Jump to content

24ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Γενικός, Θέμα: Η Πόλη


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

  • Replies 356
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinMacXanthi

    28

  • Stanley

    25

  • David1778

    27

  • Lady Nina

    31

Top Posters In This Topic

Posted Images

Εσύ δε θα προλάβεις; Το πιο γρήγορο πιατόλι του sffar west; :p

 

 

 

Έτσι,έτσι...Copyright θέλω!

 

 

Link to comment
Share on other sites

-Το όριο λέξεων είναι (για την ώρα; ) το γνωστό: 1500 λέξεις μίνιμουμ 3.500 μάξιμουμ.

Για την ώρα; Explain yourself, ω Τρισμέγιστε Διοργανωτή!

 

 

 

Γίνονται και διαγωνισμοί mainstream διηγήματος εδώ μέσα; Δεν το ήξερα.:huh:

 

Έχει γίνει τουλάχιστον ένας.

Και παρά τον μειωμένο αριθμό συμμετοχών, είχε και κάποιες δυνατές ιστορίες.

Θα συμμετείχα σε έναν τέτοιο κι ας είναι "εκτός" ενδιαφερόντων forum.

 

Για εδώ θα δείξει. Έχω μια δυο ιδέες αλλά από την ιδέα στο διήγημα...

Πρόθεση υπάρχει πάντως.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξαναδεί τέτοια προπαγάνδα, σαν αυτή που γίνεται εδώ για τον τρόμο! <_<

 

Βρε northerain, ποιο "γκέτο", που σε λίγο θα το λέμε tromos.gr. Όλο κάτι κλάψες, κάτι τραγούδια της ξενιτιάς, κάτι "εμείς δεν έχουμε ιστορίες στη βιβλιοθήκη μας", και δώσ' του τρόμο στις βιβλιοθήκες. Είδατε κανέναν πληγωμένο φαντασά να παραπονιέται; Για συμμαζευτείτε λίγο... :angry:

 

 

FANTASY θα γράψω, έτσι, για να μην αναρωτιέστε! :sorcerer: :2handed: :bow_arrow:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξαναδεί τέτοια προπαγάνδα, σαν αυτή που γίνεται εδώ για τον τρόμο! dry.gif

 

Βρε northerain, ποιο "γκέτο", που σε λίγο θα το λέμε tromos.gr. Όλο κάτι κλάψες, κάτι τραγούδια της ξενιτιάς, κάτι "εμείς δεν έχουμε ιστορίες στη βιβλιοθήκη μας", και δώσ' του τρόμο στις βιβλιοθήκες. Είδατε κανέναν πληγωμένο φαντασά να παραπονιέται; Για συμμαζευτείτε λίγο... :angry:

 

 

FANTASY θα γράψω, έτσι, για να μην αναρωτιέστε! :sorcerer: :2handed: :bow_arrow:

 

 

'Ετσι συντρόφισσα, FANTASY FOR EVER!!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ντε!

Αμαν με αυτους τους χορροραδες που μας αναγκαζουν στους γενικους διαγωνισμους να διαβαζουμε και να ψηφιζουμε ιστοριες τρομου!

Αλλα και στους αλλους διαγωνισμους παλι καπως μπλεκουν τον τρομο με τα αλλα ειδη! ...και παραπονιουνται και συνεχεια!

Αυτο δεν μπορει συνεχισει...πρεπει να δωθει μια οριστικη λυση για να παψουν να μας ενοχλουν!

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Παρακαλώ, σταματήστε να κάνετε SPAMMING. Όλα τα είδη της λογοτεχνίας του φανταστικού έχουν την ίδια αντιμετώπιση εδώ μέσα και σταματήστε να δημιουργείτε στρατόπεδα. Αφοσιωθείτε στο γράψιμο σας, αν σας ενδιαφέρει ο διαγωνισμός, ή στο διάβασμά σας, και μην τρώγεστε στα topic.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ, σταματήστε να κάνετε SPAMMING. Όλα τα είδη της λογοτεχνίας του φανταστικού έχουν την ίδια αντιμετώπιση εδώ μέσα και σταματήστε να δημιουργείτε στρατόπεδα. Αφοσιωθείτε στο γράψιμο σας, αν σας ενδιαφέρει ο διαγωνισμός, ή στο διάβασμά σας, και μην τρώγεστε στα topic.

Μια και δεν ήταν αρκετά φιλοσοφικό για να το πιάσεις Στέφανε, είναι αυτό που στους διαγωνισμούς αποκαλούμε "νοστιμίζοντας την αναμονή". Είναι ο χαβαλές που κάνει κάθε διαγωνισμό Φεστιβάλ και Γιορτή, δεν είναι "Spamming". Έλειπες στους άλλους διαγωνισμούς; Τσέκαρε το. Εκτός κι αν έκανες κι εσύ χιούμορ, οπότε το γιαούρτι είναι στη δική μου την μάπα.:)

Link to comment
Share on other sites

Τσκ τσκ τσκ, αμάν βρε Ντίνο, φαρμάκι αυτή η γλώσσα σου...:p

Πάντως, ο Στέφανος έχει δίκιο. Οτιδήποτε μπορεί να προκαλέσει εύκολα καυγά. Μπορούμε να μη λέμε τίποτα περιττό (off topic), κι έτσι (ίσως) να γλιτώσουμε μερικούς (καυγάδες). :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, ο Στέφανος έχει δίκιο. Οτιδήποτε μπορεί να προκαλέσει εύκολα καυγά.

