Jump to content

Lost (2004-2010)


Βάρδος
 Share

Recommended Posts

ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟ Jughead

 

Η σχέση του Richard Alpert με τον John Locke μετά την συνάντηση τους στο παρελθόν.

 

Σκηνές από τους προηγούμενους κύκλους:

 

Ο Richard Alpert επισκέπτεται τον Locke στο νοσοκομείο που γεννήθηκε:

http://www.youtube.com/watch?v=LkIsA0_CILQ

 

Ο Richard Alpert επισκέπτεται τον μικρό Locke:

http://www.youtube.com/watch?v=SmKcKiz05Ns

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Διγέλαδος

    70

  • SpirosK

    38

  • DinoHajiyorgi

    94

  • Drake Ramore

    41

τελικά, όσο και αν αμφέβαλα, με διέψευσε το χθεσινό επεισόδιο.

όχι απλώς το έχουνε και το χειρίζονται το θέμα οι σεναριογράφοι, αλλά (δεν μου'ρχεται κάτι, προσθέστε κάτι εσείς!)

 

πολύ καλό επεισόδιο, και υπόσχεται πολλά! δεν ήταν βέβαια και the constant, αλλά κάνει πολύ καλή δουλειά παρόλα αυτά. (note to myself: not to doubt lost's creators that easily again...) :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Κύκλος 5, Επεισόδιο 4, The Little Prince.

 

Καλό επεισόδιο, η πλοκή προχωράει και μια ΕΞΕΛΙΞΗ που να πω πως την υποπτευόμουν, να πω πως την ευχόμουν, πάντως την ΧΑΡΗΚΑ πάρα πολύ. Είναι ΤΟΣΟ... που δεν την γράφω ούτε με spoiler tags.

 

Έχω ζεσταθεί και δεν βλέπω την ώρα μέχρι το επόμενο επεισόδιο.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι ένα παρα πολύ καλό επεισόδιο. Είχε μερικές σκηνές φανταστικές!

 

Ποιό εννοείς ότι υποπτευόσουν κι ευχόσουν;

 

Εγώ υποπτευόμουν δύο πράγματα. Ότι ο Τζιν είναι ζωντανός και ότι ο Μπεν είναι αυτός που έβαλε τον δικηγόρο να πάει στην Κέιτ.

 

 

Πολύ καλή και η σκηνή που ο Σόγιερ έπεσε πάνω

στην Κέιτ και στην Κλερ!

.Αυτό είναι το καλό μ' αυτές τις περίεργες βόλτες πάνω στο νησί.

 

Και επιτέλους θα μάθουμε για

την ιστορία της Ρουσσώ

. Ανυπομονώ για το επόμενο... :clap:

Link to comment
Share on other sites

Σόγιερ: "Thank you god!" μερικά δευτερόλεπτα μετά. "I take that back!"

 

Hilarious!!!!

Edited by twocows
Link to comment
Share on other sites

Σόγιερ: "Thank you god!" μερικά δευτερόλεπτα μετά. "I take that back!"

 

Hilarious!!!!

 

:rofl2: :rofl2: :rofl2: :rofl2: Ναι κι εγώ γέλασα πολύ με αυτή την ατάκα. Όταν είδα τη βροχή περίμενα ότι κάτι τέτοιο θα πετάξει ο Σόγιερ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για πείτε, πως είναι να τα βλέπεις με το κουταλάκι? Βδομάδα-βδομάδα, να περιμένεις σαν το κουτάβι για το επόμενο.. Θεέ μου, δεν θα άντεχα με τίποτα!

Εγώ τα είδα όλα μια και καλή, αυτό το φθινόπωρο/Χειμώνα. Βέβαια, τώρα περιμένω για κάμποσο μέχρι να ολοκληρωθεί.. ΑΛΛΑ, θα ανταμειφθώ με μια γερή δόση!

