Jump to content

27ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Εξέλιξη


Tiessa
 Share

Recommended Posts

Μωρέ εγω θα έμενα πιστή στην παράδοσή μου και θα πόσταρα από τους πρώτους. Αλλά όπως φαίνεται θα δοκιμάσω μια πρωτόγνωρη εμπειρία και θα ανεβάσω από τους τελευταίους...:dazzled:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 603
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    37

  • DinoHajiyorgi

    35

  • Tiessa

    81

  • Eugenia Rose

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Μωρέ εγω θα έμενα πιστή στην παράδοσή μου και θα πόσταρα από τους πρώτους. Αλλά όπως φαίνεται θα δοκιμάσω μια πρωτόγνωρη εμπειρία και θα ανεβάσω από τους τελευταίους...:dazzled:

 

Μπορείς να κάνεις κι αλλιώς πια;;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα... δεν μπορώ. Εκτός και αν ανεβάσω την μισή ιστορία και μαντέψετε εσείς τη συνέχεια και το τέλος :tease:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα... δεν μπορώ. Εκτός και αν ανεβάσω την μισή ιστορία και μαντέψετε εσείς τη συνέχεια και το τέλος :tease:

 

Χμμ... ψήστο... νέο συγγραφικό παιχνίδι "Eugenia Rose off" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η συμμετοχή μου με μια σεβαστή προσπάθεια αρχίζει να γίνεται όλο και πιο αμφίβολη, τελικά :(

Έχω το πρώτο draft έτοιμο, όμως με το διάβασμα και τα λοιπά δεν ξέρω πότε θα καταφέρω να αρχίσω τις διορθώσεις. Ελπίζω να καταφέρω κάτι... hmm.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω το πρώτο draft έτοιμο, όμως με το διάβασμα και τα λοιπά δεν ξέρω πότε θα καταφέρω να αρχίσω τις διορθώσεις. Ελπίζω να καταφέρω κάτι... hmm.gif

 

Αν είσαι στις διορθώσεις, πιστεύω ότι θα προλάβεις.

 

Έτσι κι αλλιώς, παραδοσιακά, μια μερούλα παράταση θα δοθεί οπωσδήποτε.

 

Ε, και για να μην το λέω τελευταία στιγμή -μια που άγχωσα μερικούς χτες, και για να κάνουμε και μια εξαίρεση να ακουστεί και κανένα καλό νέο αυτές τις μέρες- πάρτε όλοι μια μέρα παράταση από τώρα.

Λήξη υποβολών τα μεσάνυχτα της Παρασκευής 23 Σεπτεμβρίου.

Εκτός αν έχετε αντίρρηση.:p

Link to comment
Share on other sites

Λήξη υποβολών τα μεσάνυχτα της Παρασκευής 23 Σεπτεμβρίου.

Πόσο ψηλά στην κατάταξη θα φτάσουν τα διηγήματα της τελευταίας ημέρας; Πόσα από αυτά θα μπουν πεντάδα; Ε; Ε; :devil2:

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Λήξη υποβολών τα μεσάνυχτα της Παρασκευής 23 Σεπτεμβρίου.

Πόσο ψηλά στην κατάταξη θα φτάσουν τα διηγήματα της τελευταίας ημέρας; Πόσα από αυτά θα μπουν πεντάδα; Ε; Ε; :devil2:

Να κάνουμε καταμετρήσεις και στατιστικές (ε Βάσω; )

Link to comment
Share on other sites

Αύριο ακολουθεί διαφημιστικό με τα δώρα του διαγωνισμού!

 

Το υποσχέθηκα, το υλοποιώ.

 

 

Πώς φαίνεται ότι δεν κάνω για πολιτικός! :lol:

 

 

 

Τα δώρα λοιπόν μόλις παραγγέλθηκαν και ελπίζω να βρίσκονται στα χέρια μου με τη λήξη του διαγωνισμού :trumpet:

 

Σχετικά με το θέμα και -ελπίζω- ενδιαφέροντα:

 

post-1534-0-43374100-1316114381_thumb.jpg

 

Το Ancestor's Tale του γνωστού Richard Dawkins

Και βέβαια τι λογοτεχνική ομάδα θα ήμαστε αν δεν μας ενδιέφερε και η εξέλιξη του εργαλείου έκφρασής μας;

post-1534-0-55363200-1316114390_thumb.jpg

 

The Unfolding of Language: The Evolution of Mankind's Greatest Invention του Guy Deutscher.

