Jump to content

Lost (2004-2010)


Βάρδος
 Share

Recommended Posts

:bounce8:

ΝΕΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ: The Shape of Things to Come!

 

Έχει ο Μπεν την ικανότητα να ταξιδεύει στον χώρο και τον χρόνο;

 

Ποιο είναι το παιχνίδι που παίζει με τον Τσαρλς Γουίντμορ;

 

Τα μάτια κολλημένα στην οθόνη!!! :eek: :eek:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Διγέλαδος

    70

  • SpirosK

    38

  • DinoHajiyorgi

    94

  • Drake Ramore

    41

χμμμ... έχει κάποια λογική να κατέχει την τεχνογνωσία να ταξιδεύει στο χώρο/χρόνο. αυτό θα εξηγούσε και

την παρουσία της πολικής αρκούδας στις ανασκαφές (στην τυνησία δεν είχε βρεθεί και εκείνη;)

.

άρα ίσως η τεχνογνωσία να ανήκε στην dharma initiative, και όταν ο μπεν με τους άλλους πήραν τον έλεγχον του νησιού, περιήλθε η τεχνογνωσία αυτή στα χέρια τους - μαζί με όλα τα άλλα.

Edited by araquel
Link to comment
Share on other sites

Και το κινέζικο μαρτύριο της σταγόνας συνεχίζεται.

 

10ο επεισόδιο και Something Nice Back Home. Αυτή τη φορά δεν έχουμε ούτε Μπεν, ούτε Λοκ, ούτε Πηνελόπη ή Ντέσμοντ, ή όλους τους υπόλοιπους που είχαμε αφήσει στο καράβι να ξεμπροστιάζουν τον Μάικλ.

 

Μετά τις χρονοχωρικές αποκαλύψεις έχουμε και υπόνοιες πως, χάρη στο νησί, υπάρχουν και ενεργά φαντάσματα. Τελικά πρέπει να έχεις τεράστια κοχόνες να ξεκινήσεις μια σειρά για την τηλεόραση, να αιχμαλωτίσεις τόσους θεατές, που νομίζουν πως βλέπουν μια δραματική σειρά, και να τους το βγάλεις λάου-λάου πως πρόκειται για σου-φου.

 

Όσο για τα του επεισοδίου…εκεί που λες "ποιανής είναι τώρα το κόκκινο, δαντελωτό βρακάκι", να’τη πετιέται από το ντους. Ε, λες κι ένα "Γκασπ!"

 

Αυτό ήταν λοιπόν για την Ρουσό; Δεν θέλω να το πιστέψω.

 

Το καλύτερο κομμάτι: Ο Χέρλι, τρελός προφήτης!

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιοί είναι οι 6 της Oceanic; [...]Είναι και ο Σαγίντ; Δεν ξέρουμε όμως αν ο Σαγίντ έχει επιστρέψει στα φανερά ή στα κρυφά.
στο προηγούμενο επεισόδιο μάς δόθηκε επιτέλους η απάντηση. όταν ο μπεν είναι στο ξενοδοχείο και ανεβαίνει τις σκάλες, προσέχει ότι στην τηλεοράση μιλάνε για τον σαγίντ. πλησιάζει την τηλεόραση και, εν μέσω όλων των αραβικών που ακούγονται, υπάρχει η φράση oceanic six. είναι υποθέτω ασφαλές να υποθέσουμε ότι ο σαγίντ είναι ένας από τους 6.

 

Δεύτερη έκπληξη. Ποιος άλλος επιστρέφει; Ο Τομ!!! Δηλαδή ολοζώντανος. Και η νέα πληροφορία λέει πως

το νησί δεν σε αφήνει να πεθάνεις.