 

Πάντως, επειδή με τρώει και μπαίνω και βλέπω πεταχτά καμιά φορά, τα σχόλια -όχι τα spoilers-, βλέπω πως κρατιέται ψηλά το επίπεδο. Αχ, αχ. Άντε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για πείτε, πως είναι να τα βλέπεις με το κουταλάκι? Βδομάδα-βδομάδα, να περιμένεις σαν το κουτάβι για το επόμενο.. Θεέ μου, δεν θα άντεχα με τίποτα!

Εγώ τα είδα όλα μια και καλή, αυτό το φθινόπωρο/Χειμώνα. Βέβαια, τώρα περιμένω για κάμποσο μέχρι να ολοκληρωθεί.. ΑΛΛΑ, θα ανταμειφθώ με μια γερή δόση!

 

Πάντως, επειδή με τρώει και μπαίνω και βλέπω πεταχτά καμιά φορά, τα σχόλια -όχι τα spoilers-, βλέπω πως κρατιέται ψηλά το επίπεδο. Αχ, αχ. Άντε..

 

Βρε τι λες! Το να περιμένεις κάθε Πέμπτη σα το ζόμπι να δεις το καινούργιο επεισόδιο είναι απίστευτα εθιστικό..χμμ. ;)

 

Ασε με το ότι βλέπουμε ολόκληρες σαιζόν μονορούφι έχουμε ξεχάσει την έννοια της λέξης ''σειρά''.

Εγώ το προτιμώ για αλλαγή. :)

Link to comment
Share on other sites

Βρε τι λες! Το να περιμένεις κάθε Πέμπτη σα το ζόμπι να δεις το καινούργιο επεισόδιο είναι απίστευτα εθιστικό..χμμ. ;)

 

Ασε με το ότι βλέπουμε ολόκληρες σαιζόν μονορούφι έχουμε ξεχάσει την έννοια της λέξης ''σειρά''.

Εγώ το προτιμώ για αλλαγή. :)

 

Μμ, καλά, για να καλύψετε τι ανυπομονησία σας τα λέτε αυτά :tongue: .

 

Για πείτε, όμως, καμιά δυνατή εξήγηση προβλέπεται να δίνουν οι δημιουργοί ή συνεχίζουν να αιφνιδιάζουν ασύστολα?

Τι παίζει, τέλος πάντων, σε εκείνο το μέρος, για όνομα του Θεού!!

Link to comment
Share on other sites

Μμ, καλά, για να καλύψετε τι ανυπομονησία σας τα λέτε αυτά :tongue: .

 

Για πείτε, όμως, καμιά δυνατή εξήγηση προβλέπεται να δίνουν οι δημιουργοί ή συνεχίζουν να αιφνιδιάζουν ασύστολα?

Τι παίζει, τέλος πάντων, σε εκείνο το μέρος, για όνομα του Θεού!!

 

 

XMMMM, θα σου πω.

 

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΙΖΟΥΝ!

 

Και αυτό είναι που γουστέρνω. Γιατί οι σεναριογράφοι μπορεί μεν να έχουν μπλέξει ένα κάρο πράγματα αλλά είναι πανέξυπνοι. Σοβαρά τώρα πιστεύω ότι μέχρι και το τελευταίο επεισόδιο δεν πρόκειται να καταλάβουμε ακριβώς τι συμβαίνει.

Οπότε προτιμώ αυτό που λέμε go with the flow. Όταν είναι να μάθουμε τι παίζει ακριβώς θα το μάθουμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως κι εμένα μου τη σπάει φοβερά που βλέπω ένα-ένα επεισόδιο. Προτιμώ όλα μαζί, να πηγαίνεις κατευθείαν στο επόμενο και να ξενυχτάς μέχρι να τελειώσει ο κύκλος! Μου έχει λείψει αυτό! Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να κρατηθώ και να μην τα δω...

 

Για πείτε, όμως, καμιά δυνατή εξήγηση προβλέπεται να δίνουν οι δημιουργοί ή συνεχίζουν να αιφνιδιάζουν ασύστολα?

Τι παίζει, τέλος πάντων, σε εκείνο το μέρος, για όνομα του Θεού!!

