Jump to content

21ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Μυστικό


Tiessa
 Share

Recommended Posts

Να πω κάτι, γιατί φοβάμαι πως μπορεί να παρεξηγήθηκα. Όποιος με έβαλε στην τελευταία θέση, πολύ καλά έκανε, αφού αυτό πιστευε. Απλώς το είδα και με έφαγε η περιέργεια. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 677
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinoHajiyorgi

    50

  • Tiessa

    66

  • TheTregorian

    42

  • Stanley

    68

Top Posters In This Topic

Posted Images

Το να διαβάζω τόσες όμορφες ιστορίες από Έλληνες συγγραφείς μαζεμένες, είναι σαν εκπλήρωση ονείρου για μένα. Πολλές φορές στη διάρκεια της αναγνωστικής διαδικασίας περιέπιπτα σε τέτοια κατάσταση ευτυχίας που με έφερνε δάκρυα στα μάτια.

Α ρε Μπάμπη, τι ψυχάρα που είσαι, κοπέλα μου! :kissing:

Link to comment
Share on other sites

Την έχω και εγώ την απορία scaner... όσο για τα υπόλοιπα ευχαριστώ για τα σχόλια όλων (ναι, πολύ διδακτική η διαδικασία).

Συγχαρητήρια στην διοργανώτρια και την συν-κατανεμήτρια για την υπομονή και το κουράγιο τους, συγχαρητήρια και για το θέμα του διαγωνισμού...

 

Πολλά συγχαρητήρια στους συμμετέχοντες και στους ψηφίσαντες... καθώς και στην Valkyries keep writing girl

 

Αλλά πρέπει να το πω, περίμενα πως ο Δράκος θα έπαιρνε την πρωτιά, δεν ξέρω πως και γιατί, το ήξερα όμως.... Συγχαρητήρια στον Ξάσμαρακ και στον Ντίνο....:first:

 

Τουλάχιστον έπεσα μέσα στους δύο πρώτους, για τους άλλους δεν θυμάμαι.... θα το κοιτάξω πάντως....

 

Άντε, και εις άλλα με υγεία

 

(και τώρα πάω για μελέτη... με περιμένουν κάτι διανύσματα και συνημίτονα....)

 

 

:devil2: Πάντως η 18η θέση ήταν και λίγο σημαδιακή.... 18/12 έχω γενέθλια... όλο και κάτι θα σημαίνει.... :beer:

Link to comment
Share on other sites

Το να διαβάζω τόσες όμορφες ιστορίες από Έλληνες συγγραφείς μαζεμένες, είναι σαν εκπλήρωση ονείρου για μένα. Πολλές φορές στη διάρκεια της αναγνωστικής διαδικασίας περιέπιπτα σε τέτοια κατάσταση ευτυχίας που με έφερνε δάκρυα στα μάτια.

Α ρε Μπάμπη, τι ψυχάρα που είσαι, κοπέλα μου! kissing.gif

 

 

blush-anim-cl.gif

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το pm που ανταλλάξαμε με τον Ντίνο, κάποια στιγμή τα δυο παρακάτω δεντράκια θα καταλήξουν στο γραφείο του:

 

post-1534-128673568553_thumb.jpg

 

post-1534-12867356973_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

κάπου εδώ αρχίζουμε και μισούμε το σουβλερό πέος του δράκου...!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους παιδιά :) Ήταν ένας πράγματι πολύ ομορφος διαγωνισμός :)

Link to comment
Share on other sites

κάπου εδώ αρχίζουμε και μισούμε το σουβλερό πέος του δράκου...!:lol:

 

Το θέμα είναι να το μισούμε και να μην το ζηλεύουμε...Και ομιλώ,βεβαίως,δια τους κυρίους...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνειδητοποίησα ότι η πρώτη 7άδα ήταν όλη στην λίστα μου,με διαφορετική μόνο κατάταξη!Έπεσα καλά μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Ντίνο για την πρωτιά, και για το πάρα πολύ καλό έργο που μας χάρισε.

Επίσης θέλω να ευχαριστήσω όλα τα άτομα που σχολίασαν-ψήφισαν την ιστοριούλα μου.

θέλω να απολογηθώ για την έλλειψη σχολίων μου στις υπόλοιπες ιστορίες του διαγωνισμού, απλά

δεν θεωρώ τον εαυτό μου έτοιμο στο να μπορέσει να σχολιάσει την ιστορία κάποιου τρίτου.

