Jump to content

The Write off (Παλιοί κανόνες)


northerain
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Οι νέοι κανόνες του Write off έχουν μεταφερθεί εδώ.

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Deodonus

    9

  • Nienor

    25

  • nikosal

    8

  • cesar_cy

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Δεδομένου ότι η Μαντονίλα δεν έχει φύγει ακόμα από το γάντι μου, monsieur, και για να μην καταντήσουμε το τόπικ ανοιχτή γραμμή skip, μήπως - λέω, μήπως... - θα θέλατε να αφήσετε τη σκάφη κατά μέρος και να μας ανοίξει όντως η μαμαζέλα Φανή εκείνο το τοπίκιο που λέγαμε με την ε.φ. εισαγωγή; άντε, γιατί τρίψε-τρίψε, έχει ξεθωριάσει το γάντι και δεν είναι πλέον ασορτί με το ζευγάρι του, και θα κυκλοφορώ σαν τη Rita Hayworth... :whistling: (I'd make a marvelous Ηayworth btw :rolleyes: ...)

 

 

Είπαμε είμαστε καταναγκαστικοί, αμφότεροι οι αναμετρητές, αλλά το γάντι έπρεπε να βγει. Εκτός αν, τα βάθη της καταναγκαστικής μικροβιοφοβίας σας εμποδίζουν να αγγίζετε βρωμερά και δυσώδη αντικείμενα, όπως το πληκτρολόγιο, με γυμνά χέρια...

 

Παρότι με πετυχαίνετε στην χείριστη των εβδομάδων, monsieur, δε θα υποχωρήσω. Βάλτε ό,τι γάντια θέλετε, βάλτε και τον Αυτόματο Κεφαλαιοποιητή των Πρώτων Λέξεων (τι νομίζατε, ότι δεν το καταλάβαμε; ) και let the games begin. Ας κερδίσει ο λιγότερο αισχρός...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που ψήνεται για μια horror αναμέτρηση?

Εγώ κύριος αλλά από Δεκέμβρη αν θες.

Αν θες νωρίτερα (δηλαδή μόλις τελειώσουν τα παιδιά προφανώς) παίξε με κάποιον άλλο :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κύριος αλλά από Δεκέμβρη αν θες.

Αν θες νωρίτερα (δηλαδή μόλις τελειώσουν τα παιδιά προφανώς) παίξε με κάποιον άλλο :)

 

Αν δεν εμφανιστεί κάποιος άλλος, παμε!

Link to comment
Share on other sites

Παρότι με πετυχαίνετε στην χείριστη των εβδομάδων, monsieur, δε θα υποχωρήσω. Βάλτε ό,τι γάντια θέλετε, βάλτε και τον Αυτόματο Κεφαλαιοποιητή των Πρώτων Λέξεων (τι νομίζατε, ότι δεν το καταλάβαμε; ) και let the games begin. Ας κερδίσει ο λιγότερο αισχρός...
1. Τι νομίσατε; Ότι τυχαία διάλεξα αυτήν τη βδομάδα;

2. Ε, όχι και Αυτόματο Κεφαλοποιητή των Πρώτων Λέξεων. Τσκ τσκ τσκ, τόσο χαμηλά δεν θα έπεφτα :whistling: ...

3. Οκέι, εμείς λέμε να ξεκινήσουμε, η μαμαζέλα Φανή μάς διάβασε για να ποστάρει την εισαγωγή;

Link to comment
Share on other sites

Η μαμαζέλα σας διάβασε βεβαίως βεβαίως! :catmad: Είναι έτοιμη αυτή και η εισαγωγή της εδώ και καιρό.

Επειδή όμως θέλω να είστε και οι δύο, γεροί, δυνατοί και συγκεντρωμένοι (αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο βέβαια :whistling: ) πείτε μου μέρα για να "πέσει" η εισαγωγή. :eat:

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή,, για να ξεκινάει μια νέα βδομάδα για τον μεσιέ, ας ελπίσουμε πιο χαλαρή. Μεσιέ;

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή,, για να ξεκινάει μια νέα βδομάδα για τον μεσιέ, ας ελπίσουμε πιο χαλαρή. Μεσιέ;

 

:hi: Υποκλίνομαι στην αβρότητά σας! Sunday it is, then!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ο ΘΕΣΜΟΣ ΤΟΥ WRITE-OFF ΝΟΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ. ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ;

 

Η Ψηφοφορία του Write-Off #8, μεταξύ cesar_cy και month με εισαγωγή της naroualis, δεν ολοκληρώθηκε ποτέ. Ούτε το poll έκλεισε. Ούτε ανακυρήχτηκε νικητής.