 

Εξήγηση;;; Μέχρι τώρα(χωρίς να θέλω να απογοητεύσω) καμία εξήγηση. Είναι όμως πολύ ωραίο, έχει αρκετές ιστορίες ανοιχτές. Αργότερα ίσως δοθούν κάποιες πληροφορίες... Εμένα οι εξηγήσεις δεν μ'αρέσουν. Προτιμώ να αναρωτιέμαι... αλλά όχι κι αιωνίως.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι εξηγήσεις!! Κάργα!

 

Πχ, κάτι που παίζει τρελά είναι πως

τελικά, μέσα στον καπνό αυτό που σφάζει και ισοπεδώνει είναι το τέρας του Cloverfield! Νια-νια, νια-νια, νια-νια

 

Link to comment
Share on other sites

"This Place is Death"

 

"Okay then...Let's get started!"

 

Yes! Lets!

 

Επεισόδιο καρότο. Είμαι σίγουρος πως θα το δαγκώσουμε "το νόημα" μόλις στο επόμενο επεισόδιο... μόλις στο επόμενο επεισόδιο... μόλις στο επόμενο επεισόδιο...

 

Το παραδέχομαι. Λατρεύω να με τυραννούν τόσο όμορφα.

 

Θα έχουμε να το συζητούμε το Lost για χρόνια. Πως τέλειωσε με το λιντσάρισμα του J.J. Abrams από τους fans.

 

Κρίμα που η Furlan (Ρουσό) αποχώρησε από τη σειρά, με αποτέλεσμα να αντικατασταθεί από άλλη ηθοποιό.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Τα κομμάτια του παζλ αρχίζουν να μπαίνουν στη θέση τους. Τουλάχιστον τα πρόσωπα. Και θα κάνω κάποιες θεωρίες για αυτά.

 

1.

Αφού λοιπόν αποκαλύφθηκε η πραγματική ταυτότητα του Jacob, άρα όντως δεν έβλεπε παραισθήσεις ο υιός του κι αν όντως είχε πεθάνει στην Αυστραλία, αυτό σημαίνει ότι με τον ίδιο τρόπο ο John μπορεί να "αναστηθεί" όταν έρθει στο νησί. Όμως there is a catch δεν θα μπορεί να πιάσει οτιδήποτε; Κάτι σαν φάντασμα με σάρκα και οστά;

 

 

2.

Άρα ήταν σημαντικό το αεροπλάνο να πέσει στο νησί. Ειδικά για τον Jacob. Μπας και του δώσανε τον αριθμό του λόττο στον Hurley; Και δεν το έχει καταλάβει ακόμα;

 

 

3.

Αν όντως έχει δίκιο η κοκκινομάλα ότι δεν πρέπει να γυρίσουν πίσω οι ήρωες τότε έκανε βλακεία ο Τζιν που έδωσε το δαχτυλίδι, τί αλλο απόδειξη χρειάζεται μετά η γυναίκα του; Όπως επίσης και αυτό που έκανε ο φάρανταιη και είπε στο Ντέσμοντ να βρει τη μητέρα του. Ορίστε την βρήκες, να δούμε τι θα καταλάβεις τώρα.

 

 

Και η μεγάλη ατάκα του Σώγιερ "you had to say it, didn't you?"

Edited by twocows
Link to comment
Share on other sites

1.

Αφού λοιπόν αποκαλύφθηκε η πραγματική ταυτότητα του Jacob, άρα όντως δεν έβλεπε παραισθήσεις ο υιός του κι αν όντως είχε πεθάνει στην Αυστραλία, αυτό σημαίνει ότι με τον ίδιο τρόπο ο John μπορεί να "αναστηθεί" όταν έρθει στο νησί. Όμως there is a catch δεν θα μπορεί να πιάσει οτιδήποτε; Κάτι σαν φάντασμα με σάρκα και οστά;

 

Υπενθύμησε μου τι εννοείς με "ταυτότητα". Δεν ξέρω γιατί τον βλέπουμε στην καλύβα, αλλά από πριν, τι σχέση μπορεί να είχε με το παρελθόν του νησιού;

 

Εξάλλου,

ακόμα δεν ξέρουμε πως θα πεθάνει ο Λοκ.

