Jump to content

27ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Εξέλιξη


Tiessa
 Share

Recommended Posts

Εγώ έκανα την αρχή σήμερα, είμαι στις 350 λεξούλες ακόμα. Θα μου πάρει αρκετά νομίζω, είναι δύσκολο το εγχείρημα για μένα, αλλά το παλεύω κι ελπίζω στο καλύτερο αποτέλεσμα!^_^

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 603
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    37

  • DinoHajiyorgi

    35

  • Tiessa

    81

  • Eugenia Rose

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Εντάξει, ας σοβαρευτούμε. Η ιστορία μου είναι ήδη έτοιμη. Στις 3.630 λέξεις (Σ' έφαγα, Ευγενία). Να 'ναι καλά οι μοναχικές νύχτες στο στρατό.

Νομίζω ότι το φλασάκι στο οποίο αποθήκευσα την ιστορία μου βρίσκεται αυτή τη στιγμή μέσα στο πλυντήριο. Αλλά το συγκεκριμένο φλασάκι έχει επιβιώσει κι άλλη φορά από πλύσιμο. Οπότε βλέπουμε. (Την έχω σωσμένη και αλλού, cool :8): )

Πριν από λίγο έβγαλα το εν λόγω φλασάκι από το πλυντήριο. Φαίνεται καλά. Ελπίζω να είναι ζωντανό. Κράτα γερά, μικρέ μου φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Εντάξει, ας σοβαρευτούμε. Η ιστορία μου είναι ήδη έτοιμη. Στις 3.630 λέξεις (Σ' έφαγα, Ευγενία). Να 'ναι καλά οι μοναχικές νύχτες στο στρατό.

Νομίζω ότι το φλασάκι στο οποίο αποθήκευσα την ιστορία μου βρίσκεται αυτή τη στιγμή μέσα στο πλυντήριο. Αλλά το συγκεκριμένο φλασάκι έχει επιβιώσει κι άλλη φορά από πλύσιμο. Οπότε βλέπουμε. (Την έχω σωσμένη και αλλού, cool :8): )

Πριν από λίγο έβγαλα το εν λόγω φλασάκι από το πλυντήριο. Φαίνεται καλά. Ελπίζω να είναι ζωντανό. Κράτα γερά, μικρέ μου φίλε.

Έχω πλύνει κι εγώ φλασάκι, δεν παθαίνουν τίποτε. Το δικό μου μάλιστα νομίζω ότι ...καθάρισε και από ιούς. :chinese:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, ας σοβαρευτούμε. Η ιστορία μου είναι ήδη έτοιμη. Στις 3.630 λέξεις (Σ' έφαγα, Ευγενία). Να 'ναι καλά οι μοναχικές νύχτες στο στρατό.

Νομίζω ότι το φλασάκι στο οποίο αποθήκευσα την ιστορία μου βρίσκεται αυτή τη στιγμή μέσα στο πλυντήριο. Αλλά το συγκεκριμένο φλασάκι έχει επιβιώσει κι άλλη φορά από πλύσιμο. Οπότε βλέπουμε. (Την έχω σωσμένη και αλλού, cool :8): )

Πριν από λίγο έβγαλα το εν λόγω φλασάκι από το πλυντήριο. Φαίνεται καλά. Ελπίζω να είναι ζωντανό. Κράτα γερά, μικρέ μου φίλε.

Έχω πλύνει κι εγώ φλασάκι, δεν παθαίνουν τίποτε. Το δικό μου μάλιστα νομίζω ότι ...καθάρισε και από ιούς. :chinese:

 

 

 

 

Για να βάλουμε κανά πλυντήριο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα να παίξω και σε αυτό το διαγωνισμό με εκείνη την ιστορία??? :p

Γειά σου βρε Κιαρούλα μου, τι κάνεις; :girlchat: :whip:

 

Μη βαράς, μη βαράς (αλήθεια.. σταμάτα σου λέω! Άου ) άμα δεν καταφέρω να τελειώσω την ερινύα μου δεν πρόκειται να ασχοληθώ με άλλη ιστορία. Αφού το ξέρεις! Άου σου λέω! Σταμάτα!

 

(και εξάλλου δεν έχω ακόμα ιδέα για εδώ, αλλά μην τον πείτε στη Βάσω παρακαλώ, όπως και μην πείτε στο Ντίνο ότι ψάχνω :p Γενικά, θα έλεγα να μην αναφέρετε αυτό το ποστ στις συζητήσεις σας. Ναι, αυτό! Ευχαριστώωω :p)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλή επιτυχία σε όλους!

 

Εν μέσω εξεταστικής, χωρίς λαπτοπ ΚΑΙ με μία ατελείωτη ιστορία για τις Ερινύες, δεν είναι καθόλου σώφρον και εύκολο να λάβω μέρος. Επιφυλάσσομαι, όμως, για τον επόμενο διαγωνισμό... Όχι τον τρόμου, φυσικά! :p

Link to comment
Share on other sites

560 λεξούλες και πάμε καλά. :good:

Σημειώνω ότι η ιστορία λαμβάνει χώρα σε ψιλο-γνωστό σύμπαν (εννοείται SFF-γνωστό και όχι αναγνωρισμένο διεθνώς :p).

