Πολλοί αναφέρθηκαν στο πόσο άθλος ήταν η ανάγνωση τόσων ιστοριών. Θα ήθελα να πω ότι, ενώ στην αρχή και μένα με φαινότανε βουνό, στην πορεία ήταν τόσο μεγάλη η απόλαυση τόσων υπέροχων ιστοριών, που μακάρι να ήταν κι άλλες, δεν κάνω πλάκα.

Αν αγόραζα μια ανθολογία με τις συγκεκριμένες ιστορίες θα αισθανόμουν πως τα λεφτά μου έπιασαν εντελώς τόπο.

Η αλήθεια είναι (παρακαλώ ν' αρχίσουν να παίζουν σοροπιαστά βιολιά στο μπακγκράουντ), ότι για πάρα πολλά χρόνια ζούσα με το παράπονο και τη φρικτή έλλειψη καλού φάνταζυ στα ελληνικά. Το να διαβάζω τόσες όμορφες ιστορίες από Έλληνες συγγραφείς μαζεμένες, είναι σαν εκπλήρωση ονείρου για μένα. Πολλές φορές στη διάρκεια της αναγνωστικής διαδικασίας περιέπιπτα σε τέτοια κατάσταση ευτυχίας που με έφερνε δάκρυα στα μάτια.

 

Πραγματικά, αξίζει μια θέση στον πάτο, όταν η θέα προς τα πάνω είναι τόσο θεσπέσια!

 

ΥΓ: Είμαι ψιλοσυγκλονισμένη από το γεγονός ότι βρέθηκε κάποιος να θεωρήσει τη διήγησή μου άξια για την πρώτη θέση. Δεν αντέχω άλλα μυστικά. Όποιος είναι, πιμί ΠΑΡΑΥΤΑ!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!!!! Σαν βαθμολογιές εξεταστικών είναι οι μέσοι όροι. Πήρα 8= ΤΕΙ ιχθυοκαλλιέργειας το Μεσολόγγι.:first:

 

Καλά, ποιος έβαλε 1 στην Ώχρα έχω συγκλονιστεί!!! Πάντως αφού ψήφισαν 9 άτομα εκτός των συγγραφέων και μόνο αυτοί μπορούσαν

να δώσουν 1, που είναι ο χαμηλότερος βαθμός, θα έπρεπε να φαίνονται 9 μονάδες στον πίνακα. Άρα μάλλον συμπυκνώθηκαν:dazzled:.

 

Χαχα, όποιος πήρε ένα μπορεί να έχει πάρει παραπάνω απο ένα!!!

 

Mesmer, yay!!!! Αν και βγήκες παρακάτω απο ότι σε περίμενα.

 

By the way, είχα ένα φόβο ότι θα άρχιζαν να φαίνονται οι κατώτερες βαθμολογίες μου στον πίνακα, :D, τελικά δεν βγήκε καμία!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια να πω κι εγώ στον Ντίνο΄(αναμενόμενη νίκη), στην αγαπητή διοργανώτρια και σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν!! Ήταν μεγάλη εμπειρία ο διαγωνισμός με τόσες συμμετοχές!! laugh.gif Τα αποτελέσματα ήταν ... περίεργα για μένα. Μερικά που είναι χαμηλά εγώ τα είχα πολύ ψηλότερα στη λίστα μου! mf_sherlock.gif Γι'αυτό έχουν πλάκα τα αποτελέσματα!!! holiday.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους/όλες! thmbup.gif

Δεν συμμετείχα στον διαγωνισμό αλλά ψήφισα και μπορώ να πω οτι το επίπεδο των διηγημάτων ήταν πολύ καλό και διασκέδασα πολύ με την όλη διαδικασία! Συγχαρητήρια και στη Valkyries, κέρδισες με την αξία σου μια κερασμένη μπύρα απο μένα beer.gif

Link to comment
Share on other sites

(παρακαλώ ν' αρχίσουν να παίζουν σοροπιαστά βιολιά στο μπακγκράουντ)

 

χαχαχα! πληροφορίες σ' άπαντα τα τούρκικα σίριαλ φίλτατε!:lol:

Link to comment
Share on other sites

(παρακαλώ ν' αρχίσουν να παίζουν σοροπιαστά βιολιά στο μπακγκράουντ)

 

χαχαχα! πληροφορίες σ' άπαντα τα τούρκικα σίριαλ φίλτατε!laugh.gif

 

 

Εεε ο Μπάμπης ειναι κορίτσι.... laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..