 

 

(Άλλη νέα πληροφορία: Ο Τομ είναι "τοιούτος". Και τον βλέπεις έτσι σαν τον Χουλκ...Να ανησυχώ που ήταν από τους κακούς που συμπαθούσα;)

o τομ δεν είναι απαραίτητο να επέστρεψε. αν υπολογίσει κανείς ότι το πλοίο ταξίδεψε μέχρι το νησί, και δεν έχει περάσει τόσος καιρός στον τέταρτο κύκλο (10 μέρες; 2 βδομάδες;), αυτό σημαίονει ότι ο τομ είναι νεκρός τις τελευταίες δύο βδομάδες. άρα, με το που γύρισε από το ταξιδάκι αναψυχής, αναπαύτηκε και η ψυχούλα του... :whistling:

χμμ, και απλώς για λόγους πολιτικής ορθότητας, το "τοιούτος" είναι λίγο αναχρονιστικό, σαν να αποκαλεί κάποιος έναν μαύρο αράπη. υπάρχουν οι λέξεις gay, ομοφυλόφιλος, πούστης, που ανοιχτά χρησιμοποιούνται, και δεν χρειάζονται καν εισαγωγικά :D .

 

χμμμ, επιστροφή στο lost. είμαι μόνο εγώ ή συμβαίνει και σε άλλους να τους φαίνονται ολοένα και μικρότερα τα επεισόδια. και δεν είναι θέμα διάρκειας...

μονάχα τέσσερα επεισόδια μένουν, και αναμένουμε με αγωνία

τη σύγκρουση μεταξύ των επιζώντων και των ατόμων στο πλοίο

. πολλές εκκρεμότητες, και αρκετά να καλύψουν, ιδίως αν σκεφτεί κανείς ότι στο τέλος του κύκλου - λογικά - όσοι είναι να φύγουν, φεύγουν από νησί.

ένα πολύ καλό σημείο του επεισοδίου είναι ότι μάθαμε τουλάχιστον ότι

o sawyer δεν πεθαίνει, απλά επέλεξε να μείνει στο νησί. και φοβόμουν ότι θα πέθαινε αφού δεν είχαμε δει κάποιο flashforward με αυτόν.

 

άσχετο, αλλά είναι σχεδόν τραγικό που ο sawyer έχει γίνει τόσο τρυφερός, προστατευτικός και γλυκομίλητος με την κλαιρ, τον χιούγκο, κλπ. αν και είναι ωραίο από τη μία, παραμένει τραγικό (+τρομακτικό) το γεγονός ότι το νησί αυτό, πέρα από όλες τις άλλες μυστήριες ιδιότητές του, εξαλείφει το κάφρικο στοιχείο από το χαρακτήρα των ανθρώπων. mental note: να μην πάω στο νησί αυτό...

Edited by araquel
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επεισόδιο 12: There is no place like home - Part One

 

Ποτέ πριν δεν ήμασταν τόσο κοντά σε τόσες απαντήσεις. Ξέρουμε πλέον επίσημα ποιοι είναι οι 6 της Oceanic.

 

Ο Τζακ μαθαίνει ποια συγγένεια τον δένει με την Κλερ, κι άρα γνωρίζει τι τον συνδέει και με το μωρό της.

 

Η αγωνία είναι τρομερή.

 

Συγκλονιστικό επεισόδιο.

Link to comment
Share on other sites

ήταν όντως από τα πολύ δυνατά επεισόδια του κύκλου αυτού, που συγκρινόταν άνετα με το the constant στην αρχή του κύκλου.

 

υπομονή τώρα μέχρι την άλλη βδομάδα που θα προβληθεί το τελευταίο επεισόδιο (διπλό!), there is no place like home, part 2+3. και μετά περίπτερο να αγοράσουμε αρκετές τσατσάρες για να μετρήσουμε τους 9 μήνες μέχρι να ξαναξεκινήσει...

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ήταν μέσα στο φέρετρο; Στην κηδεία που είδαμε στο φινάλε της τρίτης σεζόν; Σ’αυτή που πήγε μόνο ο Τζακ; Ο Jeremy Bentham!!!!!!! Και ποιος είναι ο Jeremy Bentham;!!!! Κάντε υπομονή μέχρι το τελικό πλάνο του φινάλε της τέταρτης σεζόν!

 

Έχουμε ένα από τα ωραιότερα φινάλε σειράς που έχω δει. Δηλώνω αβίαστα πως επίσημα λατρεύω το Lost.

 

Νομίζω πως πέρα από τα της φύσεως και ιστορικού του νησιού, και τι πρόκειται να γίνει από δω και πέρα… μου έχουν απαντηθεί όλες οι απορίες.

 

 

Και ο Ντέσμοντ βρήκε την Πηνελόπη του! (Μόνο η απειλή του Μπεν να τη σκοτώσει κρέμεται πάνω από τα κεφάλια τους.)

