Jump to content

24ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Γενικός, Θέμα: Η Πόλη


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

Πρώτη μου συμμετοχή σε διαγωνισμό του SFF.

 

Το αποτέλεσμα αναμενόμενο και δίκαιο έχοντας διαβάσει όλες τις άλλες συμμετοχές, τιμή μου που βρισκόμουν σε μια τέτοια συγγραφική ομάδα. Οι εντυπώσεις μου είναι, ότι όλη η διαδικασία ήταν άψογη και δεν σας κρύβω ότι κολακεύτηκα από το ενδιαφέρον που είχα από όλους τους συμμετάσχοντες ,μη εξαιρουμένης και της διοργανωτικής επιτροπής.

 

Συγχαρητήρια στους νικητές, τους διοργανωτές, σε όσους είχαν τον χρόνο και την διάθεση να ασχοληθούν μαζί μου και να σχολιάσουν τα γραφόμενα μου υποδεικνύοντας τα λάθη και παραλήψεις μου. Αξίζουν τα καλύτερα .

 

Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλους και πάντα επιτυχίες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 356
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinMacXanthi

    28

  • Stanley

    25

  • David1778

    27

  • Lady Nina

    31

Top Posters In This Topic

Posted Images

Εύγε, Mesmer! :yahoo:

Καλή τύχη στην κλήρωση του Champions League. :rofl:

 

Τα μεγαλύτερα συγχαρητήρια πάντως πάνε σε αυτούς που άντεξαν και διάβασαν τις ιστορίες μας (ασχέτως αν ψήφισαν ή όχι). Όπως πάντα πρέπει να πάρουν το μεγαλύτερο βραβείο!

 

Συμφωνώ κι επαυξάνω. :good:

Edited by DimitrisX
Link to comment
Share on other sites

Congrats σε διοργανωτή, βοηθό, συμμετέχοντες και νικητές! Νομίζω ότι όλη η πρώτη εφτάδα είναι σημαντική για διάφορους λόγους:

 

Θέση 7, Lady Nina και Πλουτωνεία στους 207

6η θέση για το νέο διαμαντάκι του sff.gr, TheSea IsBurned και Η Πόλη των Αγγέλων στους 240

5η θέση για τη Wordsmith και Το Κλειδί της Πόλης που μάζεψε 244 βαθμούς

4η θέση στη Μιράπολις του Mindtwisted με 254 βαθμούς

Το χάλκινο μετάλλιο και τη τρίτη θέση, ο AScannerDarkly και οι Πομφόλυγες με 262 βαθμούς

Ασημένιο μετάλλιο και 2η θέση, 300 βαθμοί... Deadend μόνο 2 Ζαΐρ και μόνο 3 βαθμούς...

Χρυσό μετάλλιο και νέος νικητής του γενικού διαγωνισμού του SFF.GR MESMER - Εξω από τα τείχη και 303 βαθμοί!

Η Lady Nina και ο Mindtwisted για τις υψηλότερες θέσεις τους.

H TheSeaIsBurned για το εντυπωσιακό ντεμπούτο.

Η wordsmith για τη σταθερότητα στις ψηλές θέσεις.

Ο Scanner για το χάλκινο και φυσικά ο Mesmer για την πρώτη του νίκη!

 

Α! Και η deadend για τη δεύτερη, νομίζω, παρουσία της σε βάθρο και κυρίως για να μην πέσει και με πλακώσει το σπίτι μου...:lol:

Σ'ευχαριστώ πολύ για την αναφορά, μαν! :D Μόνο και μόνο επειδή είναι από σένα, δίνει ακόμα μεγαλύτερη αξία! Άντε, και στους επόμενους ελπίζω να τα πάω ακόμα καλύτερα! :) (Γιατί νιώθω σα να πήρα εγώ την πρωτιά; :p)

 

Ξανά ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε ΟΛΟΥΣ!! :yahoo:

 

(Ήξερε πάντως η Τέτη τι έκανε! ;-) Το'χει ήδη δει το παιχνίδι της διοργάνωσης εκ των έσω και προτίμησε να το αποφύγει! :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους, διοργανωτή, καταματρητή, συμμετέχοντες και ψηφοφόρους.

