Jump to content

26ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Καλοκαιρινός, Θέμα: Αποχέτευση


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Και, φυσικά, ξέχασα να συγχαρώ τον Ντίνο, για τον τόσο κόπο που έκανε, για την πρωτοβουλία να διοργανώσει αυτόν τον διαγωνισμό, και για το μεράκι που επέδειξε καθόλη την διάρκεια, με τις αφίσες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 434
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Oberon

    27

  • DinoHajiyorgi

    120

  • Drake Ramore

    39

  • Stanley

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Προσπαθώ να βελτιωθώ βάση τον υποδείξεων σας και να ξεκολλήσω από τα ρήματα. Κάποτε έτσι έγραφα προτού να μεταλλαχτώ αλλά με λιγότερες κώδικες ονομασίες. :)

 

Επίσης χαίρομαι που ανέβηκα στην βαθμολογία από τους 78 βαθμούς της πρώτης μου συμμετοχής, φτάσαμε τους 120 και τώρα τους 218. Μακάρι στον επόμενο διαγωνισμό να ξεπεράσω και αυτό το όριο.

 

Και πάλι σας ευχαριστώ που με πείσατε ότι κάπου είχα ξεφύγει στον τρόπο γραφής μου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ίσα-ίσα πρόλαβα να τελειώσω τις ιστορίες χτες δυο ώρες πριν τη λήξη. Λόγω απουσίας από το δίκτυο και από το παιχνίδι δεν συμμετείχα σε σχολιασμό, μαντέματα κλπ, και μια που δεν πολυπρολαβαίνω να σχολιάσω γιατί θα ξαναφύγω, ας τα πω κατόπιν εορτής)

Συνοπτικά, μερικά σχόλια και σε κάποιες περιπτώσεις ποιος νόμιζα πως ήταν ο συγγραφέας για να ξαναγελάσουμε)

 

Μπράβο στην Άννα - συγχαρητήρια. :clap: Η ιστορία μου άρεσε και βρισκόταν στην τριάδα μου. (Νόμιζα ότι ήταν του Nihilio)

Μην ανησυχείς για excel. Θα σου στείλω ένα αντίστοιχο με του Ντίνου.

 

Τέρας ψυχραιμίας ο Χρήστος, που του κατάθαψα στη Βύνη το διήγημά του (χωρίς να ξέρω ότι ήταν δικό του) :bag: και δεν έβγαλε τσιμουδιά. Συγχαρητήρια, αλλά επιμένω πως δεν μου άρεσε το διήγημα.

 

Μπράβο στην Ευθυμία. Βρήκα εξαιρετικά έξυπνο το διήγημα, παρά το γλαφυρότατα αηδιαστικό του και φλερτάρισε επί μακρόν με την πρώτη θέση (Ήταν η μόνη ιστορία που υποψιάστηκα σωστά τη συγγραφέα).

 

Μπράβο στον Mindtwisted. Η όλη κοσμοπλασία εξαιρετικά ενδιαφέρουσα. Το είχα για πρώτο. (Νόμιζα ότι αυτό ήταν της Cassandra)

 

Διηγήματα που ξεχώρισα: Ανωριμότητα, Ίσως και Βοθρία.

Παρόλο που κάτι δεν μου πήγαινε στο στυλ, κυρίως στις παραπομπές, πέρασε από το μυαλό μου ότι το Ίσως ήταν του Mesmer.

Άλλες "επιτυχείς" προγνώσεις: Βοθρία - TheSea IsBurned, Υπόνομοι - Tattoman, Παρίσι 1941 - Deus Miserateur.

Όλα σχετικά, έτσι; :lol:

Edited by Tiessa
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στους τρείς πρώτους, και ιδιαίτερα στην Cassandra!

