Jump to content

9ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Γενικός, Θέμα: Sidekick Pets


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinoHajiyorgi

    43

  • Sileon

    40

  • Παρατηρητής

    28

  • kitsos

    23

Δύο μέρες.. :whistling:

 

Σωστό ντέρμπι η ψηφοφορία. Πρώτη, δεύτερη και τρίτη θέση πάν' στήθος με στήθος (με μία ψήφο διαφορά!)

Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

Pet Olympics 2008

Παρουσιαστής (εγώ, ο Roriconfan): Βρισκόμαστε μερικά λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα δρόμου για την ανάδειξη του γρηγορότερου pet. Οι 153 διαγωνιζόμενοι μόλις εξεταστήκανε για doping και τώρα απομείνανε μόνο 10 να αναμένουνε στην γραμμή εκκίνησης. Και τι διαγωνιζόμενοι! Στην πρώτη σειρά με το νούμερο 1 έχουμε μια ναζιάρα γατούλα.

Μιρ: (γλύφει αδιάφορα το πόδι της).

Παρουσιαστής: Στην δεύτερη έναν σκληροτράχηλο λύκο.

Ούλφους: Θα νικήσω! Για την τιμή! Για την φυλή!

Παρουσιαστής: Στην τρίτη ένα πρόβατο που … δεν είναι και τόσο στα καλά του …

Πρόβατο: (κοιτάζοντας τον Ούλφους) Αυτόν τώρα για να με φυλάει τον βάλανε;

Παρουσιαστής: Στην τέταρτη ένα χαριτωμένο γουρουνάκι.

Ρόουζ: Να αγάπη μου! Η λίμνη που θα με κάνει άνθρωπο! Αμέσως μετά την λωρίδα του τερματισμού!

Παρουσιαστής: Στην πέμπτη ένα γαϊδουράκι που κουβαλάει … Πτώμα είναι αυτό;;;!!!

Πάκο: Κουράγιο Αλμπέρτο! Φτάνουμε στην κοιλάδα μας!

Παρουσιαστής: Στην έκτη μια χαριτωμένη αλεπού.

Αλεπού: Μμμ! Τα βλέπω τα λαχταριστά κοτόπουλα να με περιμένουνε εκεί στον τερματισμό. Αμέσως πίσω από εκείνο το ανοικτό κουτί με τα κάγκελα.

Παρουσιαστής: Στην έβδομη, μια παλαίμαχη πέρδικα.

Πέρδικα: Ο πόλεμος είναι κακό πράγμα… Πάλι καλά που έφερα τις βόμβες ουρανίου για να προστατευτώ από αυτόν.

Παρουσιαστής: Στην όγδοη, μια σκαλιστή κολοκύθα που δεν λέει να σκάσει να γελάει.

Θούλης: ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

Παρουσιαστής: Στην ένατη, μια τεχνητή νοημοσύνη.

Βίκτορας: Ενδιαφέρον. Μπορείς να μου πεις κύριε κολοκύθα πως θα τρέξεις χωρίς πόδια;

Θούλης: ΜΠΟΥ ΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥ!

Παρουσιαστής: Και στην δέκατη, μια ζωντανή κούκλα του σεξ που έχει τραβήξει όλα τα βλέμματα πάνω της. Μα δεν φοράει σχεδόν τίποτα!

Κατηλεκτρίδιο: (με θλιμμένο ύφος) Τι είναι η ζωή; Τι το κατηλεκτρίδιο…

Παρουσιαστής: Περιμένουμε τον πυροβολισμό για την έναρξη του αγώνα.

Κυνηγός: Παλιο-αλεπού, αυτό είναι το τελευταίο κοτόπουλο που μου έφαγες. (πυροβολεί προς την αλεπού αλλά αστοχεί και πετυχαίνει μια από τις βόμβες της πέρδικας. Ο Θούλης εκτοξεύεται στον αέρα)

Παρουσιαστής: Και ξεκινάμε! Όλοι αρχίζουν να τρέχουνε προς την εκπλήρωση των ονείρων τους. Όλοι εκτός από… την γάτα και την τεχνητή νοημοσύνη.