 

Πολλά πολλά συγχαρητήρια στους διακριθέντες :guitar: και ακόμα περισσότερα στον νικητή. :king:

Link to comment
Share on other sites

Ζήτωωω! Και πάλι τα πήγα αξιοπρεπώς! Ευχαριστώ άπαντες!:)

Συγχαρητήρια στον Άγγελο! Μπράβο! Σε παρακολουθώ να βελτιώνεσαι σταθερά και σου άξιζε η νίκη ή μια πολύ ψηλή θέση! Το διήγημα τα είχε όλα: πρωτοτυπία, φαντασία στην κοσμοπλασία, υπόθεση και... το κατάλαβα κιόλας:p .

Πέτυχα την πρώτη τετράδα με την ψήφο μου, απλώς εγώ τα είχα βάλει με άλλη σειρά.

Μπράβο στην Lady Nina για τη θεαματική άνοδο και περιμένουμε την τριλογία. 'Η έστω μια πιο χορταστική-πλήρη ιστορία στον κόσμο της Πλουτωνείας.

Συγχαρητήρια επίσης στον Mindtwisted, τη δική μου πρώτη επιλογή, ο οποίος ανέβασε μια ιστορία που ΔΕΝ του άρεσε του ίδιου, αλλά άρεσε σε εμάς! :lol: Πάντα τέτοια!

Ειδική μνεία στην TheSeaIsBurned για τη δυναμικότατη πρώτη εμφάνιση! Ελπίζω να συνεχίσεις να γράφεις και να συμμετέχεις.

Ό,τι και να πω για τις συμμετοχές των deadend και aScannerDarkly θα είναι λίγο: εξαιρετικά επαγγελματικό γράψιμο και χίλια μπράβο! Αν ήταν και λίγο πιο κατανοητά, θα είχε σίγουρα κερδίσει κάποιος από τους δυο σας...;-)

 

Και τέλος, θα ήθελα να σας επιστήσω την προσοχή στη συμμετοχή του Tattoman, ο οποίος, αν και αυτό δε φαίνεται από τη θέση του στην κατάταξη, έχει παρουσιάσει μεγάλη βελτίωση σε σχέση με τα προηγούμενά του κείμενα. Ναι, εγώ που τον τσεκούρωσα το λέω αυτό. Και νομίζω ότι του αξίζει ένα μπράβο για την επιμονή του - δεν ξέρουν όλοι να δέχονται ήρεμα κριτικές και διορθώσεις και να τις χρησιμοποιούν για να γίνουν καλύτεροι. Εύχομαι και στη ζωή σου γενικά να λειτουργείς έτσι, μικρέ, :good:και καλή επιτυχία στις επόμενές σου προσπάθειες, συγγραφικές ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Ζήτωωω! Και πάλι τα πήγα αξιοπρεπώς! Ευχαριστώ άπαντες!:)

Συγχαρητήρια στον Άγγελο! Μπράβο! Σε παρακολουθώ να βελτιώνεσαι σταθερά και σου άξιζε η νίκη ή μια πολύ ψηλή θέση! Το διήγημα τα είχε όλα: πρωτοτυπία, φαντασία στην κοσμοπλασία, υπόθεση και... το κατάλαβα κιόλας:p .

Πέτυχα την πρώτη τετράδα με την ψήφο μου, απλώς εγώ τα είχα βάλει με άλλη σειρά.

Μπράβο στην Lady Nina για τη θεαματική άνοδο και περιμένουμε την τριλογία. 'Η έστω μια πιο χορταστική-πλήρη ιστορία στον κόσμο της Πλουτωνείας.

Συγχαρητήρια επίσης στον Mindtwisted, τη δική μου πρώτη επιλογή, ο οποίος ανέβασε μια ιστορία που ΔΕΝ του άρεσε του ίδιου, αλλά άρεσε σε εμάς! :lol: Πάντα τέτοια!

Ειδική μνεία στην TheSeaIsBurned για τη δυναμικότατη πρώτη εμφάνιση! Ελπίζω να συνεχίσεις να γράφεις και να συμμετέχεις.

