Jump to content

23ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμου, Θέμα: Πείνα


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Δεν νομίζω ότι θα αλλοιωθούν οι όροι του διαγωνισμού...

ΝΤΙΝΟ ΛΑΒΕ ΤΟ ΔΩΡΟ!!!

post-1153-0-09644700-1293914938_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 482
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SpirosK

    32

  • DinoHajiyorgi

    84

  • Stanley

    29

  • Eugenia Rose

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oh là là... Κέλλυ, που να έβλεπες και το PM.... Ρε Ευγενία, σε ΑΛΛΟ Ντίνο τις έστειλες τις pm δωροδοκίες! devil2.gif

Και κάπου εδώ ξεκινάνε οι δωροδοκίες στον άλλο Ντίνο για να κάνει άτομα add στο PM.

Link to comment
Share on other sites

Oh là là... Κέλλυ, που να έβλεπες και το PM.... Ρε Ευγενία, σε ΑΛΛΟ Ντίνο τις έστειλες τις pm δωροδοκίες! devil2.gif

 

Ωχ! Σόρρυ!!!!! Καλά έγινα τελείως ρεζίλι! Ντίνο μην μου δίνεις σημασία πες πως δεν έγινε! :wacko: (Και μην σχηματίσεις άσχημη γνώμη για μενα)

Link to comment
Share on other sites

Ευγενία ... you have me with your eyes.

 

Δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο. B)

Link to comment
Share on other sites

Ευγενία ... you have me with your eyes.

 

Δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο. B)

 

Αχ ευχαριστώ αν και τώρα είναι λίγο αργά έπρεπε να μου το πείς νωρίτερα τζάμπα έγινα (πολύ) ρεζίλι σε ξένο ανθρωπο :dazzled:

Ευχαριστώ πάντως και πάλι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι θα μπορούσε να είχε αρχίσει ήδη ο διαγωνισμός και, απλά, όποιος δεν μπορούσε δεν θα έγραφε ακόμα. Εγώ, μια φορά, δεν μπορώ αυτες τις μέρες, οπότε προσωπικό συμφέρον δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Drake... Κοίτα την φωτογραφία που έβαλε ο DinMacXanthi. Ούτε ο ίδιος δεν ξέρει πόσο μέσα στο θέμα είναι. Πιο πάνω, κάποια μέλη του φόρουμ, αστειευόμενα για άλλα πράγματα σχεδόν το "έδωσαν". Ο Τρόμος και το θέμα που θα δοθεί είναι κλασσικά συνδεδεμένα. Σχεδόν δεν χάνεις να ξεκινήσεις να γράφεις οτιδήποτε. Λίγο ρίσκο, τρόμος όμως είναι αυτός.

 

Zombies, huh? COOOL!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του διαγωνισμού με βάση τα δύο παραπάνω post τα οποία προσωπικά θεωρώ εξαιρετικά ακριβή είναι :

 

ROZ ZOMBIE A.K.A. ROB ZOMBIE

Rob_Zombie-2006-Educated_Horses.jpg

 

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

Οκ, νομίζω το αποκωδικοποίησα το θέμα. Αρχίζω το brainstorming ;)

Link to comment
Share on other sites

Οκ, νομίζω το αποκωδικοποίησα το θέμα. Αρχίζω το brainstorming ;)

 

:mf_sherlock: Τέτοια λέγε του, ν' αλλάζει το θέμα την τελευταία στιγμή! :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Τόσο από τη φωτό με τον (θεό) D.D.L, όσο και από την επόμενη με την γοητευτική κουφετογκόμενα εν εξάλλω, είναι προφανές ότι το θέμα είναι τα

milkshake

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν είστε αρκετά παρατηρητικοί.

Στην εικόνα φαίνεται ξεκάθαρα.

Το Θέμα είναι:

 

DRUGS roflmao.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, ελπίζω να μην είναι αυτό που σκέφτηκα. Χατζηγιώργη, σε ξορκίζω στο όνομα του Κθούλου -ναι, θα αλλαξοπιστήσω αν χρειαστεί- να μην είναι αυτό που σκέφτηκα!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "λίγο";

 

Χωρίς διάθεση πίεσης ή κάτι τέτοιο, απλά για μερικούς το "λίγο" είναι 5-10 λεπτά και για άλλους 1-2 ώρες... devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

"Λιγο" εννοεί "λίγο".