 

 

 

Και νόμισα πως σαν "φαντασίωση" ή έστω "πνευματική οντότητα" δεν μπορούσε να αγγίξει τον Λοκ για να τον βοηθήσει.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Με "ταυτότητα" εννοώ ότι ο πατέρας του Jack Shepard είναι o Jacob. Από την καλύβα έδινε οδηγίες και στον Τζον Λοκ και στον Μπεν και στον Ρίτσαρντ, άρα είναι "παλαιότερος" και από τον Ρίτσαρντ. Επομένως συνδέεται με το παρελθόν του νησιού κατά κάποιον τρόπο.

 

 

 

O Λοκ δεν "πέθανε" πηδώντας;

 

 

 

Ακριβώς! σαν "πνευματική οντότητα" δεν μπορεί να αγγίξει τώρα τον Λοκ, τώρα που έχει "αναστηθεί", έτσι και θα συμβεί στον Λοκ όταν γυρίσει στο νησί. Αλλά πολύ μεταφυσική ρε παιδί μου...

 

Edited by twocows
Link to comment
Share on other sites

Με "ταυτότητα" εννοώ ότι ο πατέρας του Jack Shepard είναι o Jacob. Από την καλύβα έδινε οδηγίες και στον Τζον Λοκ και στον Μπεν και στον Ρίτσαρντ, άρα είναι "παλαιότερος" και από τον Ρίτσαρντ. Επομένως συνδέεται με το παρελθόν του νησιού κατά κάποιον τρόπο.

 

 

 

O Λοκ δεν "πέθανε" πηδώντας;

 

Για το πρώτο:

Ναι, μέχρι στιγμής αυτό το κατάλαβα. Από όλα όσα όμως μας έχει δείξει μέχρι στιγμής η σειρά, δεν έχουμε δει καμία νύξη ενός "νεαρού Jacob" στο νησί, ή πως μπορεί να συνδέεται με το νησί. Η πιο παλιά δεδομένη πληροφορία είναι πως ήταν ο χειρούργος πατέρας του Jack που είχε πρόβλημα αλκοολισμού.

 

 

Για το δεύτερο:

Στο πιο πήδημα εννοείς; Τώρα που τηλεμεταφέρθηκε; Όχι δεν το νομίζω. Η τηλεμετοφορά δεν σε σκοτώνει. Ακόμα έχουμε να δούμε που πήγε, πως έφτασε και πως πέθανε. Τον θάνατο του Λοκ δεν τον έχουμε δει ακόμα.

 

 

 

Και άρα, είσαι μήπως της γνώμης πως όλοι αυτοί δεν βρέθηκαν τυχαία στο ίδιο το αεροπλάνο;

 

Link to comment
Share on other sites

 

Για να πήρε ο Μπεν το δαχτυλίδι από το Λοκ και το γεγονός που του μίλησε σημαίνει για μένα ότι δεν πέθανε από τη μεταφορά. Αλλά νομίζω έγινε αυτό που είπε ο Μπεν. ότι έπεσε από κάποιο ψηλό όροφο (αυτό δεν είπε ο μπεν στον Τζαγκ Σεπερντ? όταν ήταν μαζί στο φέρετρο;)

 

 

 

Τώρα ναι βλέπω, ότι και το νησί (με τους παλιούς κατοίκους του) τους είχε ανάγκη και οι επιβάτες το είχαν ανάγκη. Ότι είναι δυο πράγματα που έλκονται δεν είναι αρκετά. Κάποιος πρέπει να έβαλε το χεράκι του εκτός από τον Ντέσμοντ (ίσως καθώς κάποιος προσπαθούσε να αλλάξει το παρελθόν;)

 

Edited by twocows
Link to comment
Share on other sites

Αλλά νομίζω έγινε αυτό που είπε ο Μπεν. ότι έπεσε από κάποιο ψηλό όροφο (αυτό δεν είπε ο μπεν στον Τζαγκ Σεπερντ? όταν ήταν μαζί στο φέρετρο;)

 

Αυτό μάλλον μου διέφυγε. Καθώς το βλέπω χωρίς υπότιτλους βλέπεις...