 

Ευχαριστώ πρώτον τον Stanley που με την ειρωνεία του ( :tease: ) με έπεισε να κάτσω να διαβάσω αυθημερών όλες τις ιστορίες για να ψηφίσω, και δεύτερον τον Ντίνο που το οργάνωσε τόσο όμορφα.

 

Αναμένω τον επόμενο ανώνυμο διαγωνισμό!

Edited by subdee
Link to comment
Share on other sites

Βάσω, ευχαριστώ για το excel. Θα χρειαστώ κι εγώ βοήθεια, σαν "κάποιον" με το πλυντήριο... :lol:

 

Τώρα που ξανακοίταξα ποιος έγραψε τι, (γιατί χθες ήταν αργά και κάτι μπύρες), ήταν έκπληξη το πόσα μέλη καινούργια ή όχι τακτικά πήραν μέρος. Καλό αυτό.

Επίσης, κατάλαβα και κάποιους από τα σχόλια (τι έκπληξη! ). Την θεία, ( :tease:), τη Naroualis (χμ, αν και δεν μπορούσα να αποφασίσω αν έκανες σχόλιο στην ιστορία σου ή ήταν κάποιος που σε μιμίθηκε :lol: ), και τον Stanley, βεβαίως-βεβαίως.

edit για να πω στον Oberon ότι αστειεύτηκα όταν είπα ότι "αναγνώρισα την θεία" στα σχόλιά του. Φυσικά και ήταν απολύτως σοβαρά σχόλια και αναγνώρισα τον ίδιο και όχι τον χιουμοριστικό χαρακτήρα της Ομπεράνθης.

Edited by Cassandra Gotha
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα έξοχα παρακμιακό να σχολιάσω μια φορά δικό μου κείμενο. όπως είπα και του Ντίνου σε πμ, συνήθως δε σχολιάζουμε τα δικά μας κείμενα, αλλά "απολογούμαστε" για τα λάθη τους. Ελπίζω πάντως να μην ξεπέρασα τα όρια του αυτοθαυμασμού... chinese.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

(Πολλές μπύρες...) Μπράβο και σε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος, διαβασαν, σχολίασαν, ψήφισαν και φυσικά στον τιτάνιο διοργανωτή που με ένα δάχτυλο έβγαλε τέτοιο έργο εις πέρας! (περισσότερη δουλειά να έχει ρίξει διοργανωτής σε διαγωνισμό, αποκλείεται :lol: ).

 

ΧΑ-ΤΖΗ-ΓΙΩΡΓΗΗΗΗΣ! Ο διοργανωτής με το ένα δάχτυλο! (όπως λέμε "ο ληστής με το ένα χέρι"):lol: Ελπίζω να μην πτοηθεί και να ξανακάνει ανώνυμο διαγωνισμό...

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε συμμετέχοντες, βάθρο και διοργάνωση! :good:

Διάβασα ελάχιστες ιστορίες, οπότε δεν έχω συνολική εικόνα για την μέση ποιότητα, αλλά νομίζω ότι ό,τι ήταν να ειπωθεί πάνω σ' αυτό ειπώθηκε και με το παραπάνω στα σχόλια (τα οποία από περιέργεια τα χάζεψα όλα στα πεταχτά). Ήταν με διαφορά ο πιο αυστηρός σχολιασμός σε διαγωνισμό που θυμάμαι (αν και αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα και ο πιο χρήσιμος / επικοικοδομητικός).

Κάτι πολύ ενδιαφέρον και μάλλον θετικό στα δικά μου μάτια είναι το ότι ο Oberon (ο μόνος που έκανε πλήρη απόπειρα μαντεψιάς των συγγραφέων) είχε επιτυχία 11 στα 17 ως προς το φύλο του συγγραφέα, δηλαδή 65%, όταν με καθαρό λόττο θα έπιανε κατά μέσο όρο 50%. Φυσικά εδώ χρειάζεται ένα στατιστικό τεστ το οποίο βαριέμαι να κάνω, αλλά, μπακάλικα μιλώντας, νομίζω ότι το ποσοστό αυτό (65%) είναι χαμηλό. Δηλαδή, δεν στάθηκε τόσο εύκολο να διαγνωστεί με κάποια σιγουριά το φύλο των συγγραφεών, κι αυτό μόνο θετικό μπορεί να είναι για τους συγγραφείς.