Βίκτορας: Ενδιαφέρον. Ούτε εγώ έχω πόδια.

Νταρ: Μιρ! Μιρ! Ο αγώνας ξεκίνησε!

Μιρ: (ξαπλωμένη ανέμελα) Ε, και;

Νταρ: Ξεκίνα Μιρ! Πρέπει να νικήσεις για να συνεχιστούν οι περιπέτειες μας με κάποιο έπαθλο!

Μιρ: Κααααααλάαααααα. (της κάνει cast ένα Cat’s Grace και αυτή ξεκινάει αγέρωχα προς τον τερματισμό.)

Παρουσιαστής: Ακόμα καλά, καλά δεν ξεκινήσαμε και έχουμε ήδη την πρώτη αποχώρηση καθώς η κολοκύθα φαίνεται να έχει χαθεί από… Περιμένετε! … Νάτην! Πετάει με μεγάλη ταχύτητα προς τον τερματισμό! Είναι φοβερό! Ο αγώνας θα τελειώσει πιο γρήγορα από ότι περιμέναμε!

Θούλης: ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! (μετάφραση: Φάτε την σκόνη μου!)

Παρουσιαστής: Εκπληκτικό! Οι θεατές ζητωκραυγάζουν! Ιδίως εκείνος ο μακρυμάλλης με την άρπα!

Παρατηρητής: Εμπρός Θούλη!!! Τα έχω ποντάρει όλα πάνω σου!!!

Παρουσιαστής: Και φτάνει! Και φτάνει!!! Και… (ΠΛΑΦ!) σκάει φαρδύς, πλατύς ένα μέτρο πριν τον τερματισμό…

Παρατηρητής: Ρε τον κολοκύθα! Ρε τον κουφιοκέφαλο!

Θούλης: (μισο-διαλυμένος) ΜΠΟΥ ΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥ!

Παρουσιαστής: Ας αφήσουμε τον… προπορευόμενο και ας δούμε τον δεύτερο στον αγώνα… Τον λύκο που έχει ήδη μεγάλη απόσταση από τους υπόλοιπους. Όμως περιμένετε! Τον πλησιάζει ταχύτατα η αλεπού!

Αλεπού: Γεια σου όμορφε!

Ούλφους: Μη με απασχολείς! Πρέπει να κερδίσω!

Αλεπού: Αχ, τι άγρια που τα λες! Με τρελαίνεις!

Ούλφους: Ε! Μα τι κάνεις;! Σταμάτα να με γλύφεις! Ε!

Παρουσιαστής: Τι παράξενη ανατροπή! Και οι δύο τους τρέχουνε ξαφνικά εκτός του αγωνιστικού χώρου… Ας δούμε τότε τους δύο νέους προπορευόμενους, την πέρδικα που πάει γρήγορα χάρη στο πέταγμά της και στην γάτα που πάει γρήγορα χάρη… στην χάρη της υποθέτω…

Πέρδικα: Παράτα τα αιλουροειδές! Δε μπορείς να τρέχεις συνέχεια έτσι.

Μιρ: Ρε άντε τράβα πίσω στην ετικέτα του Σκοτσέζικου ουίσκι σου!

Πέρδικα: Α, ναι; Τράβα εσύ πίσω στον σκουπιδοτενεκέ σου! (της πετάει μια βόμβα.)

Νταρ: Fly! (Η Μιρ πετάει, αποφεύγει την έκρηξη και αρπάζει την πέρδικα στον αέρα.)

Παρουσιαστής: Ω! Αγαπητοί ακροατές, έχουμε catfight… ή grousefight, όπως το δει κανείς… Όπως και να’χει, οι δυο τους γουνο-πουπουλο-τραβιούνται και βγήκανε εκτός αγωνιστικού χώρου. Μόλις τους προσπεράσανε το γουρουνάκι και το πρόβατο.

Ρόουζ: Θεέ μου, ένα τρελό πρόβατο!

Πρόβατο: Θεέ μου, ένα γουρούνι που μιλάει!

