Jump to content

Τι βιβλία αγοράσατε;


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

ΟΧΙ ΡΕ!  :dance2:  Παίξε κάτι! Λόττο, Τζόκερ, λαχείο, τάβλι με γερόντια και μεγάλο στοίχημα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν περίπου 10 μέρες, έψαχνα στο γκούγκλ να βρω το "Ψίθυροι πνευμάτων" του Richard Matheson. Κι έτσι όπως έψαχνα, με έβγαλε σε ένα βιβλιοπωλείο στην Κύπρο. Μιας και ανακάλυψα βιβλιοπωλείο που δεν το ήξερα, λέω δεν ψάχνεις και για το "..............." μπας και; Σε κάθε βιβλιοπωλείο που ανακαλύπτω το κάνω αυτό... Το γράφω λοιπόν στην αναζήτηση της σελίδας και μου το εμφανίζει διαθέσιμο. Καααλά λέω. Μας τα παν κι άλλοι... Δεν γαμιέται...Ας πάρω ένα τηλέφωνο, δεν χάνω και τίποτα... "Γειά σας, ψάχνω το βιβλίο "..........." και στην ιστοσελίδα σας το εμφανίζει διαθέσιμο.Πήρα να ρωτήσω αν ισχύει"." Ναι, μισό λεπτό να κοιτάξω". Όντας σίγουρος ότι δεν θα υπήρχε(έχω πάρει άλλα 87 τηλέφωνα μέχρι στιγμής), δεν είχα προσδοκίες. Μετά από 10-20 δευτερόλεπτα, "ναι, με ακούτε; Έχουμε ένα τελευταίο αντίτυπο, ενδιαφέρεστε";...... Εγκεφαλικό/καρδιά/σύφιλη/ψείρες, όλα μου ήρθαν εκείνη την στιγμή! Και σήμερα το έχω στα χέρια μου! Το πήρα, μαζί με το "Ψίθυροι πνευμάτων".Το είχε κι αυτό τελικά...

 

 

Σε περίπτωση που κάποιος δεν κατάλαβε για ποιο βιβλίο μιλάω, ας ανοίξει από κάτω

 

ΒΡΗΚΑ ΤΟ "ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΦΥΛΛΑ!!! :dancing4dh:  :dancing4dh: 

 

 

Το βρήκες ωρέ θηρίο; Άντε μπράβο, το μισό φόρουμ το ψάχνει αυτό :good:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, ευχαριστώ :)  Το μόνο που φοβάμαι είναι, πως επειδή έχω ακούσει τα απίστευτα γι' αυτό το βιβλίο και το έχω στο μυαλό μου πάρα πολύ ψηλά, μην απογοητευτώ. Λέω να το αφήσω λίγο να "κρυώσει" και να το πιάσω μετά από λίγο καιρό...

Edited by Mictantecutli
Link to comment
Share on other sites

Πριν περίπου 10 μέρες, έψαχνα στο γκούγκλ να βρω το "Ψίθυροι πνευμάτων" του Richard Matheson. Κι έτσι όπως έψαχνα, με έβγαλε σε ένα βιβλιοπωλείο στην Κύπρο. Μιας και ανακάλυψα βιβλιοπωλείο που δεν το ήξερα, λέω δεν ψάχνεις και για το "..............." μπας και; Σε κάθε βιβλιοπωλείο που ανακαλύπτω το κάνω αυτό... Το γράφω λοιπόν στην αναζήτηση της σελίδας και μου το εμφανίζει διαθέσιμο. Καααλά λέω. Μας τα παν κι άλλοι... Δεν γαμιέται...Ας πάρω ένα τηλέφωνο, δεν χάνω και τίποτα... "Γειά σας, ψάχνω το βιβλίο "..........." και στην ιστοσελίδα σας το εμφανίζει διαθέσιμο.Πήρα να ρωτήσω αν ισχύει"." Ναι, μισό λεπτό να κοιτάξω". Όντας σίγουρος ότι δεν θα υπήρχε(έχω πάρει άλλα 87 τηλέφωνα μέχρι στιγμής), δεν είχα προσδοκίες. Μετά από 10-20 δευτερόλεπτα, "ναι, με ακούτε; Έχουμε ένα τελευταίο αντίτυπο, ενδιαφέρεστε";...... Εγκεφαλικό/καρδιά/σύφιλη/ψείρες, όλα μου ήρθαν εκείνη την στιγμή! Και σήμερα το έχω στα χέρια μου! Το πήρα, μαζί με το "Ψίθυροι πνευμάτων".Το είχε κι αυτό τελικά...

