Jump to content

23ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμου, Θέμα: Πείνα


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

"fooood...fooood..."

Ιδέα έχω αλλά δε βιάζομαι. Μπορεί να βγει και τίποτα καλύτερο...

Μπήκε και το theme... μια χαρά devil2.gif

 

ps: Called it ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 482
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SpirosK

    32

  • DinoHajiyorgi

    84

  • Stanley

    29

  • Eugenia Rose

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

Μπορεί να είναι και

σεξουαλική

η πείνα;Λέω εγώ...

 

 

εδίτ: ποστ 35: να τον ακούτε τον σκωτζέζο.

Edited by Stanley
Link to comment
Share on other sites

:death:Δεν φανταζόμουν ότι θα είναι επηρεασμένο από την αύξηση ΦΠΑ στα βασικά είδη διατροφής

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάντως, να ενημερώσω ότι έχω στην βιβλιοθήκη του τρόμου ήδη μια ιστορία που είναι ταμάμ πάνω στο θέμα. Πιο ταμάμ δεν γίνεται,όμως! Είναι λίγο μεγαλούτσικη, βέβαια, οπότε θα πρέπει να κατευθυνθώ σε άλλα μονοπάτια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάντως, να ενημερώσω ότι έχω στην βιβλιοθήκη του τρόμου ήδη μια ιστορία που είναι ταμάμ πάνω στο θέμα. Πιο ταμάμ δεν γίνεται,όμως! Είναι λίγο μεγαλούτσικη, βέβαια, οπότε θα πρέπει να κατευθυνθώ σε άλλα μονοπάτια.

χαχαχα Πριν σπεύσετε να διαβάσετε την εν λόγω ιστορία, θα σας συμβούλευα να έχετε αφήσει πρώτα το στομάχι σας να αδειάσει φυσικά... Διαβάστε τη, λοιπόν, νηστικοί και μην μπείτε στον πειρασμό να φάτε κατά τη διάρκεια! Στο τέλος θα αποζημιωθείτε! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όχι τρόμος τύπου ''Δεν υπάρχουμε στην πραγματικότητα βρισκόμαστε στο στομάχι κάποιου που μας χωνέυει και ειμαστε υγρά στομαχου":dazzled:

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ έχεις μήπως διαβάσει το Βραλ;

 

(Του διοργανωτή βεβαίως...)

Edited by aScannerDarkly
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ιδέα για ιστορία που με τριγυρνάει εδώ και καιρό, αλλά δεν έχω το τέλος της. Ούτε ξέρω αν οι 3500 λέξεις θα είναι αρκετές.

 

Θα δούμε, θα αρχίσω να την δουλεύω από αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα υπομονετικά πάνω από το laptop μου περιμένοντας το θέμα και βλέπωντας το "Dracula: Dead and Loving it" του αήμνηστου Λέσλι Νίλσεν, μέχρι τις 11:55 που αποκοιμήθηκα χωρίς να το πάρω χαμπάρι (καταραμένες διαφημίσεις). Ξύπνησα παγωμένος κατά τις 02:45 όπου βιαστικά άνοιξα να δω το θέμα. "Πείνα" έλεγε... Έκλεισα laptop και TV, σηκώθηκα και άνοιξα το ψυγείο, πήρα ένα κομμάτι κοτόπουλο που είχε μείνει από το μεσημεριανό, το καταβρόχθησα με μανία και αφού πλύθηκα έπεσα στο κρεββάτι μου. Αρκετές ιδέες στρυφογυρνάνε στο μυαλό μου. Αν κάποια από αυτές ωριμάσει μέσα στις επόμενες ημέρες και γράψω κάτι αντάξιο του διαγωνισμού, ίσως κάνω και εγώ την πρώτη μου εμφάνιση σε αυτό το θεσμό...

 

Καλή επιτυχία σε όλους όσους κάτσουν να γράψουν.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Θα είμαι πολύ μ.λ.κ.ς αν δεν γραψω και μ αυτό το θέμα

 

Πρόσεχε τι δηλώσεις κάνεις εσύ! :tongue:

 

Ωραίο το θέμα! Έχω την υποψία ότι θα δούμε πολύ καλές ιστορίες! Άντε και καλή μας όρεξη! Οι Σεφ να σερβίρουν το φαγητό τους και γρήγορα πριν καταρρεύσουμε απ' τη συγκίνηση!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το θέμα σου, Ντίνο, με πολλά περιθώρια για κάθε είδους πείνα.

Κάτι μου λέει ότι θα διαβάσουμε ιστορίες για γερά στομάχια. :cold:

 

 

Υ.Γ. Απίθανο το κέλυφος του τόπικ! Κι εγώ που νόμιζα ότι ήταν μόνο αστείο πως θα άλλαζε μορφή στη διάρκεια του διαγωνισμού. :)

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Θα είμαι πολύ μ.λ.κ.ς αν δεν γραψω και μ αυτό το θέμα

 

Πρόσεχε τι δηλώσεις κάνεις εσύ! :tongue:

 

 

 

Έχει ήδη αρχίσει να με λούζει κρύος ιδρώτας unsure.gifhappy.gif

Link to comment
Share on other sites

Πείνα; δηλαδή..."βουλυμία"; το κλασικό, που τρώει ανθρώπους ξέρω γω;

Link to comment
Share on other sites

Πείνα; δηλαδή..."βουλυμία"; το κλασικό, που τρώει ανθρώπους ξέρω γω;

Η βουλιμία είναι η ακόρεστη πείνα. Θα μπορούσε να είναι θέμα ιστορίας τρόμου. Το ίδιο και η ανθρωποφαγία.