Ρόουζ: Μα γιατί ακριβώς τρέχεις σε αυτόν τον αγώνα;

Πρόβατο: Γιατί η τρέλα δεν πάει στα βουνά. Εσύ;

Ρόουζ: Γιατί στο τέλος υπάρχει μια νεράιδα που…

Πρόβατο: Νεράιδα!!! Και πάω προς το μέρος της;;; Είστε τρελοί που τρέχετε!

Παρουσιαστής: Και το πρόβατο βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου. Με το γουρουνάκι δεύτερο, απομείνανε μόνο το γαϊδουράκι να περπατάει κουρασμένο από το φορτίο του και το ρομπότ να μη μπορεί να τρέχει γιατί συνέχεια του βάζει χέρι όλος ο αντρικός πληθυσμός των θεατών. Ας δούμε τι κάνει ο πρώτος, η κολοκύθα.

Θούλης: ΜΠΟΥ ΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥ! (το κλάμα του ξυπνάει μια βελανιδιά, εκεί κοντά.)

Βελανιδιά: Αχ, καλή μου κολοκύθα. Κατάλαβες τον πόνο μου και κλαις για εμένα;

Θούλης: ΜΠΟΥ ΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥ! (μετάφραση: Όχι, πονάω.)

Βελανιδιά: Σε ευχαριστώ που με συμπονάς. Πως μπορώ να σε ευχαριστήσω;

Θούλης: ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! (μετάφραση: Σε παρακαλώ, πήγαινε με μετά τον τερματισμό.)

Βελανιδιά: Ξέρω τι θέλεις. Να σε πάω πίσω από εκεί που ήρθες, σωστά;

Θούλης: ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! (μετάφραση: Όχι, στον τερματισμό!)

Βελανιδιά: Καλό ταξίδι φίλε μου! (τον πετάει με δύναμη πίσω στην αρχή του αγώνα.)

Θούλης: ΜΠΟΥ ΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥ! (μετάφραση: Γιατί σ’εμένα;)

Παρουσιαστής: Ξαφνικά από πρώτη, η κολοκύθα έγινε τελευταία! Τα απρόοπτα του αθλητισμού, αγαπητοί ακροατές. Ας δούμε τι κάνει ο λύκος με την αλεπού.

Ούλφους: (καπνίζει ξαπλωμένος ενώ δίπλα του κοιμάται η αλεπού, με ένα ηλίθιο χαμόγελο. Ξαφνικά, εμφανίζεται σε οπτασία μπροστά του ο γενάρχης της φυλής του.)

Sileon: Ούλφους! Ντροπιάζεις την φυλή μας! Γύρνα στον αγώνα.

Ούλφους: Ω, συγνώμη τρανέ προπάτορα! Ανωτέρα βία βλέπεις!

Sileon: Έτσι το λέμε τώρα; Άντε πάρε τα πόδια σου ρε κόπρε! (Ο Ούλφους βάζει φτερά στα πόδια. Η αλεπού ξυπνάει και κοιτάει γύρω της.)

Αλεπού: Πφ! Άντρες!

Παρουσιαστής: Εν τω μεταξύ (κλισέ από κόμιξ), η γάτα με την πέρδικα συνεχίζουνε την συζήτηση τους.

Μιρ: Κότα! (Γρατζουνάει.)

Πέρδικα: Σκύλα! (Τσιμπάει. Ακούγεται πυροβολισμός και η πέρδικα πέφτει νεκρή.)

Κυνηγός: Μπορεί να μου ξέφυγε η αλεπού αλλά τουλάχιστον έβγαλα το φαγητό της ημέρας. Καθώς και το υλικό για την πίτα (στα χέρια του κρατάει τον λιανισμένο Θούλη).

Θούλης: ΜΠΟΥ ΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥ! (μετάφραση: Άδικη κενονία!)

Κυνηγός: (τσουβαλιάζει την πέρδικα και φεύγει χαρούμενος. Μια Μαινάδα παρουσιάζεται και γονατίζει στο σημείο που ξεψύχησε το πτηνό.)

