Jump to content
Βάρδος

Τι Γράφετε Τελευταία;

Recommended Posts

georgezerv76

ε απο αυτο θα παω.... :(

Βελόρεν

Φίλε Γιώργο... έχεις αρχίσει και με ανησυχείς σοβαρά... :hmm:

• Like 1

georgezerv76

:secret:

Nostalgist

λατινικά και ομήρου οδύσσεια

για το πανεπιστήμιο φυσικά  :hi:

TheReaper

λατινικά και ομήρου οδύσσεια

για το πανεπιστήμιο φυσικά  :hi:

Eγώ γράφω την πτυχιακή μου. Πλησιάζω προς το τέλος και έχει πάρει το πληκτρολόγιο φωτιά μιλάμε!

keyboard-on-fire.jpg

• Like 1

AlienBill

Στρώθηκα χθες το βράδι και έβαλα κάτι πινελιές σε κάποια παλιά μου διηγήματα. Σταμάτησα στη μέση μια ταινία για να το κάνω. Τελικά η έμπνευση είναι κάτι το απρόβλεπτο....

• Like 2

NecroticMedusa

Λίγα πράγματα. Συνεχίζω το "Σκιές", μια ιστοριούλα τρόμου/φαντασίας στο Wattpad που επειδή πάει καλά αποφάσισα να την επεκτείνω και κλασσικά, μικρά κειμενάκια στο blog μου.

• Like 1

nektarini

Τις διαβάζω τις σκιές όπως και την μαγική ταινία. Κι εγώ είπα να καταπιαστώ με την πρώτη ιστορία πουε αυτή έκανα τα πρώτα δειλά δειλά βημάτα στη συγγραφή

• Like 1

Βελόρεν

Την μαγική ταινία? Για πες μου εντυπώσεις λοιπόν... όχι εδώ όμως. Πόσταρε στο τόπικ που την ανέβασα!

• Like 1

Dimensinal Shunter

Προς το παρόν συνεχίζω την ιστορία των αγαπημένων μου Βάιρον και Ντάμπρια, οι οποίοι έχουν αρχίσει να με τρομάζουν. Δεν τους ελέγχω, με ελέγχουν! :nonono:

• Like 1

Witch King of Angmar

Πριν λίγο καιρό έστειλα το πρώτο μου βιβλίο σε δύο εκδοτικούς οίκους μήπως εκδοθεί και τώρα γράφω το δεύτερο μέρος της σειράς επικής φαντασίας που έχω ξεκινήσει. Το πρώτο βιβλίο το έχω ονομάσει Ματωμένη Πανσέληνος: Το Ξύπνημα του Βορρά και ως θέματα έχει τον δυναστειακό πόλεμο, την εξέλιξη της κοινωνίας και της επιστήμης, την καταστροφή του κόσμου και την σωτηρία του μέσω μιας Ισορροπίας κοσμικών διαστάσεων. Έχω στοιχεία από Τόλκιν, Μάρτιν, Τροχό του Χρόνου, Star Wars και αρχαία ελληνική τραγωδία.

Επίσης καλώς εμφανίστηκα ξανά μετά από πάρα πολύ καιρό απουσίας  :tease:

• Like 3

WILLIAM

Καλώς επέστρεψες λοιπόν, 

Γράφω πολλά πράγματα που έχουν αναφερθεί σε προηγούμενα ποστς αλλά τώρα πρόσθεσα και δυο μικρά διηγήματα που θα εμφανισθούν εδώ στο sff εντός ολίγου.

• Like 3

gOLan TrEVIzE

Και εγώ γράφω διάφορα που θα μείνουν στο συρτάρι προφανώς γιατί δεν πρόκειται να τα εκδόσει κανένας! :shout:

• Like 1

WILLIAM

Χμμ πήγιανε στο άρθρο της Naroualis, κάτι λέει για την αυτοπεποίθηση!

Αλλά ακόμα και αν δεν πας για την έκδοση έχει εδώ ένα υπέροχο κοινό και υπάρχουν και άλλα κανάλια φυσικά. 

• Like 1

gOLan TrEVIzE

Αυτοπεποίθηση έχω στα γραπτά μου, εκδότη δεν έχω! Και δεν μιλώ για αυτοεκδόσεις φυσικά.

WILLIAM

Θα βρεθεί και ο εκδότης. Γράφε εσύ και μοιράσου και εδώ με' μας αν θες!

Πιο πάνω είπα για τα μικρά διηγήματα που γράφω, το ένα ολοκληρώθηκε, το άλλο είναι στο στάδιο του φινιρίσματος.

• Like 2

gOLan TrEVIzE

Πόσες λέξεις είναι κατά μέσο όρο τα διηγήματά σου? Εγώ έχω έτοιμα 8 και άλλα 4 στη διαδικασία... όποτε αξιωθώ να τα τελειώσω...την τελευταία παράγραφο την έγραψα πριν 1 μήνα :first:

WILLIAM

Ε τα πιο μικρά στις 4000 λέξεις, εδώ στους διαγωνισμούς. Μετά πάω στα πιο μεγάλα και τα βαρέα!

gOLan TrEVIzE

Εντάξει είναι μεγάλα τότε, προς νουβέλα μεριά, εμένα μ.ο.2.000 είναι.

mariosdimitriadis

Αυτό το διάστημα δουλεύω το δεύτερο βιβλίο μου το οποίο προχωράει πιο γρήγορα από το πρώτο...θέλω να πιστεύω ότι το καλοκαίρι θα έχει ολοκληρωθεί. Θα είναι συλλογή διηγημάτων αυτή τη φορά...Το πρώτο κυκλοφόρησε τον Νοέμβριο του 2014 και λέγεται ''Σκοτεινές μέρες''. Η παρουσίαση του θα γίνει τον επόμενο μήνα στη Θεσσαλονίκη. Όσοι πιστοί του τρόμου και μυστηρίου προσέλθετε...

• Like 2

svoltakis

Γεια σας είμαι νέος εδώ στην κοινότητα πιο πολύ γράφω μικρά διηγήματα αλλά θέλω να αρχίσω να τα κάνω και πιο μεγάλα.

• Like 2

WILLIAM

Γράφω ένα μικρό διήγημα για τις Σταυροφορίες και μεταφράχω την Πτήση στα Αγγλικά αφού την ολοκλήρωσα.

• Like 1

Βελόρεν

Καλώς ήρθες φίλε Malk!!! Ελπίζω να δούμε και τα δικά σου έργα! Έχεις δική σου σελίδα στην οποία έχεις ανεβάσει δείγμα της δουλειάς σου?

Ιρμάντα

Χαιρετώ τους συμφορουμίτες...

ΜΑΛΚ εδώ και χαίρομαι που διαπιστώνω την ύπαρξη ενός φόρουμ για τους φίλους+φανς του είδους...

:)

(τελευταία εικονογραφώ ιστορίες τρόμου άλλων σεναριογράφων/συγγραφέων -εκεί που παλιότερα μόνος μου έγραφα και σχεδίαζα τις ιστορίες...)

τώρα: ΑΝΑΜΠΕΛ ΛΗ.

Συγχαρητήρια φίλε μου και καλώς όρισες!

Αυτό το συμφορου-μίτες πάντως.... Τυχαία σου βγήκε; Ήταν πολύ ευφυές!

• Like 1