 

 

Είμαι σίγουρος πως μας περιμένουν κι άλλες εκπλήξεις.

 

Lost… forever!

 

edit: προσθήκη spoiler tags

Edited by araquel
Link to comment
Share on other sites

προς το τέλος έχει μια σκηνή που θυμίζει έντονα το τελευταίο επεισόδιο του πρώτου κύκλου (άτομα στη θάλασσα, βάρκα που πλησιάζει). εκεί στρόφαρα ότι όσο και να προχωράει η υπόθεση, όσο και να βαθαίνει, κάποια πράγματα απλώς δεν επαναλαμβάνονται. όταν ο πρώτος κύκλός τελείωνε με τη σχεδία και τους άλλους από τη μια μεριά και το hatch που επιτέλους άνοιγε από την άλλη, ούρλιαζες.

 

προσωπικά, δεν ούρλιαξα σε αυτό το επεισόδιο. και ούτε με εκπλήσσει η κατάσταση με τον jeremy bentham. ερωτηματικά έχω, ναι, αλλά δεν συγκρίνονται με αυτά που μου δημιουργούσε η σειρά παλιότερα. όταν πασάρουν τον jeremy bentham σε φέρετρο και υποτίθεται ότι αυτό είναι το δυνατό cliffhanger, ενώ έχουμε τόσα και τόσα άλλα (μαύρος καπνός, λίμπυ, ρίτσαρντ, οι άλλοι, ντάρμα, τζέικομπ to name but a few...), τι να πει κανείς...

 

και αυτή η διαδικασία προσωποποίησης του νησιού, έχει αρχίσει να μου την δίνει. άντε , στην αρχή είπα ότι έτσι είναι ο locke. πλέον όμως, τόσο ben όσο και ο άλλος που προσυλήτισε τον michael πετάνε δεξιά και αριστερά οποιαδήποτε ατάκα ότι "το νησί θέλει...", "το νησί δεν θέλει...", "το νησί δεν θα σε/σας αφήσει...", για να καλύψει οποιοδήποτε κενό στην υπόθεση ή να εξαναγκάσει συμπεριφορές.

έλεος. άι σιχτίρ δηλαδή.

 

το μόνο καλό στοιχείο ήταν

ο desmond και η penny

.

 

(ok, έχω λίγα νεύρα, αλλά για τελευταίο επεισόδιο περίμενα κάτι καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Xμ.... Δε σας έχω πει για τη θεωρία που κυκλοφορεί και εξηγεί τα πάντα στο Lost, ε? Τα πάντα, όμως, ακόμα και αυτό το "το νησί δε σας αφήσει να Χ"? Και το μαύρο καπνό; Και τον Ρίτσαρντ και τον Τζέικομπ; Και τα φαντάσματα που βλέπουν οι 6 της Oceanic?

 

....

 

Όχι, ε; Χμμ...

 

Θέλετε να σας την πω; :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ok :)

 

Γι' αυτό και ρώτησα άλλωστε - είναι πολύ μεγάλος πειρασμός.

 

Φυσικά, είναι απλά μια θεωρία, δηλαδή μη επιβεβαιωμένη, απλά η συγκεκριμένη εξηγεί πάρα πολλά πράγματα... Αν όντως ισχύει αυτό που ισχυρίζεται πάντως, είναι μια χαρά εξήγηση ;)

 

Το καλό πάντως με αυτή τη θεωρία ήταν ότι δε μου χάλασε το σασπένς ούτε στο ελάχιστο :o.

Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να σας την πω; :tongue:
[...]είναι απλά μια θεωρία, δηλαδή μη επιβεβαιωμένη, απλά η συγκεκριμένη εξηγεί πάρα πολλά πράγματα... Αν όντως ισχύει αυτό που ισχυρίζεται πάντως, είναι μια χαρά εξήγηση ;)

 

Το καλό πάντως με αυτή τη θεωρία ήταν ότι δε μου χάλασε το σασπένς ούτε στο ελάχιστο :o .

Εγώ θα ήθελα να τη διαβάσω. αν θέλεις, γράψτην μέσα σε spoiler tags για να μην χαλάσεις την αγωνία όποιου δεν θέλει να την διαβάσει.