 

 

Σε περίπτωση που κάποιος δεν κατάλαβε για ποιο βιβλίο μιλάω, ας ανοίξει από κάτω

 

ΒΡΗΚΑ ΤΟ "ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΦΥΛΛΑ!!! :dancing4dh:  :dancing4dh: 

 

 

Ε, τι να πω τώρα, από την μια σε συγχαίρω για την απίστευτη τύχη και από την άλλη μου 'ρχεται να σε δείρω και να σου αρπάξω το βιβλίο από τα χέρια (εκτός και αν είσαι δυο μέτρα οπότε θα βγω και δαρμένος από πάνω :p). Απ'όσο κατάλαβα έφαγες τον κόσμο όλο για να το βρεις και δικαίως οι προσπάθειές σου ανταμείφτηκαν. Και ΄γω είχα φάει τον κόσμο για τον Άνθρωπο-Ζάρι και την Κυβεριάδα (μεταξύ άλλων) και τελικά τα βρήκα στα πιο απίθανα μέρη. Θέμα χρόνου είναι (ελπίζω!) να το βρω και 'γω το βιβλίο. Εκτός πια και αν το δανειστώ από κάποιον τυχερό που το έχει.  :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν περίπου 10 μέρες, έψαχνα στο γκούγκλ να βρω το "Ψίθυροι πνευμάτων" του Richard Matheson. Κι έτσι όπως έψαχνα, με έβγαλε σε ένα βιβλιοπωλείο στην Κύπρο. Μιας και ανακάλυψα βιβλιοπωλείο που δεν το ήξερα, λέω δεν ψάχνεις και για το "..............." μπας και; Σε κάθε βιβλιοπωλείο που ανακαλύπτω το κάνω αυτό... Το γράφω λοιπόν στην αναζήτηση της σελίδας και μου το εμφανίζει διαθέσιμο. Καααλά λέω. Μας τα παν κι άλλοι... Δεν γαμιέται...Ας πάρω ένα τηλέφωνο, δεν χάνω και τίποτα... "Γειά σας, ψάχνω το βιβλίο "..........." και στην ιστοσελίδα σας το εμφανίζει διαθέσιμο.Πήρα να ρωτήσω αν ισχύει"." Ναι, μισό λεπτό να κοιτάξω". Όντας σίγουρος ότι δεν θα υπήρχε(έχω πάρει άλλα 87 τηλέφωνα μέχρι στιγμής), δεν είχα προσδοκίες. Μετά από 10-20 δευτερόλεπτα, "ναι, με ακούτε; Έχουμε ένα τελευταίο αντίτυπο, ενδιαφέρεστε";...... Εγκεφαλικό/καρδιά/σύφιλη/ψείρες, όλα μου ήρθαν εκείνη την στιγμή! Και σήμερα το έχω στα χέρια μου! Το πήρα, μαζί με το "Ψίθυροι πνευμάτων".Το είχε κι αυτό τελικά...

 

 

Σε περίπτωση που κάποιος δεν κατάλαβε για ποιο βιβλίο μιλάω, ας ανοίξει από κάτω

 

ΒΡΗΚΑ ΤΟ "ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΦΥΛΛΑ!!! :dancing4dh:  :dancing4dh: 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με 23 ευρώ τσίμπησα από το βιβλιοπωλείο της Ars Nocturna:

 

01. Χρύσα Μπαχά - Σκοτεινά μονοπάτια (εκδόσεις Ars Nocturna)
02. Μ. Ρ. Τζέιμς - Ιστορίες φαντασμάτων ενός αρχαιοδίφη (εκδόσεις Ars Nocturna)
03. Ρόμπερτ Χάουαρντ - Ο μαύρος λίθος κ.α. (εκδόσεις Η Άγνωστη Καντάθ)
04. Ρόμπερτ Χάουαρντ - Οι Θεοί της Μπαλ-Σαγκόθ (εκδόσεις Η Άγνωστη Καντάθ)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

από το βιβλιοπωλείο της Ars Nocturna:

 

Ήσουν εχθές εκεί; Το βράδυ ήμουν εγώ, που είχε και το αφιέρωμα στον Poe.

