Jump to content

FFL #15 (Ballerond vs Elli Sketo vs kkets vs Nienor vs Silvertooth vs jjohn vs Rhialto vs WILLIAM vs Γιώργος77 vs Διγέλαδος vs Natasha vs Ιρμάντα)


elgalla
 Share

15ος Διαγωνισμός Flash Fiction Live (FFL)  

28 members have voted

  1. 1. Tα διηγήματα που μου άρεσαν περισσότερο ήταν (4 ψήφοι):

    • Δεν Ξέρω - jjohn
      0
    • Ο Τερατόγατος - Ballerond
    • O Αιώνιος Φύλακας - kkets
    • Ανώνυμο - Nienor
    • Πρεζόνι - Γιώργος77
    • Το Δείπνο - Rhialto
      0
    • Άνθρωπος - William
    • Σποράκι 2.21 - Elli Sketo
    • Η Σκιά - Διγέλαδος
    • Ανώνυμο - Silvertooth
    • O Σπόρος στην Καρδιά - Ιρμάντα
    • Ψαλίδι - Natasha

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Μπα;; Θα γραψει κι η Ιρμαντα;; Θα μας τιμησει μετα απο 200 απορριψεις;; Τι μας λες :p

Link to comment
Share on other sites

Από τις 3 μέρες που προτάθηκαν, διαλέξατε εκείνη που σίγουρα δεν μπορούσα. Μήνυμα ελήφθη. :p

Δεν πειράζει, next time, i guess. Καλή επιτυχία σε όλους όσοι το επιχειρήσουν!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σνιφ. Μη στεναχωριεσαι, αντρουλη μου, θα σου φτιαξω εγω τα πιο καλα τρουφακια για παρηγορια!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Morfea, δε θέλω να στο χαλάσω, αλλά εγώ ήμουν ο κινητήριος διεφθαρμένος μοχλός που διοργάνωσε όλη αυτή τη σκευωρία εναντίον σου...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Morfea, δε θέλω να στο χαλάσω, αλλά εγώ ήμουν ο κινητήριος διεφθαρμένος μοχλός που διοργάνωσε όλη αυτή τη σκευωρία εναντίον σου...

 

Εχμ, αντιλαμβάνεσαι ότι ο Μορφέας έχει πρόσβαση   σε καμιά 50αρια G3A3, έτσι;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν πιστεύω τίποτα. Το έχω αποδεχτεί ότι αν ξαναφάω ποτέ τα περιώνυμα τρουφάκια, θα είναι στο νεκροκρέβατό μου.

Κι όσον για το άλλο, Γιάννη, ο Γγιάννης ξέρει για τι μιλάει. Άκου τον, μπορεί να γεμίζει τον τόπο εμότικον, αλλά καμιά φορά πετάει και κάτι σωστό. :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν πιστεύω τίποτα. Το έχω αποδεχτεί ότι αν ξαναφάω ποτέ τα περιώνυμα τρουφάκια, θα είναι στο νεκροκρέβατό μου.

Κι όσον για το άλλο, Γιάννη, ο Γγιάννης ξέρει για τι μιλάει. Άκου τον, μπορεί να γεμίζει τον τόπο εμότικον, αλλά καμιά φορά πετάει και κάτι σωστό. :p

…είπε ο ζηλιάρης και μοναχοφάης σύζυγος. Σε συνδυασμό με την πρόσβαση στα G3, εγώ μάλλον σαν απειλή το αντιλαμβάνομαι, φυλαχτείτε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ω ναι, Πυργοδέσποινα, έτσι λογαριάζω! Αν είναι ευνοϊκοί οι πλανήτες θα γράψω, αν και δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά γι' αυτό. (Δες άγνωστη ώρα άφιξης στο σπίτι, συν επίσκεψη γνωστών που την έμαθα σήμερα και άλλα τέτοια όμορφα...) Όσο περνάει από το χέρι μου θα προσπαθήσω να σας κάνω παρέα πάντως!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τρουφάκια από τη μία και G3 από την άλλη, χμ έχει ενδιαφέρον το πράγμα.

