Jump to content

Συγγραφικοί Αγώνες Δρόμου

Recommended Posts

ποιος είναι για ένα μικρό τρεξιματάκι από τις 3-5 ?

• 1 month later...
  • Replies 800
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• WILLIAM

150

• DinMacXanthi

85

• Nihilio

58

• Tiessa

49

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Παλικάρια μου! Διόρθωσα 5500! Αλληλούια!

Θα σου κάνω παρέα Γουίλ. Ώρα να ξεκινήσω το δυστοπικό ε.φ. σιγά σιγά

Σόρρυ, παιδιά, αλλά με ξεμυάλισε ο ανιψιός. Πού μυαλό για γράψιμο, ακόμα σκέφτομαι πότε πρόλαβε να μάθει να λέει "πάειειειειειειει", ενώ ακόμα δε λέει ούτε μπαμπά, ούτε μαμά. <3 Κι επίσης που με κο

DinMacXanthi

Αν ενδιαφέρεται κανείς για γράψιμο απόψε στις 9μιση, αφήστε μήνυμα μετά το beep.

BEEP!

Cassandra Gotha

Κανείς, ε; Πολλή νέκρα. Εγώ σε λίγο λέω να στρωθώ, όποιος είναι για παρέα 12:30 με - τουλάχιστον - 13:30, ας το πει. (Βέβαια είναι και λίγο δύσκολη η ώρα τώρα).

• 2 months later...
Cassandra Gotha

Ποιος μου κάνει παρέα για το δίωρο 15:00 - 17:00 που έχω να γράψω για το "ατάκα/εικόνα κι επί τόπου" ;

DinMacXanthi

Ναι, μέσα, γιατί μετά έχω να πάω στο λογιστή για τη φορολογική δήλωση, και δεν αντέχεται τόση πραγματικότητα σε μια μέρα. Μέχρι τις 5 λοιπόν.

Nihilio

δεν ειμαι σπιτι. Για βραδυ ψηνεται κανεις;

Tiessa

Εγώ. Μπορώ από τις 7 και μετά, με καλύτερο διάστημα το 9.30 με 11.30. Πιο αργά... :lazy:

Cassandra Gotha

Ναι, μέσα, γιατί μετά έχω να πάω στο λογιστή για τη φορολογική δήλωση, και δεν αντέχεται τόση πραγματικότητα σε μια μέρα. Μέχρι τις 5 λοιπόν.

Α, δεν το είδα νωρίτερα να ξέρω ότι είχα παρέα!

Κάνω διάλειμμα και θα συνεχίσω, είμαι στις 375 λεξούλες, το πράγμα κυλάει αργά και δύσκολα.

Nihilio

Εγώ. Μπορώ από τις 7 και μετά, με καλύτερο διάστημα το 9.30 με 11.30. Πιο αργά... :lazy:

Είμαι μέσα και εγώ.

Tiessa

Φτωχή η συγκομιδή για τον χρόνο που υποτίθεται ότι είχα: Μόνο 200 λέξεις, αλλά στην πραγματικότητα δεν περίμενα και μεγάλα πράγματα επειδή έκανα πολλές διορθώσεις σε έτοιμα κείμενα.

Cassandra Gotha

Όλο το μεσημέρι. Ξεκινάω δυόμιση. Παρέα;

Naroualis

Δυόμιση με τέσσερις. Μετά θα βρεθώ σε υπολογιστή 5+.

Cassandra Gotha

Ουουου, τέλεια! Δυόμιση - τέσσερις λοιπόν.

Naroualis

Πάει, κοριτσάκι. Θα σε δω στο φίνις. ;-)

Naroualis

Γιέα. 180 λέξεις. :blink:

Cassandra Gotha

Διάλειμμα και βλέπουμε αν θα υπάρξει συνέχεια (έχω να γράψω μήνες και έχω ξεμάθει, δεν το περίμενα να δυσκολευτώ τόσο πολύ).

Καλά πήγε, όχι τόσο από λέξεις (γύρω στις 450), όσο από σκέψη (πώς θα πάει η ιστορία).

Ευχαριστώ για την παρέα, Ευθυμία, ήταν πραγματικά χρήσιμη.

:friends:

έντιτ: ΟΚ, τώρα που είδα το ποστ σου, μάλλον καλά είναι οι 450 μου. :lol: :tease:

Edited by Cassandra Gotha
Alex Zlatky

Συμφωνώ με το πνεύμα του αρχικού ποστ 100%! Θέλει αυτοσυγκέντρωση και...εγκράτεια η συγγραφή χωρίς καμία αμφιβολία!

Μια ακόμα πιο "προχώ" ιδέα θα ήταν να μαζευόμασταν σε ένα φιλικό σπίτι 2-3-10 άτομα - με τα λαπτοπάκια μας κλπ. - και να γινόταν *εκεί* ο "μαραθώνιος συγγραφής". Και ο πιο "δημιουργικός" συγγραφέας του Μαραθωνίου να κέρδιζε το κατιτίς του (δωρεάν γεύμα από τους υπόλοιπους διαγωνιζομένους ξέρω-γω! Χαχαχα!)...:tease::drinks:

Υ.Γ.: Εγώ έκατσα τα...μαύρα χαράματα σήμερα, και μετά από αρκετό καιρό ασχολήθηκα με το μυθιστόρημά μου κανα 3ωρο. Έγραψα μόνο 2 σελίδες μεν, αλλά έκανα και αρκετό research δε, οπότε είμαι ικανοποιημένος υποθέτω!...:guitar:

Μ' αρέσει κι εμένα πολύ η ιδέα κι απ' αύριο θα προσπαθήσω να παίρνω μέρος στον συγγραφικό "αγώνα δρόμου".

Ήδη έκανα μια μικρή εξάσκηση μόνος, για μία ώρα και δεκατρία λεπτά ακριβώς (τόσο διαρκούσε η μουσική που άκουγα), και παρ' όλο που είχα να γράψω κάτι μήνες λόγω σχολείου κι εξετάσεων, έφτασα τις 1.268 λέξεις!

Edited by GeoVa
Naroualis

Είναι κανείς ξύπνιος και στο σπίτι, να τρέξουμε μέχρι τις δύο;

Cassandra Gotha

Είναι κανείς για τώρα, σε λίγο; Μέχρι τις τρεις;

jjohn

Ναι, πάμε, αν και μάλλον θα εγκαταλείψω κατά τις 2:30 για να πάω για διάβασμα :(

Nihilio

Μέσα και εγώ, αν και μάλλον θα κάνω διορθώσεις.

Ballerond

Αν ψήνεται κανείς για μεταμεσονύχτιες συγγραφικές ανυσηχίες (μετά τις 12:30 το βράδυ κατά προτίμηση) ας το πει να πάμε για ένα "joking" ;)