Τέλος,

 

:huh:

 

... δεν ξέρω Excel ρεεε....

Από τα πιο κουλ σχόλια νικητών διαγωνισμού ever.:rofl:

 

Τέρας ψυχραιμίας ο Χρήστος, που του κατάθαψα στη Βύνη το διήγημά του (χωρίς να ξέρω ότι ήταν δικό του) :bag: και δεν έβγαλε τσιμουδιά.

Αχ, τό' ξερα ότι η ζωή δεν είναι δίκαιη! Γιατί, γιατί να το χάσω αυτό;:rofl::devil2: Μπράβο, Χρήστο! Γρανίτης ηθικής! Pokerface! Σωστός Απόβλητος!:8):

Link to comment
Share on other sites

Έξτρα διασκεδαστικός αυτός ο διαγωνισμός!

Συγχαρητήρια στους νικητές, αλλά και σε όλους τους συμμετέχοντες. Ένα μεγάλο μπράβο στον Ντίνο για την διοργάνωση. Πρέπει να ήταν πολύ δύσκολη!

Διάβασα κάποιες (λίγες ιστορίες) αλλά η κατάταξη θα με κάνει σίγουρα να διαβάσω κανα δυο ακόμη. Συγχαρητήρια στον Nikanthi για την έκπληξη. Η θέση που κατέλαβες δείχνει τρομακτική βελτίωση και θα διαβάσω την ιστορία σου.

 

Στην πρόβλεψη μου για συγγραφέα δεν έπεσα μέσα, αλλά εντάξει., ήμουν κοντά! Περιορίστηκε μέσα στην οικογένεια.laugh.gif

 

Στην άλλη πρόβλεψή μου που ήμουν κατά 99% σίγουρος όμως, έπεσα 100% μέσα. Ηχηρή η απουσία αναγνωρίσιμων και τακτικών συγγραφέων του φόρουμ.

Αυτό σε συνδυασμό με την συμμετοχή πολλών νέων (με την έννοια οτι δεν εκτίθενται στους διαγωνισμούς και δεν σηκώνουν στις βιβλιοθήκες) συγγραφέων, είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα στατιστική παρατήρηση.

 

Αντε και στον επόμενο!good.gif

 

Υ.Γ Διονύση η λίστα σου θέλει διορθώσεις!laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στους τρείς πρώτους, και ιδιαίτερα στην Cassandra!

 

Ευχαριστώ πρώτον τον Stanley που με την ειρωνεία του ( :tease: ) με έπεισε να κάτσω να διαβάσω αυθημερών όλες τις ιστορίες για να ψηφίσω, και δεύτερον τον Ντίνο που το οργάνωσε τόσο όμορφα.

 

Αναμένω τον επόμενο ανώνυμο διαγωνισμό!

 

Μπαρδόν;

 

 

Όσο για το άλλο...Ένα κοντέινερ παγόβουνα έπεσαν στο κεφάλι μου όταν άρχισε να θάβει η Βάσω, ούτε και ξέρω πως το έπαιξα αδιάφορος. Το τι γέλιο έριξα, φυσικά, μετά, είναι άλλο θέμαlaugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πολύ ενδιαφέρον και μάλλον θετικό στα δικά μου μάτια είναι το ότι ο Oberon (ο μόνος που έκανε πλήρη απόπειρα μαντεψιάς των συγγραφέων) είχε επιτυχία 11 στα 17 ως προς το φύλο του συγγραφέα, δηλαδή 65%, όταν με καθαρό λόττο θα έπιανε κατά μέσο όρο 50%. Φυσικά εδώ χρειάζεται ένα στατιστικό τεστ το οποίο βαριέμαι να κάνω, αλλά, μπακάλικα μιλώντας, νομίζω ότι το ποσοστό αυτό (65%) είναι χαμηλό. Δηλαδή, δεν στάθηκε τόσο εύκολο να διαγνωστεί με κάποια σιγουριά το φύλο των συγγραφεών, κι αυτό μόνο θετικό μπορεί να είναι για τους συγγραφείς.

