Jump to content

Δήλωση πρόθεσης συμμετοχής στα Παιχνίδια του SFF.gr


aScannerDarkly
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Write-off
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Ρακόρ
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Πλοτς!
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Ατάκα/εικόνα κι επί τόπου
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

 

Flash Fiction Live (FFL)
Διαβάστε τους κανόνες του συγγραφικού παιχνιδιού εδώ.

Recommended Posts

Εγώ δεν έχω κάποια προτίμηση, απλά θα ήθελα να παίξουμε με μικρά άμα είναι να παίξουμε και οι τέσσερις μαζί (να μην πιάσουμε 7χίλιαρα κτλ :p). Το παρεάκι ειναι πάντα καλύτερο από τις μοναξιές :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την Κιάρα (το μικρά να μην είναι βέβαια και απαραίτητα πολύ μικρά, αλλά σίγουρα όχι και 7χίλιαρα).

Κι επίσης συμφωνώ για το παρεάκι (αν και σ' αυτή την περίπτωση μπορούμε να γίνουμε 5 καθώς αν κατάλαβα καλά ψήνεται και ο Addicto να παίξει κι ο Drake να βάλει εικόνα ή πρόλογο). Βέβαια ίσως πάλι να γινόμαστε και πολλοί αφού στα παιχνίδια είναι συνήθως 2-3, οπότε ας μιλήσουν καλύτερα οι εμπειρότεροι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον το παραπάνω μου ποστ δεν ήταν κι ιδιαίτερα κατατοπιστικό, ας προτείνω κι εγώ κάτι πιο συγκεκριμένο:

 

Προτείνω να πάμε εγώ, η Κιάρα κι ο Κωνσταντίνος (που δηλώσαμε πρώτοι) σ' ένα παιχνίδι, μάλλον εικόνα επί τόπου (αν προτιμάτε write-off μιλήστε, θα είναι εξίσου ενδιαφέρον για μένα!) και να μας βάλει εικόνα ο Adicto ή ο Drake (όποιος προλάβει, εκτός αν θέλει και κανείς άλλος :) ).

 

Τώρα, αν ο adicto κι ο Γιώργος ενδιαφέρονται, μπορούν είτε να μπουν αργότερα (π.χ. να δουν το θέμα πρώτα όπως είπε ο Γιώργος) αν αυτό γίνεται είτε να παίξουν μεταξύ τους.

 

Έτσι όλοι ευχαριστημένοι (μάλλον)!

 

Υ.Γ.1: Ελπίζω να μην πιέζω τους συμπαίκτες μου, απλώς αυτόν τον καιρό έχω σχετικά περισσότερο διαθέσιμο χρόνο, σε σύγκριση με τις επόμενες βδομάδες, γι' αυτό και έχω μουρλαθεί να τον αξιοποιήσω.

 

Υ.Γ.2:Προσπάθησα να κάνω έντι το προηγούμενο σχόλιο για να μη γεμίσω το τοπίκι με δικά μου ποστ, αλλά δεν ήταν εφικτό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ έχω χρόνο, τώρα και για το επόμενο δεκαήμερο, θα προτιμούσα την παραπάνω πρόταση του Νικόλα. :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο πάμε τρομοκοντραοι δυο μας; Αν θέλετε εικόνα για διαγωνισμό οι λοιποί, έχω κάτι open&spooky κατα νου...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν αποφασίσετε ποιος θα κοιμηθεί με ποιόν, σφυρίξτε μου να στρώσω το κρεβάτι, οκ; :mf_trombone:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στρώσε των παιδιών και στρώνει ο adicto το δικό μας. Ε?ε?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, i'm game. Αν θέλουν και τα παιδιά βέβαια. Αρκεί να μου πούνε τι θέλουν (εικόνα, ατάκα ή εισαγωγή).

Link to comment
Share on other sites

Ωπα,τι εγινε?Σορρυ ειμαι αυτες τις μερες εκτος Αθηνων&ιντερνετ!Στρωστε τα κρεβατια οπως θελετε,δεν εχω προβλημα πλην του οτι λογω φορτωμενου προγραμματος δεν εγγυωμαι οτι θα συμμετασχω.Για αυτο και προσωπικα θα προτιμουσα (αλλα νταξει δεν το εχω και γραμμενο στην πετρα) να κυληστουμε ολοι μαζι στη λασπη α λα royal rumble,προκειμενου να μην ξενερωσω/αφησω ξεκρεμαστο το (παιχνιδιστικο) ετερον μου ημισι! Αυτα απο μενα!

Link to comment
Share on other sites

Βάμος! Θα προτιμούσα εικόνα ή εισαγωγή, αν δεν έχει αντίρρηση και ο Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά εικόνα αν παίζει κάτι δυνατό...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα σας θα μπει το απόγευμα.

Θα είναι εικόνα.

Θα έχει σαφή προσανατολισμό σε είδος που σας είναι οικείο.

 

 

Prepare yourselves... :B):

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι προτιμάτε, αλλά μήπως θα θέλατε να περιμένετε μέχρι την επόμενη εβδομάδα, που θα έχει τελειώσει το τρέχον παιχνίδι, για να έχετε όλους τους αναγνώστες δικούς σας; Αν πάλι κάθεστε σε αναμμένα κάρβουνα και βιάζεστε, κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι τίθεται τέτοιο θέμα.

 

Ενημερώστε με, να πράξω αναλόγως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι τίθεται τέτοιο θέμα.

 

Ενημερώστε με, να πράξω αναλόγως.

 

Το θέμα είναι ακριβώς αυτό που επισήμανε ο scanner. Να έχετε δηλαδή τους αναγνώστες δικούς σας. Από οργανωτικής άποψης δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και έχει ξαναγίνει στο παρελθόν. Εσείς κρίνετε.  :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εφόσον έχουν ανέβει οι ιστορίες από το Εικόνα κι επί τόπου #11, μπορεί να ξεκινήσει η περίοδος συγγραφής για το επόμενο παιχνίδι. Οπότε, παίχτες και θεματοδότης, οργανωθείτε για να δείτε αν είστε όλοι εύκαιροι και έτοιμοι να ξεκινήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι έτοιμος να δώσω θέμα. Ας δώσει το Ok και ο έτερος διαγωνιζόμενος.

 

Είπατε εικόνα θέλετε; Μήπως αλλάξατε γνώμη και θέλετε τίποτα άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω έτοιμος και εγώ... αλλά με την ευρεία έννοια!

 

Πάμε, αν και δεν υπόσχομαι ότι θα προλάβω γιατί οι επόμενες εβδομάδες είναι δύσκολες. 

 

Προσωπικά θα προτιμούσα εικόνα, αλλά δεν είμαι κάθετος κιόλας σε κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ θα έχετε εικόνα λοιπόν.

Επειδή ξέρω ότι είστε λάτρεις, θα βρω μια με πολλά διαστημόπλοια, φωτόσπαθα και λέηζερ! :afinger:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα μπήκε από χθες το βράδυ, αλλά δεν βλέπω σχόλια...

Σας ζόρισα ε;Χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καθώς λοιπόν έφτασε στο τέλος του και το "Write-off επί του καναπέως" και εν αναμονή του SummerWriMo του Ιουλίου, έχουμε ενδιαφερόμενους για νέο παιχνίδι;  :mf_trombone:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..