Jump to content

Sci-Fi ορμόνες από την ανάποδη (Άντρες ηθοποιοί)


Darkchilde
 Share

Recommended Posts

Κάποτε μια φίλη μου είχε πει το αμίμητο: "Απ' όλα τα καθίκια που έχω γνωρίσει είσαι το πιο γοητευτικό." Ο τύπος μάλιστα το καμάρωνε. Τι να πει και για κείνη και για κείνον και για όλους μας... Μετά παραπονιόμαστε ότι εμείς τα καλά παιδιά δεν έχουμε αισθηματικό χαϊρι και προκοπή...

Link to comment
Share on other sites

Είναι άλλο ένα κακό παιδί που νομίζω πως δεν το πήρε το μάτι μου κάπου εδώ...

Μακρινός συγγενής εξ... αίματος, ο θείος Βάλεκ

valek_pic00058.jpg

 

thomas-ian-griffith-1-sized.jpg

και κατά κόσμον Thomas Ian Griffith, τον οποίο είδαμε -και χαρήκαμε- και στον Cull

 

Thomas76.JPG ως στρατηγό Τάλιγκαρ

και σε πολλές άλλες ταινίες και εμφανίσεις σε σειρές. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, προτιμούσα τον Dirk Benedict.

 

Επίσης όταν ήμουν μικρή μου άρεσε ο Jason από την ομάδα G, και ο Desslok ή Desler (ναι ο κακός ) από το Starblazers (Διαστημόπλοιο Αργώ στην ελληνική μετάφραση)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, προτιμούσα τον Dirk Benedict.

 

Επίσης όταν ήμουν μικρή μου άρεσε ο Jason από την ομάδα G, και ο Desslok ή Desler (ναι ο κακός ) από το Starblazers (Διαστημόπλοιο Αργώ στην ελληνική μετάφραση)

Ευτυχώς! Δεν θα μαλλιοτραβηχτούμε για τα παληκάρια του Galactica!

Τον θυμάμαι τον Jason. Αλήθεια, έναν άλλον Jason, τον "Αστροκυβερνήτη Ιάσονα" (Jason of star Command) τον θυμάσε; Graig Littler, αν δεν κάνω λάθος. Όχι, ότι μου άρεσε, αλλά μου τον θύμισες. Όσο για τα μικράτα μου, εμένα μου άρεσε ο Rick Hunter από το Robotech και ακόμα πιο παλιά ο Τέρυ από την Κάντυ-Κάντυ...

Link to comment
Share on other sites

Candy Candy! Και ναι ο Terry άρεσε και σε εμένα!

 

Ναι θυμάμαι το Jason of Star Command...

 

Πάντως το Σάββατο θα πάω να δώ το "Pirates of the Caribbean: At World's End". Johnny Depp. Orlando Bloom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μιας και έχω πιάσει τα Stargate με την σειρά και τώρα βρίσκομαι στο Atlantis (αν και λείπουν τα τελευταία 10 από το SG-1 10η σαιζόν), βλέπω έναν ακόμα αγαπημένο: Joe Flanigan:

 

post-46-1181671473_thumb.jpg

 

Ένας λόγος να δεί κανείς το Stargate Atlantis (Τουλάχιστον για το γυναικείο φύλο)

 

post-46-1181671482_thumb.jpg

 

post-46-1181671491_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kάτι για τις κυρίες του φόρουμ που ανακάλυψα καθώς έψαχνα σήμερα για Κλίνγκον εικόνες για το τόπικ με τα Κλίναπς.

 

Ο Worf του Star Trek και το...όπλο** του!  (Όχι δεν είναι γυμνός!)

 

post-59-1182946967_thumb.jpg

 

 

O ζωγράφος λέγεται Jamie Murray και στη σελίδα του παρουσιάζει πολλούς ακόμα πίνακές του - για πιο "general audiences" - εμπνευσμένους από πολλές σειρές science fiction και fantasy, όπως Star Trek, Beauty and the Beast, Χ-Files, Χena: Warrior Princess κλπ, αλλά και άλλους με δικές του δημιουργίες. Ιδού και το link:

 

http://www.users.zetnet.co.uk/sueg/art.htm

 

Check it out. Αξίζει!