Λογικά θα σας κάνω παρέα αν και αυτή η ταχύτητα όπως προείπα εμένα μου διαφεύγει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αααα, παρα πολυ ωραια, βλεπω μαζευομαστε καμποσοι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είχα μία ελπίδα που δε θα συμμετείχε η Αταλάντη, τώρα σκάσανε τα μεγάλα χαρτιά του χώρου (Ιρμάντα, κιάρα, Έλλη κτλ) οπότε δεν υπάρχει καμία ελπίδα.

 

Μάστορα! Πίασε ένα κιλό τρουφάκια!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ φίξιον δεν έχω δοκιμάσει να γράψω και δεν ξέρω αν με αφορά δηλαδή, αλλά μπορεί να το κάνω, για την παρέα. 

 

1500 λέξεις σε 1 ώρα;! Καλά εσείς είστε κανόνια.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Γραψε για την παρεα, αν εμπνευστεις, διαφορετικα μπορεις παντα να συμμετεχεις ως αναγνωστης και σχολιαστης, πιστεψε με, αναγνωση και σχολια παντα μας χρειαζονται :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είχα μία ελπίδα που δε θα συμμετείχε η Αταλάντη, τώρα σκάσανε τα μεγάλα χαρτιά του χώρου (Ιρμάντα, κιάρα, Έλλη κτλ) οπότε δεν υπάρχει καμία ελπίδα.

 

Μάστορα! Πίασε ένα κιλό τρουφάκια!

 

Όπως είπε ο κύριος. Κάνε τα δύο τα κιλά!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Εντάξει είχα μία ελπίδα που δε θα συμμετείχε η Αταλάντη, τώρα σκάσανε τα μεγάλα χαρτιά του χώρου (Ιρμάντα, κιάρα, Έλλη κτλ) οπότε δεν υπάρχει καμία ελπίδα.

 

Μάστορα! Πίασε ένα κιλό τρουφάκια!

 

Όπως είπε ο κύριος. Κάνε τα δύο τα κιλά!

 

Κάτσε κύριος, ώπα, αυτή η Κιάρα αυτό το παιχνίδι το παίζει πάντα (διότι είναι γαμιστερό προφανώς, να βλογούμε λίγο και τα του σουφουφου :p) και το έχει κερδίσει (μου φαίνεται κι αυτό) μισή φορά; Ένα τρίτο της φοράς; Ή κάτι τέτοιο. Δηλαδή, ώπα κύριος, ώπα. Με μισή φορά θέλετε να με αποκλείσετε από τα τρουφάκια της κουμπάρας? Δηλαδή, σοβαρά τώρα, καμία δικαιοσύνη σε αυτόν τον κόσμο? Σε αυτό το τόπικ έστω! O tempora o mores!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ φίξιον δεν έχω δοκιμάσει να γράψω και δεν ξέρω αν με αφορά δηλαδή, αλλά μπορεί να το κάνω, για την παρέα. 

 

1500 λέξεις σε 1 ώρα;! Καλά εσείς είστε κανόνια.

Να παίξεις. Όσο περισσότεροι τόσο καλύτερα. Το FFL έχει φραμπαλά και η ανάγνωση όταν συμμετέχεις είναι πάντα πιο απολαυστική!

 

edit: Αταλάντη, το SSL στα tag γιατί το έχεις; Με ψήνει ένα short story live αλλά....

Edited by Elli Sketo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι κι εγώ. Αν δεν μου κάτσει το ΘΕΜΑ θα σας κουνάω το μαντήλι με καλοπροαίρετα σχόλια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι εδώ και αναμένω να μαζωχτούμε όλοι για να δώσω το θέμα. Εντάξει, δεν είναι ΘΕΜΑ, αλλά κάτι θα παλέψω κι εγώ να καταφέρω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to FFL #15 (Ballerond vs Elli Sketo vs kkets vs Nienor vs Silvertooth vs jjohn vs Rhialto vs WILLIAM vs Γιώργος77 vs Διγέλαδος vs Natasha vs Ιρμάντα)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..