Ό,τι και να πω για τις συμμετοχές των deadend και aScannerDarkly θα είναι λίγο: εξαιρετικά επαγγελματικό γράψιμο και χίλια μπράβο! Αν ήταν και λίγο πιο κατανοητά, θα είχε σίγουρα κερδίσει κάποιος από τους δυο σας...;-)

 

Και τέλος, θα ήθελα να σας επιστήσω την προσοχή στη συμμετοχή του Tattoman, ο οποίος, αν και αυτό δε φαίνεται από τη θέση του στην κατάταξη, έχει παρουσιάσει μεγάλη βελτίωση σε σχέση με τα προηγούμενά του κείμενα. Ναι, εγώ που τον τσεκούρωσα το λέω αυτό. Και νομίζω ότι του αξίζει ένα μπράβο για την επιμονή του - δεν ξέρουν όλοι να δέχονται ήρεμα κριτικές και διορθώσεις και να τις χρησιμοποιούν για να γίνουν καλύτεροι. Εύχομαι και στη ζωή σου γενικά να λειτουργείς έτσι, μικρέ, :good:και καλή επιτυχία στις επόμενές σου προσπάθειες, συγγραφικές ή όχι.

+1 Με βρίσκεις πολύ σύμφωνη με αυτά που λες!

 

Πέρα από αυτό, θα ήθελα να σε ευχαριστήσω για το 'μπράβο' και να προσθέσω πως, πέρα από την τριλογία, περιμένω να βελτιωθώ κι άλλο -πάντα με τη δική σας βοήθεια, τα σχόλιά σας, τις συμβουλές σας... Αν δε σας είχα βρει, παιδιά, θα ήμουν ακόμα στην αφετηρία. Τώρα τουλάχιστον έχω κάνει 2-3 βήματα... :)

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια, Mesmer!!! Χαίρομαι τόσοοοοοοοοο που κέρδισες!!! Μπράβο σε όλους!

 

Σας ευχαριστώ για τα σχόλια και τις ψήφους!!!

 

Πειράζει που κλαίω???

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο διήγημα* που γράφω στη ζωή μου η Ενδέκατη Έξοδος, πρώτη μου συμμετοχή σε διαγωνισμό του SFF... Νομίζω οτι τα πήγα αρκετά αξιοπρεπώς, χωρίς βέβαια να είμαι ικανοποιημένος απο τον εαυτό μου. Έμαθα ήδη αρκετά πράγματα απο αυτή τη διαδικασία, αλλά πάνω απο όλα ήταν το excitement. Ευελπιστώ να συμμετάσχω και στους νέους διαγωνισμούς (γιατί η έμπνευση δεν πρέπει ποτέ να θεωρείται δεδομένη!), να μάθω ακόμα περισσότερα πράγματα μέσα σε ανταγωνιστικό περιβάλλον και να βελτιωθώ. Άν την επόμενη φορά δεν είμαι ποιοτικά 20% καλύτερος θα θεωρήσω την προσπάθεια αποτυχημένη.

Και πάλι συγχαρητήρια σε όλους μας!

 

 

 

*δεν επέλεξα να το προβάλλω αυτό, γιατί δεν θα με συνέφερε απο άποψη κύρους:D

 

 

See you in the next corner fellows!;-)

Link to comment
Share on other sites

Αν σκίζεστε για τα ονόματα ευχαρίστως να σας τα δώσω.

 

 

Ω, αυτό κι αν είναι ενδιαφέρον! Πολύ θα το ήθελα. Εγώ είμαι μέσα.

 

 

Me too!

By the way δεν το ενοούσα όπως το πιάσατε. Εντάξει, με ενόχλησε η αναφορά στις ''μεγάλες πένες'', γιατί φαίνεται σα να απαξιώνονται οι συμμετέχοντες, όμως θέλω πραγματικά να μάθω ποιες είναι αυτές οι ''μεγάλες''.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξεχνιόμαστε: Mesmer συγχαρητήρια και από μια ταπεινή μικρή πένα όπως εγώ. Το διήγημα σου ήταν από τα καλύτερα. Μπράβο και στους υπόλοιπους-ειδικά στην TheSea IsBurned, αν και της το είπα από κοντά. Tattoman, για μένα ήσουν τουλάχιστον τρεις θέσεις πιο πάνω.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξεχνιόμαστε: Mesmer συγχαρητήρια και από μια ταπεινή μικρή πένα όπως εγώ.

Σίγουρα, δεν το εννοούσες όπως το πιάσαμε. Ηρέμησε λίγο, δε θέλει να σε φάει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Αν σκίζεστε για τα ονόματα ευχαρίστως να σας τα δώσω.

Ω, αυτό κι αν είναι ενδιαφέρον! Πολύ θα το ήθελα. Εγώ είμαι μέσα.

