Jump to content

Συγγραφικοί Αγώνες Δρόμου


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...

Αν ενδιαφέρεται κανείς για γράψιμο απόψε στις 9μιση, αφήστε μήνυμα μετά το beep.

 

 

 

 

 

BEEP!

 

Link to comment
Share on other sites

Κανείς, ε; Πολλή νέκρα. Εγώ σε λίγο λέω να στρωθώ, όποιος είναι για παρέα 12:30 με - τουλάχιστον - 13:30, ας το πει. (Βέβαια είναι και λίγο δύσκολη η ώρα τώρα).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ποιος μου κάνει παρέα για το δίωρο 15:00 - 17:00 που έχω να γράψω για το "ατάκα/εικόνα κι επί τόπου" ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μέσα, γιατί μετά έχω να πάω στο λογιστή για τη φορολογική δήλωση, και δεν αντέχεται τόση πραγματικότητα σε μια μέρα. Μέχρι τις 5 λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Μπορώ από τις 7 και μετά, με καλύτερο διάστημα το 9.30 με 11.30. Πιο αργά... :lazy:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μέσα, γιατί μετά έχω να πάω στο λογιστή για τη φορολογική δήλωση, και δεν αντέχεται τόση πραγματικότητα σε μια μέρα. Μέχρι τις 5 λοιπόν.

 

Α, δεν το είδα νωρίτερα να ξέρω ότι είχα παρέα!

 

Κάνω διάλειμμα και θα συνεχίσω, είμαι στις 375 λεξούλες, το πράγμα κυλάει αργά και δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Μπορώ από τις 7 και μετά, με καλύτερο διάστημα το 9.30 με 11.30. Πιο αργά... :lazy:

Είμαι μέσα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Φτωχή η συγκομιδή για τον χρόνο που υποτίθεται ότι είχα: Μόνο 200 λέξεις, αλλά στην πραγματικότητα δεν περίμενα και μεγάλα πράγματα επειδή έκανα πολλές διορθώσεις σε έτοιμα κείμενα.

Link to comment
Share on other sites

Δυόμιση με τέσσερις. Μετά θα βρεθώ σε υπολογιστή 5+.

Link to comment
Share on other sites

Διάλειμμα και βλέπουμε αν θα υπάρξει συνέχεια (έχω να γράψω μήνες και έχω ξεμάθει, δεν το περίμενα να δυσκολευτώ τόσο πολύ).

 

Καλά πήγε, όχι τόσο από λέξεις (γύρω στις 450), όσο από σκέψη (πώς θα πάει η ιστορία).

 

Ευχαριστώ για την παρέα, Ευθυμία, ήταν πραγματικά χρήσιμη.

:friends:

 

έντιτ: ΟΚ, τώρα που είδα το ποστ σου, μάλλον καλά είναι οι 450 μου. :lol: :tease:

Edited by Cassandra Gotha
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το πνεύμα του αρχικού ποστ 100%! Θέλει αυτοσυγκέντρωση και...εγκράτεια η συγγραφή χωρίς καμία αμφιβολία!

 

Μια ακόμα πιο "προχώ" ιδέα θα ήταν να μαζευόμασταν σε ένα φιλικό σπίτι 2-3-10 άτομα - με τα λαπτοπάκια μας κλπ. - και να γινόταν *εκεί* ο "μαραθώνιος συγγραφής". Και ο πιο "δημιουργικός" συγγραφέας του Μαραθωνίου να κέρδιζε το κατιτίς του (δωρεάν γεύμα από τους υπόλοιπους διαγωνιζομένους ξέρω-γω! Χαχαχα!)...:tease::drinks:

 

 

Υ.Γ.: Εγώ έκατσα τα...μαύρα χαράματα σήμερα, και μετά από αρκετό καιρό ασχολήθηκα με το μυθιστόρημά μου κανα 3ωρο. Έγραψα μόνο 2 σελίδες μεν, αλλά έκανα και αρκετό research δε, οπότε είμαι ικανοποιημένος υποθέτω!...:guitar:

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει κι εμένα πολύ η ιδέα κι απ' αύριο θα προσπαθήσω να παίρνω μέρος στον συγγραφικό "αγώνα δρόμου".

 

Ήδη έκανα μια μικρή εξάσκηση μόνος, για μία ώρα και δεκατρία λεπτά ακριβώς (τόσο διαρκούσε η μουσική που άκουγα), και παρ' όλο που είχα να γράψω κάτι μήνες λόγω σχολείου κι εξετάσεων, έφτασα τις 1.268 λέξεις!

Edited by GeoVa
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς ξύπνιος και στο σπίτι, να τρέξουμε μέχρι τις δύο;

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς για τώρα, σε λίγο; Μέχρι τις τρεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πάμε, αν και μάλλον θα εγκαταλείψω κατά τις 2:30 για να πάω για διάβασμα :(

Link to comment
Share on other sites

Αν ψήνεται κανείς για μεταμεσονύχτιες συγγραφικές ανυσηχίες (μετά τις 12:30 το βράδυ κατά προτίμηση) ας το πει να πάμε για ένα "joking" ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..