 

Το Write-Off #9, μεταξύ araquel και tetartos με εισαγωγή της aristofanoula έμεινε στην εισαγωγή!

 

Γιορτές είπατε;

 

Από Flash Fiction και Μηνιαίο Διαγωνισμό Σύντομου διηγήματος όμως συνεχίζουμε φουλ!

 

Θα το καταργήσουμε ή...θα πέσουν τίποτα τσουχτερά πρόστιμα στους υπεύθυνους ύπνους;!

 

Και το αναφέρω γιατί μου εκδηλώθηκε πρόταση για τριπλό write-off. Από όρεξη άλλο τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά κάνεις Ντίνο και μας το υπενθυμίζεις γιατί με τους διαγωνισμούς και τις γιορτές το ξεχάσαμε!

 

Μια και η ψηφοφορία για τον διαγωνισμό Δεκεμβρίου λήγει αύριο βράδυ (ελπίζω), προτείνω να διαβάσουμε και να ψηφίσουμε τις ιστορίες των month και cezar_cy μέχρι το τέλος της βδομάδας που μας έρχεται (11/01/09). Μέχρι τότε να έχουν ποσταριστεί και οι ιστορίες του Write-off #9, ώστε να διαβαστούν και ψηφιστούν αμέσως μετά.

 

Άντε, να επανερχόμαστε όλοι στην τάξη!

Link to comment
Share on other sites

Έγω είμουν στην ώρα μου. Η ιστοριούλα μου παραδόθηκε εντός της διορίας

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία Χριστουγεννιάτικη συνάντηση, οι τρεις ψυχογδάρτησες, Nienor, Sonya και Naroualis, προσγειώθηκαν στους ώμους μου, έχωσαν καλά τα μαύρα τους νύχια στην πλάτη μου και μου επέβαλαν μια πρόταση.

 

Ένα τριπλό Write-Off: Nienor vs Sonya vs Naroualis!

 

Και την εισαγωγή…θα την έγραφα εγώ!

 

Σκοπός του Write-Off, πέραν της νίκης, να χύσει ο DinoHajiyorgi μαύρο δάκρυ διαβάζοντας τα τρία διηγήματα.

 

Πρόκληση αποδεκτή.

 

Εισαγωγή έτοιμη! (Είναι κάπου 320 λέξεις και παρακαλώ να μου επιτραπεί. Η κάθε διαγωνιζόμενη θα μπορεί να γράψει μέχρι και 3000 λέξεις.)

 

Δηλώνω εδώ αριθμό πρωτοκόλλου. Γιατί πριν ξεκινήσουμε εμείς, πρέπει πρώτα να λήξουν τα δύο write-off που εκκρεμούν. Παρακαλώ να τα φροντίσουν οι υπεύθυνοι τους, κατά σειρά, η Naroualis και η aristofanoula.

 

Ευχαριστώ, και αναμένω με τα χαρτομάντιλα έτοιμα.

Link to comment
Share on other sites

Τα write off διαθέτουν νέα αρίθμηση που ξεκινάει από την αρχή τους και φτάνει ως το 37 το οποίο είναι αυτό που τρέχει αυτή τη στιγμή. Θα προσθέσω τη λίστα των λινκς και στο πρώτο ποστ του τόπικ αυτού ώστε αν θέλετε να μπορείτε να ρίξετε μια ματιά στο τι έχει γίνει μέχρι στιγμής.

 

Σημειωση:

 

Η μορφή της λίστας έχει ως εξής:

Όνομα διαγωνιζόμενου 1 vs όνομα διαγωνιζόμενου 2 (αν υπάρχει αυτή η παρένθεση σημαίνει πως το write off ακυρώθηκε και εάν περιέχει όνομα σημαίνει πως μόνο ο διαγωνιζόμενος του οποίου το όνομα είναι μέσα στην παρένθεση είχε ανεβάσει την ιστορία του).