 

Όχι, δεν είναι. Δεν νομίζω όμως πως μπορεί κάποιος να μαντέψει πραγματικά. Η ιδέα πως υπάρχει "αρσενική" και "θηλυκή" γραφή είναι, κατά τη γνώμη μου, ως επί το πλείστον, ανυπόστατη, αν και έχουν υπάρξει διάφοροι, συγγραφείς και μη, που διατείνονται πως υπάρχουν τρόποι να διαπιστωθεί το φύλο ενός συγγραφέα. Ίσως να ίσχυε εν μέρει κάτι τέτοιο στο μακρινό παρελθόν, αλλά όχι σήμερα. Παίρνοντας σαν δεδομένα διάφορα στερεότυπα που, υποθετικά, έχουν να κάνουν με τον τρόπο που γράφει κάποιος, έκανα τις μαντεψιές. Το ποσοστό, έστω και 65% νομίζω πως ήταν τυχαίο. Ακόμα και ο τυπικός διαχωρισμός "introvert - extravert" στοιχείων που παλαιότερα ίσως ήταν ενδείξεις του φύλου, σήμερα δεν ισχύουν πια.

 

Σχετικά με τα σχόλια τώρα. Τα σχόλιά μου δεν έγιναν από τη "θεία Ομπεράνθη", έγιναν από μένα, και συνεχίζω να πιστεύω πως αν και κάπως αυστηρά ήταν ακριβή, έστω και δοσμένα με κάποιο χιούμορ. Δεν γράφτηκαν σαν σάτιρα. Με εξαίρεση την ιστορία του Stanley η οποία προσωπικά δεν μου άρεσε αλλά έφτασε στη 2η θέση (και μπράβο του γιατί η γραφή του γενικά μ'αρέσει πολύ) οι ιστορίες που ξεχώρισα ήταν επίσης αυτές που έφτασαν στην κορυφή.

 

Για μένα, το μόνο πρόβλημα ήταν οι πολλές ιστορίες με "σκατολογικά" στοιχεία που έδειχναν μια κάποια έλλειψη δημιουργικής φαντασίας και πρωτοτυπίας. Δεν πιστεύω πως υπάρχουν καλά και κακά, ή (αν είναι δυνατόν) εύκολα ή δύσκολα θέματα. Κάθε θέμα μπορεί όποιος έχει φαντασία να το πιάσει, να το ξετινάξει, να το στρέψει όπου και όπως θέλει, να το αλλιώσει, να το αποδομήσει, και να το αναδομήσει σε κάτι . . . αφάνταστο. Αυτή η ελευθερία υπάρχει εξ ορισμού στην ε.φ. και τη φάντασυ (και προφανώς και στον τρόμο). Αρκετοί συγγραφείς δεν εκμεταλλεύτηκαν αυτή την ελευθερία αλλά προτίμησαν ένα πιο πεπατημένο πλησίασμα.

 

Τέλος, υπήρχε επίσης σημαντικός αριθμός ιστοριών που ουσιαστικά δεν περιείχαν κάτι που να τις κάνει καθαρά "φανταστικές". Αλλά αυτό το θέμα καλύτερα να μην το αγγίξω ούτε με δεκάμετρο κοντάρι που λέει και η Αγγλική έκφραση. :p

 

Πάντως, εγώ ευχαριστήθηκα την ανάγνωση των ιστοριών και το φεστιβαλικό κλίμα του διαγωνισμού, οπότε "τέλος καλό, όλα καλά".