Me too!

Πρώτα υπενθυμίζω:

Υπάρχουν νεαρά μέλη του φόρουμ, τα οποία παραδέχονται ότι τώρα, εδώ, ποστάρουν την πρώτη τους απόπειρα στο γράψιμο. Και κάποια από αυτά τα μέλη εκπλήσσουν ως ακατέργαστα διαμάντια ταλέντου. Υπάρχουν μέλη που ενώ είναι παλαιότερα, δεν λένε να ξεπεράσουν κάποια κουσούρια βιασύνης στο γράψιμο, με πρόχειρα συνήθως αποτελέσματα, και αρκετοί παραδέχονται ότι βαριούνται και δεν θέλουν να χτενίζουν, να διορθώνουν ή να ξαναγράφουν σωστότερα τα κείμενα τους. Στο σύνολο τους, και άλλοι, όταν διαβάζεις γραπτά τους δεν μπορείς να επικεντρωθείς μόνο στα της αφήγησης της ιστορίας, της πλοκής και των χαρακτήρων τους, γιατί πέφτουν στη μέση κραυγαλέα συντακτικά και ορθογραφικά και κάποια άλλα εννοιολογικά. Δεκτό, για τους περισσότερους το γράψιμο είναι ένα είδους χαβαλές. Αυτές είναι κατά την γνώμη μου οι «μικρές πένες.»

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα να κατονομάσω ποιους θεωρώ ως «μεγάλες πένες» στο φόρουμ. Δεν ξέρω αν αυτό θα είχε σημασία, γιατί εκφράζω μόνο την προσωπική μου άποψη, κι όχι του φόρουμ. Και η επιλογή μου δεν έχει να κάνει με το γεγονός ότι κάποιοι από αυτούς έχουν εκδώσει βιβλία και διηγήματα, ή έχουν βραβευτεί για τα γραπτά τους. Στη λίστα μου είναι και άτομα που έχουν αναρτήσει κείμενα μόνο στο φόρουμ. Η επιλογή μου έχει να κάνει με το κατά πόσο άφωνο, κατάπληκτο και εντυπωσιασμένο με αφήνουν τα κείμενα τους, με την «επαγγελματική φροντίδα» και την ομορφιά του γραπτού τους αναμφισβήτητη, η ανταπόκριση τους στο είδος που υπηρετούν ή στην θεματολογία που έρχονται να απαντήσουν μοναδική και τεκμηριωμένη. Ναι, αυτές εγώ τις θεωρώ τις «πρώτες πένες» του φόρουμ.

 

Σύμφωνα λοιπόν με τα γούστα ενός DinoHajiyorgi, οι "μεγάλες πένες" του sff είναι (αλφαβητικά):

 

Adinol Doy

Arachnida

aScannerDarkly

constantinos

DinMacXanthi

Electroscribe

Katerina Baou

khar

manstredin

mman

Namris

Naroualis

Nienor

Nihilio

northerain

Oberon

odesseo

Παρατηρητής

PiKei

Πυθαρίων

Solonor

Sonya

Tiessa

Θα έβαζα στη λίστα την Trillian και τον Adicto, αν δεν ήταν τόσο σκανδαλοδώς μη ενεργοί στο γράψιμο τους, εδώ και πολύ καιρό.

 

Γρήγορα ανερχόμενοι στην εκτίμηση μου, χωρίς κάποια σειρά, οι Cassandra Gotha, mindtwisted, Mesmer, Drake Ramore, wordsmith και Stanley.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξεχνιόμαστε: Mesmer συγχαρητήρια και από μια ταπεινή μικρή πένα όπως εγώ.

Σίγουρα, δεν το εννοούσες όπως το πιάσαμε. Ηρέμησε λίγο, δε θέλει να σε φάει κανείς.

 

Χι, χι, ο TheHunter-Writer είναι λιγάκι ειρωνικός, πλάκα κάνει. Και σίγουρα δεν είναι μικρή πένα. Ειλικρινά. ;-)

 

Ο 25ος πότε αρχίζει??? :tease: :tease: Σοβαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ο 25ος πότε αρχίζει??? :tease: :tease: Σοβαρά.

Μόλις τελείωσε ο 24ος... ας ηρεμήσουμε λίγο :)

Να περάσουν οι γιορτές, να χωνέψουμε τα αρνάκια, τα κατσικάκια και τα τσουρέκια, κι από αρχές Μαΐου θα ξαναμπούμε στο πρόγραμμα.