Πως να διαφωνήσω μαζί σου Άννα. -_-

 

Δεν έχω ξαναδεί τέτοια προπαγάνδα, σαν αυτή που γίνεται εδώ για τον τρόμο! <_<

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Tρία φάνταζυ ως τώρα; Έστω, κάτι είναι κι αυτό.

Εγώ δυστυχώς αν και έχω μια ιδέα, θα προσπαθήσω να μη συμμετάσχω. Τα μυαλά μου χρειάζονται ολόκληρα και απερίσπαστα στην ΡΛ, όπου παίζει μετακόμιση και άπειρα πρακτικά προβλήματα :(

Καλά να περάσετε...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βλέπω το κακό πού είναι. Χαβαλές μια χαρά, διαφημίσεις, τελάλης, κάπως έτσι το κόβω το σύστημα, να ούμε. Να τσακωθούμε για ποιο λόγο; Ούτε εγώ δεν θα το κατάφερνα αυτό!tease.gif

Link to comment
Share on other sites

-Το όριο λέξεων είναι (για την ώρα; ) το γνωστό: 1500 λέξεις μίνιμουμ 3.500 μάξιμουμ.

Για την ώρα; Explain yourself, ω Τρισμέγιστε Διοργανωτή!

 

 

 

 

 

Ορίστε και η απάντηση.

 

-Σ'αυτόν το γενικό διαγωνισμό, το όριο λέξεων αλλάζει και γίνεται 1650 λέξεις μίνιμουμ, 3850 μάξιμουμ! Με αυτή την αλλαγή ευελπιστούμε οι ιστορίες να κερδίσουν σε ουσία και να αφήνουν λιγότερα ερωτηματικά holiday.gif ελπίζω να σας είναι χρήσιμες για να δούμε την πόλη σας ακόμα καλύτερα beerchug.gif

(thaanx)

Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

+1 από μένα.

Γείτονα με σώζεις... έχοντας γράψει μόλις 300 λέξεις, ξέρω ότι αυτές οι παραπάνω λέξεις μού είναι απολύτως απαραίτητες (αν μπορεί,ς δώσε κι άλλες! :p)

Link to comment
Share on other sites

+1 από μένα.

Γείτονα με σώζεις... έχοντας γράψει μόλις 300 λέξεις, ξέρω ότι αυτές οι παραπάνω λέξεις μού είναι απολύτως απαραίτητες (αν μπορεί,ς δώσε κι άλλες! :p)

 

Ακόμα στις 300 είσαι εσύ;laugh.gif

 

Κάτι που μόλις μου ήρθε φλασιά: γιατί δεν μπορούμε να γράψουμε ρεαλισμό; Ποιος είπε ότι ο τρόμος εμπεριέχει πάντα το φανταστικό στοιχείο;chay.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα ιδέα! Βέβαια πρέπει να βρώ και χρόνο να τη γράψω...

 

Θα καταφύγω στη μέθοδο της πλύσης εγκεφάλου, (Επαναλαμβάνεις από μέσα σου τρεις φορές ανά ώρα τη φράση, "Πρέπει να γράψω στο διαγωνισμό", για όσους απορούν.), και κάτι ελπίζω να συμβεί.

 

Τώρα, λυπάμαι που θα στεναχωρήσω τους Horrorάδες, αλλά άμα καταφέρω να την τελειώσω θα βγει κάτι μεταξύ Fantasy και ΕΦ, πιο πολύ προς το ΕΦ...

 

Τρόμο δεν έχει, sorry.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον και εγώ θα γράψω. Θα προσπαθήσω και άμα μου βγει...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κι εγώ κατέβασα ιδέες: μία αστυνομική και μία Ε.Φ.:blink:

Μην περιμένετε κάτι γι' αυτόν τον διαγωνισμό, αλλά ειλικρινά το παλεύω. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Είδα το όνομα DimitrisX στο θέμα του διαγωνισμού και έσπευσα να δω! Είναι δυνατόν; Ναι, ναι, ΝΑΙ!! Να γράψεις, Δημήτρη, να γράψεις!! :D :clap:

Link to comment
Share on other sites

+1 από μένα.