 

Με 5 € πήρα από το βιβλιοπωλείο Ars Nocturna:

1. Της σκιάς τα παραμύθια (εκδόσεις Ars Nocturna)

2. Ενυδρία (εκδόσεις Ars Nocturna)

3. Έλος (εκδόσεις Ars Nocturna)

 

Αυτό που λατρεύω σε αυτές τις εκδόσεις είναι ο σχεδιασμός τους. Πάρα πολύ όμορφα βιβλία. 

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ, Μπλέιντ, πώς περιμένω την ώρα που θα διαβάσεις το ΄Μαύρο Λίθο... Από τα πλέον αγαπημένα μου διηγήματα έβερ. Μόνο θυμήσου, εμείς οι υπόλοιποι τον Φον Τζάνζ, τον λέμε Φον Γιούνστ.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τη Μάσκα του Κθούλου του Ώγκαστ Ντέρλεθ, το έχει διαβάσει κανένας; Πάντως είχα διαβάσει Ωρόρα κάτι ιστορίες του κ μου άρεσαν. Το ξεκινάω και θα σας γράψω τις εντυπώσεις μου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τη Μάσκα του Κθούλου του Ώγκαστ Ντέρλεθ, το έχει διαβάσει κανένας; Πάντως είχα διαβάσει Ωρόρα κάτι ιστορίες του κ μου άρεσαν. Το ξεκινάω και θα σας γράψω τις εντυπώσεις μου

 

Το έχω διαβάσει εγώ και είναι πολύ καλό. Όχι τόσο καλό όσο η άλλη συλλογή του που κυκλοφορεί από τον Αίολο, αλλά καλό και αυτό. Θα σου πρότεινα πάντως να μην διαβάσεις όλες τις ιστορίες σερί για να αποφύγεις το overdose. Έχω και τις δύο συλλογές σ' ένα βιβλίο από την Terra Nova. Το διάβασα μία φορά στο καπάκι και παρ' όλο που μου άρεσε πάρα πολύ, ωστόσο κουράστηκα και δεν θα το ξανακάνω.

Edited by Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

 

Αγόρασα τη Μάσκα του Κθούλου του Ώγκαστ Ντέρλεθ, το έχει διαβάσει κανένας; Πάντως είχα διαβάσει Ωρόρα κάτι ιστορίες του κ μου άρεσαν. Το ξεκινάω και θα σας γράψω τις εντυπώσεις μου

 

Το έχω διαβάσει εγώ και είναι πολύ καλό. Όχι τόσο καλό όσο η άλλη συλλογή του που κυκλοφορεί από τον Αίολο, αλλά καλό και αυτό. Θα σου πρότεινα πάντως να μην διαβάσεις όλες τις ιστορίες σερί για να αποφύγεις το overdose. Έχω και τις δύο συλλογές σ' ένα βιβλίο από την Terra Nova. Το διάβασα μία φορά στο καπάκι και παρ' όλο που μου άρεσε πάρα πολύ, ωστόσο κουράστηκα και δεν θα το ξανακάνω.

 

Τώρα που το σχολίασες συνειδητοποίησα ότι ήθελα να αγοράσω το Μονοπάτι του Κθούλου κ όχι τη Μάσκα. Εγώ είχα μπουχτίσει όταν αγόρασα τα άπαντα του Λάβκραφτ κ τα διάβασα σερί, είναι κρίμα γιατί θάβεις αξιόλογες ιστορίες κ επίσης δεν τους δίνεις τη δέουσα σημασία, επειδή έχεις διαβάσει πολλές τέτοιες σε σύντομο χρονικό διάστημα. Μάλλον θα παραγγείλω και το Μονοπάτι να το έχω, θυμάμαι όταν είχα διαβάσει Ωρόρα κάτι ιστοριούλες, μου είχε φανεί μέγιστος.