Naroualis: Το φως πέφτει λυπημένα, καθώς το δράμα φτάνει στο τέλος του. Ο άνεμος, συμπονώντας το δράμα, αναστέναξε τον λυγμό του πάνω στο θρόισμα των φύλλων. (την ακουμπάει στον ώμο ένας ψηλόλιγνος βάρβαρος)

Κόμπες ο Ντερλικοτής: Ηρέμισε γλυκιά μου. Η ζωή συνεχίζεται. Άσε τους θρήνους και κυνήγα την αγάπη και τον έρωτα… Κυρίως το δεύτερο. (της κλείνει πονηρά το μάτι)

Μιρ: (ψιλο-διαλυμένη) Νταρ! … Βοήθεια! … Γιάτρεψε με! …

Νταρ: Δε μπορώ καλή μου. Δεν είμαι cleric!… Στον κόρακα ο αγώνας. Θα σε πάω σε νοσοκομείο. Ή pet clinic, θα δούμε.

Παρουσιαστής: Έχουμε επιβεβαιώσει ότι η αλεπού, η κολοκύθα, η πέρδικα και η γάτα έχουνε αποχωρίσει από τον αγώνα. Το ίδιο φαίνεται να ισχύει και με την τεχνητή νοημοσύνη που βρίσκεται ακόμα στην αφετηρία και την κούκλα που δε βρίσκει νόημα στην ζωή της και μιλάει για τα υπαρξιακά της με έναν όχλο από ξαναμμένους άντρες. Ο λύκος κάνει το comeback και επιστρέφει δεύτερος στον αγώνα, αμέσως μετά το γουρουνάκι που προπορεύεται. Όσο για το πρόβατο, περιμένουμε ακόμα την επιβεβαίωση, καθώς έχει φύγει χιλιόμετρα εκτός αγωνιστικού χώρου.

Πρόβατο: Εντάξει, απομακρύνθηκα αρκετά από εκείνη την νεράιδα. Τώρα είμαι ασφαλής… (ΠΛΑΦ! Ένα ρόπαλο το πλακώνει και το κάνει κιμά.)

Σαλούσιος: Ουγκμπάντ, σταμάτα να λιανίζεις ότι κινείται!

Ουγκμπάντ: Ουγκ!*

Σίλια: Μα την γυναικεία φύση μου! Που βρισκόμαστε; Εδώ δεν είναι καν η Καφριλονία.

Έλσανορ: Χοχοχο! Τους έστειλα σε λάθος plane. Μα τι γαμάτος που είμαι!

Παρουσιαστής: Ναι, μόλις βεβαιωθήκαμε ότι και το πρόβατο είναι εκτός. Έχουμε λοιπόν το γουρουνάκι να προ… Ω, Θεέ μου! Ο λύκος το πρόφτασε και το ξεσκίζει!

Ούλφους: ΓΚΡΡΡ! Τίποτα προσωπικό. Απλά είναι στην φύση μου… Α, ναι, και πρέπει και να κερδίσω.

Παρουσιαστής: Ο λύκος αφήνει το γουρουνάκι σε κακή κατάσταση και προπορεύεται πρώτος. Ένας νεαρός από το πλήθος τρέχει προς το άμοιρο ζωάκι.

Νεαρός: Ρόουζ! Τι σου κάνανε αγάπη μου;! Δε με νοιάζει αν δεν γίνεις άνθρωπος, σε αγαπάω γι’ αυτό που είσαι!

Ρόουζ: Αχ, αγάπη μου! (φιλιούνται στο στόμα, προς αγαλλίαση όλων των ρομαντικών και προς αηδία όλων των υπολοίπων.)

Παρουσιαστής: Ο λύκος έχει φτάσει σχεδόν στον τερματισμό! Ο μόνος εναπομείναντας διαγωνιζόμενος είναι το γαϊδουράκι που έχει πέσει από την κούραση χιλιόμετρα πιο πίσω. Είναι λοιπόν ο νικητής ο λύκος! Είναι ο μεγάλος νικητής! Είναι ο… Εεε… ο λύκος μόλις πιάστηκε σε μια παγίδα για αλεπούδες…

Αλεπού: (παρακολουθώντας από μακριά με κιάλια) Να για να μάθεις, παλιο-φαλλοκράτη!

