Jump to content

Συγγραφικοί Αγώνες Δρόμου


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

Αναζητούνται συνοδοιπόροι για σήμερα το μεσημέρι, 3-5 ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία, είναι πάντα ευχάριστω να έχεις παρέα στον περίπατο στον κήπο των λέξεων.

Link to comment
Share on other sites

3-5 θα είμαι κι εγώ. Έχω αφήσει μια μάχη στη μέση.good.gif

Link to comment
Share on other sites

α τέτοια να ακούω! Τι μάχη;

Και γω έχω να μιλήσω για μάχη αν φτάσω στο σημείο που θα αρχίσει σήμερα, πράγμα που είναι πιθανό.

Link to comment
Share on other sites

Εμφύλια. Με ένα ξεγελασμένο σώμα στρατού, πήγασους και μόρες. Πάμε για dog eat dog.paladin.gif

Link to comment
Share on other sites

For this, θα πρέπει να διαβάσεις και τα προηγούμενα δύο βιβλία της τριλογίας... devil2.gif (Σοβαρά τώρα, μόρα στην ελληνική μυθολογία είναι η προσωποποίηση της παράλυσης την ώρα που ξυπνάς. Ο εγκέφαλος έχει ξυπνήσει νωρίτερα από το υπόλοιπο σώμα και το αντιλαμβάνεσαι λες και κάτι έχει καταλάβει το σώμα σου και δε σ' αφήνει να κουνηθείς. Επίσης νιώθεις βάρος στο στήθος και κάποιες φορές μπορείς μόνο να εισπνεύσεις κι όχι να εκπνεύσεις. Κρατάει κλάσματα του δευτερολέπτου, αλλά σου φαίνεται σαν να πέρασε πολύ ώρα. Το λένε και βραχνά.)

Link to comment
Share on other sites

Λίγα πράγματα κι εγώ.

Έτσι κι αλλιώς δεν πήγαινα για πολλές λέξεις, μια που είμαι σε διορθώσεις, αλλά έπεσα σημαντικά κάτω και από το συνηθισμένο σημειωτόν των διορθώσεων.

Τα ξαναλέμε μια από τις επόμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Α το είχα ακούσει ξανά αλλά δεν πήγε το μυαλό μου.

510 λέξεις, πολύ αργά πήγα, λέτε να φταίει η ζέστη. Τουλάχιστον έκανα και τα σχέδια για τη μάχη.

Η μάχη θα αρχίσει πάντως σε λίγο, δώδεκα χιλιάδες Νεμούριοι θα πρέπει να αντιμετωπίσουν πενήντα χιλιάδες Φενρίρ, δύσκολα τα πράγματα. Και οι ήρωες πρέπει να περάσουν πίσω από τις γραμμές του εχθρού για να συνεχίσουν την αποστολή τους.

Ευχαριστώ για την παρέα δεσποσύνες.

Edited by WILLIAM
Link to comment
Share on other sites

Ποιος γουστάρει τρέξιμο α λα Flash Gordon απόψε από τις 9 μέχρι τις 11; Θα προσπαθήσω να αναστήσω μια ιστορία μου και χρειάζομαι κίνητρο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είμαι γρήγορος σαν τον Flash αλλά θα τρέξω, count me in.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα γράφω κι εγώ εκείνη την ώρα. Αν δεν προκύψει κάτι, θα ξαναπεράσω από δω στις 11 :)

Link to comment
Share on other sites

Λόγω φόρτου εργασίας και προσπάθειας να μπω σε μια ρουτίνα, σταματάω από τώρα. Έγιναν διορθώσεις, μπήκα ξανά στο κλίμα, κι έγραψα 300 λέξεις. Όλα αυτά σε τρία τέταρτα περίπου γιατί ξεκίνησα στις 9μιση περίπου. Ευχαριστώ για την παρέα, everyone. Αύριο πάλι ;-)

Link to comment
Share on other sites

999, καλά ήταν. Προχώρησε το πολεμικό συμβούλιο.

Αύριο πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σε λίγο, 4:30 με 6:00; Ή ζεσταίνεστε;

 

Σκεφτείτε δροσερά! Γράψτε!

:boat:

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζω το ραντεβού και το ανανεώνω σε 9-11, λόγω διαβάσματος.

Link to comment
Share on other sites

Tι λέτε για ένα τρεξιματάκι στις λεωφόρους των προτάσεων και στα στενάκια των φράσεων τώρα το μεσημέρι; 4:30 με 6;

Link to comment
Share on other sites

είμαι μέσα

 

 

ΕΔΙΤ:Σταματάω τώρα 5 και 36 γιατί κουράστηκα

 

σύνολο λέξεων : 1014

Edited by joidv
Link to comment
Share on other sites

Εξακόσιες λέξεις.

Συνεχίζω βέβαια αλλά τόσες έγραψα στο διάστημα του τρεξίματος.

Άλλος κανείς με διάθεση για τρέξιμο, άντε περπάτημα μιας και κάνει και ζέστη, σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

Ζέστη σήμερα, εν Αθήναις θα φτάσει και τους 37.

Πως δροσίζεται κανείς; Κάνει μια βουτιά στους ωκεανούς των λέξεων και στους χειμάρρους των προτάσεων.

Είναι κανείς να με συντροφεύσει σε μια τέτοια διαδρομή;

Link to comment
Share on other sites

Ω, βρε Will, σε γράψαμε τις προάλλες... Σκέφτομαι να γράψω τώρα για λίγη ώρα, αλλά από την άλλη δεν έχω και πολλή όρεξη. Ίσως να χρειάζομαι κάποιον για παρέα, να αποτελέσει το έναυσμα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..