Link to comment
Share on other sites

Τη Μάσκα δε τη θυμάμαι καν, από όσο θυμάμαι το Μονοπάτι είχε ενδιαφέρον. Αν και γενικά δεν πολυγουστάρω Darleth. Η μόνη Κθουλοϊστορία του που θυμάμαι είναι αυτή με τους Πόε από τους "Άγνωστους Τρόμους" της Terra Nova

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αγόρασα τη Μάσκα του Κθούλου του Ώγκαστ Ντέρλεθ, το έχει διαβάσει κανένας; Πάντως είχα διαβάσει Ωρόρα κάτι ιστορίες του κ μου άρεσαν. Το ξεκινάω και θα σας γράψω τις εντυπώσεις μου

 

Το έχω διαβάσει εγώ και είναι πολύ καλό. Όχι τόσο καλό όσο η άλλη συλλογή του που κυκλοφορεί από τον Αίολο, αλλά καλό και αυτό. Θα σου πρότεινα πάντως να μην διαβάσεις όλες τις ιστορίες σερί για να αποφύγεις το overdose. Έχω και τις δύο συλλογές σ' ένα βιβλίο από την Terra Nova. Το διάβασα μία φορά στο καπάκι και παρ' όλο που μου άρεσε πάρα πολύ, ωστόσο κουράστηκα και δεν θα το ξανακάνω.

 

Τώρα που το σχολίασες συνειδητοποίησα ότι ήθελα να αγοράσω το Μονοπάτι του Κθούλου κ όχι τη Μάσκα. Εγώ είχα μπουχτίσει όταν αγόρασα τα άπαντα του Λάβκραφτ κ τα διάβασα σερί, είναι κρίμα γιατί θάβεις αξιόλογες ιστορίες κ επίσης δεν τους δίνεις τη δέουσα σημασία, επειδή έχεις διαβάσει πολλές τέτοιες σε σύντομο χρονικό διάστημα. Μάλλον θα παραγγείλω και το Μονοπάτι να το έχω, θυμάμαι όταν είχα διαβάσει Ωρόρα κάτι ιστοριούλες, μου είχε φανεί μέγιστος.

 

 

Ε πάρε τώρα και το Μονοπάτι για να τα έχεις και τα δύο :) Βέβαια από την στιγμή που θα έχεις τις δύο συλλογές σε ξεχωριστά βιβλία, δεν θα σου πέσουν τόσο βαριές όσο αν τις είχες σε ένα και τις διάβαζες στο καπάκι. Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω αφού λες ότι το έχεις βιώσει ήδη. Στις Ωρόρες αν θυμάμαι καλά πρέπει να υπάρχουν τα 3/5 της νουβέλας. Δεν υπάρχει σίγουρα η τελευταία ιστορία.

 

Τη Μάσκα δε τη θυμάμαι καν, από όσο θυμάμαι το Μονοπάτι είχε ενδιαφέρον. Αν και γενικά δεν πολυγουστάρω Darleth. Η μόνη Κθουλοϊστορία του που θυμάμαι είναι αυτή με τους Πόε από τους "Άγνωστους Τρόμους" της Terra Nova

 

Η Μάσκα αποτελείται από ξεχωριστές ιστορίες οπότε είναι εύκολο να ξεχαστεί, ανεξαρτήτως από το αν αρέσει ή όχι. Και ναι, η ιστορία με τους Πόε είναι πολύ καλή. Έξυπνη ιδέα σε συνδυασμό με τρομερή ατμόσφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Αγόρασα τη Μάσκα του Κθούλου του Ώγκαστ Ντέρλεθ, το έχει διαβάσει κανένας; Πάντως είχα διαβάσει Ωρόρα κάτι ιστορίες του κ μου άρεσαν. Το ξεκινάω και θα σας γράψω τις εντυπώσεις μου

 

Το έχω διαβάσει εγώ και είναι πολύ καλό. Όχι τόσο καλό όσο η άλλη συλλογή του που κυκλοφορεί από τον Αίολο, αλλά καλό και αυτό. Θα σου πρότεινα πάντως να μην διαβάσεις όλες τις ιστορίες σερί για να αποφύγεις το overdose. Έχω και τις δύο συλλογές σ' ένα βιβλίο από την Terra Nova. Το διάβασα μία φορά στο καπάκι και παρ' όλο που μου άρεσε πάρα πολύ, ωστόσο κουράστηκα και δεν θα το ξανακάνω.

 

Τώρα που το σχολίασες συνειδητοποίησα ότι ήθελα να αγοράσω το Μονοπάτι του Κθούλου κ όχι τη Μάσκα. Εγώ είχα μπουχτίσει όταν αγόρασα τα άπαντα του Λάβκραφτ κ τα διάβασα σερί, είναι κρίμα γιατί θάβεις αξιόλογες ιστορίες κ επίσης δεν τους δίνεις τη δέουσα σημασία, επειδή έχεις διαβάσει πολλές τέτοιες σε σύντομο χρονικό διάστημα. Μάλλον θα παραγγείλω και το Μονοπάτι να το έχω, θυμάμαι όταν είχα διαβάσει Ωρόρα κάτι ιστοριούλες, μου είχε φανεί μέγιστος.