Edited by Oberon
Link to comment
Share on other sites

 

Στην πρόβλεψη μου για συγγραφέα δεν έπεσα μέσα, αλλά εντάξει., ήμουν κοντά! Περιορίστηκε μέσα στην οικογένεια.laugh.gif

 

 

 

Ε, εντάξει, το ότι είναι αδερφός μου δε σημαίνει πως η γραφή μας μοιάζει κιόλας, ούτε πως έχουμε τα ίδια αναγνώσματα, επιρροές κτλ κτλ :tease:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην Άννα - συγχαρητήρια. :clap: Η ιστορία μου άρεσε και βρισκόταν στην τριάδα μου. (Νόμιζα ότι ήταν του Nihilio)

Πρώτα ο Διονύσης, τώρα εσύ, σε λίγο θα με ανακυρήξετε στον επίσημο φανταζά του φόρουμ.

 

 

Είσης, στις προβλέψες, καθότι παππούς΄εντός του φόρουμ, καθόμουν και θυμόμουν "αρχαία" μέλη και έλεγα ότι ξαναέγραψα, πχ τον Atrelegis για το "Θεό των υπονόμων" (αν και η μέση ήταν τυπικά μη-Ατρελεγκίστικη) και για τη "Βοθρία" είπα ότι ο Rikochet μας έστειλε κάποια ιστορία από το μακρινό 2006.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην Άννα - συγχαρητήρια. :clap: Η ιστορία μου άρεσε και βρισκόταν στην τριάδα μου. (Νόμιζα ότι ήταν του Nihilio)

Πρώτα ο Διονύσης, τώρα εσύ, σε λίγο θα με ανακυρήξετε στον επίσημο φανταζά του φόρουμ.

 

 

Είσης, στις προβλέψες, καθότι παππούς΄εντός του φόρουμ, καθόμουν και θυμόμουν "αρχαία" μέλη και έλεγα ότι ξαναέγραψα, πχ τον Atrelegis για το "Θεό των υπονόμων" (αν και η μέση ήταν τυπικά μη-Ατρελεγκίστικη) και για τη "Βοθρία" είπα ότι ο Rikochet μας έστειλε κάποια ιστορία από το μακρινό 2006.

 

*Eίσαι* από τους επίσημους "φαντασάδες" του φόρουμ. Ευτυχώς.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην Άννα - συγχαρητήρια. :clap: Η ιστορία μου άρεσε και βρισκόταν στην τριάδα μου. (Νόμιζα ότι ήταν του Nihilio)

Πρώτα ο Διονύσης, τώρα εσύ, σε λίγο θα με ανακυρήξετε στον επίσημο φανταζά του φόρουμ.

 

 

Είσης, στις προβλέψες, καθότι παππούς΄εντός του φόρουμ, καθόμουν και θυμόμουν "αρχαία" μέλη και έλεγα ότι ξαναέγραψα, πχ τον Atrelegis για το "Θεό των υπονόμων" (αν και η μέση ήταν τυπικά μη-Ατρελεγκίστικη) και για τη "Βοθρία" είπα ότι ο Rikochet μας έστειλε κάποια ιστορία από το μακρινό 2006.

 

*Eίσαι* από τους επίσημους "φαντασάδες" του φόρουμ. Ευτυχώς.

Επισήμως είμαι στο κλαμπ των χοροράδων. Αν τώρα οι φανταζάδες θέλουν και μεταγραφές, κάτι πάει στραβά.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην Άννα - συγχαρητήρια. :clap: Η ιστορία μου άρεσε και βρισκόταν στην τριάδα μου. (Νόμιζα ότι ήταν του Nihilio)

Πρώτα ο Διονύσης, τώρα εσύ, σε λίγο θα με ανακυρήξετε στον επίσημο φανταζά του φόρουμ.

