Jump to content

24ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Γενικός, Θέμα: Η Πόλη


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

 

 

λοιπόν, τίποτα δεν είναι τυχαίο και υπάρχει συνομωσία. κοιτάχτε σύμφωνα με τον διοργανωτή όταν υπάρχει ισοβαθμία τότε πηγαίνει μια θέση πίσω , έτσι στην πραγματικότητα λείπουν οι θέσεις 8, 11, 12,

 

δλδ 11, 8 , 12= 12- 3 θέσεις που λείπουν =9 -1 ένας βαθμός υποβάθμιση για στην ισοβαθμία=8 και 24ος διαγωνισμός διά 3 θέσεις που λείπουν = 8 και έχουμε 11888! ΤΥΧΑΙΟ ? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!

 

Βασικά δεν καταλαβαίνω τι λες, αλλά μόλις κατάλαβα πώς προκύπτει η "Δημιουργική Λογιστική".:dazzled:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 356
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinMacXanthi

    28

  • Stanley

    25

  • David1778

    27

  • Lady Nina

    31

Top Posters In This Topic

Posted Images

Αν και λόγω προγράμματος έχω μαζέψει πολλές απουσίες, (και απ' τον διαγωνισμό στο οποίο προφανώς δεν έπαιξα τελικά αλλά και στο forum) συγχαρητήρια σε Scanner, Deadend και φυσικά στον Mesmer!

 

Δεν έχω διαβάσει ούτε λέξη (ψέματα πρόλαβα να ρίξω μια γρήγορη ματιά στον πλανήτη του Dimitris X όταν το πρωτοανέβασε) αλλά υπόσχομαι να διαβάσω και να σχολιάσω.

 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Άγγελε :)

 

 

 

 

Ελπίζω να βρω χρόνο να διαβάσω κάποια απο τα διηγήματα, και το νικητήριο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν έχω διαβάσει ούτε λέξη (ψέματα πρόλαβα να ρίξω μια γρήγορη ματιά στον πλανήτη του Dimitris X όταν το πρωτοανέβασε) αλλά υπόσχομαι να διαβάσω και να σχολιάσω.

 

 

Να 'σαι καλά, Γιάννη. ;-)

Εύχομαι να μην ήταν αυτός ο λόγος, που δεν διάβασες τα υπόλοιπα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ζήτωωω! Και πάλι τα πήγα αξιοπρεπώς! Ευχαριστώ άπαντες!:)

Συγχαρητήρια στον Άγγελο! Μπράβο! Σε παρακολουθώ να βελτιώνεσαι σταθερά και σου άξιζε η νίκη ή μια πολύ ψηλή θέση! Το διήγημα τα είχε όλα: πρωτοτυπία, φαντασία στην κοσμοπλασία, υπόθεση και... το κατάλαβα κιόλας:p .

Πέτυχα την πρώτη τετράδα με την ψήφο μου, απλώς εγώ τα είχα βάλει με άλλη σειρά.

Μπράβο στην Lady Nina για τη θεαματική άνοδο και περιμένουμε την τριλογία. 'Η έστω μια πιο χορταστική-πλήρη ιστορία στον κόσμο της Πλουτωνείας.

Συγχαρητήρια επίσης στον Mindtwisted, τη δική μου πρώτη επιλογή, ο οποίος ανέβασε μια ιστορία που ΔΕΝ του άρεσε του ίδιου, αλλά άρεσε σε εμάς! :lol: Πάντα τέτοια!

Ειδική μνεία στην TheSeaIsBurned για τη δυναμικότατη πρώτη εμφάνιση! Ελπίζω να συνεχίσεις να γράφεις και να συμμετέχεις.

Ό,τι και να πω για τις συμμετοχές των deadend και aScannerDarkly θα είναι λίγο: εξαιρετικά επαγγελματικό γράψιμο και χίλια μπράβο! Αν ήταν και λίγο πιο κατανοητά, θα είχε σίγουρα κερδίσει κάποιος από τους δυο σας...;-)

 

Και τέλος, θα ήθελα να σας επιστήσω την προσοχή στη συμμετοχή του Tattoman, ο οποίος, αν και αυτό δε φαίνεται από τη θέση του στην κατάταξη, έχει παρουσιάσει μεγάλη βελτίωση σε σχέση με τα προηγούμενά του κείμενα. Ναι, εγώ που τον τσεκούρωσα το λέω αυτό. Και νομίζω ότι του αξίζει ένα μπράβο για την επιμονή του - δεν ξέρουν όλοι να δέχονται ήρεμα κριτικές και διορθώσεις και να τις χρησιμοποιούν για να γίνουν καλύτεροι. Εύχομαι και στη ζωή σου γενικά να λειτουργείς έτσι, μικρέ, :good:και καλή επιτυχία στις επόμενές σου προσπάθειες, συγγραφικές ή όχι.

Thanks....

πάντως τα πήγα φανταστικά για μια ακόμα φορά:graduated:....

Μπράβο σε όλους παιδιά!

Edited by Tattoman
Link to comment
Share on other sites

Σας ζηλεύω... τρέχω τόσο με τη σχολή που δεν προλαβαίνω ούτε να σας χαζεύω λίγο...:(

 

Μπράβο στο Μεσμερ για τη νίκη του κι όλους όσους συμμετείχαν με τον όποιο τρόπο!! Ελπίζω σύντομα να βρω κάποιο χρόνο να επιστρέψω!

Link to comment
Share on other sites

Οκ,με καθυστέρηση διάβασα, σχολίασα (ελπίζω να μην ξέχασα κάποια ιστορία στα σχόλια).

Συγχαρητήρια σε όλους τους διαγωνιζόμενους κι ειδικότερα στον Mesmer για την πρώτη θέση. winner_first_h4h.gifwinner_first_h4h.gif

Edited by dagoncult
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..