 

 

Ε πάρε τώρα και το Μονοπάτι για να τα έχεις και τα δύο :) Βέβαια από την στιγμή που θα έχεις τις δύο συλλογές σε ξεχωριστά βιβλία, δεν θα σου πέσουν τόσο βαριές όσο αν τις είχες σε ένα και τις διάβαζες στο καπάκι. Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω αφού λες ότι το έχεις βιώσει ήδη. Στις Ωρόρες αν θυμάμαι καλά πρέπει να υπάρχουν τα 3/5 της νουβέλας. Δεν υπάρχει σίγουρα η τελευταία ιστορία.

 

Τη Μάσκα δε τη θυμάμαι καν, από όσο θυμάμαι το Μονοπάτι είχε ενδιαφέρον. Αν και γενικά δεν πολυγουστάρω Darleth. Η μόνη Κθουλοϊστορία του που θυμάμαι είναι αυτή με τους Πόε από τους "Άγνωστους Τρόμους" της Terra Nova

 

Η Μάσκα αποτελείται από ξεχωριστές ιστορίες οπότε είναι εύκολο να ξεχαστεί, ανεξαρτήτως από το αν αρέσει ή όχι. Και ναι, η ιστορία με τους Πόε είναι πολύ καλή. Έξυπνη ιδέα σε συνδυασμό με τρομερή ατμόσφαιρα.

 

Εγώ  γενικά διηγήματα,  μικρές ιστορίες, ακόμα κ νουβέλες όσο καλά και να είναι τη στιγμή που τα διαβάζω, αν περάσει ένα χρονικό διάστημα τα ξεχνάω εντελώς. Αλλά αν ξεκινήσω να τα ξαναδιαβάσω τα θυμάμαι αυτόματα. Ξέρεις τι έπαθα θυμόμουν ότι ήθελα να διαβάσω Ντέρλεθ, αλλά δεν ήξερα ότι έχει κυκλοφορήσει κ άλλο βιβλίο κ πήρα τυχαία τη Μάσκα, αλλά τώρα με κουρδίσατε να αγοράσω το Μονοπάτι κ να το αρχίσω 1ο. Από Ωρόρα το "Μη σκάβετε τάφο για μένα' του Ντέρλεθ ήταν; ή το Παράθυρο και Αέτωμα" ;κάπως έτσι δεν θυμάμαι τώρα. Ήταν πολύ δυνατές ιστορίες.

Edited by Anwrimos23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα σ' ένα ράφι του public και αποφάσισα ότι δεν είναι δυνατόν να λείπει από τη βιβλιοθήκη μου:

Ελληνικό fan-fiction από το 1914 με τίτλο "ο Σέρλοκ Χολμς σώζων τον κ. Βενιζέλον".  :shout: 

 

http://www.bibliotopia.gr/pd/o-serlok-xolms-sozon-ton-k-venizelon-536039.htm?lang=el&path=-271984642

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα σ' ένα ράφι του public και αποφάσισα ότι δεν είναι δυνατόν να λείπει από τη βιβλιοθήκη μου:

Ελληνικό fan-fiction από το 1914 με τίτλο "ο Σέρλοκ Χολμς σώζων τον κ. Βενιζέλον".  :shout:

 

http://www.bibliotopia.gr/pd/o-serlok-xolms-sozon-ton-k-venizelon-536039.htm?lang=el&path=-271984642

 Αυτό είναι συλλεκτικό κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Το απίθανο είναι ότι κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Άγρα, όχι από κανέναν εκδοτικό του πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Από παλαιοβιβλιοπωλείο πήρα ''Το Τέλος της Αρχής'' (εκδόσεις Μπουκουμάνη) του Ρέι Μπράντμπερι με 20 ευρώ. Τσιμπημένη τιμή αλλά δεν το σκέφτηκα καθόλου. Τον τελευταίο καιρό ο συγκεκριμένος συγγραφέας μου έχει γίνει έμμονη ιδέα και έχω βαλθεί να αποκτήσω όλα τα βιβλία του που έχουν μεταφραστεί στα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Από Πανόρμου, σ'ένα ψιλικατζίδικο:

 

01. Μπραμ Στόκερ - Η φωλιά του λευκού φιδιού (εκδόσεις Terra Nova). 4€.