 

 

Είσης, στις προβλέψες, καθότι παππούς΄εντός του φόρουμ, καθόμουν και θυμόμουν "αρχαία" μέλη και έλεγα ότι ξαναέγραψα, πχ τον Atrelegis για το "Θεό των υπονόμων" (αν και η μέση ήταν τυπικά μη-Ατρελεγκίστικη) και για τη "Βοθρία" είπα ότι ο Rikochet μας έστειλε κάποια ιστορία από το μακρινό 2006.

 

*Eίσαι* από τους επίσημους "φαντασάδες" του φόρουμ. Ευτυχώς.

Επισήμως είμαι στο κλαμπ των χοροράδων. Αν τώρα οι φανταζάδες θέλουν και μεταγραφές, κάτι πάει στραβά.

 

Α, πρέπει να είναι κάποιος ή το ένα ή το άλλο, ε; Και τα δυο ΔΕΝ;

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην Άννα - συγχαρητήρια. :clap: Η ιστορία μου άρεσε και βρισκόταν στην τριάδα μου. (Νόμιζα ότι ήταν του Nihilio)

Πρώτα ο Διονύσης, τώρα εσύ, σε λίγο θα με ανακυρήξετε στον επίσημο φανταζά του φόρουμ.

 

 

 

Μα έχεις γράψει αρκετό φάντασυ, γιατί να μην ήταν δική σου κι αυτή η ιστορία;

Έπειτα, δεν ξέρω, κάτι στον τρόπο της αλληλεπίδρασης των δυο πρωταγωνιστών, κάτι στο κολπάκι που τον ξεγέλασε, μού έφερε λίγο από δικό σου στυλ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με αυτό που λέει η Βάσω από πάνω. Συμπληρωματικά, Steampunk και βάρος στους διαλόγους; Όντως, βρωμάει (ε,σόρρυ, το 'χει ο διαγωνισμός) Nihilio. 'Ντάξει, για άγιους δε διαβάσαμε αλλά πάλι, close.

Ευθυμία, δε διάβασα τη Βοθρία ακόμα, αλλά φαίνεται με έχεις παραλληλίσει με αγγλισμούς και λόξυγκες στα ελληνικά (αν διάβασα σωστά στην κριτική σου). Θα την τσεκάρω την ιστορία.

Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

Α, πρέπει να είναι κάποιος ή το ένα ή το άλλο, ε; Και τα δυο ΔΕΝ;

Με έχουν απειλήσει με διαγραφή, για αυτό :p

 

Μα έχεις γράψει αρκετό φάντασυ, γιατί να μην ήταν δική σου κι αυτή η ιστορία;

Για την τελευταία φράση και μόνο.

 

 

Και για τους δυο σας: δε χρειάζετε να δίνεται εξηγήσεις, ένα αστείο σχόλιο έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Nα η λίστα με τις "προβλέψεις" για το φύλο και την ηλικία των συγγραφέων. Με bold, η πραγματική ταυτότητά τους. Φύλο - Ηλικία - Παρωνύμιο. :p

 

 

 

 

Το κηρύκειο - Ο συγγραφέας είναι άντρας. Άνω των 25 ετών. Πιθανά και άνω των 30. Male - 18 - joidv

 

Υπόνομοι - Ο συγγραφέας είναι άντρας. Άνω των 25 ετών. Κατά πάσα πιθανότητα άνω των 30. Μale - Age Unknown - Roland

 

Ραβδί - Ο συγγραφέας είναι άντρας. Επίσης άνω των 30. Female - 35 - Naroualis

 

Βοθρία (mind the gap) - Ο συγγραφέας είναι άντρας. Κάτω των 25 ετών. Female - Age Unknown - Ρόη

 

Απόβλητος - Ο συγγραφέας είναι άντρας. Μεταξύ 18 και 25 ετών. Male - 22 - Stanley