Παρουσιαστής: Μα τι, δεν έμεινε κανένας;… Περιμένετε… έχουμε ακόμα το γαϊδουρακι! Ναι, το γαϊδουράκι! Το γαϊδουράκι κερδίζει από default, ως ο μοναδικός εναπομείναντας συμμετέχοντας! (το κοινό ζητοκραυγάζει!)

Πάκο: (μη πιστεύοντας τι ακούει και ψόφιος από την κούραση) Ε; … Τι; … Νίκησα; … Νίκησα! Αλμπέρτο, τα καταφέραμε! Τα καταφέραμε Αλμπέρτο! Τα…

Μυστήρια Φωνή Στον Τερματισμό: ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ! Ο ΝΙΚΗΤΗΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ! (όλοι σταματάνε να ζητωκραυγάζουνε και γυρίζουνε προς τον τερματισμό. Βλέπουνε αμέσως μετά τον τερματισμό ένα πεταμένο PSP στο πάτωμα.

Παρουσιαστής: Ε; Μα ποιος μίλησε;

Βίκτορας: (μιλώντας μέσα από το PSP) Εγώ, ο Βίκτορας. Μετέφερα την συνείδηση μου σε αυτό το μηχάνημα δύο δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του αγώνα. Πρακτικά, έχω κερδίσει από την αρχή ακόμα.

Παρουσιαστής: Μα… γιατί δεν μας το είπες νωρίτερα και έβαλες τα καημένα τα pets να σφαχτούνε άδικα αναμεταξύ τους;

Βίκτορας: (παίζοντας Crisis Core για να περάσει η ώρα) Ήθελα να κάνω μερικά πειράματα πάνω στην ζωική ψυχολογία.

Θεατές: ΟΥ! ΣΤΗΜΕΝΟ! ΑΔΙΚΙΑ! ΤΟ ΓΑΪΔΟΥΡΑΚΙ ΚΕΡΔΙΣΕ! ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΙ!

Παρατηρητής: Τα λεφτά μου πίσω!

Παρουσιαστής: Λυπάμαι κύριε Βίκτορα αλλά οι κριτές αποφανθήκανε ότι ο νικητής δεν πρέπει να βρίσκεται απλά «εν σώμα» στον τερματισμό αλλά και με το «αρχικό» του σώμα. Ο νικητής παραμένει Ο ΠΑΚΟΟΟΟ!

Θεατές: ΖΗΤΩΩΩΩ!

Παρατηρητής: Τα λεφτά μου θα τα πάρω πίσω;

Βίκτορας: Α, ναι; (αλλάζει την μνήμη όλων των ανθρώπων σε ακτίνα χιλιομέτρων.)

Παρουσιαστής: Όπως έλεγα, νικητής είναι ο ΒΙΚΤΟΡΑΣ!

Θεατές: ΖΗΤΩΩΩΩ!

Πάκο: Αχ Αλμπέρτο, ο κόσμος είναι πολύ σκληρός. Πάμε να φύγουμε κάπου που θα είμαστε μόνοι μας (το γαϊδουράκι φεύγει προς το ηλιοβασίλεμα τραγουδώντας «I’m a lonesome donkey, far away from home».

Βίκτορας: Και τώρα σαν νικητής του αγώνα … και απόλυτος ηγέτης σας … θα ήθελα να ευχαριστήσω τους …

Κι άλλη μυστήρια φωνή: ΣΤΟΟΟΟΟΟΠ! (όλοι γυρίζουνε και βλέπουνε ένα εκνευρισμένο κοντοπίθαρο μπαρμπαδέλι με γυαλιά)

DinoHajiyorgi: Ρε καθάρματα! Λίγες μέρες έλειψα και τα κάνατε όλα μ***ι!!! Θα ξανακάτσω να διοργανώσω πάλι διαγωνισμό για πάρτη σας νομίζετε; Στον αγύριστο ρε! Ποιος έγραψε all this μπουρδέ*ο;

Παρουσιαστής: Εεεεεε… Αυτός!!! (δείχνει τον Βίκτορα).

