Jump to content

Τι διαβάζετε;


RObiN-HoOD
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Θα σας παρακαλούσαμε, αν είναι δυνατό, να μην γράφετε κριτικές για βιβλία σε αυτό το topic, επειδή, στο topic με την πάροδο του χρόνου αυξάνονται οι σελίδες και χάνονται οι κριτικές μέσα σε αυτές.

Μπορείτε να κάνετε post τις κριτικές σας μέσα στο topic του εκάστοτε συγγραφέα/βιβλίου (αν υπάρχει), αν δεν υπάρχει, μπορείτε να φτιάξετε εσείς.

Αυτό θα βοηθούσε πολύ υποψήφιους αναγνώστες που θέλουν να διαβάσουν κάποιο βιβλίο/συγγραφέα και θέλουν να διαβάσουν κριτικές.

Recommended Posts

Διαβάζω το Jhereg του Steven Brust. Σχόλια στο topic  μόλις το τελείωσω(μάλλον αύριο!)

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει το The X-Files: Ώρα Μηδέν, του Κέβιν Τζ. Άντερσον.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει από το απόγευμα το Ο ιππότης των Επτά Βασιλείων, του Τζ. Ρ. Ρ. Μάρτιν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει από χθες το βράδυ το Ο οδηγός του καλού κλέφτη στο Άμστερνταμ, του Κρις Γιούαν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούσα να περιμένω και άρχισα το Stormrider του Gemmell. Στις πρώτες σελίδες που είδα φαίνεται καλό, ίσως καλύτερο από το προηγούμενο. Σχόλιο στο τέλος μαζί με ότι άλλο έχω διαβάσει δικό του. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει κάμποσες ιστορίες από την ανθολογία Σκιές πάνω από το Ίννσμουθ, των εκδόσεων Jemma Press. Ίσως το διαβάσω μονορούφι, ίσως πιάσω και κάτι άλλο παράλληλα. 

Edited by BladeRunner
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα το "Η Σκια" του Marc Olden.

 

Θέλω σχόλιο μόλις το τελειώσεις εδώ: Διάφοροι συγγραφείς θρίλερ

 

Έχω και τα δυο βιβλία του στα ελληνικά και έχω ακούσει καλά λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Από την Τρίτη (χθες δηλαδή) έχω ξεκινήσει Το Μηδέν και το Άπειρο, A. Koestler.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει το Τάλως, ο τρόμος που ήρθε απ'το χθες, του Στυλιανού Μωυσείδη. Φάση έχει...

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα το ''Ο Χίτλερ, οι Γερμανοί και η Τελική Λύση'' του Ίαν Κέρσοου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα εχθές την Μακρια Πορεία του King.

 

 

 

 

(Φιλε BladeRunner,έγραψα σχόλιο για την Σκία,αλλά δεν θα σ αρέσει :man_in_love: )

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει το Οι καμπάνες του θανάτου, του Άλιστερ Μακλίν.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω το ολοκαίνουριο βιβλίο του j. Kent messum - ο ξενιστή . 104 σελίδες άψογες από κάθε πλευρά μέχρι στιγμής!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει το Το τέλος του Μίστερ-Υ, της Σκάρλετ Τόμας.

Link to comment
Share on other sites

τελειωνω τον Τελευταιο Μεγιστανα του Φιτζεραλντ και παραλληλα διαβαζω και συλλογη ποιηματων του Φεδερικο Γκαρθια Λορκα....

 

Για μετά, έχουν αγοραστει/παραγγελθει/βρισκονται σε σειρα αναμονης για διαβασμα τα εξης:

 

ΤΟ ΠΛΟΥΣΙΟΠΑΙΔΟ  και αλλες ιστοριες (Φιτζεραλντ)

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΒΑΒΥΛΩΝΑ και αλλες ιστοριες (Φιτζεραλντ)

ΑΝΤΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Χεμινγουει)

ΜΕ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΧΕΜΙΝΓΟΥΕΙ ( Ισπανικος Εμφυλιος, πεστροφες κλπ) (Χεμινγουει)

ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΗ ΖΩΗ (Κερουακ)

ΚΑΘΩΣ ΨΥΧΟΡΡΑΓΩ (Φωκνερ)

ΤΡΙΛΟΒΙΤΕΣ (Πανκεικ)

ΟΙ ΔΟΥΒΛΙΝΕΖΟΙ (Τζους)

H MEΘΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Τσβαιχ)

ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΔΕΡΜΑ (Μπαλζακ)

Ο ΜΠΑΡΜΠΑ ΓΚΩΡΙΩ (Μπαλζακ)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα το εκπληκτικά απολαυστικό Shield of Thunder του Gemmell και συνεχίζω με το Fall of Kings. Σχόλιο φυσικά στο τέλος. :)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίπου στα μισά του Απόψε δεν έχουμε φίλους, της Σοφίας Νικολαΐδου. Αύριο που θα το έχω τελειώσει, θα πιάσω το τρίτο μέρος της Πόλης του Blake Crouch, μιας και δεν αντέχω να παρατείνω παραπάνω την αγωνία :p

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα στο τσακ μπαμ το ωραίο βιβλίο της Σοφίας Νικολαΐδου και μόλις έπιασα το Η Πόλη ΙΙΙ, του Μπλέικ Κράουτς. Μέχρι το απόγευμα θα το έχω τελειώσει σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..