 

** Αναφέρομαι φυσικά στο bat'leth που κρατά. Μην πάει ο νους σας αλλού! :rofl2:

Link to comment
Share on other sites

(...)

(Όχι δεν είναι γυμνός!)

 

Ένα έχω να πω: ΦΤΟΥ!

Τέχνη κάνει ο άνθρωπος, χάθηκε να είναι σπουδή σε γυμνό...;

(Ανέβηκε η θερμοκρασία ή είναι η ιδέα μου;)

Link to comment
Share on other sites

Για να σώσουμε το διπλό ποστάρισμα του ίδιου μηνύματος και να ανεβάσουμε κι άλλο το θερμόμετρο, παρακαλώ υποδεχτείτε τον κύριο Κeith Hamilton Kobb:

keithhamiltoncobb1.jpg

(Tyr Aasazi, Andromeda)

 

Y.Γ. Αν ο ως άνω κύριος φιλοξενείται σε προηγούμενη σελίδα... ε, τί πειράζει...;

Edited by Faia de Wolf
Link to comment
Share on other sites

Mα είναι δυνατόν;;;

Μπορει να μην έχει μπει ακόμα εδώ μέσα ο Patrick Stewart? Ξέρω πως δεν είναι κανένα μανούλι, αλλά είναι ωραίος άντρας βρε παιδιά!

post-172-1183641864_thumb.jpgpost-172-1183641850_thumb.jpg

attachment=4040:patrickstewart01.jpg]

Επίσης υπάρχει ο τύπος που έκανε τον Άκνοτ/άνθρωπο στο πέμπτο στοιχείο που εμένα μου άρεσε πάρα πολύ (μα τι γούστα είναι αυτά που έχω!)post-172-1183641959_thumb.jpg

 

Πάντως από όλους εδώ μέσα ψηφίζω το Μύθο!

 

ΥΓ. πριν πολλά ποστ, κάπου αναφέρθηκαν τα τατού. Να διορθώσω πως η μία φωτο δεν είναι από Dinotopia αλλα από Prison Break.

post-172-1183641838_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια που η Darkchilde ανέφερε το Ben Browder εδώ και επειδή έτυχε απόψε να παίζει το Peacekeeper Wars στο Αlter να μερικές ακόμα photos του "John Crichton" από τη σειρά Farscape και όχι μόνο.

 

 

Ο Βen (John) με τα....διαστημικά του και χωρίς αυτά! :tongue:

 

 

post-59-1187468949_thumb.jpgpost-59-1187468989_thumb.jpg

post-59-1187468672_thumb.jpg post-59-1187468713_thumb.jpg

 

Ανέβηκε ξαφνικά η θερμοκρασία, κυρίες μου? Δεν παρατήρησα κάτι, αλλά για να το λέτε... ;)

 

post-59-1187468737_thumb.jpgpost-59-1187468801_thumb.jpg

 

Tι φοράει από μέσα ο "αστροναύτης ο σωστός, ο πρόστυχος" όπως λέει και το λαϊκό άσμα! :lol:

 

post-59-1187468838_thumb.jpg

 

Αυτός από τη μία κοιμάται και από την άλλη η... τύχη του στοχεύει μπροστά!

 

post-59-1187469015_thumb.jpgpost-59-1187469070_thumb.jpg

 

OK. Ξέραμε για τα κουνελάκια του Playboy. Σήμερα υπάρχουν και λαγουδίνοι του Play...girl? Σεξιστικά πράγματα. Απαιτώ αυτό το τόπικ να κλείσει γιατί προσβάλει εμάς τους μασκουλινιστές! Κάτω οι θηλυκές σωβινιστικές αγελάδες! :rofl2:

 

post-59-1187469097_thumb.jpgpost-59-1187469122_thumb.jpg

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

Όχι! Όχι! Αλλού είναι το τόπικ για την παγκόσμια κουνελοσυνωμοσία!

Κάτω τα χέρα από τα κεκτημένα κουνελάκια μας!