Βίκτορας: Ε;! Μια στιγμή, εγώ δεν… (ο Dino δεν τον ακούει. Βγάζει ένα αλυσιδοπρίονο και αρχίζει να το βάζει μπρος.) ΑΑΑ! Βοήθεια! Κάποιος να με βοηθήσει! (ένα κοριτσάκι που κρατάει ένα μαγικό ραβδί, εμφανίζεται και αρχίζει να λέει…)

Κιάρα: Γουίρ, γουίρ, το μέταλλο έχει ψυχή, απλά κοιμάται. Γουίρ, γουίρ. (το PSP βγάζει πόδια και ο Βίκτωρας αρχίζει να τρέχει ενώ τον κυνηγά ο Dino με το αλυσιδοπρίονο.)

Παρουσιαστής: Φαίνεται τελικά ότι ο αγώνας μας δεν τελείωσε ακόμα! (όλο το κοινό γελάει (κλισέ από καρτούν.)) Όπως και να’χει, ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε και σας ευχόμαστε καλή συνέχεια στο συγγραφικό σας έργο. Μακάρι να είναι εξυπνότερο και λιγότερο λογοκλοπημένο από αυτό εδώ. Εις το επανειδήν!!!! (Ήχος από αλυσιδοπρίονο στο background. Πέφτουν οι τίτλοι τέλους.)

ΤΕΛΟΣ (επιΤΕΛΟΥΣ!)

Edited by roriconfan
Link to comment
Share on other sites

Rorico pleaseeeee, pleeeaseeeeeeeee, άσε με να το πάω στη βιβλιοθήκη άμα τελειώσουμε από δω.... ή βάλτο μόνος σου, ό,τι θέλεις :)

Είναι τέλειο :)

Link to comment
Share on other sites

:woot_jump:

 

Πρέπει να γίνει μίνι διαγωνισμός για τα σχόλια και τις προγνώσεις...Έχω ψοφήσει στο γέλιο!

Roriconfan, δεν μου το έλεγες να το έφερνα προετοιμασμένο το πρόβατο;

c_documents_and_settings_notandi_my_documents_my_pictures_killer_sheep.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ένας κατά τα άλλα πολύ καλός διαγωνισμός είχε την ατυχία να πέσει πάνω στο φεστιβάλ της Σύρου με αποτέλεσμα το τόπικ να παραμείνει ενεργό παραπάνω από όσο άντεχε.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν περίμενα να ανταποκριθεί κανείς στην ιδέα με το στοίβο! Τελικά όχι μόνο κάποιος την υλοποίησε αλλά την έκανε άκρως διασκεδαστική! Μπράβο ρε Ρορίκο, πραγματικά Α-Π-Ι-Θ-Α-Ν-Ο! Διαβάζεται ξανά και ξανά με την ίδια ευχαρίστηση.

Τελικά δεν μας είπες, τα λεφτά θα τα πάρω πίσω; :D (ο φιλάργυρος...!)

Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

Nienor, βάλτο στη βιβλιοθήκη αλλά πρέπει μάλλον να κάνουμε και λινκς για όλα τα διηγήματα στο οποίο βασίστηκε.

 

Dopamine, μετά εορτής μου το έκανες Ράμπο το πρόβατο (ωραία εικόνα, by the way). Ίσως να γράψω τίποτα με πόλεμο, θα δούμε.

 

Παρατηρητή, τα λεφτά τα κρατάω για προμήθεια. Και βάζω τον Βίκτορα να σε κάνει να τα ξεχάσεις.

 

Θα σκάσω αν δεν ακούσω σχόλιο από τον Dino.

Link to comment
Share on other sites

...Θα σκάσω αν δεν ακούσω σχόλιο από τον Dino.

 

:bye2:

Link to comment
Share on other sites

Θα σκάσω αν δεν ακούσω σχόλιο από τον Dino.

 

Χμ...γκράου, γαβ τέλος πάντων... Βρίσκομαι ακόμα σε ευχάριστο μετα-φεστιβαλικό hangover.

 

Είναι σαν να γύρισα από μεγάλες διακοπές και ανακάλυψα πως η μελιτζανοσαλάτα που ξέχασα στο ψυγείο έβγαλε πλοκάμια.

