Jump to content

28ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμος, Θέμα: Μεταμορφώσεις... Παραμορφώσεις


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

Για όσους θέλουν να διαβάσουν κι άλλο υπερφυσικό τρόμο: Θα το δεχόμασταν αυτό σαν συμμετοχή στο διαγωνισμό; Μεταμόρφωση έχει, αν και πολύ κυριολεκτική. Σε κόσμο φανταστικό τοποθετείται, αν μας καλύπτει αυτό για το υπερφυσικό στοιχείο. Τρομακτικό νομίζω πως μπορεί να θεωρηθεί, αν και δεν είναι αυτός ο μόνος και κύριος στόχος του, ούτε προέρχεται από υπερφυσικά αίτια ο τρόμος. Εκτός από το όριο λέξεων, βέβαια. Τι λέτε; Εγώ θα το δεχόμουν, αν και περισσότερο κάνει για δημοσίευση στο Playboy. Ρίξτε του μια ματιά, πάντως, είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinMacXanthi

    39

  • Mindtwisted

    26

  • Stanley

    29

  • Eugenia Rose

    30

Ψηφισα και εγω... τελευταια και καταιδρωμενη...μου ηταν πραγματικα πολυ πολυ δυσκολο να αποφασισω ειδικα τις ενδιαμεσες θεσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το δεχόμουν, αν και περισσότερο κάνει για δημοσίευση στο Playboy. Ρίξτε του μια ματιά, πάντως, είναι καλό.

Το ένα δεν αναιρεί το άλλο: το Playboy είχε σε προηγούμενες δεκαετίες (του 50, του 60, toy 70 και ίσως του 80) πολλές ιστορίες ΕΦ στα τεύχη του. Πχ τη δεκαετία του 50 είχε εκδόσει (σε 2 μέρη) κάποιο Farheneit 451 κάποιου Ray Bradbury :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το δεχόμουν, αν και περισσότερο κάνει για δημοσίευση στο Playboy. Ρίξτε του μια ματιά, πάντως, είναι καλό.

Το ένα δεν αναιρεί το άλλο: το Playboy είχε σε προηγούμενες δεκαετίες (του 50, του 60, toy 70 και ίσως του 80) πολλές ιστορίες ΕΦ στα τεύχη του. Πχ τη δεκαετία του 50 είχε εκδόσει (σε 2 μέρη) κάποιο Farheneit 451 κάποιου Ray Bradbury :p

 

512TH8D087L._SS500_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα κι εγώ! Διάβασα πολύ ωραίες ιστορίες, αλλά όπως σχολίασαν κι άλλοι, δυσκολεύτηκα να κατατάξω γιατί προβληματίστηκα με τα όρια του θέματος και του τρόμου. Πιστεύω πως πολλές ιστορίες δυσκολεύτηκαν να προσεγγίσουν ικανοποιητικά το θέμα και το είδος, σύμφωνα με τα δικά μου γούστα. Ωστόσο το επίπεδο ιδεών και γραφής ήταν πολύ καλό και γι' αυτό συγχαρητήρια πραγματικά σε όλους!:good:

 

Χρωστάω κάποια σχόλια, θα τα κάνω μες τη βδομάδα γιατί τρέχω με διάφορα (εξού και η ψήφος της τελευταίας στιγμής!!) :lol:

 

Άντε καλά αποτελέσματα τώρα, καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά!:drinks:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόον... για να ξεκινάμε σιγά σιγά. Λάβετε θέσεις, το τέλος έρχεται. devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, να ξεκινήσω με ευχαριστίες στους 30+ που διάβασαν και ψήφισαν, τιμώντας το διαγωνισμό, μαζί φυσικά με τους 17 γενναίους που έγραψαν κιόλας.

Ευχαριστώ ιδιαίτερα τη Σόνια, που εκτός από όμορφη βοηθός, το έχει και με το excel (η δική μου γνώση ξεκίνησε και σταμάτησε στο word) οπότε έκανε την καταμέτρηση πολύ πιο εύκολη.

Τέλος, ιδιαίτερες ευχαριστίες στον εορτάζοντα/γενεθλιάζοντα admin και στο moderating team για τη βοήθεια σε εμάς τους μη-mods κατά τη διάρκεια του διαγωνισμούfriends.gif

 

 

Ξεκινάω από τον Niceguy, ο οποίος δυστυχώς δεν πρόλαβε να διαβάσει/ψηφίσει και ζητάει συγγνώμη. Εμείς πάλι ευχαριστούμε που έγραψε, κι ενημέρωσε εγκαίρως, και δεν τρέχαμε. Την επόμενη φορά, Νεκτάριε!

