Jump to content

Fringe (2008-2013)


araquel
 Share

Recommended Posts

Μ' άρεσε που χρησιμοποιησε το astral projection. (Ειδικά όταν είχα δει λίγες μέρες πριν το Insidious) Δεν περίμενα να εμφανιστεί ο Πήτερ τόσο νωρίς. Μπράβο τους! Δυστυχώς θα περιμένουμε μέχρι την άλλη εβδομάδα για να δούμε το επόμενο επεισόδιο.

Edited by Διγέλαδος
Link to comment
Share on other sites

Μ' άρεσε που χρησιμοποιησε το astral projection. (Ειδικά όταν είχα δει λίγες μέρες πριν το Insidious) Δεν περίμενα να εμφανιστεί ο Πήτερ τόσο νωρίς. Μπράβο τους! Δυστυχώς θα περιμένουμε μέχρι την άλλη εβδομάδα για να δούμε το επόμενο επεισόδιο.

 

Αν και εμφνανιστικε απο τοσο νωρης κανεις δεν τον θηματε κανενας δεν ξερει ποιος ειναι , το να αρχισουν να θημουντε τον Πητερ θα παρει καιπια επεισοδια, και μετα νομιζω ειναι καιρος να ασχοληθουν λιγο παραπανω με τους Παρατιριτες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια τι τρεχει με το Fringe εδω και δυο εβδομαδες δεν εχει δειξει επεισοδιο , μιπος ξερει κανοις γιατι..?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι τρεχει με το Fringe εδω και δυο εβδομαδες δεν εχει δειξει επεισοδιο , μιπος ξερει κανοις γιατι..?

Παρασκευή, 4/11, το επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Novation

 

Άλλο ένα καλό επεισόδιο.

 

Ο "νέος ρόλος" του Πήτερ στη σειρά έχει ενδιαφέρον και αν το εκμεταλλευτούν σωστά θα πάει καλά. Μόνο που μοιάζει να έχουν ξεχάσει τον Γουόλτερ της άλλης πλευράς. Για να δούμε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κυρίως εχω μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ απορία ο Μπροηλς της άλλης πλευράς δεν είχε πεθάνει τι ακριβώς έγινε?

 

Κατά τα άλλα το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο και επιτελούς είδαμε τον ΠΙΤΕΡ ολόκληρο.

Edited by Boba Fett
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κυρίως εχω μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ απορία ο Μπροηλς της άλλης πλευράς δεν είχε πεθάνει τι ακριβώς έγινε?

Όντως ο Μπρόιλς της άλλης πλευράς σκοτώθηκε στον τρίτο κύκλο της σειράς. Τώρα στον 4ο κύκλο τον βλέπουμε ξαφνικά ζωντανό, χωρίς εξήγηση. Όπως μας λέει το wikipedia αυτό μάλλον έχει να κάνει με το ότι ο Πήτερ δεν έχει υπάρξει ως ενήλικας σε αυτήν, ή και τις δύο πραγματικότητες.

 

Η διαγραφή του Πήτερ έχει προκαλέσει και άλλες αλλαγές. Ένα-δύο επεισόδια πριν βλέπουμε τον Γουόλτερ να βγαίνει από το εργαστήριο του σε εξωτερική αποστολή "για πρώτη φορά". Ενώ ξέρουμε από παλαιότερα επεισόδια ότι πάντα συμμετείχε σε αποστολές. Και στο τελευταίο επεισόδιο μαθαίνουμε ότι η Νίνα Σαρπ μεγάλωσε την Ολίβια από μικρή σαν νονά της! Που πριν, μέχρι να συναντήσει την Νίνα στη σειρά ούτε που την ήξερε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό νόμιζα και εγώ απλός είναι πολύ μεγάλη αλλαγή τέλος πάντων...

 

Θέλω τώρα που εμφανίστηκε ο Πιτερ να έχει και ένα επεισόδιο πάνω στους Παρατηρητές wink.gif!!!!