 

 

 

1 Rikochet vs zoyki (Rikochet)

2 Bardoulas© vs Northerain(Κανείς)

3 laas7 vs Nihilio

4 Dain vs Northerain

5 Rikochet vs Mistseeker

6 Drowvarius vs Blackcloak

7 Throgos vs Anergos Xaros (Throgos)

8 Αtrelegis vs Nihilio

9 Isis vs Rikochet

10 Ερωβιάνα vs Ορφέα (Ορφέας)

11 Isis vs King Volsung

12 Atrelegi vs Asgaroth(Atrelegis)

13 Nihilio vs Rikochet

14 Esteldor vs Panos (Panos)

15 Nihilio vs Nienor

16 Atrelegis vs Panos

17 Drowvarius vs King Volsung

18 Isis vs Month

19 Atrelegis vs Nienor

20 Balidor vs RaspΚ(Balidor)

21 Bardoulas© vs Morgoth_dark_lord_of_Angbad

22 Month vs Rikochet(Κανείς)

23 Anadeleth vs Balidor

24 Nihilio vs heiron

25 Isis vs Rikochet(Κανείς)

26 drowvarius vs Balidor(Balidor)

27 Nienna vs Nihilio(Κανείς)

28 Nienor vs Heiron(Κανείς)

29 Naroualis vs Deodonus

30 Balidor vs Month

31 Anergos Xaros vs Nihilio

32 DinoHajiyorgi vs nikosal

33 Nienor vs Trillian(Κανείς)

34 Guardian_1 vs Guardian_2

35 Cesar_cy vs Dinosxanthi

36 cesar_cy vs month

37 Araquel vs Tetartos

Link to comment
Share on other sites

Κάθησα και διάβασα τα ατυχέστατα (μισά ή ολοκληρωτικά χαμένα) write-off. Τι το ήθελα. Η πίεση μου χτύπησε ταβάνι. Ήθελα να δείρω κόσμο. Είτε δικαιολογούνται, είτε το παίζουν ανύπαρκτοι, η βρεγμένη σανίδα φαντάζει ήπια. Γιατί είπαμε, οι μονομάχοι ορίζονται οι ίδιοι. Δεν τους βάζει κανείς με το ζόρι.

 

Να μπαίνει εισαγωγή έναν Ιανουάριο για να ακολουθήσει δεύτερο και τελευταίο ποστ ενός εκ των δύο μονομάχων τον... Σεπτέμβριο, για να πει "πρέπει να το αναβάλουμε, ε;" Η άγρια εποχή του φόρουμ φαντάζομαι.

 

Έκπληξη η εισαγωγή του Nihilio για Nienor και Heiron στον 28ο αγώνα το 2006. Είναι αρχή του διηγήματος για την Μαύρη Όπερα, που τελικά ολοκλήρωσε ο ίδιος για τον τελευταίο μηνιαίο διαγωνισμό.

 

Υπάρχει όμως και γέλιο. :lol: Η μοναχική και άκλαφτη εισαγωγή του RaspK για τους Nienna και Nihilio τελειώνει με την εξής πρόταση: "Το κλικ που ακούστηκε ακολουθήθηκε από πνιγηρή ησυχία." Πως τό'ξερε - πως τό'ξερε!

 

Αχ Nienor-Nienor... έχεις μια half and half φερεγγυότητα στην ιστορία του write-off. Τάματα στη Θαλασσένια θα χρειαστεί να κάνω...

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Τι τα κάνετε ρε παιδιά τα write-off άμα δεν μπορείτε να τα αποπερατώσετε; Ιδού η απορία...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι στα σκαριά για να διορθωθεί το πρόβλημα, υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δεν διαβάζεις αυτά που έγιναν αντί για αυτά που δεν έγιναν. Λιγότερο ενδιαφέρον έχουν δηλαδή? :p

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο write-off και τους κανόνες του μπορείτε να τους βρείτε σ' αυτό εδώ το topic. Το παρόν θα κλειδωθεί αλλά θα υπάρχει, για να εξερευνήσετε τα write-offs πριν από το 2009.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to The Write off (Παλιοί κανόνες)
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..