Jump to content

28ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμος, Θέμα: Μεταμορφώσεις... Παραμορφώσεις


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

Σιγά μωρε... Εχουμε και καναν άλλο ή γραφει τελικά 17 το κοντέρ;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinMacXanthi

    39

  • Mindtwisted

    26

  • Stanley

    29

  • Eugenia Rose

    30

  • Management

Τα κλείδωσα και τα ξεκλείδωσα στις 12 (παρά 2 λεπτά για την ακρίβεια).

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα τελικά... κρίμα. Θα την ανεβάσω αργότερα μόνη της όμως. Ειναι κρίμα να χαθεί :)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όσους έγραψαν! Σύντομα, όταν ο βραχνάς των μαθημάτων παύσει για λίγο, θ αρχισω να σας διαβάζω και να σας σχολιάζω με πολύ ανυπομονησία κι ενδιαφέρον!!;-)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα μια χαλαρή μέρα και κατάφερα να τα σχολιάσω όλα (νομίζω).

 

 

Γενικώς έχω να παρατηρήσω:

- Πολύ καλό συγγραφικό επίπεδο στο σύνολο σχεδόν των ιστοριών

- Υποψία ελάχιστου τρόμου σε αρκετές ιστορίες, λίγος τρόμος σε λίγες ιστορίες, ικανοποιητικός τρόμος σε ελάχιστες ιστορίες

- Λίγες εκτός είδους

- Αρκετές εκτός θέματος (ή οριακά εντός)

 

 

Για τις ψηφους θα περιμένω να χωνέψω τις ιστορίες και θα στείλω στο τέλος. Εχω μια πεντάδα-εξάδα σχεδόν ισοδύναμων ιστοριών. Θέλει σκέψη γιατί η ποιοτική διαφορά του 1ου με τον 6ο είναι πολύ μικρότερη απο τις θέσεις του 1ου και του 6ου.

Link to comment
Share on other sites

 Έχοντας ολοκληρώσει κι εγώ την ανάγνωση του συνόλου των ιστοριών, θα συμφωνήσω απολύτως με όσα ανέφερε ο Drake προηγουμένως. Η απόφαση για την τελική σειρά, ειδικά στις 6-7 πρώτες ιστορίες, θα είναι μια πολύ δύσκολη υπόθεση. 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πότε μπορούμε να σχολιάζουμε εμείς οι ελευθέρας βοσκής (ήτοι, μη μετέχοντες στον διαγωνισμό);

 

Επίσης (δηλώνοντας ότι ακόμα δεν έχω διαβάσει ΤΙΠΟΤΑ): εσείς οι διαγωνιζόμενοι, πόσο άγριες παρατηρήσεις αντέχετε; Διότι είμαι πολύ στριμμένο άντερο όταν κάνω σχόλια. Μα πολύ, λέμε.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Να ρωτήσω πότε μπορούμε να σχολιάζουμε εμείς οι ελευθέρας βοσκής (ήτοι, μη μετέχοντες στον διαγωνισμό);

 

Επίσης (δηλώνοντας ότι ακόμα δεν έχω διαβάσει ΤΙΠΟΤΑ): εσείς οι διαγωνιζόμενοι, πόσο άγριες παρατηρήσεις αντέχετε; Διότι είμαι πολύ στριμμένο άντερο όταν κάνω σχόλια. Μα πολύ, λέμε.

 

 

Με τα στριμένα άντερα κάνουμε κοκορέτσι, με τους στριμένους αναγνώστες υπομονή και ενίοτε πλάκα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πότε μπορούμε να σχολιάζουμε εμείς οι ελευθέρας βοσκής (ήτοι, μη μετέχοντες στον διαγωνισμό);

 

Επίσης (δηλώνοντας ότι ακόμα δεν έχω διαβάσει ΤΙΠΟΤΑ): εσείς οι διαγωνιζόμενοι, πόσο άγριες παρατηρήσεις αντέχετε; Διότι είμαι πολύ στριμμένο άντερο όταν κάνω σχόλια. Μα πολύ, λέμε.

 

 

 

Εγω δεν έλαβα μέρος και έχω ήδη σχολιάσει. Δεν νομίζω οτι υπάρχουν περιορισμοί για το πότε θα σχολιάσουμε.