Εδώ καλά καλά editing δεν μπορώ να κάνω στα κείμενα μου.dazzled.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρωστάω κι εγώ πολλά σχόλια.

Περιμέζεψα λίγα απ' όσα είχα στα αρχειάκια για να μην ξαναλέω λεπτομερώς και εντελώς τα ίδια και συνοψίζω τα βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κι από μέσα, σε νικητή (για τον οποιο δεν είχα αμφιβολία, αν και εγώ τον είχα λίιιιγο πιο κάτω), στα γλυκύτατα πρωτάκια (μιας και είναι αρχή σχολικής χρονιά, καλησπέρα σας), στις διοργανώτριες που ζογκλάρανε τα αζογκλάριστα και σε όλους τους διαγωνιζόμενους που μου βγάλανε τη γλώσσα να τους διαβάσω όλους, αλλά τελικά άξιζαν όλοι, ένας προς έναν, τον κόπο.

 

Άντε κι από χρόνου!first.gif

Link to comment
Share on other sites

ΖΗΤΩΩΩΩΩΩ!!!!

ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!

ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!

(Εγώ περίμενα 4η-5η θέση και βγήκα 2η!!!)

Ζήτω ο Χατζηγιώργης, που με γλίτωσε από τη σκοτούρα να βρω θέμα για τον επόμενο διαγωνισμό και από τη δίαιτα αν τον ξαναέτρωγα:lol:!

Ζήτω ο Ξασμαράκ!

Ζήτω ο Ναρνενκέμεν, ο θεός της ξεροκεφαλιάς!

Ζήτω η Βάσω!

Ζήτω όσοι με ψηφίσατε σε ψηλή θέση!

Ελπίζω ο Solonor να μην το μετανιώνει που με έμπασε στο φόρουμ για να του φάω τη 2η θέση...:tongue:

Φαντάζομαι τον Arachnida, ως άλλο Κακοφωνίξ, να αποχωρεί με τη μύτη ψηλά, λέγοντας "Βάρβαροι! Δεν ξέρετε να εκτιμάτε την τέχνη!". Μόνο που, αντίθετα από τον Κακοφωνίξ, θα έχει δίκιο...

Ο aScannerDarkly παρακαλείται να γράψει κι άλλα που να συμβαίνουν σ' αυτόν τον ωραίο κόσμο της Ώχρας που δημιούργησε, να μην τον αφήσει να πάει χαμένο.

Ο khar παρακαλείται να μη συμμετάσχει με το Σεκρελίφ στο εργαστήρι της ΑΛΕΦ και να κάτσει να γράψει άλλο, γιατί είναι καλός και ανυπομονώ κάθε φορά για το φλασάκι του blog του.

Η κα Tiessa παρακαλείται να μου στείλει το αρχείο με τα στατιστικά με πμ, γιατί το κατεβάζω και μου βγάζει μόνο ένα άδειο αρχείο... Μάλλον κάτι κάνω εγώ λάθος, αλλά θα ήθελα να μάθω, πάντως, τα στατιστικά.

 

Ο Ναρνενκέμεν υποκλίθηκε μπροστά στον Ξασμαράκ με σφιγμένα δόντια, ενώ οι ασημόγκριζες φλόγες των ματιών του χοροπηδούσαν αγριεμένες. Γύρισε την πλάτη με τα φτερά του πεσμένα και άρχισε να μετατρέπεται σε καπνό για να αναχωρήσει για τον κόσμο του, αλλά μια φράση που δεν ανήκε στο χώρο του φάντασυ κυριαρχούσε στο μυαλό του:

"Θα επιστρέψω!"

Ο Ξασμαράκ χαμογέλασε:

"Θα σε περιμένω!"

:badmagic:

 

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, αυτό το φιλότιμο θα με φάει ρε γμτ!

Και στο διαγωνισμό του Αρχέτυπου, είχα πάει το κείμενο του ΜακΚέλλη τελευταία στιγμή! Τέρμα οι φιλίες από εδώ και πέρα!