 

κυκλοφορούν τόσες πολλές όμως και έχουν απορριφτεί αρκετές από αυτές. πλέον, ίσως να απορρίπτουν θεωρίες απλώς και μόνο για να μη διαρρεύσει το τέλος.

πριν λίγο που το έλεγξα, οι θεωρίες που έχουν απορριφθεί είναι οι εξής:

 

*είναι νεκροί (καθαρτήριο)

*είναι κλώνοι (έλα;)

*μπλέκονται οι εξωγήινοι κάπου σε όλα αυτά

*ο μαύρος καπνός είναι φτιαγμένος από nanobots

*ο μαύρος καπνός είναι δεινόσαυρος (δεν πάμε καλά...)

*όλα είναι ένα όνειρο που το ονειρεύεται ένας από τους χαρακτήρες

*βρίσκονται σε ένα είδος reality

*οι νεκροί ξαναζωντανεύουν (βλ. christian sheppard)

 

οποιαδήποτε θεωρία είναι ή εμπεριέχει κάτι από τα παραπάνω, θεωρητικά δεν ισχύει. εκτός, όπως είπα και πιο πριν, εάν διαψεύδουν θεωρίες, απλώς και μόνο για να μην κυκλοφορήσει το τέλος 2 χρόνια πριν το τέλος της σειράς.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ επειδή είναι λίγο τεράστια η θεωρία (ο τύπος έχει κάτσει κι έχει κάνει ολόκληρο timeline), μπορεί ο καθένας να την κοιτάξει με δική του ευθύνη και κριτικό μάτι εδώ. Τα κύρια σημεία είναι 2-3 μόνο, αλλά δεν τα αναφέρω εδώ έστω και σε tags - ποτέ δεν ξέρεις :tongue:

 

Προσωπικά, είχα φάει ένα σκάλωμα αφού τη διάβασα και προσπαθούσα να βρω κάτι που να μην δένει με όλα αυτά... Και βρήκα μόνο ένα μέχρι στιγμής :tongue: (Αλλά φυσικά, που να θυμάται κανείς όοοολες τις ενδείξεις σε τόοοσα επεισόδια... Μπορεί κάλλιστα να έχει καταρριφθεί κι αυτή και να μην το γνωρίζω - άλλωστε έχω μείνει στο επεισόδιο 10 της σεζόν.)

Edited by trillian
Link to comment
Share on other sites

ahem... πολλά κενά σε αυτή τη θεωρία...

 

το ότι και η χρονική διαταραχή ανήκει στις θεωρίες που έχουν απορριφθεί, δεν λέει πολλά.

δεν περιλαμβάνει τις εξελίξεις των τελευταίων επεισοδίων (λέει αντίθετα πράγματα δηλαδή).

και να είναι όλος ο κόσμος στο 2004 και το νησί στο 1996 δεν πολυστέκει. ο μαύρος καπνός επανορθώνει τις ανωμαλίες από τα ταξίδια στο χρόνο; και γιατί επιτίθεται τόσο επιλεκτικά; και γιαί δεν σκότωσε τότε τον locke την πρώτη φορά που τον συνάντησε; όπως και τον eko, την πρώτη φορά δεν τον πείραξε. όμως, με το που τον κάλεσε ο ben, όρμησε και σκότωσε τους στρατιώτες από το kahana.

 

και όλη αυτή η ιστορία ότι το νησί είναι κολλημένο στο 1996, αλλά κόσμος μπαινοβγαίνει και πράγματα συμβαίνουν μία μόνο φορά, είναι λίγο τραβηγμένο. αν το σαλόνι μου λόγω χρονομηχανής είναι κολλημένο στο 1960 (ωραία, χίπικη διακόσμηση) σε μια λούπα 108 λεπτών, αλλά μπορώ να μπαινοβγαίνω, να αλλάζω θέσεις στα έπιπλα, και αυτό με τη σειρά του σκονίζεται, κλπ., χωρίς καμία φανερή επιρροή της 108λεπτης λούπας, παίζει κανένα ρόλο αν είναι σε διαφορετικό χρόνο από την κουζίνα μου;

κάτι σαν το "αν ένα δέντρο πέσει, ενώ δεν υπάρχει κανείς τριγύρω να το δει, έχει σημασία;"

 

άσχετο, βρήκα και το screenshot από την καταπακτή και την ερμηνεία των όσων γράφουν. εκεί αναφέρει ότι οι πολικές αρκούδες υποβλήθηκαν σε γονιδειακή θεραπεία για να αντέξουν τις διαφορετικές συνθήκες, όχι ότι στάλθηκαν πίσω στο χρόνο.