Και οι σωβινιστικές αγελάδες έχουν ψυχή! Και ματάκια!Και λίμπιντο που χρειάζεται τόνωση (ενίοτε...)!

Link to comment
Share on other sites

Παιδί από τα λίγα!!!!! Και τρομερές ταινίες LEON!!!!!

 

Επιτελους!!!! Καποιος έπρεπε να το πει και αυτο καποια στιγμη.

 

Συμφωνω και επαυξανω :thmbup:

Link to comment
Share on other sites

Ο Άκνοτ... ο Άκνοτ (αποχωρεί για να ονειροπολήσει απερίσπαστη -Spare me, please, o mighty warrior, and will serve your every will...)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

post-46-1193751977_thumb.jpg

 

Αν και είναι χαρακτήρας από anime, Νομίζω ότι αυτή η ματιά τα λέει όλα...

 

Για όσους δεν γνωρίζουν, ο χαρακτήρας λέγεται Kakashi Hatake, και είναι από το anime Naruto.

 

 

Μετά μην αναρωτιέται κανείς τι βρίσκω στο Naruto και το βλέπω.... :tongue:

 

Edited by Darkchilde
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Το Σάββατο ήμουν με έναν πολύ κακό άνθρωπο, που ενώ ο ίδιος ήταν απόλυτα κύριος στη συμπεριφορά του, προσπάθησε με φοβερή επιτυχία να με στείλει στον Τάρταρο της ακολασίας... Μιλάω για το πολωνικό Witcher, με πρωταγωνιστή τον Μichal Zebrowski. Γιατί κακέ άνθρωπε, έριξες στο δρόμο μου ετούτο το πλάσμα;

post-532-1207554668_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιαγκόναν

 

 

Διότι προτιμάμε τα προϊόντα με προστατευόμενη ονομασία προέλευσης (ΠΟΠ), τιμάμε τα ελληνικά προϊόντα (παπούτσι από τον τόπο σου) και γιατί το τεκνόν μυρίζει... φέτα! (ΟΚ, ποιά το έιπε αυτό? ποιά το είπε αυτό? εεεεε???)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

΄Αντε ρε γυναίκες τι καθόσαστε το αντίστοιχο τόπικ των ανδρών έχει παει στις 20+ σελίδες κι εσείς έχετε βγάλει με το ζόρι 7 :tongue:

Link to comment
Share on other sites

΄Αντε ρε γυναίκες τι καθόσαστε το αντίστοιχο τόπικ των ανδρών έχει παει στις 20+ σελίδες κι εσείς έχετε βγάλει με το ζόρι 7 :tongue:

 

;)  Κάπου είχα ακούσει πως οι γυναίκες δε λειτουργούν τόσο με την "εικόνα" όσοι εμείς. Μπορεί να είναι άλλος ένας μύθος κι αυτός βέβαια.

Ή ίσως οι δεσποινίδες μας να είναι ντροπαλές! (Yeah, right!) :whistling:

Link to comment
Share on other sites

΄Αντε ρε γυναίκες τι καθόσαστε το αντίστοιχο τόπικ των ανδρών έχει παει στις 20+ σελίδες κι εσείς έχετε βγάλει με το ζόρι 7 :tongue:
χμμ... κάτι πρέπει να κάνουμε, έχετε δίκιο μεσιέ... αλλά δεν κυκλοφορούν και πολλά λουκουμάκια στην αγορά, οπότε είτε θα το κρατήσουμε σε ένα άλφα επίπεδο το νήμα (βλ. γιαγκόναν :bleh:) είτε θα γίνει μπάτε σκύλοι αλέστε.

 

όσο για το 'άντε ρε γυναίκες' που είπατε, δεν θα το σχολιάσω. αντιθέτως, θα πάω να προβάρω τη νέα γούνα από albino αλεπούδες που μόλις μου ήρθε... (cross-dressing is fun!)

Link to comment
Share on other sites

Η μπορεί να τα μιλάμε εμταξύ μας από τηλεφώνου και να μη σας αφήνουμε να μας πάρετε μυρωδιά... :headset: :whistling: :eek:

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Sci-Fi ορμόνες από την ανάποδη (Άντρες ηθοποιοί)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..