Αν, παρόλ' αυτά, θέλεις οπωσδήποτε να διαγωνιστείς, υπάρχουν και οι one-on-one διαγωνισμοί του φόρουμ, όπως τα write-off και τα Ρακόρ, όπου μπορείς να δηλώσεις επιθυμία συμμετοχής.

Link to comment
Share on other sites

Ζήτωωω! Και πάλι τα πήγα αξιοπρεπώς! Ευχαριστώ άπαντες!:)

Συγχαρητήρια στον Άγγελο! Μπράβο! Σε παρακολουθώ να βελτιώνεσαι σταθερά και σου άξιζε η νίκη ή μια πολύ ψηλή θέση! Το διήγημα τα είχε όλα: πρωτοτυπία, φαντασία στην κοσμοπλασία, υπόθεση και... το κατάλαβα κιόλας:p .

Πέτυχα την πρώτη τετράδα με την ψήφο μου, απλώς εγώ τα είχα βάλει με άλλη σειρά.

Μπράβο στην Lady Nina για τη θεαματική άνοδο και περιμένουμε την τριλογία. 'Η έστω μια πιο χορταστική-πλήρη ιστορία στον κόσμο της Πλουτωνείας.

Συγχαρητήρια επίσης στον Mindtwisted, τη δική μου πρώτη επιλογή, ο οποίος ανέβασε μια ιστορία που ΔΕΝ του άρεσε του ίδιου, αλλά άρεσε σε εμάς! :lol: Πάντα τέτοια!

Ειδική μνεία στην TheSeaIsBurned για τη δυναμικότατη πρώτη εμφάνιση! Ελπίζω να συνεχίσεις να γράφεις και να συμμετέχεις.

Ό,τι και να πω για τις συμμετοχές των deadend και aScannerDarkly θα είναι λίγο: εξαιρετικά επαγγελματικό γράψιμο και χίλια μπράβο! Αν ήταν και λίγο πιο κατανοητά, θα είχε σίγουρα κερδίσει κάποιος από τους δυο σας...;-)

 

Και τέλος, θα ήθελα να σας επιστήσω την προσοχή στη συμμετοχή του Tattoman, ο οποίος, αν και αυτό δε φαίνεται από τη θέση του στην κατάταξη, έχει παρουσιάσει μεγάλη βελτίωση σε σχέση με τα προηγούμενά του κείμενα. Ναι, εγώ που τον τσεκούρωσα το λέω αυτό. Και νομίζω ότι του αξίζει ένα μπράβο για την επιμονή του - δεν ξέρουν όλοι να δέχονται ήρεμα κριτικές και διορθώσεις και να τις χρησιμοποιούν για να γίνουν καλύτεροι. Εύχομαι και στη ζωή σου γενικά να λειτουργείς έτσι, μικρέ, :good:και καλή επιτυχία στις επόμενές σου προσπάθειες, συγγραφικές ή όχι.

 

Wordsmith thanks!!!! Νομίζω πρώτη φορά με βάζει κάποιος πρώτο σε διαγωνισμό. :clap:. Συμφωνώ με αυτά που λες.

Επίσης να ευχαριστήσω το Ντίνο που με κατατάσει στις μεσαίες πένες του, αν και ανεβάζω διήγημα μια φορά το τρίμηνο.

 

By the way, από τώρα θα πάμε στον 25ο διαγωνισμό;

Δεν προέχει ο 24ος mainstream, ο 24ος Φάνταζι, ο 24ος Ε.Φ και ο 24ος τρόμου;

Link to comment
Share on other sites

By the way, από τώρα θα πάμε στον 25ο διαγωνισμό;

Δεν προέχει ο 24ος mainstream, ο 24ος Φάνταζι, ο 24ος Ε.Φ και ο 24ος τρόμου;

Με κάθε νέο διαγωνισμό αυξάνεται ο γενικός αριθμός των διαγωνισμών. Ο αύξων αριθμός ανά κατηγορία είναι διαφορετικός. Έτσι έχουμε πχ 22ος (3ος) Διαγωνισμός Φάντασυ, 23ος (3ος) Διαγωνισμός ΕΦ, 24ος (3ος) Διαγωνισμός Τρόμου κ.ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά έ...

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:.