 

Θα περιμένεις να σου απαντήσουν 17 διαγωνιζόμενοι πόσο άγριες παρατηρήσεις αντέχουν; Προτείνω να σχολιάσεις όπως νομίζεις και να συγκρατήσεις τις αντιδράσεις του καθενός για μελλοντική αναφορά σε κάποιον άλλο διαγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πότε μπορούμε να σχολιάζουμε εμείς οι ελευθέρας βοσκής (ήτοι, μη μετέχοντες στον διαγωνισμό);

 

Επίσης (δηλώνοντας ότι ακόμα δεν έχω διαβάσει ΤΙΠΟΤΑ): εσείς οι διαγωνιζόμενοι, πόσο άγριες παρατηρήσεις αντέχετε; Διότι είμαι πολύ στριμμένο άντερο όταν κάνω σχόλια. Μα πολύ, λέμε.

 

 

Όποτε θέλετε μπορείτε να σχολιάζετε.

 

Επίσης, τα στριμμένα άντερα μας αρέσουν. Ιδίως όταν φέρουν τίτλους ευγενίας.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πότε μπορούμε να σχολιάζουμε εμείς οι ελευθέρας βοσκής (ήτοι, μη μετέχοντες στον διαγωνισμό);

 

Επίσης (δηλώνοντας ότι ακόμα δεν έχω διαβάσει ΤΙΠΟΤΑ): εσείς οι διαγωνιζόμενοι, πόσο άγριες παρατηρήσεις αντέχετε; Διότι είμαι πολύ στριμμένο άντερο όταν κάνω σχόλια. Μα πολύ, λέμε.

Οι ελευθέρας βοσκής σχολιάζετε όποτε θέλετε.

Και το πόσο στριμμένο άντερο είστε, αγαπητέ Κόμη, το έχουμε διαπιστώσει και live. Νομίζω ότι είναι θέμα συγγραφέα το πόσο άγριες παρατηρήσεις αντέχουμε. Εγώ πχ δεν έχω πρόβλημα με άγρια σχόλια, αλλά με σχόλια τα οποία δε βοηθάνε.

Link to comment
Share on other sites

[Και το πόσο στριμμένο άντερο είστε, αγαπητέ Κόμη, το έχουμε διαπιστώσει και live. Νομίζω ότι είναι θέμα συγγραφέα το πόσο άγριες παρατηρήσεις αντέχουμε. Εγώ πχ δεν έχω πρόβλημα με άγρια σχόλια, αλλά με σχόλια τα οποία δε βοηθάνε.

 

Πω πω πω, πώς σφάζει αυτό το παλικάρι! :8):

 

Μα φυσικά, αγαπητέ, μιλώ για σχόλια που βοηθάνε, αρκεί να θέλεις να τα ακούσεις (και πάντα βασισμένος στην αρχή ότι ουσιαστικά σχόλια -άγρια αν χρειαστεί- θα κάνω σε αυτό που μου άρεσε. Με αυτό που δεν μου αρέσει, δεν ασχολούμαι).

Link to comment
Share on other sites

Να κάνετε ό,τι σχόλια θέλετε και όπου θέλετε, κύριε Κόμη. Θα είναι τιμή μας.

Link to comment
Share on other sites

Guest SorrowfullDarkness

Βλέπω ότι ανέβηκαν οι ιστορίες για το διαγωνισμό! Θα ήθελα να ψηφίσω κι εγώ, είχα ψηφίσει και για έναν άλλο διαγωνισμό που είχε όμως μόνο 2 ιστορίες και υπήρχε poll, εδώ τα πράγματα μάλλον είναι διαφορετικά :p

 

Θα εκτιμούσα αν μπορούσε κανείς να μου εξηγήσει τι πρέπει να κάνω. Επίσης, μου αρέσει πολύ να διαβάζω αλλά δυσκολεύομαι αφάνταστα στο σχολιασμό. Είναι υποχρεωτικός ή μπορούμε να ψηφίσουμε και χωρίς να σχολιάσουμε;

 

Υ.Γ.: Απαράμιλλο το dark background!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που χρειάζεσαι για να ψηφίσεισ, ειπναι να έχεισ διαβάσει τισ ιστορίεσ. Απο κει και πέρα, ό,τι προσπάθεια γίνει για σχολιασμό, είναι καλοδεχούμενη :-) είτε μια ιστορία, είτε 2, είτε 17. Και εδώ έχουμε δει σχόλια μόνο με εμότικον, οπότε κάτι θα καταφέρεις ;-)

Link to comment
Share on other sites

Guest SorrowfullDarkness

Το μόνο που χρειάζεσαι για να ψηφίσεισ, ειπναι να έχεισ διαβάσει τισ ιστορίεσ. Απο κει και πέρα, ό,τι προσπάθεια γίνει για σχολιασμό, είναι καλοδεχούμενη :-) είτε μια ιστορία, είτε 2, είτε 17. Και εδώ έχουμε δει σχόλια μόνο με εμότικον, οπότε κάτι θα καταφέρεις ;-)

 

Α, τέλεια, μπορώ να πω αν μου αρέσει ή όχι και γιατί :p Ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

[Και το πόσο στριμμένο άντερο είστε, αγαπητέ Κόμη, το έχουμε διαπιστώσει και live. Νομίζω ότι είναι θέμα συγγραφέα το πόσο άγριες παρατηρήσεις αντέχουμε. Εγώ πχ δεν έχω πρόβλημα με άγρια σχόλια, αλλά με σχόλια τα οποία δε βοηθάνε.