 

 

Αλλά για παν ενδεχόμενο, αν ο νικητής δεν έχει και τις καλύτερες των σχέσεων με τα αγγλικά, υπάρχει η δυνατότητα για ένα διαφορετικό δώρο, σχετικό με το θέμα. (Μόνο που αυτό, επειδή θα είναι μπλουζάκι με κατάλληλη στάμπα, δεν μπορώ να το παραγγείλω πριν να είναι γνωστές οι διαστάσεις του/της).

 

Αυτά. Και τώρα στα πληκτρολόγιά σας και οδηγείστε τις εξελίξεις. :)

Link to comment
Share on other sites

παρατάσεις, βιβλία...happy hour στην page 16!:p

 

Ω, ωραία. Και οι συμμετοχές πληθαίνουν! Στην page 16 επίσης:

 

Να κάνουμε καταμετρήσεις και στατιστικές (ε Βάσω; )

 

Μα, ναι, φυσικά. Έχετε να κάνετε με μια number & statistics freak. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι θα βγουν και όλες οι σχετικές στατιστικές μόλις τελειώσει η ψηφοφορία.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής οι 4 συμμετοχές με έχουν συγκινήσει στο ότι... hard sci-fi bites the dust! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Αύριο ακολουθεί διαφημιστικό με τα δώρα του διαγωνισμού!

 

Το υποσχέθηκα, το υλοποιώ.

 

 

Πώς φαίνεται ότι δεν κάνω για πολιτικός! :lol:

 

 

 

Τα δώρα λοιπόν μόλις παραγγέλθηκαν και ελπίζω να βρίσκονται στα χέρια μου με τη λήξη του διαγωνισμού :trumpet:

 

Σχετικά με το θέμα και -ελπίζω- ενδιαφέροντα:

 

post-1534-0-43374100-1316114381_thumb.jpg

 

Το Ancestor's Tale του γνωστού Richard Dawkins

Και βέβαια τι λογοτεχνική ομάδα θα ήμαστε αν δεν μας ενδιέφερε και η εξέλιξη του εργαλείου έκφρασής μας;

post-1534-0-55363200-1316114390_thumb.jpg

 

The Unfolding of Language: The Evolution of Mankind's Greatest Invention του Guy Deutscher.

 

 

AAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!:tease: :tease:

 

Τα θέλω, ειδικά του λατρευτού Dawkins!! Αλλά επειδή δε θα νικήσω (κλασσικά) όποιος τα πάρει να μου πει αν είναι καλά!:lol:

 

πολύ καλή επιλογή Βάσω!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής οι 4 συμμετοχές με έχουν συγκινήσει στο ότι... hard sci-fi bites the dust! :yahoo:

Αν δεν υπάρχει κανένα απρόοπτο θα αλλάξει αυτό. Και για κερασάκι στην τούρτα, σας ετοιμάζω hard cyberpunk.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής οι 4 συμμετοχές με έχουν συγκινήσει στο ότι... hard sci-fi bites the dust! :yahoo:

 

Καλά, καλά...Περίμενε να δεις και το δικό μου! Τόσο soft, που κόβεται με την καρδιά ενός μαρουλιού. Διήγημα Rio Mare σας έχω, ποιος την χάρη σαςdevil2.gifrofl.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά, καλά...Περίμενε να δεις και το δικό μου! Τόσο soft, που κόβεται με την καρδιά ενός μαρουλιού. [...]

 

Τρίχες. Το δικό μου είναι ειδικά φτιαγμένο για να απλώνεται σε φρέσκο, ζεστό ψωμί.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά, καλά...Περίμενε να δεις και το δικό μου! Τόσο soft, που κόβεται με την καρδιά ενός μαρουλιού. [...]

 

Τρίχες. Το δικό μου είναι ειδικά φτιαγμένο για να απλώνεται σε φρέσκο, ζεστό ψωμί.

 

 

 

 

 

Τι λέτε τώρα;;; Το δικό μου είναι "χρηστών ηθών"!!!!! πφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Καλά, καλά...Περίμενε να δεις και το δικό μου! Τόσο soft, που κόβεται με την καρδιά ενός μαρουλιού. [...]

 

Κατάλαβα, ενα μικρό βήμα για τον τόνο, ένα μεγάλο βήμα για την οικογένεια του σκουμπριού.

 

27Tuna-t_CA0-articleLarge.jpg

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

Καλά, καλά...Περίμενε να δεις και το δικό μου! Τόσο soft, που κόβεται με την καρδιά ενός μαρουλιού. [...]

 

Κατάλαβα, ενα μικρό βήμα για τον τόνο, ένα μεγάλο βήμα για την οικογένια του σκουμπριού.

 

27Tuna-t_CA0-articleLarge.jpg

:dazzled: Βάσω, η εξέλιξη στον διαγωνισμό σου έχει ξεφύγει σε άγνωστα μονοπάτια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..