 

Πρέπει να προσέχω όταν μιλάω μου φαίνεται.

 

Edit. Εδώ και αρκετή ώρα βλέπω το Ντίνο από την ξάνθη μέσα. Λες να εμφανιστούν τα στατιστικά;

Edited by Mindtwisted
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Μesmer για την νίκη του και το ωραίο του διήγημα με την γερή κλωτσιά στο στομάχι στο τέλος. Άξιος!:king:

 

Συγχαρητήρια σε όλους του συμμετέχοντες και στους σχολιαστές.:drinks:

 

Μπράβο στον διοργανωτή και τον καταμετρητή. :thmbup:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κι από εμένα (η σύνδεσή μου μου κάνει νούμερα από χθες) σε όλους τους συμμετέχοντες, αλλά και στο νικητή.

Link to comment
Share on other sites

Ο 24ος Γενικός Διαγωνισμός με θέμα την "Πόλη" έφτασε στο τέλος του.

 

Στη 17η θέση, έχουμε τον Tattoman και την Μανταλλένα με 102 πόντους

Στη θέση 16, έχουμε τον NIKANTHI και Μια Εβδομάδα Αργότερα, με 120

Θέση 15, ο Τρόμος κλείνει για αυτή τη φορά, με τη Salonikia και Το Απόστημα στους 130

 

Θέση 14, Mors Planch και Πειρασμοί, στους 150 βαθμούς

Θέση 13, Deus Miserateur με την πόλη των 2 αδερφών και DimitrisX με τον 7ο Πλανήτη ισοψηφούν στους 156 βαθμούς,

Θέση 11, Anysias και David1778, οι ιστορίες Η πόλη των Καταραμένων και Η ενδέκατη έξοδος αντίστοιχα στους 183 βαθμούς

 

9η θέση, Αλχημιστής και Stanley, των οποίων οι ιστορίες 27 Χιλιόμετρα και Ο Κύριος Ε. δεν μένει πια εδώ, ισοψήφισαν στους 188

 

Θέση 7, Lady Nina και Πλουτωνεία στους 207

6η θέση για το νέο διαμαντάκι του sff.gr, TheSea IsBurned και Η Πόλη των Αγγέλων στους 240

5η θέση για τη Wordsmith και Το Κλειδί της Πόλης που μάζεψε 244 βαθμούς

 

4η θέση στη Μιράπολις του Mindtwisted με 254 βαθμούς

 

Ταρατατζούμ, ταρατατζούμ!

 

Το χάλκινο μετάλλιο και τη τρίτη θέση, ο AScannerDarkly και οι Πομφόλυγες με 262 βαθμούς

Ασημένιο μετάλλιο και 2η θέση, 300 βαθμοί... Deadend μόνο 2 Ζαΐρ και μόνο 3 βαθμούς...

Χρυσό μετάλλιο και νέος νικητής του γενικού διαγωνισμού του SFF.GR MESMER - Εξω από τα τείχη και 303 βαθμοί!

 

Τα πρώτα συγχαρητήρια από μένα, Άγγελε, τώρα σε δίνω στο φόρουμ!

 

Και παλι συγχαρητηρια στον νικητη, σε οσους διαβασαν και σχολιασαν και στον οργανωτη και συνδιοργανωτη. Μια μικρη σημειωση, γιατι ειμαστε ψειρες. Για τις περιπτωσεις ισοβαθμιας: με τις λιγες γνωσεις που εχω σ' αυτα τα θεματα νομιζω οτι μετα τον 7ο μπαινουν και οι δυο στην 8η θεση οταν ισοβαθμουν και οι επομενοι στην 10η θεση και μενουν κενες 9η και 11η. Απλως, για διαδικαστικους λογους, αλλα και γιατι το 8 φαινεται καλυτερο απο το 9 :devil2:

 

υ.γ. stanley φαινεται οτι πανε να μας υποβαθμισουν μια θεση...! ποιος κρυβεται πισω απο αυτη τη συνομωσια? :tease:

Link to comment
Share on other sites

Σωστά! Και εγώ με τον Δημήτρη είμαστε στην 12η θέση και όχι στην γρουσούζικη 13η rofl.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστά! Και εγώ με τον Δημήτρη είμαστε στην 12η θέση και όχι στην γρουσούζικη 13η rofl.gif

 

Έτσι! :lol:

Πάντως, δεν τα πήγα κι άσχημα στην πρώτη μου συμμετοχή ;-).