 

Δεν σε περίμενα τόσο...διαβασμένο roriconfan. Έχεις να με πληρώνεις copyright ποσοστά κάθε φορά που κάποιος διαβάζει στο κείμενο σου την ατάκα από το Οστεοδρόμιο. (Θα μετράω τα Views).

 

Πάντως όταν ξεκίνησα τον διαγωνισμό δεν μπορούσα να φανταστώ το "τέρας" που θα δημιουργούσα. Και σας ευχαριστώ όλους γι αυτό. Δεν είναι μόνο τα διηγήματα σας αλλά και όλα όσα ακολούθησαν. Χαίρομαι που το πήρατε τόσο ζεστά, εκεί που κάποτε νόμιζα θα μείνω με τις προσκλήσεις στο χέρι. Ήρθατε, καθίσατε, σαρώσατε.

 

Νά'στε καλά και εύχομαι το κέφι αμείωτο και στον επόμενο διαγωνισμό. Την Παρασκευή ένας από σας θα ξέρει πως είναι ο τυχερός που θα συνεχίσει την παράδοση!

Link to comment
Share on other sites

Ιδού

 

Αν έχω ξεχάσει κάτι μου λέτε :)

 

Επίσης, ψηφίστε όσο ακόμα προλαβαίνετε! Χαμός γίνεται... μόνο αυτό έχω να σας πω :p

Link to comment
Share on other sites

Έλα Ντίνο, βρόντα τις καμπάνες. Ξέρεις εσύ. 12ωρες και 3 λεπτά κ.τ.λ. Να, κότσαρε και κάνα Χάρο απο την ανεξάντλητη συλλογή σου.

 

Άντε παιδιά. Για να μπούμε στο κλίμα..Μπρος!

 

 

Υ.Γ. Την τελευταία φορά που σας τσίγκλισα, βγήκαν προγνωστικά, μια ανελέητη μάχη και ένας αγώνας δρόμου..

Link to comment
Share on other sites

12 ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ...

 

ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΘΑ ΑΝΑΠΑΥΘΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΘΟΥΛΗ...

 

ΚΑΙ ΤΩΝ ΛΟΙΠΩΝ ΖΩΝΤΑΝΩΝ...

 

post-1004-1211447291_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ψήφισα και ομολογώ ότι με δυσκολέψατε από αρκετά έως πολύ για να αποφασίσω. Πολλές ιστορίες ήταν εξίσου καλές.

Συγχαρητήρια, ας νικήσει ο καλύτερος!

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα τις ψήφους μου και γω πριν λίγο. Πράγματι πολύ καλές ιστορίες και αρκετά δύσκολη η κατάταξη. Συγχαρητήρια σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη ποστάρει τις ψήφους μου σε αυτό το τόπικ (αλήθεια που ..στείλατε τις ψήφους σας ρε παιδιά;)<--noob

Πάω για δουλειά, δεν ξέρω αν θα ξαναμπώ σήμερα.

Ενας moderator για βοήθεια!

Καλή επιτυχία!!!! :thmbup:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη ποστάρει τις ψήφους μου σε αυτό το τόπικ (αλήθεια που ..στείλατε τις ψήφους σας ρε παιδιά;)<--noob

 

Με pm στην Nienor!

Link to comment
Share on other sites

Dopamine, τους έχω κλέψει από δω. Δεν υπάρχει θέμα και να αργήσει το πμ, υπάρχουν έτσι κι αλλιώς δημόσια :)

Link to comment
Share on other sites

Πως πάει, παιδιά?

Και εσείς οι καινούριοι ψηφοφόροι, έτσι, στο στεγνό ρε? Στα μουλωχτά θα την κάνετε, δηλαδή? Κάνα δα σχόλιο, έτσι, να γίνει παιχνίδι δηλαδή..

Άκου, "ψήφισα".

Link to comment
Share on other sites

Πως πάει, παιδιά?

Και εσείς οι καινούριοι ψηφοφόροι, έτσι, στο στεγνό ρε? Στα μουλωχτά θα την κάνετε, δηλαδή? Κάνα δα σχόλιο, έτσι, να γίνει παιχνίδι δηλαδή..

Άκου, "ψήφισα".

 

Και γω αυτό σκεφτόμουν. No comments?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..