Fullblastdoor.jpg

 

BlastDoorMapOverlay.jpg

 

και με τα όσα είδαμε στο τελευταίο επεισόδιο, παίζει να υπάρχει και πολύ πιο απλή εξήγηση για το πώς βρέθηκε το black rock στη μέση του νησιού.

 

σαφώς και ο χρόνος κυλάει περίεργα, σαφώς και γίνονται κάτι περίεργα χωροχρονικά παράδοξα που υπονοούν την ύπαρξη χρονομηχανής - πέρα από το τελευταίο βίντεο της dharma. το τι λεν αυτοί στα βίντεο τους δεν είναι να το πολυπιστεύεις... ο ben στο τελευταίο επεισόδιο βάζει τα ρούχα με τα οποία θα εμφανιστεί μερικά χρόνια αργότερα στην τυνησία/σαχάρα/κάπου εκεί... και έχει την πληγή στο αριστερό χέρι για να μην έχει κάποιος αμφιβολίες... αλλά είναι λίγο "θέλω να εξηγήσω τα πάντα μέσω αυτής της θεωρίας και θα το κάνω" η σελίδα αυτή. όπως και να το κάνουμε,

δεν μπορούμε να γίνουμε όλοι σαν τη roberta sparrow :bleh:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

bump.

 

προσδεθείτε, ψάξτε τα teasers που έχουν βγει και κάτι δίλεπτα αποσπάσματα και πάρτε βαθιές ανάσες. σε 2 μέρες (όπως είπε ο sileon -νομίζω- σε κάποιο άλλο τόπικ) ξεκινάμε!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είδα και ενθουσιάστηκα! :woot_jump: Είχε όλα όσα ήθελα από ένα επεισόδιο Lost. Α! Είδα μόνο το πρώτο γιατί είπα να κάνω οικονομία και να κρατήσω το δεύτερο για σήμερα. Είχε μερικά στοιχεία που το έκαναν ένα καταπληκτικό επεισόδιο. Οι περίεργες βόλτες στο νησί(!!!), ο Σώγιερ που παραμένει χωρίς μπλουζάκι, ο Τζακ επιτέλους ξυρίζεται, ο Ντεσμοντ επιστρέφει δυναμικά. Και η αρχή ήταν πολύ καλή. Αυτόν τον Φαραντέι τον βλέπω να παίζει πολύ στον πέμπτο κύκλο! Πραγματικά δεν ξέρω τι να πρωτο σχολιάσω απ' το πρώτο επεισόδιο. Κι επειδή δεν ξέρω να βάζω μαύρο, ε για να μην κάνω σποιλερ θα πω απλά ότι όσοι δεν το είδαν πρέπει να το δουν... :clap: Ελπίζω το δεύτερο να είναι εξίσου καλό αν και δεν αμφιβάλλω γι' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Διπλά ενθουσιασμένος! :bounce8: :bounce8:

 

Και με τα δύο πρώτα επεισόδια.

 

Υποψιάζομαι όμως πως...

ίσως όλος ο πέμπτος κύκλος θα είναι αγώνας δρόμου με τον χρόνο, και ανάμεσα σε δύο αντίπαλες ομάδες, για την επιστροφή στο νησί. Τους μισούς ο Μπεν, τους άλλους μισούς ο πατέρας της Πένυ, και από νησί...θα βλέπουμε ό,τι συνέβη εκεί τα τελευταία τρία χρόνια.

 

Και μόλις οι τρεις αυτοί πόλοι συναντηθούν ξανά πάνω στο έδαφος του νησιού...εκεί θα κλείσει ο πέμπτος κύκλος.

Μια υπόθεση κάνω μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος μάλλον που δεν τον ενθουσίασε το διπλό επεισόδιο.

οκ, έγιναν μερικά πράγματα, το πιο πολλά υποσχόμενο ήταν η συνομιλία της κέητ με τη σαν, αλλά από κει και πέρα πολύ κακό για το τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος μάλλον που δεν τον ενθουσίασε το διπλό επεισόδιο.

