Jump to content

27ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Εξέλιξη


Tiessa
 Share

Recommended Posts

Δηλαδή, σου μένει μια αρχή και μια μέση; :huh:

 

Χα, χα ναι. Δε ξέρω αν είναι παράδοξο αλλά μου φαίνεται πάντα πιο εύκολο όταν ξεκινάω απ' το τέλος. Άσχετα αν στην πορεία του αλλάζω τα φώτα. Και για του λόγου το αληθές, έχω ήδη την βασική πλοκή στο κεφάλι μου. Μένει να την εκτελέσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 603
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    37

  • DinoHajiyorgi

    35

  • Tiessa

    81

  • Eugenia Rose

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

:unsure: Τι ησυχία είναι αυτή;

Γράφει κανείς ή μας έχουν πιάσει όλους οι ζέστες; :beach:

 

Για να ακούω για τις εξελίξεις σας!:whip:

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου τα θυμάσαι απο χτες φαντάζομαι. Πάντως μην ανησυχείς θα αναπληρώσω :book:

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία είναι έτοιμη.

Τώρα είμαι στη φάση που της κάνω προσθέσεις, αφαιρέσεις και την περνάω από πύλες XOR και NAND. Κάποια στιγμή θα είναι έτοιμη να διαγωνισθεί. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου τα θυμάσαι απο χτες φαντάζομαι. Πάντως μην ανησυχείς θα αναπληρώσω :book:

 

Ναι, βρε καημενούλι. Εσένα δε σε μαλώνει κανένας. :console:

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία είναι έτοιμη.

Τώρα είμαι στη φάση που της κάνω προσθέσεις, αφαιρέσεις και την περνάω από πύλες XOR και NAND. Κάποια στιγμή θα είναι έτοιμη να διαγωνισθεί. :)

 

 

 

Ε τότε, πώς γίνεται να είναι έτοιμη; mf_sherlock.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία είναι έτοιμη.

Τώρα είμαι στη φάση που της κάνω προσθέσεις, αφαιρέσεις και την περνάω από πύλες XOR και NAND. Κάποια στιγμή θα είναι έτοιμη να διαγωνισθεί. :)

Ε τότε, πώς γίνεται να είναι έτοιμη; mf_sherlock.gif

Κολλάτε σε κάτι λεπτομέρειες ώρες-ώρες :tease:

Πώς λες καμιά φορά: «Είμαι έτοιμος να βγω, αλλά κάτσε να κοιταχτώ ακόμη μια φορά στον καθρέφτη», κάπως έτσι.:p

Link to comment
Share on other sites

:unsure: Τι ησυχία είναι αυτή;

Γράφει κανείς ή μας έχουν πιάσει όλους οι ζέστες; :beach:

 

Για να ακούω για τις εξελίξεις σας!:whip:

H ιστορία ωριμάζει επί του ψηφιακού της χαρτιού.

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ, ωραία. Προχωράμε. :)

Αύριο ακολουθεί διαφημιστικό με τα δώρα του διαγωνισμού!

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία είναι έτοιμη.

Τώρα είμαι στη φάση που της κάνω προσθέσεις, αφαιρέσεις και την περνάω από πύλες XOR και NAND. Κάποια στιγμή θα είναι έτοιμη να διαγωνισθεί. :)

Ε τότε, πώς γίνεται να είναι έτοιμη; mf_sherlock.gif

Κολλάτε σε κάτι λεπτομέρειες ώρες-ώρες :tease:

Πώς λες καμιά φορά: «Είμαι έτοιμος να βγω, αλλά κάτσε να κοιταχτώ ακόμη μια φορά στον καθρέφτη», κάπως έτσι.:p

Για μια θέση στην πρώτη πεντάδα των νικητών, η σωστή επιλογή χρόνου ποσταρίσματος της ιστορίας είναι θέμα κι έξυπνου marketing. Γκουχ. Όχι ότι μας ενδιαφέρει η πρώτη πεντάδα, ε; (Που είσαι θεία Ομπεράνθη; ) :whistling:

 

Καθόλου άσχετο, δώστε βάση:

 

http://www.youtube.com/watch?v=4_KpNWCjgCc

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι κάαπου στη μέση... πάω αργάαααα! (Κλασσικός Έλληνας!!:lol:)

 

Αλλά θα 'μαι στην ώρα μου, μη σκάτε! Μέχρι τις 20 θα 'χω ανεβάσει σίγουρα!;-)

Link to comment
Share on other sites

Για μια θέση στην πρώτη πεντάδα των νικητών, η σωστή επιλογή χρόνου ποσταρίσματος της ιστορίας είναι θέμα κι έξυπνου marketing. Γκουχ. Όχι ότι μας ενδιαφέρει η πρώτη πεντάδα, ε; (Που είσαι θεία Ομπεράνθη; ) :whistling:

Πράγματί.