 

Πω πω πω, πώς σφάζει αυτό το παλικάρι! :8):

 

Μα φυσικά, αγαπητέ, μιλώ για σχόλια που βοηθάνε, αρκεί να θέλεις να τα ακούσεις (και πάντα βασισμένος στην αρχή ότι ουσιαστικά σχόλια -άγρια αν χρειαστεί- θα κάνω σε αυτό που μου άρεσε. Με αυτό που δεν μου αρέσει, δεν ασχολούμαι).

 

Απαιτώ εκτενή σχολιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχουμε μπει για τα καλά στο κλίμα...! Οι ιστορίες είναι η μία καλύτερη από την άλλη... Μάλλον θα δυσκολευτώ.

Edited by Oceanborn
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πότε μπορούμε να σχολιάζουμε εμείς οι ελευθέρας βοσκής (ήτοι, μη μετέχοντες στον διαγωνισμό);

 

Επίσης (δηλώνοντας ότι ακόμα δεν έχω διαβάσει ΤΙΠΟΤΑ): εσείς οι διαγωνιζόμενοι, πόσο άγριες παρατηρήσεις αντέχετε; Διότι είμαι πολύ στριμμένο άντερο όταν κάνω σχόλια. Μα πολύ, λέμε.

Οι ελευθέρας βοσκής σχολιάζετε όποτε θέλετε.

Και το πόσο στριμμένο άντερο είστε, αγαπητέ Κόμη, το έχουμε διαπιστώσει και live. Νομίζω ότι είναι θέμα συγγραφέα το πόσο άγριες παρατηρήσεις αντέχουμε. Εγώ πχ δεν έχω πρόβλημα με άγρια σχόλια, αλλά με σχόλια τα οποία δε βοηθάνε.

 

Συμφωνώ με τον μικρό και φαρμακερό τρελό επιστήμονα: αρκεί αυτός που σχολιάζει να ξέρει τι λέει και να το στηρίζει και το δεχόμαστε ευχαρίστως. Και αν φοράει και χαβανέζικο πουκάμισο ακόμα καλύτερα:lol:

Link to comment
Share on other sites

(και πάντα βασισμένος στην αρχή ότι ουσιαστικά σχόλια -άγρια αν χρειαστεί- θα κάνω σε αυτό που μου άρεσε. Με αυτό που δεν μου αρέσει, δεν ασχολούμαι).

Αυτό εξυπακούεται. Για να "μισείς" κάτι πρέπει και να το αγαπάς ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, διάβασα, σχολίασα, ψήφισα.

 

Δεν ξέρω τι γίνεται με την Τέχνη, πάντως έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι η Τεχνική πάει μια χαρά από διαγωνισμό σε διαγωνισμό (για καλό το λέω :) , εννοώ ότι το ποσοστό καλογραμμένων ιστοριών είναι αρκετά υψηλό εδώ κι αρκετούς διαγωνισμούς (νομίζω από το διαγωνισμό με θέμα το σεξ κι έπειτα)).

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα και εγώ με την ανάγνωση και τον σχολιασμό των ιστοριών. :good: Αυτό που μένει είναι να τις χωνέψω και να ψηφίσω :dazzled:

 

Έχω να παρατηρήσω πως σε αυτόν τον διαγωνισμό πολύ μεγαλύτερο ποσοστό ιστοριών είναι γραμμένες στο πρώτο πρόσωπο. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια, απλά μου φάνηκε ενδιαφέρον. :book:

Link to comment
Share on other sites

Έχω να παρατηρήσω πως σε αυτόν τον διαγωνισμό πολύ μεγαλύτερο ποσοστό ιστοριών είναι γραμμένες στο πρώτο πρόσωπο.

 

devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα, σχολίασα και τώρα προσπαθώ να βγάλω άκρη με τις επιλογές. Πολλές καλές ιστορίες, για όλα τα γούστα. Πιστεύω πως θα έχουμε μια πολύ σκληρή μάχη ως το τέλος.

 

Καλή επιτυχία σε όσους πήραν μέρος. :good:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..