οκ, έγιναν μερικά πράγματα, το πιο πολλά υποσχόμενο ήταν η συνομιλία της κέητ με τη σαν, αλλά από κει και πέρα πολύ κακό για το τίποτα.

 

Αυτό σου φάνηκε το πιο πολλά υποσχόμενο; Μα έχουν ανοίξει από παντού ιστορίες.

Με το χρόνο που αλλάζει συνεχώς έχουμε να δούμε ένα σωρό πράγματα. Πρώτα απ' όλα σίγουρα θα βρούνε τους εαυτούς τους στο παρελθόν και θα περάσουν κι απο άλλες περιπέτειες ενώ φυσικά η υγεία τους θα χειροτερεύει! Ο Ντέσμοντ και το ταξίδι του για να βρει τη μητέρα του Φαραντέι. Ο Χέρλι που είναι στη φυλακή, ο Μπεν και οι υπόλοιποι. Μην ξεχνάμε και τον Λωκ που πρέπει να πεθάνει για να γυρίσουν οι 6 στο νησί!

. Δηλαδή τι άλλα να μας έδειχναν για να μας ενθουσιάσουν???

 

Αλήθεια στο τέλος του δεύτερου επεισοδίου, αυτή με τον Μπεν ποια ήταν; Την έχουμε ξαναδεί μέσα στο Lost?

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια στο τέλος του δεύτερου επεισοδίου, αυτή με τον Μπεν ποια ήταν; Την έχουμε ξαναδεί μέσα στο Lost?

 

Η Κα Hawkings:

 

http://www.youtube.com/watch?v=gyH1AlbRwlw

 

Κι εδώ:

 

http://lostpedia.wikia.com/wiki/Ms._Hawking

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε

αν επίσης κάποια πράγματα που συνέβησαν στα επεισόδια των πρώτων season που τότε δεν τα καταλαβαίναμε τώρα θα αποδειχθούν ότι ήταν συνέπειες κάποιων πραγμάτων που θα γίνουν τώρα από τους χαρακτήρες μας... (αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να κάνουμε επανάληψη σε όλα τα παλιά επεισόδια; πολύ back to the future μυρίζει...)

Αν και μέχρι τώρα αυτό με τον desmond kai τον φυσικό που του μίλησε για να έρθει να τους βοηθήσει στο μέλλον, βλέπουμε να το κάνει ο desmond τώρα (δηλαδή στο τέλος των 3 χρόνων που προσπαθεί να μας αφηγηθεί το τελευταίο season).

 

edit by araquel: επέκταση spoiler tags. sorry, αλλά πρόδιδε πολλά για κάποιον που έχει μείνει σε προηγούμενο κύκλο ή δεν είδε ακόμα τα επεισόδια.

Edited by araquel
Link to comment
Share on other sites

lizbeth, δεν διαφωνώ, έγιναν αρκετά, αλλά το πιο υποσχόμενο για μένα παραμένει αυτό που υπονοήθηε στη συνάντηση των δύο. να δούμε αν θα το ακολουθήσουν...

 

twocows, το πρώτο που είπες δεν το είχα σκεφτεί, και όντως είναι μια πάρα πολύ (ως επίρρημα δεν χρησιμοποιείται εδώ;) ενδιαφέρουσα προοπτική αυτή.

Link to comment
Share on other sites

3ο επεισόδιο, Jughead.

 

Καλό.

 

Πληροφορίες με τις σταγόνες.

 

 

Κάπου στο νησί είναι θαμένη μια βόμβα υδρογόνου.

 

Ο Φάραντεϊ έχει εγκαταλείψει την κοπέλα του στην Αγγλία φυτό, θύμα των πειραμάτων του για το ταξίδι στον χρόνο, πειράματα που χρηματοδοτούσε ο Τσαρλς Γουίντμορ.

 

Η μητέρα του Φάραντεϊ είναι στο Λος Άντζελες.

 

Ο Τσαρλς Γουίντμορ ήταν στα νιάτα του στο νησί και ήταν ένας από τους άλλους!!!

 

 

Είναι αυτά αρκετά;

 

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Lost (2004-2010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..