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορεί να υπέθεσα εγώ ότι έπεσε από κάποιο κτίριο, επειδή είπαν ότι αυτοκτόνησε (αυτό σίγουρα). Έχει περάσει και καιρός, θα ξαναδώ να το σιγουρέψω

 

 

 

Το παίρνω πίσω αυτό που είπα για τον Jacob. Δεν γίνεται να είναι ο Jacob γιατί στα επεισόδια ο πατέρας του Τζακ πάντα εμφανίζεται στην κανονική του μορφή (από την αρχή μπροστά στον Τζακ) ενώ ο Jacob εμφανίζεται σε πιο αέρια μορφή. Μπορεί απλώς ο πατέρας του Jacκ να είναι η φωνή του Jacob ή του νησιού όπως και τα μέλη του πληρώματος της Ρουσό που τρελάθηκαν και ήξεραν ακριβώς τι είναι το τέρας.

 

 

 

Αυτό που είπες Ντίνο με έβαλε σε σκέψη, για τον Jacob, και τελικά έφτιαξα μια θεωρία για τον Jacob φτάνει η χρονική στιγμή στην οποία βρίσκονται τώρα ο Σώγιερ και η παρέα του είναι σωστή. Δεν ξέρουμε το παρελθόν του Jacob γιατί το βλέπουμε τώρα. Ίσως ο Jacob είναι ένας από αυτούς. Νομίζω ότι είδαμε παλιά για λίγο ότι είχε κάπως μακρυά μαλλιά ο Jacob και ήταν κάπως γέρος. Μήπως έμεινε κάποιος πίσω (ο Σώγιερ;) από την αρχή των άφιξης του Ρίτσαρντ και μετονομάστηκε σε Jacob και έμεινε μέχρι το τέλος; Μέχρι που εξαϋλώθηκε; :S ok.. too much fantasy

 

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία ή άλλες δύο σεζόν έμειναν;

 

Μετά θα ξεκινήσουν οι fan με τις δάδες για το σπίτι του Abrams. Αν δεν τον φάνε οι trekers πρώτα. :hunter:

Link to comment
Share on other sites

Να πάρει εγώ καθυστέρησα και τώρα έβαλα να κατεβάσω το επεισόδιο.

Και με όλα αυτά τα κατεβατά που γράφετε μ' έχει φάει η αγωνία.

Με δυσκολία κρατιέμαι και δεν ορμάω επάνω στα μαύρα να δω τι συζητάτε...

Link to comment
Share on other sites

Me, too..

Περνάνε μύρια απο το καψερό το μυαλό μου!

 

Ειδικά το κατά Ντίνο αναμενόμενο κυνηγητό του Abrams.. Τι διάβολο έκαναν οι άνθρωποι?!?!

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά το κατά Ντίνο αναμενόμενο κυνηγητό του Abrams.. Τι διάβολο έκαναν οι άνθρωποι?!?!

 

Αναφέρομαι μόνο στο τι θα συμβεί αν μετά από τόσους κύκλους μας τελειώσει με μια πατάτα. Μας έβγαλε το λάδι η... ταλεντάρα!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπετε τα επεισόδια με υπότιτλους ή χωρίς; Γιατί πραγματικά οι ελληνικοί υπότιτλοι σ' αυτό το επεισόδιο ήταν τρομεροί! Είχαν απίστευτη πλάκα! Αποκορύφωμα το σημείο που λέει ο Σώγιερ στην κοκκινομάλλα: μιλάς και Κορεάτικα, κοκκινομπάμπουρα; Άκου εκεί κοκκινομπάμπουρα!!! :rofl2: :rofl2: :rofl2: :rofl2: :rofl2:

 

Και η μεγάλη ατάκα του Σώγιερ "you had to say it, didn't you?"

 

Αυτό το μετέφρασαν: Σ'έτρωγε ο κώλος σου να το πεις, έτσι;;; :rofl2: :rofl2: :rofl2:

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Lost (2004-2010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..