Link to comment
Share on other sites

560 λεξούλες και πάμε καλά. :good:

Σημειώνω ότι η ιστορία λαμβάνει χώρα σε ψιλο-γνωστό σύμπαν (εννοείται SFF-γνωστό και όχι αναγνωρισμένο διεθνώς :p).

 

Θα μάθουμε για τις εξελίξεις στον Κόϊο; :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

UPDATE

Βρήκα ιδέα, και απλά έπρεπε να μοιραστώ τον θρίαμβο με όλους κάποιον! pepsi.gif

-όχι, το στάτους δεν ήταν αρκετό-

Link to comment
Share on other sites

Τι σου είναι η έμπνευση. Εκεί που διαβάζεις κάτι άσχετο, από μια και μόνη λέξη σου έρχεται η έμπνευση. Και ο τίτλος της ιστορίας:

 

 

Απρόσβλητος

 

 

laugh.gifdevil2.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω βρει τίτλο ακόμα, αλλά είμαι στις 1600 λέξεις:hmm:

 

Ωραία βλέπω γράφουν πολλοί! Γιατί για μια στιγμή είχα αρχίσει να φοβάμαι.:good:

Link to comment
Share on other sites

Τι σου είναι η έμπνευση. Εκεί που διαβάζεις κάτι άσχετο, από μια και μόνη λέξη σου έρχεται η έμπνευση. Και ο τίτλος της ιστορίας:

 

 

Απρόσβλητος

 

 

laugh.gifdevil2.gif

 

Ουαχαχαχα!

+1

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις κάνει πόσο; Τρεις ολόκληρες μέρες;

 

Χμμμ... έλα ντε! Κι εγώ που νόμιζα ότι η Εξέλιξη είναι αργή διαδικασία... :dazzled:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις κάνει πόσο; Τρεις ολόκληρες μέρες;

 

 

 

 

Ναι τρεις μέρες και δεν έχω τελειώσει. Συνήθως το γράφω σε μια μέρα... Εδώ η σκέψη θέλει... εξέλιξη!!!! :mf_sherlock:

Link to comment
Share on other sites

560 λεξούλες και πάμε καλά. :good:

Σημειώνω ότι η ιστορία λαμβάνει χώρα σε ψιλο-γνωστό σύμπαν (εννοείται SFF-γνωστό και όχι αναγνωρισμένο διεθνώς :p).

 

Θα μάθουμε για τις εξελίξεις στον Κόϊο; :lol:

 

 

 

Έτσι...devil2.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία βλέπω γράφουν πολλοί!

 

 

Γράφουν πολλοί! Πόσοι θα παραδώσουν, όμως; devil2.gif

 

-σχεδόν- μεσονύχτιο edit-αναφορά.

Όλα βαίνουν τρικαλώς, όμως ακόμα να καταλήξω σε τίτλο. Υποθέτω πως θα μου έρθει κάποια στιγμή. sorcerer.gif

 

Τeaser:

 

Cliff is in the details . . .

Edited by Howard Crease
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ολοκλήρωσα το διήγημά μου και - προφανώς - θα πάρω μέρος, όταν έρθει ο καιρός.

 

 

Μα πού είναι ο Χατζηγιώργης να κάνει ενημέρωση, όπως μόνο αυτός ξέρει, στις προθέσεις συμμετοχής;

Edited by aScannerDarkly
Link to comment
Share on other sites

Μα πού είναι ο Χατζηγιώργης να κάνει ενημέρωση, όπως μόνο αυτός ξέρει, στις προθέσεις συμμετοχής;

Πάπαλα ο Χατζηγιώργης. Τον φάγανε οι Ερινύες.

Link to comment
Share on other sites

Πάπαλα ο Χατζηγιώργης. Τον φάγανε οι Ερινύες.

 

Ραγίζουν Ωρε τα ψηλά βουνα; Αντέχεις εσυ αντέχεις! Τι να σου κάνουν τώρα μερικές Ερινύες... :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τελείωσα και τώρα θα κάθομαι να διορθώνω και να ψάχνω λογικά κενά, (που σίγουρα θα υπάρχουν, αλλά απίθανο να τα βρω) και κάποια στιγμή θα ανεβάσω.

 

Έχουμε ακόμα χρόνο!!:good:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι που γράφει τόσος κόσμος. :)

Εξελίξεις δεκτές από αύριο τα μεσάνυχτα. (8 Σεπτεμβρίου και ώρα 00.01)

 

Πάπαλα ο Χατζηγιώργης. Τον φάγανε οι Ερινύες.

 

Πάρε τη ρεβάνς, βρε Ντίνο. :lol:

Όσο είναι απασχολημένες να παλεύουν για τον τίτλο της Ερινύας, μπορείς να ξεγλιστρήσεις και να γράψεις. :devil2:

Εχουμε ακόμα δυο εβδομάδες και 1 μέρα.

Edited by Tiessa
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γράφω σαν τη χελώνα αλλά κάτι πάει να γίνει! Σίγουρα θα προλάβω την διορία, το θέμα είναι αν θα το δουλέψω όσο καλά θέλω!

 

Ο Ντίνος έχει βαρέσει τιλτ, σαν τα φλιπεράκια όταν τα κουνάς πέρα (ερινύες) - δώθε (ΕΦ διαγωνισμός)! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..