Με τις σωστές κινήσεις, μπορεί στον επόμενο να διεκδικήσω έξοδο στο Europa. :p

Edited by DimitrisX
Link to comment
Share on other sites

Ο 24ος Γενικός Διαγωνισμός με θέμα την "Πόλη" έφτασε στο τέλος του.

 

Στη 17η θέση, έχουμε τον Tattoman και την Μανταλλένα με 102 πόντους

Στη θέση 16, έχουμε τον NIKANTHI και Μια Εβδομάδα Αργότερα, με 120

Θέση 15, ο Τρόμος κλείνει για αυτή τη φορά, με τη Salonikia και Το Απόστημα στους 130

 

Θέση 14, Mors Planch και Πειρασμοί, στους 150 βαθμούς

Θέση 13, Deus Miserateur με την πόλη των 2 αδερφών και DimitrisX με τον 7ο Πλανήτη ισοψηφούν στους 156 βαθμούς,

Θέση 11, Anysias και David1778, οι ιστορίες Η πόλη των Καταραμένων και Η ενδέκατη έξοδος αντίστοιχα στους 183 βαθμούς

 

9η θέση, Αλχημιστής και Stanley, των οποίων οι ιστορίες 27 Χιλιόμετρα και Ο Κύριος Ε. δεν μένει πια εδώ, ισοψήφισαν στους 188

 

Θέση 7, Lady Nina και Πλουτωνεία στους 207

6η θέση για το νέο διαμαντάκι του sff.gr, TheSea IsBurned και Η Πόλη των Αγγέλων στους 240

5η θέση για τη Wordsmith και Το Κλειδί της Πόλης που μάζεψε 244 βαθμούς

 

4η θέση στη Μιράπολις του Mindtwisted με 254 βαθμούς

 

Ταρατατζούμ, ταρατατζούμ!

 

Το χάλκινο μετάλλιο και τη τρίτη θέση, ο AScannerDarkly και οι Πομφόλυγες με 262 βαθμούς

Ασημένιο μετάλλιο και 2η θέση, 300 βαθμοί... Deadend μόνο 2 Ζαΐρ και μόνο 3 βαθμούς...

Χρυσό μετάλλιο και νέος νικητής του γενικού διαγωνισμού του SFF.GR MESMER - Εξω από τα τείχη και 303 βαθμοί!

 

Τα πρώτα συγχαρητήρια από μένα, Άγγελε, τώρα σε δίνω στο φόρουμ!

 

Και παλι συγχαρητηρια στον νικητη, σε οσους διαβασαν και σχολιασαν και στον οργανωτη και συνδιοργανωτη. Μια μικρη σημειωση, γιατι ειμαστε ψειρες. Για τις περιπτωσεις ισοβαθμιας: με τις λιγες γνωσεις που εχω σ' αυτα τα θεματα νομιζω οτι μετα τον 7ο μπαινουν και οι δυο στην 8η θεση οταν ισοβαθμουν και οι επομενοι στην 10η θεση και μενουν κενες 9η και 11η. Απλως, για διαδικαστικους λογους, αλλα και γιατι το 8 φαινεται καλυτερο απο το 9 :devil2:

 

υ.γ. stanley φαινεται οτι πανε να μας υποβαθμισουν μια θεση...! ποιος κρυβεται πισω απο αυτη τη συνομωσια? :tease:

 

λοιπόν, τίποτα δεν είναι τυχαίο και υπάρχει συνομωσία. κοιτάχτε σύμφωνα με τον διοργανωτή όταν υπάρχει ισοβαθμία τότε πηγαίνει μια θέση πίσω , έτσι στην πραγματικότητα λείπουν οι θέσεις 8, 11, 12,

 

δλδ 11, 8 , 12= 12- 3 θέσεις που λείπουν =9 -1 ένας βαθμός υποβάθμιση για στην ισοβαθμία=8 και 24ος διαγωνισμός διά 3 θέσεις που λείπουν = 8 και έχουμε 11888! ΤΥΧΑΙΟ ? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!