 

Ευχαριστώ τον Nihilio που μου είπε που να το βρω. Έχει και άλλα αντίτυπα, για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Από Μοναστηράκι:

 

02. Λουίς Λ'Αμούρ - Η γη των Σάκετ (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). 2€.
03. Λουίς Λ'Αμούρ - Το σήμα των Σάκετ (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). 2€.

 

Από το βιβλιοπωλείο Ποθητός στην Κάνιγγος:

04. Μάθιου Ράιλι - Το είδωλο (εκδόσεις Φυτράκη). 3€.
05. Ανώνυμος - Βιβλίο χωρίς όνομα (εκδόσεις Μονόκερως). 3€.
06. Γκράχαμ Π. Τέιλορ - Τερσίας (εκδόσεις Μονόκερως). 3€.
07. Σκοτ Μαριάνι - Το χειρόγραφο Φαλκανέλι (εκδόσεις Μονόκερως). 5€.

 

Από το βιβλιοπωλείο των εκδόσεων Επίκεντρο:

 

08. Γ. Ρ. Μπερνέτ - Η ζούγκλα της ασφάλτου (εκδόσεις Παρατηρητής). 5,80€. Το τελευταίο αντίτυπο!!!

 

Και από Πολιτεία:

 

09. Στίβεν Κινγκ - Η μέθοδος των αναπνοών (εκδόσεις Επιλογή). 3,20€.
10. Μάγκνους Μιλς - Το μάντρωμα των ζώων (εκδόσεις Scripta). 3,96€.
11. Τζον Ο'Μπράιεν - Αφήνοντας το Λας Βέγκας (εκδόσεις Νάρκισσος). 5,25€.

Link to comment
Share on other sites

Από το παζάρι Ars Nocturna:
Robert E. Howard- Ο μαύρος λίθος
Simon Clark- Βαμπιρίκ

Περικλής Μποζινάκης- Απόκρημνος κόσμος
και εκτός προσφορών:
R. Frederick Hamilton- Αντικλείδι
Κωνσταντίνος Κελλής- Το φως μέσα μου
και μου έδωσαν δώρα τα:
Το υφαντό του βαμπίρ-Suzy McKee Charnas
Κρυστάλλινος κόσμος- J. G. Ballard

Και από τον Αίολο, όπου τους έστειλα email κατόπιν συμβουλής του Δημήτρη πριν λίγες σελίδες και μου έκαναν έκπτωση 50% (ευχαριστώ για την συμβουλή!):

Και τα 7 Κόναν
Σόλομον Κέιν κόκκινες σκιές- Robert E. Howard 
Μάικλ Μούρκοκ- Η κόρη της ονειροκλέφτρας & Η εκδίκηση του ρόδου
Metalικές Ιστορίες Φαντασίας και Τρόμου
Όλα μαζί από Αίολο, στα 85 ευρώ. 

Συν το "Ο πόλεμος των θεών" του Neil Gaiman
 

Edited by Mictantecutli
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Από το παζάρι Ars Nocturna:

Robert E. Howard- Ο μαύρος λίθος

Simon Clark- Βαμπιρίκ

Περικλής Μποζινάκης- Απόκρημνος κόσμος

και εκτός προσφορών:

R. Frederick Hamilton- Αντικλείδι

Κωνσταντίνος Κελλής- Το φως μέσα μου

και μου έδωσαν δώρα τα:

Το υφαντό του βαμπίρ-Suzy McKee Charnas

Κρυστάλλινος κόσμος- J. G. Ballard

 

Και από τον Αίολο, όπου τους έστειλα email κατόπιν συμβουλής του Δημήτρη πριν λίγες σελίδες και μου έκαναν έκπτωση 50% (ευχαριστώ για την συμβουλή!):

Και τα 7 Κόναν

Σόλομον Κέιν κόκκινες σκιές- Robert E. Howard 

Μάικλ Μούρκοκ- Η κόρη της ονειροκλέφτρας & Η εκδίκηση του ρόδου

Metalικές Ιστορίες Φαντασίας και Τρόμου

Όλα μαζί από Αίολο, στα 85 ευρώ. 