 

Λίγο μετά τα μεσάνυχτα όποτε μπορέσει. Έχει σημασία αν θα είναι 5 λεπτά ή 1 ώρα ?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν το θέμα είναι αυτό που υποψιάζομαι πρεπει να είμαι ασορτυ! :thmbup:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν το θέμα είναι αυτό που υποψιάζομαι πρεπει να είμαι ασορτυ! :thmbup:

 

Ασορτί με την steampunk στολή σου; tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέμα Διαγωνισμού:

 

ΠΕΙΝΑ

 

post-1004-0-60425500-1294092185_thumb.jpg

 

Όχι «πείνασε ο Γιάννης πήγε και πήρε ένα σουβλάκι» πείνα. Αλλά «ο Γιάννης θέλει να κατασπαράξει τους γύρους, τα κοψίδια, τα σουβλάκια και τις σούβλες, τραπέζια, καρέκλες και τραπεζομάντιλα, τον σουβλατζή, την βοηθό του, τους πελάτες, και φοβάται ότι δεν θα χορτάσει» πείνα. Η λέξη δεν είναι hunger, είναι ravenous.

 

Βέβαια το τι γουστάρει να κατασπαράξει ο καθένας, καπέλο του και καπέλο σας. Δεν θα επιμείνουμε αποκλειστικά στις υλικές απολαύσεις.

 

Δεκτές ιστορίες όπου οι χαρακτήρες και οι καταστάσεις βρίσκονται και στις δύο πλευρές της πείνας, λύκος ή πρόβατο, πεινασμένος ή μεζεδάκι. Εσείς διαλέγετε το επίπεδο της διατροφικής αλυσίδας.

 

post-1004-0-37552100-1294092207_thumb.jpg

 

Εύφορο θέμα για τρόμο. Κλισέ, καρακλισέ. Πρωτοτυπήστε λοιπόν. Εκεί είναι και η πρόκληση. Ξαφνιάστε μας. Τρομάξτε μας. Συμβάλλετε στην Βιβλιοθήκη Τρόμου με νέες αντάξιες ιστορίες.

 

Και μην βιάζεστε. Ρίξτε μεράκι στο «πιάτο» που θα μας σερβίρετε. Καταβροχθίστε μας με μικρές, μοχθηρές πιρουνιές.

 

Ξεκινάτε να γράφετε από τώρα και μέχρι τα μεσάνυχτα της 25 Ιανουαρίου.

 

Μπορείτε να υποβάλλεται τα έργα σας από 11 Ιανουαρίου και μετά.

Οι βιαστικοί θα κατασπαραχθούν πρώτοι.

 

Καλή διασκέδαση σε όλους.

 

post-1004-0-73657000-1294092228_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

AAAAAA!!!Είθε να σε κατασπαράξει ο Γιογκ Σοθόθ,Χατζηγιώργη! Τι ευθύνη είναι αυτή που με αναγκάζεις να επωμιστώ; Τώρα πραγματικά πρέπει να γράψω κάτι (πολύ) καλό!cold.gif

 

Χαίρομαι πάντως που το θέμα είναι "πείνα" και όχι "φαγητό", τελικά, γιατί του δίνει μια μεγαλύτερη ευρύτητα. Ωχ, πάω μια βόλτα από τον καθρέφτη κι έρχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Οι εικόνες είναι ήδη τρομαχτικές... Πολύ ενδιαφέρον, ίσως τελικά να γράψω κι εγώ. Προχείρως μου έρχονται ο μύθος του Ερυσίχθονα και το Survivor Type του Stephen King.

Και πάνω που έλεγα να κάνω δίαιτα...

Link to comment
Share on other sites

Άργησες 3 ολόκληρα λεπτά... πφφ.

Άντε τώρα να προλάβω να βρω ιστορία... tongue.gifrolleyes.gif

 

Υ.Γ. Θα είμαι πολύ μ.λ.κ.ς αν δεν γραψω και μ αυτό το θέμα

 

edit: Μου ξέφυγαν 3 α . Ορίστε λοιπόν α α α

Edited by Nocturnal
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..