Link to comment
Share on other sites

And Those We Left Behind

 

Καλό. Ενδιαφέρουσα ιστορία. Και ο κεντρικός μύθος τσουλάει αργά, αλλά τσουλάει ωραία. Πιθανό να μας κρατήσει έτσι μέχρι το τέλος της σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

Είχε το αγαπημένο μου θέμα. Τον χρόνο ή μάλλον το time bubble. Ντίνο είχες δει μια ταινία μικρός που ήταν κάποιοι εξωγήινοι που έστελναν μέσω ονείρων τα σχέδια σε ένα παιδάκι για να φτιάξει μια φούσκα-διαστημόπλοιο που το πήγε στο διαστημόπλοιό τους;

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο είχες δει μια ταινία μικρός που ήταν κάποιοι εξωγήινοι που έστελναν μέσω ονείρων τα σχέδια σε ένα παιδάκι για να φτιάξει μια φούσκα-διαστημόπλοιο που το πήγε στο διαστημόπλοιό τους;

Δεν μου λέει κάτι. Κάποια λεπτομέρια; (Θυμίζει Explorers, αλλά έπαιζαν όνειρα εκεί; Σίγουρα δεν ήμουμ "μικρός" όταν βγήκε η ταινία.)

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία επεισόδια απολαυστικό αν και με στεναχωρεί αρκετά ο τρόπος που φέρετε ο Walter στον Piter.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λέει κάτι. Κάποια λεπτομέρια; (Θυμίζει Explorers, αλλά έπαιζαν όνειρα εκεί; Σίγουρα δεν ήμουμ "μικρός" όταν βγήκε η ταινία.)

 

Αυτή είναι! Μπράβο, εγώ ήμουν μικρός πάντως!

 

Ναι, όντως ήταν πολύ στενάχωρο, αλλά το καλό είναι ότι ο Πήτερ κατάλαβε ότι κατά μια έννοια είναι ξένος για αυτούς. Η τελευταία σκηνή όταν μιλάει με την Ολίβια δείχνει ότι πια το αποδέχτηκε. Παιδιά προσέξατε την LED τηλέοραση στο σπίτι; Αυτό το σπίτι υποτίθεται ότι το είχε εγκαταλείψει για δεκαετίες.. πολύ καλή λεπτομέρεια για να μας υπενθυμίσουν πόσο μπροστά είναι στο καινούριο συμπαν..

Link to comment
Share on other sites

Άκου βλέπω πολλές αλλαγές στον Walter Πρώτον είναι ένας εντελώς διαφορετικός άνθρωπος , αυτό συμβαίνει μάλλον επειδή νιώθει διπλό πόνο ίσον και διπλές τύψεις επειδή έχει χάσει και τους δυο Piter . Αφού η γυναίκα του αυτοκτόνησε μετά τον θάνατο του Piter αυτός ήταν μόνος του στο κόσμο πολύ καιρό και μάλλον θα μπέικε και πιο νωρίς στο ίδρυμα πολλές πάρα πολλές αλλαγές στην προσωπικότητα του. Τώρα πια είναι ενας δραματικός ρόλος ενος τρελού επιστήμονα ενώ παλιά ήταν ένας ρόλος με πολλά κωμικά χαρακτηριστικά που τώρα πια δεν έχει, δεν θεωρώ ότι είναι λάθος των σεναριογράφων αφού δεν θα ταίριαζε μετά από όλα αυτά που έχει περάσει να έχει ακόμα "πλάκα" . Οπότε αν και καταλαβαίνω ότι λόγο των τύψεων του δεν δέχετε τον Piter, επειδή όπως και ίδιος είπε δεν του αξίζει αλλά αν και μα αρέσει με κάνει να αιστάνομαι περίεργα βλέποντας μια αντιστροφή ρόλων μεταξύ τους αφού τώρα πια ο Piter προσπαθεί κερδίσει την εμπιστοσύνη του Walter.

Edited by Boba Fett
Link to comment
Share on other sites

Season 4 Episode 7 Wallflower

 

Τι ανατροπή στο τέλος! Και τι διαβάζω; το επόμενο επεισόδιο θα προβληθεί τον Γενάρη; :(

 

Εδώ το πολύ μελωδικό τραγούδι που παίχτηκε στην αρχή:

 

http://www.youtube.com/watch?v=jxGrPHt44ds

 

Nova μη μου το σβήσεις κι αυτό

 

Επίσης για όσους θέλετε να πάθετε την πλάκα σας και να μην μπορείτε να περιμένετε μετά, δείτε το το trailer του επόμενου επεισοδίου εδώ, στο οποίο ο Peter τα καταφέρνει τελικά!:

 

http://www.youtube.com/watch?v=bDGhVnBMwKw

Και μια ερώτηση, πως στο καλό βρήκε ο Πήτερ τη συνταγή γυαλιών του ντετέκτιβ;

 

Ξένο review του επεισοδίου: http://planetarbitrary.com/2011/11/spoiler-heavy-reviews-fringe-wallflower/

Edited by Διγέλαδος
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με την τηλεθεαση να εχει πέσει στα 3 εκατ. δεν εχει και πολλές ελπίδες. 3 εκ. για το Fox είναι πολύ λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Με την τηλεθεαση να εχει πέσει στα 3 εκατ. δεν εχει και πολλές ελπίδες. 3 εκ. για το Fox είναι πολύ λίγα.

 

Απ'την άλλη είναι πέμπτη αν δεν κάνω λάθος στην κατάταξη στις σειρές που κατεβάζονται παράνομα απ'το διαδίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Με την τηλεθεαση να εχει πέσει στα 3 εκατ. δεν εχει και πολλές ελπίδες. 3 εκ. για το Fox είναι πολύ λίγα.

 

Απ'την άλλη είναι πέμπτη αν δεν κάνω λάθος στην κατάταξη στις σειρές που κατεβάζονται παράνομα απ'το διαδίκτυο.

 

Πιθανόν αλά αυτό δεν μετράει για τα κανάλια.

Link to comment
Share on other sites

“Back To Where You’ve Never Been”

 

S4 / E8

Επεισόδιο που σε έκανε να κρέμεσαι από την άκρη της καρέκλας. Πολλά πράγματα έγιναν και πολλές εκπλήξεις. Για μένα πήρε πολύ τα πάνω του ο Πήτερ, αλλά και ο ΆλτερΟυόλτερ. Αυτό που νομίζω να συμβαίνει είναι ότι

οι κακοί τώρα είναι στο κανονικό σύμπαν, ενώ οι καλοί στο αλτερ-σύμπαν. Για να δούμε ;-)

 

 

 

http://www.avclub.co...ver-been,67547/

Edited by Διγέλαδος
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο και τρελό αυτό που σκέφτεσαι ακόμα και για Fringe αλλά γουστάρω πολύ το ότι ο Ουολεταλλος είναι καλός επίσης εξηγείτε γιατί βλέπουμε ζωντανό το Μπροιλςαλλό και χαίρομαι που γύρισε ο ένας παλιός αγαπημένος κακός

 

πού είναι μεγάλη ειρωνεία ότι Πιτερ αναφέρεται στο ίδιο επεισόδιο ότι τον σκότωσε

 

Link to comment
Share on other sites

Enemy of My Enemy

Season 4 Episode 9

 

Από εδώ και πέρα φαίνεται κάθε επεισόδιο να είναι καλύτερο από το προηγούμενο. Πολύ δράση, και γενικά πολύ σασπένς. Τελικά όπως λέει και ο τίτλος του επεισοδίου οι δυο παράλληλοι κόσμοι ενώνονται για να αντιμετωπίσουν έναν κοινό εχθρό.

Τι καλύτερο αλλά και πολύ παράξενο να βλέπεις όλους τους χαρακτήρες και τους παράλληλους εαυτούς τους σε ένα τραπέζι. Ελπίζω να μην έχουμε πολλές απώλειες..

Link to comment
Share on other sites

Enemy of My Enemy

Season 4 Episode 9

Ελπίζω να μην έχουμε πολλές απώλειες..

Ελπίζω να μην χάσουμε τ'αβγά με τα πασχάλια ως θεατές. JJ Abrams είναι αυτός, σε βάζει να σημειώνεις τις λεπτομέρειες χωρίς να προσέχει ο ίδιος. Μέχρι το Lost τον αποδέχομαι όχι παραπέρα.

 

Δηλαδή ο Walternate ήταν κακός όταν υπήρχε ο Πήτερ, και σε ένα σύμπαν που ο γιος του δεν μεγάλωσε... είναι καλός;

 

Εντωμεταξύ, για να είμαι σίγουρος που βαδίζω... τρίτο σύμπαν δεν υπάρχει έτσι; Αυτοί το νομίζουν. Δικός τους είναι αυτός ο Πήτερ, σβησμένος από την εξίσωση από τους εκνευριστικούς γλόμπους (του Adjustment Bureau δεν είναι; )

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Fringe (2008-2013)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..