Αν σηκώσεις την ιστορία σου εκτός προθεσμίας, τότε δεν πρόκειται να βγεις στην πρώτη πεντάδα.

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Βρε σεις.

Επειδή είμαι ο πρώτος που ποστάρισε συμμετοχή, μήπως ισχύει ότι και με τα Φερυ-Μπωτ, και δεν με προειδοποιήσατε οι πιο έμπειροι;

Δηλαδή όποιος μπαίνει πρώτος στο γκαράζ βγαίνει τελευταίος; :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο είναι, αρκεί να το πάρω απόφαση.

 

κι εμένα περιμένει το τέλος αλλά κάθε φορά που μπαίνω στο pc λέω μετα μετα και το αφήνω...Λέω έχω χρόνο μέχρι να το παραδώσω...να ομως που οι μέρες τελειώνουν

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις.

Επειδή είμαι ο πρώτος που ποστάρισε συμμετοχή, μήπως ισχύει ότι και με τα Φερυ-Μπωτ, και δεν με προειδοποιήσατε οι πιο έμπειροι;

Δηλαδή όποιος μπαίνει πρώτος στο γκαράζ βγαίνει τελευταίος; :hmm:

 

FILO, όπως λένε και στα κομπιουτεράδικα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις.

Επειδή είμαι ο πρώτος που ποστάρισε συμμετοχή, μήπως ισχύει ότι και με τα Φερυ-Μπωτ, και δεν με προειδοποιήσατε οι πιο έμπειροι;

Δηλαδή όποιος μπαίνει πρώτος στο γκαράζ βγαίνει τελευταίος; :hmm:

Αν η ιστορία είναι καλή το πότε θα μπει δεν παίζει ρόλο. Εκτός κι αν ο Ντίνος έχει βρει κάποια σχέση, οπότε καλά θα κάνει να την αναλύσει.

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Βρε σεις.

Επειδή είμαι ο πρώτος που ποστάρισε συμμετοχή, μήπως ισχύει ότι και με τα Φερυ-Μπωτ, και δεν με προειδοποιήσατε οι πιο έμπειροι;

Δηλαδή όποιος μπαίνει πρώτος στο γκαράζ βγαίνει τελευταίος; :hmm:

 

FILO, όπως λένε και στα κομπιουτεράδικα.

Δεν ξέρω τι θα πει FILO. Παρακαλώ εξηγείστε μου :stupid:

Link to comment
Share on other sites

First In Last Out

 

Το αντίθετο του FIFO.

 

Πάντως νομίζω έχει ξανασυζητηθεί μεταξύ σοβαρού κι αστείου κατά πόσο η σειρά υποβολής παίζει ρόλο και νομίζω ότι το σχόλιο του Ντίνου έκλινε περισσότερο προς το αστείο.

Link to comment
Share on other sites

First In Last Out

 

Το αντίθετο του FIFO.

 

Πάντως νομίζω έχει ξανασυζητηθεί μεταξύ σοβαρού κι αστείου κατά πόσο η σειρά υποβολής παίζει ρόλο και νομίζω ότι το σχόλιο του Ντίνου έκλινε περισσότερο προς το αστείο.

 

Last in First Out,

 

actually.

 

LIFO

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

First In Last Out

 

Το αντίθετο του FIFO.

Α γειά σου, αυτό φοβάμαι και γω.

Αλλά απο σήμερα είμαι οπαδός του FIFO (Αν δεν με τιμωρήσει η FIFA):chinese:

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή ιστορία ποτέ δεν χάνεται, όποτε και να ποσταριστεί. Η "κατάρα" των πρώτων ιστοριών έχει να κάνει με διηγήματα που ποσταρίστηκαν πρώτα γιατί γράφτηκαν βιαστικά και αναρτήθηκαν χωρίς προσεκτική επιμέλεια. Χωρίς αυτό να σημαίνει αναγκαστικά ότι όλες οι πρώτες ιστορίες είναι βιαστικά φτιαγμένες.

 

Επίσης, μεταξύ σοβαρού και αστείου, όπως μας διδάσκει ο Διαγωνισμός Τραγουδιού της Eurovision, μεταξύ ισάξιων τραγουδιών την εντύπωση, λόγω μνήμης, την κερδίζουν τα τελευταία. :p

 

Θα μπορούσα να είχα αναρτήσει ήδη το διήγημα μου. Σήμερα είπα να του ρίξω μια τελευταία ανάγνωση (το είχα χτενίσει ήδη πέντε-έξι φορές) και προς έκπληξη μου έκανα στο κείμενο ξανά ένα κάρο αλλαγές. Έτσι το αφήνω ξανά μια-δυο μέρες πριν το ξανακοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..