 

Οι υπόλοιποι 16 σε λίγο...

Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

Βάζω το κολλητό μου μπλουζάκι με το βαθύ ντεκολτέ και παραδίδω με υπόκλιση το χρυσό μετάλλιο στον αγαπημένο του κοινού (και δικό μου), dagoncult.

 

Congrats! :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους παιδιά!! Μπράβο ντάγκον:good:

 

Άντε περιμένουμε στατιστικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια σε μια από τις πιο μεγάλες τρομάρες του τελευταίου καιρού! :drinks:

Μπράβο στον dagoncult!

 

Edit: Και φυσικά, τα αυτονόητα: Συγχαρητήρια στον Ντίνο για το Τρομο-θέμα, σε Ντίνο και Sonya για την διοργάνωση και το παιχνίδι των αποτελεσμάτων και βεβαίως σε όλους όσους έγραψαν.

Edited by Tiessa
Link to comment
Share on other sites

Η πρωτιά είχε μυρίσει από χιλιόμετρα. Συγχαρητήρια, Dagon. Ευχαριστούμε για έναν από τους πιο καλούς διαγωνισμούς που έχουμε παρακολουθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Στατιστικά θέτε, ε;

 

Λοιπόν, ορίστε και τα στατστικά (δώρο στη Βάσω που διάβασε ιστορία τρόμου με φτερά κι πούπουλα).

 

Αν ψήφιζαν μόνο οι συγγραφείς, η σειρά κατάταξης θα ήταν η εξής:

 

dagoncult

northerain

Eugenia Rose

Nihilio

Stanley

aScannerDarkly

Mindtwisted

Adicto

Ayu

Mesmer

Adinol Doy

anysias

wordsmith

npaps

Ροη

joidv

 

 

Ενώ αν ψήφιζαν μονο οι αναγνώστες, η σειρά θα είχε ως εξής:

 

 

Nihilio

dagoncult

Stanley

Eugenia Rose

aScannerDarkly

Mindtwisted

northerain

Mesmer

Ayu

Adinol Doy

Adicto

anysias

npaps

Ροη

wordsmith

joidv

Edited by Sonya
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον dagon για τη νίκη! Ήταν και δική μου πρώτη επιλογή.

 

Μπράβο και σε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος. Όλες οι ιστορίες ήταν πολύ καλές και η κατάταξή τους ένα μεγάλο παλούκι. :good:

 

Ευχαριστούμε και τους διοργανωτές που έτρεξαν, μέτρησαν, ανακοίνωσαν και γενικά, έκαναν όλη τη δύσκολη δουλειά. :friends:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βάζω το κολλητό μου μπλουζάκι με το βαθύ ντεκολτέ και παραδίδω με υπόκλιση το χρυσό μετάλλιο στον αγαπημένο του κοινού (και δικό μου), dagoncult.

 

Congrats! :drinks:

 

Τυχερέ, dagon! Αυτά είναι βραβεία!

 

Πολλά συγχαρητήρια σε μια από τις πιο μεγάλες τρομάρες του τελευταίου καιρού! :drinks:

Μπράβο στον dagoncult!

 

Edit: Και φυσικά, τα αυτονόητα: Συγχαρητήρια στον Ντίνο για το Τρομο-θέμα, σε Ντίνο και Sonya για την διοργάνωση και το παιχνίδι των αποτελεσμάτων και βεβαίως σε όλους όσους έγραψαν.

 

Ναι, όλ' αυτά. Και, αλήθεια, ήταν μεγάλη τρομάρα...

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια παιδιά (σε συγγραφείς και διοργανωτές)!

Πάντα τέτοια! drinks.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια Μάστορα του Τρόμου για το έτος 2012!

Είθε ο Δάγων να σε ευλογεί με φρικιαστική έμπνευση και για το υπόλοιπο έτος!:devil2:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! laugh.giflaugh.gif Είμαι πολύ χαρούμενοςlaugh.giflaugh.gif

 

Μπράβο στον Din και τη Sonya για τη διοργάνωση. Ευχαριστίες σε όσους διάβασαν, σχολίασαν, ψήφισαν.

 

yahoo.gifyahoo.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..