Link to comment
Share on other sites

 

λοιπόν, τίποτα δεν είναι τυχαίο και υπάρχει συνομωσία. κοιτάχτε σύμφωνα με τον διοργανωτή όταν υπάρχει ισοβαθμία τότε πηγαίνει μια θέση πίσω , έτσι στην πραγματικότητα λείπουν οι θέσεις 8, 11, 12,

 

δλδ 11, 8 , 12= 12- 3 θέσεις που λείπουν =9 -1 ένας βαθμός υποβάθμιση για στην ισοβαθμία=8 και 24ος διαγωνισμός διά 3 θέσεις που λείπουν = 8 και έχουμε 11888! ΤΥΧΑΙΟ ? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!

 

Κ Ο Ρ Υ Φ Η :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Ο 24ος Γενικός Διαγωνισμός με θέμα την "Πόλη" έφτασε στο τέλος του.

 

Στη 17η θέση, έχουμε τον Tattoman και την Μανταλλένα με 102 πόντους

Στη θέση 16, έχουμε τον NIKANTHI και Μια Εβδομάδα Αργότερα, με 120

Θέση 15, ο Τρόμος κλείνει για αυτή τη φορά, με τη Salonikia και Το Απόστημα στους 130

 

Θέση 14, Mors Planch και Πειρασμοί, στους 150 βαθμούς

Θέση 13, Deus Miserateur με την πόλη των 2 αδερφών και DimitrisX με τον 7ο Πλανήτη ισοψηφούν στους 156 βαθμούς,

Θέση 11, Anysias και David1778, οι ιστορίες Η πόλη των Καταραμένων και Η ενδέκατη έξοδος αντίστοιχα στους 183 βαθμούς

 

9η θέση, Αλχημιστής και Stanley, των οποίων οι ιστορίες 27 Χιλιόμετρα και Ο Κύριος Ε. δεν μένει πια εδώ, ισοψήφισαν στους 188

 

Θέση 7, Lady Nina και Πλουτωνεία στους 207

6η θέση για το νέο διαμαντάκι του sff.gr, TheSea IsBurned και Η Πόλη των Αγγέλων στους 240

5η θέση για τη Wordsmith και Το Κλειδί της Πόλης που μάζεψε 244 βαθμούς

 

4η θέση στη Μιράπολις του Mindtwisted με 254 βαθμούς

 

Ταρατατζούμ, ταρατατζούμ!

 

Το χάλκινο μετάλλιο και τη τρίτη θέση, ο AScannerDarkly και οι Πομφόλυγες με 262 βαθμούς

Ασημένιο μετάλλιο και 2η θέση, 300 βαθμοί... Deadend μόνο 2 Ζαΐρ και μόνο 3 βαθμούς...

Χρυσό μετάλλιο και νέος νικητής του γενικού διαγωνισμού του SFF.GR MESMER - Εξω από τα τείχη και 303 βαθμοί!

 

Τα πρώτα συγχαρητήρια από μένα, Άγγελε, τώρα σε δίνω στο φόρουμ!

 

Και παλι συγχαρητηρια στον νικητη, σε οσους διαβασαν και σχολιασαν και στον οργανωτη και συνδιοργανωτη. Μια μικρη σημειωση, γιατι ειμαστε ψειρες. Για τις περιπτωσεις ισοβαθμιας: με τις λιγες γνωσεις που εχω σ' αυτα τα θεματα νομιζω οτι μετα τον 7ο μπαινουν και οι δυο στην 8η θεση οταν ισοβαθμουν και οι επομενοι στην 10η θεση και μενουν κενες 9η και 11η. Απλως, για διαδικαστικους λογους, αλλα και γιατι το 8 φαινεται καλυτερο απο το 9 :devil2:

 

υ.γ. stanley φαινεται οτι πανε να μας υποβαθμισουν μια θεση...! ποιος κρυβεται πισω απο αυτη τη συνομωσια? :tease:

 

λοιπόν, τίποτα δεν είναι τυχαίο και υπάρχει συνομωσία. κοιτάχτε σύμφωνα με τον διοργανωτή όταν υπάρχει ισοβαθμία τότε πηγαίνει μια θέση πίσω , έτσι στην πραγματικότητα λείπουν οι θέσεις 8, 11, 12,

 

δλδ 11, 8 , 12= 12- 3 θέσεις που λείπουν =9 -1 ένας βαθμός υποβάθμιση για στην ισοβαθμία=8 και 24ος διαγωνισμός διά 3 θέσεις που λείπουν = 8 και έχουμε 11888! ΤΥΧΑΙΟ ? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!

 

Σατανικό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..