 

Είκοσι Βήματα - Η συγγραφέας είναι γυναίκα. Κάτω των 23 ετών. Female - 16 - TheSea IsBurned

 

Μετά την 46 - Ο συγγραφέας είναι άντρας. Γύρω στα 30 ή λίγο παραπάνω. Male - 28 - Mesmer

 

Τούλα η Σκατούλα - Ο συγγραφέας είναι άντρας. Ή γύρω στα 20 ή γύρω στα 30. Male - 31 - Cosmo

 

Να είναι τα πάντα σιωπηλά και τα πάντα σκοτάδι - Η συγγραφέας είναι γυναίκα. Κάτω των 20 ετών. Male -18 - The Hunter Writer

 

Ανωριμότητα - Η συγγραφέας είναι γυναίκα. Άνω των 30 ετών. Male - 39 - Cyrano

 

Ίσως... Ο συγγραφέας είναι άντρας. Οπωσδήποτε άνω των 30, και ίσως άνω και των 40 ετών. Male - 34 - Nikanthi

 

Παρίσι 1941 - Χωρίς καμμια σιγουριά γιατί το γράψιμο με μπερδεύει πολύ, θα έλεγα πως πρόκειται για γυναίκα συγγραφέα. Ηλικία γύρω στα 30 ή λίγο παραπάνω. Male - 23 - Asgaroth

 

Ο Θεός των Υπονόμων - Ο συγγραφέας είναι άντρας. Γύρω στα 25. Male - 22 - Mindtwisted

 

Φόροι - Ο συγγραφέας είναι άντρας. Γύρω στα 25. Male - 16 - Howard Crease

 

Η κατάρα του Μπαλιστάρ - Ο συγγραφέας είναι άντρας αλλά αφήνω ανοιχτή την πιθανότητα να είναι γυναίκα. 30 ετών ή παραπάνω. Female - 35 - Cassandra Gotha

 

Shit happens... - Ο συγγραφέας είναι άντρας. Κάτω των 30 ετών, άνω των 25. Male - 47 - Hombre

 

Κουτσοί Στραβοί Στον Άγιο Παντελεήμωνα - Ο συγγραφέας είναι άντρας. Μάλλον πολύ νεαρός (αλλά σ'αυτή την περίπτωση ίσως είναι . . . παγίδα!) Male - 24 - Lampros Jedimentat

Edited by Oberon
Link to comment
Share on other sites

Ίσως... Ο συγγραφέας είναι άντρας. Οπωσδήποτε άνω των 30, και ίσως άνω και των 40 ετών. Male - Age Unknown 34 - Nikanthi

Link to comment
Share on other sites

Ίσως... Ο συγγραφέας είναι άντρας. Οπωσδήποτε άνω των 30, και ίσως άνω και των 40 ετών. Male - Age Unknown 34 - Nikanthi

 

To διόρθωσα. Τhanks! :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην πρόβλεψη μου για συγγραφέα δεν έπεσα μέσα, αλλά εντάξει., ήμουν κοντά! Περιορίστηκε μέσα στην οικογένεια.laugh.gif

 

 

 

Ε, εντάξει, το ότι είναι αδερφός μου δε σημαίνει πως η γραφή μας μοιάζει κιόλας, ούτε πως έχουμε τα ίδια αναγνώσματα, επιρροές κτλ κτλ :tease:

 

 

Ναι σίγουρα. Αλλά είναι και θέμα DNA και ειδικά ενός χρωματοσώματος γνωστό με την ονομασία…:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι σίγουρα. Αλλά είναι και θέμα DNA και ειδικά ενός χρωματοσώματος γνωστό με την ονομασία…:)

 

 

 

 

Τι είναι θέμα χρωμοσώματος, καλέ;; Η συγγραφή;;;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όχι. Αυτή η άποψη είναι κλεμμένη από το διήγημα μου :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..