 

Συν το "Ο πόλεμος των θεών" του Neil Gaiman

 

Έκπτωση 50%; θέλω κ εγώ... Τους είπες δηλ θα πάρω αυτά τα 10 βιβλία αλλά θα κόψετε το 50%;. Στο κάνουν και με μικρότερες παραγγελίες;

Edited by Anwrimos23
Link to comment
Share on other sites

 

Από το παζάρι Ars Nocturna:

Robert E. Howard- Ο μαύρος λίθος

Simon Clark- Βαμπιρίκ

Περικλής Μποζινάκης- Απόκρημνος κόσμος

και εκτός προσφορών:

R. Frederick Hamilton- Αντικλείδι

Κωνσταντίνος Κελλής- Το φως μέσα μου

και μου έδωσαν δώρα τα:

Το υφαντό του βαμπίρ-Suzy McKee Charnas

Κρυστάλλινος κόσμος- J. G. Ballard

 

Και από τον Αίολο, όπου τους έστειλα email κατόπιν συμβουλής του Δημήτρη πριν λίγες σελίδες και μου έκαναν έκπτωση 50% (ευχαριστώ για την συμβουλή!):

Και τα 7 Κόναν

Σόλομον Κέιν κόκκινες σκιές- Robert E. Howard 

Μάικλ Μούρκοκ- Η κόρη της ονειροκλέφτρας & Η εκδίκηση του ρόδου

Metalικές Ιστορίες Φαντασίας και Τρόμου

Όλα μαζί από Αίολο, στα 85 ευρώ. 

 

Συν το "Ο πόλεμος των θεών" του Neil Gaiman

 

Έκπτωση 50%; θέλω κ εγώ... Τους είπες δηλ θα πάρω αυτά τα 10 βιβλία αλλά θα κόψετε το 50%;. Στο κάνουν και με μικρότερες παραγγελίες;

 

Όχι, τους είπα ότι ήθελα να πάρω τα Κόναν από το παζάρι αλλά δεν τα είχε φέτος. Και τους ρώτησα αν τα πάρω από αυτούς(συν κάποια άλλα που ήθελα), μήπως μπορούν να μου κάνουν κάποια έκπτωση. Και μου είπαν ότι θα μου κάνουν 50%. Με τσαμπουκά δε νομίζω να έκοβαν :p Δεν έχω ιδέα αν το κάνουν με μικρότερες παραγγελίες. Με μικρότερες, μπορεί να κάνουν μικρότερη έκπτωση.

Edited by Mictantecutli
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1. H.P. Lovecraft - Τα βουνά της τρέλας (Αίολος) .... άντε, ένα έμεινε ακόμη....

2. Graham Masterton - Οι δαίμονες της Νορμανδίας.

Link to comment
Share on other sites

01. Τέρι Μπρουκς - Αναμέτρηση με τον δαίμονα (εκδόσεις Έσοπτρον). 5 ευρώ.
02. Σαρλότ Ρόγκαν - Λέμβος 14 (εκδόσεις Διόπτρα). 5 ευρώ.
03. Τζορτζ Ντόουζ Γκριν - Τι αξία έχει η αλήθεια, ερημίτη μου; (εκδόσεις Ψυχογιός). 3 ευρώ.
04. Τζέιμς Τσέιζ - Σαφάρι για τυχοδιώκτες (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). 1 ευρώ.
05. Κάθι Κας Σπέλμαν - Το ευλογημένο παιδί (εκδόσεις Bell). 2 ευρώ.
06. Ντάνιελ Κέις Μόραν - Το δαχτυλίδι (εκδόσεις Bell). 1 ευρώ.

07. Ινάζο Νιτόμπε - Μπουσίντο: Ο κώδικας τιμής των Σαμουράι (εκδόσεις Καστανιώτη). 4 ευρώ.

Edited by BladeRunner
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα σε τιμή ευκαιρίας το Ένα τραγούδι για την Αρμπόν του Kay, δύο τόμοι από 7 ευρώ έκαστος... 

 

Βρήκα και το Κλοιός θανάτου, Α΄ έκδοση, του Child Lee σε άψογη κατάσταση. Η πρώτη ιστορία με ήρωα τον "πολύ" Τζακ Ρίτσερ! 3 ευρώ..

 

Και από το παζάρι του Anubis..μέσω internet θα γίνει παραγγγελιά...: 

 

Παγκόσμιος πόλεμος Ζ

Ο τελευταίος μονόκερως

Το πύρ το εξώτερον  

Το τελευταίο επιχείρημα

 

Ώωωρεεε γλέντια... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..