Γείτονα με σώζεις... έχοντας γράψει μόλις 300 λέξεις, ξέρω ότι αυτές οι παραπάνω λέξεις μού είναι απολύτως απαραίτητες (αν μπορεί,ς δώσε κι άλλες! :p)

 

Ακόμα στις 300 είσαι εσύ;laugh.gif

 

Κάτι που μόλις μου ήρθε φλασιά: γιατί δεν μπορούμε να γράψουμε ρεαλισμό; Ποιος είπε ότι ο τρόμος εμπεριέχει πάντα το φανταστικό στοιχείο;chay.gif

 

Κι άλλη απορία:ποστάρουμε την ιστορία μας στην βιβλιοθήκη που θεωρούμε ότι εντάσσεται; Αυτό δεν μου αρέσει και πολύ,γιατί θα είναι σαν να προκαταλαμβάνει τον αναγνώστη.Βέβαια,δεν μπορεί να γίνει κι αλλιώς,αλλά λέω...

Link to comment
Share on other sites

+1 από μένα.

Γείτονα με σώζεις... έχοντας γράψει μόλις 300 λέξεις, ξέρω ότι αυτές οι παραπάνω λέξεις μού είναι απολύτως απαραίτητες (αν μπορεί,ς δώσε κι άλλες! :p)

 

Ακόμα στις 300 είσαι εσύ;laugh.gif

 

Κάτι που μόλις μου ήρθε φλασιά: γιατί δεν μπορούμε να γράψουμε ρεαλισμό; Ποιος είπε ότι ο τρόμος εμπεριέχει πάντα το φανταστικό στοιχείο;chay.gif

 

Κι άλλη απορία:ποστάρουμε την ιστορία μας στην βιβλιοθήκη που θεωρούμε ότι εντάσσεται; Αυτό δεν μου αρέσει και πολύ,γιατί θα είναι σαν να προκαταλαμβάνει τον αναγνώστη.Βέβαια,δεν μπορεί να γίνει κι αλλιώς,αλλά λέω...

 

1) Για τον τρόμο και το ρεαλισμό. Αν γράψεις ρεαλισμό με τρόμο, είναι τρόμος. Αν γράψεις ρεαλισμό χωρίς τρόμο, δεν είναι τρόμος. (Είναι σκέτο... mainstream.tease.gif) Οπότε η ερώτηση σου μου ακούγεται λίγο περίεργη. Αν ρωτάς "μπορώ να γράψω τρόμο χωρίς φανταστικά στοιχεία;" η απάντηση είναι μπορείς. Αν η ερώτηση είναι "μπορώ να γράψω κάτι που να μην εντάσσεται στα 3 genres", η απάντηση είναι "όχι, δεν πληρεί τις προδιαγραφές του διαγωνισμού".

 

2) Ναι, ποστάρεις εκεί που θεωρείς ότι εντάσσεται. Δεν νομίζω να τίθεται θέμα προκατάληψης του αναγνώστη, τόσους διαγωνισμούς δεν έχει προκληθεί κάποιο τέτοιο πρόβλημα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλη απορία:ποστάρουμε την ιστορία μας στην βιβλιοθήκη που θεωρούμε ότι εντάσσεται; Αυτό δεν μου αρέσει και πολύ,γιατί θα είναι σαν να προκαταλαμβάνει τον αναγνώστη.Βέβαια,δεν μπορεί να γίνει κι αλλιώς,αλλά λέω...

Δεν σου αρέσει, ε; Μπρε-μπρε-μπρε. Στραβά αρμένιζε το φόρουμ μέχρι να γίνεις μέλος. Προκαταλαμβάνεται ο αναγνώστης ως προς τι; Μην είναι τρόμου; Φάνταζυ; Ε.Φ.; Ε και; Ένα από αυτά τα τρία δεν θα ήταν; Ποιο είναι το πρόβλημα σου;

 

Να σου φτιάξουμε μια Βιβλιοθήκη Υψηλού Λογοτεχνήματος για να ησυχάσεις; :tease:

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλη απορία:ποστάρουμε την ιστορία μας στην βιβλιοθήκη που θεωρούμε ότι εντάσσεται; Αυτό δεν μου αρέσει και πολύ,γιατί θα είναι σαν να προκαταλαμβάνει τον αναγνώστη.Βέβαια,δεν μπορεί να γίνει κι αλλιώς,αλλά λέω...

Δεν σου αρέσει, ε; Μπρε-μπρε-μπρε. Στραβά αρμένιζε το φόρουμ μέχρι να γίνεις μέλος. Προκαταλαμβάνεται ο αναγνώστης ως προς τι; Μην είναι τρόμου; Φάνταζυ; Ε.Φ.; Ε και; Ένα από αυτά τα τρία δεν θα ήταν; Ποιο είναι το πρόβλημα σου;

Να σου φτιάξουμε μια Βιβλιοθήκη Υψηλού Λογοτεχνήματος για να ησυχάσεις; :tease:

 

Εσύ μάλλον έχεις σκυλιάσει που μπορώ να τρώω όσα κοψίδια θέλω, δεν εξηγείται αλλιώς! Εγώ μια γνώμη είπα,άσχετα με αυτό που υπονοείς εσύ, αλλά οκ,ας το αφήσουμε, έτσι κι αλλιώς εγώ ρεαλισμό θα γράψωtease.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ την απορία που μου προέκυψε... Αν είναι ένα κράμα από όλα, τι κάνω τότε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..