 

Το βαμπίρ πεινάει για αίμα, χωρίς όμως αυτό να το κάνει βουλιμικό, έτσι; Είναι θέμα επιβίωσης.

 

Και ένας ναυαγός αντιμέτωπος με καρχαρία ή καρχαρίες, είναι κι αυτό μέσα στο θέμα, χωρίς να σημαίνει βουλιμία.

 

Παίζει, όπως είπε ο Stanley, και η σεξουαλική πείνα, αν μπορεί να αποδοθεί σε διαστάσεις τρόμου.

Link to comment
Share on other sites

Πείνα; δηλαδή..."βουλυμία"; το κλασικό, που τρώει ανθρώπους ξέρω γω;

Παίζει, όπως είπε ο Stanley, και η σεξουαλική πείνα, αν μπορεί να αποδοθεί σε διαστάσεις τρόμου.

 

Υπάρχει γνωστό ανέκδοτο για αυτό :) (spooky :p)

Link to comment
Share on other sites

Η 'σεξουαλική πείνα' δεν ακούγεται και πολύ μέσα στο θέμα, μιας και μου φαίνεται πως αντιστοιχεί περισσότερο στο σεξουαλική ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites

Η 'σεξουαλική πείνα' δεν ακούγεται και πολύ μέσα στο θέμα, μιας και μου φαίνεται πως αντιστοιχεί περισσότερο στο σεξουαλική ανάγκη.

Ανάλογα πώς θα γραφτεί...

Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονω να σας διαβασω παιδες...Κι ενα φοβερο κινητρο για να μη γινουν λαμογιες. Οποιος συλληφθει να παραβιαζει τους κανονες, θα τριχοτομηθει παραυτα ωστε να αποτελέσει ενα λουκουλλειο γευμα δια την υπογραφουσα, τον εριτιμο κυριο Χατζηγιωργη και την αξιεραστον δεσποινιδα Κελλυ-wordsmith (Επειδη οι εδρες μας απεχουν καποια χιλομετρα και οι ενασχολησεις μας δεν μας επιτρεπουν μινι μυτινγκιο κανιβαλισμου, ο παραβατης-θυμα θα πρεπει να κοπει σε μεριδες ο εις εκαστος των εκτελεστων θα δειπνησει κατα μονας)

Για μισό! (είπε ο Μάρτης τη Σαρακοστή) Μπορώ να λείπω από τέτοιο γεύμα; Προσφέρομαι να διακινήσω το προϊόν ώστε να δειπνήσω και με τους τρεις σας.:devil2:

 

Ειδικα στο δικό μου den, υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να βρεθείς στο τραπέζι με τα ορντεβρ, tesoro...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ιδέα για ιστορία! Θα αρχίσω, όμως, να τη γράφω κατά το τελευταίο δεκαήμερο του διαγωνισμού κι ελπίζω να έχει ωριμάσει αρκετά μέχρι τότε, για να προλάβω να την τελειώσω.

 

Αν είναι και θέμα επιβίωσης είναι μέσα στο θέμα η οχι?:mf_sherlock:

 

Ευγενία, η πείνα, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, αφορά θέματα επιβίωσης, οπότε μάλλον είσαι μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάλι, νομίζω ότι αν μπει θέμα επιβίωσης βγαίνουμε από το πλαίσιο του διαγωνισμού. Αναφερόμαστε σε βουλιμία, λαιμαργία, λίμα, πώς το λένε, κι όχι στην πρόσληψη τροφής που απαιτείται για να μην λιποθυμήσουμε, αλλά σε κάτι που παίρνει διαστάσεις πάθους και δεν μπορούμε να το πολεμήσουμε. Ετσι, τουλάχιστον, το βλέπω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάλι, νομίζω ότι αν μπει θέμα επιβίωσης βγαίνουμε από το πλαίσιο του διαγωνισμού. Αναφερόμαστε σε βουλιμία, λαιμαργία, λίμα, πώς το λένε, κι όχι στην πρόσληψη τροφής που απαιτείται για να μην λιποθυμήσουμε, αλλά σε κάτι που παίρνει διαστάσεις πάθους και δεν μπορούμε να το πολεμήσουμε. Ετσι, τουλάχιστον, το βλέπω εγώ.

Μα ναι φυσικά, αν όμως η δική σου επιβίωση σημαίνει τη σφαγή κάποιου άλλου; Ο καρχαρίας δεν έχει πρόβλημα βουλιμίας ή πάθους. Είναι στη φύση του να τρώει συνέχεια. Και το βαμπίρ θα πίνει είπαμε για λόγους επιβίωσης ... αν και... δεν θυμάμαι ποτέ να διάβασα περίπτωση βουλιμικού βαμπίρ, θα ήταν ενδιαφέρον.

 

Θυμάμαι κάποτε, στη σειρά Μαύρη Βιβλιοθήκη, ένα μυθιστόρημα με τίτλο Το Νησί του Διαβόλου νομίζω. Μου έμεινε αξέχαστη μια σκηνή όπου το έδαφος είχε κατακλιστεί από μικρές, κινούμενες, κόκκινες φούσκες που έσκαναν μόλις τις πίεζες. Έσκαναν και γέμιζαν το χέρι σου αίμα. Επρόκειτο φυσικά για κουνούπια, τα στομάχια τους τόσο φουσκωμένα που δεν μπορούσαν πια να πετάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..