Link to comment
Share on other sites

Σαν να λέμε...απο Kelly θα το βρεις!devil2.gif

 

(ΟΥΑΧΑΧΑ!) Μην τον ακούς, Αντώνη! Άντε και στον επόμενο διαγωνισμό θα έρθεις εσύ 2ος κι εγώ 1η!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ανεβάσει στο τόπικ της ιστορίας μου ένα γενικό σχόλιο γι' αυτήν. Όποιος ενδιαφέρεται γι' αυτήν, ας του ρίξει μια ματιά!:D

Link to comment
Share on other sites

Έχω ανεβάσει στο τόπικ της ιστορίας μου ένα γενικό σχόλιο γι' αυτήν. Όποιος ενδιαφέρεται γι' αυτήν, ας του ρίξει μια ματιά!biggrin.gif

 

Το ίδιο και για το δικό μου! Περιλαμβάνει και απάντηση σε όλα τα σχόλια! :) Και, φυσικά, πολλά ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ανακοίνωσις!

 

Το λεουφορείου με το γκώλο πρους το ποτάμ'

 

Μετά από συνεννόηση με το φόρουμ, ο 3ος (22ος) Διαγωνισμός Ε.Φ. θα ακολουθήσει το εξής (συνοπτικό) πρόγραμμα:

 

15/11 Θέμα (βλ. ΠΜ παρακάτ)

15/11 - 5/12 Κόψιμο και σβήσιμο Συγγραφή

6/12 - 19/12 Θάψιμο και μαύρισμα Διάβασμα και ψηφοφορία

 

Δεκτά ΠΜ

προς την Εμού Μεγαλειότητα τον διοργανωτή με κίνητρα για να... θυμηθεί με εχεμύθεια το Θέμα πριν την επίσημη ανακοίνωσή του. Οι άρρενες μόνο οικονομικά κίνητρα, παρακαλώ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Μετά από συνεννόηση με το φόρουμ, ο 3ος (22ος) Διαγωνισμός Ε.Φ. θα ακολουθήσει το εξής (συνοπτικό) πρόγραμμα:

 

15/11 Θέμα (βλ. ΠΜ παρακάτ)

 

 

Τόοοσες μέρες υπομονή;; Πφφφ... Άντε θα το υποστούμε. Κι έχω περιέργεια για το θέμα, αλλά δυστυχώς είμαι ταπί! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από συνεννόηση με το φόρουμ, ο 3ος (22ος) Διαγωνισμός Ε.Φ. θα ακολουθήσει το εξής (συνοπτικό) πρόγραμμα:

 

15/11 Θέμα (βλ. ΠΜ παρακάτ)

 

 

Τόοοσες μέρες υπομονή;; Πφφφ... Άντε θα το υποστούμε. Κι έχω περιέργεια για το θέμα, αλλά δυστυχώς είμαι ταπί! :lol:

 

Δεκτές και προσφορές από τρίτους / τρίτες, αρκεί ν' αναφέρουν το nick σας.:D

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωσις!

 

Το λεουφορείου με το γκώλο πρους το ποτάμ'

 

Μετά από συνεννόηση με το φόρουμ, ο 3ος (22ος) Διαγωνισμός Ε.Φ. θα ακολουθήσει το εξής (συνοπτικό) πρόγραμμα:

 

15/11 Θέμα (βλ. ΠΜ παρακάτ)

15/11 - 5/12 Κόψιμο και σβήσιμο Συγγραφή

6/12 - 19/12 Θάψιμο και μαύρισμα Διάβασμα και ψηφοφορία

 

Δεκτά ΠΜ

προς την Εμού Μεγαλειότητα τον διοργανωτή με κίνητρα για να... θυμηθεί με εχεμύθεια το Θέμα πριν την επίσημη ανακοίνωσή του. Οι άρρενες μόνο οικονομικά κίνητρα, παρακαλώ.

 

 

 

Λοιπόν, άκου, άστα αυτά τα ψιλά, δήθεν το θέμα πριν την ανακοίνωση και λαδώματα και ψιλικατζίδικα πράγματα.

Μου στέλνεις ένα δικό σου διήγημα, το ανεβάζω για δικό μου

 

 

και σε στέλνω πληρωμένες διακοπές, με παρέα της αρεσκείας σου στον αγαπημένο σου προορισμό.

 

 

 

Έτσι, μεγαλοπρεπή πράγματα. Πνευματικά! :tease:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από συνεννόηση με το φόρουμ,

:mf_sherlock:

Το φόρουμ; Ποιος ή ποιοι είναι τελικά το φόρουμ; Τα είπαμε κι εμείς και έχω αμνησία; :tease:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..