Jump to content

Τι βιβλία αγοράσατε;


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

Δωράκι από τον αδελφό μου το Εκδικητές από εκδόσεις Μίνωα και με 6,5 ευρουδάκια αγόρασα τον Σκοτεινό Τόπο σε πόκετ. Λογικά θα το διαβάσω στις διακοπές το 2ο (που αρχίζουν από Δευτέρα) αν με αφήσει ο γιος μου!

Link to comment
Share on other sites

1. Ρόμπερτ Μπλοχ - Ο φύλακας της πύλης κ.α. ιστορίες (εκδόσεις Η Άγνωστη Καντάθ)
2. Ρόμπερτ Μπλοχ - Η σκιά στο κωδωνοστάσι κ.α. ιστορίες (εκδόσεις Η Άγνωστη Καντάθ)
3. Φρανκ Σέτσινγκ - Limit (εκδόσεις Καστανιώτη). 8 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

1. Ρόμπερτ Μπλοχ - Ο φύλακας της πύλης κ.α. ιστορίες (εκδόσεις Η Άγνωστη Καντάθ)

2. Ρόμπερτ Μπλοχ - Η σκιά στο κωδωνοστάσι κ.α. ιστορίες (εκδόσεις Η Άγνωστη Καντάθ)

 

Αν περιλαμβάνονται, όποτε βρεις λίγο χρόνο γράψε σε παρακαλώ τους τίτλους πρωτοτύπου των ιστοριών. Θέλω να δω αν είναι οι ίδιες με μία συλλογή του που έχω.

Link to comment
Share on other sites

 

1. Ρόμπερτ Μπλοχ - Ο φύλακας της πύλης κ.α. ιστορίες (εκδόσεις Η Άγνωστη Καντάθ)

2. Ρόμπερτ Μπλοχ - Η σκιά στο κωδωνοστάσι κ.α. ιστορίες (εκδόσεις Η Άγνωστη Καντάθ)

 

Αν περιλαμβάνονται, όποτε βρεις λίγο χρόνο γράψε σε παρακαλώ τους τίτλους πρωτοτύπου των ιστοριών. Θέλω να δω αν είναι οι ίδιες με μία συλλογή του που έχω.

 

 

Δεν περιλαμβάνονται. Όμως έψαξα στο ίντερνετ και κατάλαβα ότι έχει σίγουρα αυτές:

 

The Secret in the Tomb
The Suicide in the Study
The Shambler from the Stars
The Faceless God
The Grinning Ghoul
The Dark Demon
The Mannikin
The Brood of Bubastis
The Creeper in the Crypt
The Secret of Sebek
Fane of the Black Pharaoh
The Sorcerer's Jewel
The Unspeakable Betrothal
The Shadow from the Steeple
Notebook Found in a Deserted House
Terror in Cut-Throat Cove
The Eyes of the Mummy
Black Barter
The Opener Of The Way
 
Και υπάρχει άλλη μια με τον τίτλο Ερωτικό Φίλτρο, αλλά στ'αγγλικά δεν ξέρω ποια μπορεί να είναι.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

1. Ρόμπερτ Μπλοχ - Ο φύλακας της πύλης κ.α. ιστορίες (εκδόσεις Η Άγνωστη Καντάθ)

2. Ρόμπερτ Μπλοχ - Η σκιά στο κωδωνοστάσι κ.α. ιστορίες (εκδόσεις Η Άγνωστη Καντάθ)

 

Αν περιλαμβάνονται, όποτε βρεις λίγο χρόνο γράψε σε παρακαλώ τους τίτλους πρωτοτύπου των ιστοριών. Θέλω να δω αν είναι οι ίδιες με μία συλλογή του που έχω.

 

 

Δεν περιλαμβάνονται. Όμως έψαξα στο ίντερνετ και κατάλαβα ότι έχει σίγουρα αυτές:

 

The Secret in the Tomb
The Suicide in the Study
The Shambler from the Stars
The Faceless God
The Grinning Ghoul
The Dark Demon
The Mannikin
The Brood of Bubastis
The Creeper in the Crypt
The Secret of Sebek
Fane of the Black Pharaoh
The Sorcerer's Jewel
The Unspeakable Betrothal
The Shadow from the Steeple
Notebook Found in a Deserted House
Terror in Cut-Throat Cove
The Eyes of the Mummy
Black Barter
The Opener Of The Way
 
Και υπάρχει άλλη μια με τον τίτλο Ερωτικό Φίλτρο, αλλά στ'αγγλικά δεν ξέρω ποια μπορεί να είναι.

 

 

Όπως το είχα φανταστεί. Είναι η συλλογή ''Mysteries of the Worm'' από εκδόσεις Chaosium μαζί με μία- δύο ιστορίες ακόμη. ok, ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Από το βιβλιοπωλείο των εκδόσεων ΑΛΔΕ (πρώτη φορά της είδα πριν από 2 βδομάδες στο Φεστιβάλ βιβλίου Θεσ/νίκης) στην Κέρκυρα πήρα

Τα άγρια ζώα της πόλης - Πέτρος Αργυρίου 1,5 ευρώ

Έλος - Πέτρος Τσαλπατούρος 4 ευρώ

Το Υφαντό του Βαμπίρ - Suzy McKee Charnas 5 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Η πόλη και τ'άστρα, Άρθουρ Κλαρκ
Ακόμα και οι θεοί, Ισαάκ Ασίμοφ
Ο ύπνος των αγαλμάτων, Νίκος Διακογιάννης

Link to comment
Share on other sites

Κουτί σε σχήμα καρδιάς - Joe Hill

H γκρίζα χώρα και άλλες ιστορίες - Θωμάς Μαστακούρης

Το Aυτό - Stephen King

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σαράντα κύματα, έφτασε στα χέρια μου, δώρο του Δημήτρη, φορντίδι δεσποινίδος Μελκιάδες, το Όταν Ξυπνούν οι Εφιάλτες, συλλογή διηγημάτων τρόμου, μεταφρασμένων από το Γιώργο Μπαλάνο.

 

Lady and gentleman, awesome you are.   :first:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

60 ωρες Dean Koontz απο ελευθερο τυπο

Ανελεητος- Montanari το βρηκα προσφορα 3,70

Και τους 2 τομους του Νονου απο την real news

Link to comment
Share on other sites

Από την εκθεση στο Πασαλιμανι:

1. Joe Hill - Nos4a2

2. Robert Shea & Robert Anton Wilson - Illuminatus ( Λεβιάθαν) Γ' Μέρος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με 18 ευρώ:

 

1. Στίβεν Κινγκ - Το παιχνίδι του Τζέραλντ (εκδόσεις Λιβάνη)
2. Ίαν Φλέμινγκ - Ο χρυσοδάκτυλος (εκδόσεις Γαλαξία). Το μόνο που μου έλειπε!!
3. Μάικλ Ντομπς - Οι διεφθαρμένοι (εκδόσεις Bell). Στο βιβλίο αυτό βασίζεται η σειρά House Of Cards.
4. Μισέλ Ουελμπέκ - Η επέκταση του πεδίου της πάλης (εκδόσεις Εστία)
5. Τσαρλς Κάμινγκ - Το ισπανικό παιχνίδι (εκδόσεις Μοντέρνοι καιροί)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από περίπτερο το Μικρόκοσμος, των Μάικλ Κράιτον και Ρίτσαρντ Πρέστον. Εκδόσεις Bell, καινούργια κυκλοφορία.

Edited by BladeRunner
Link to comment
Share on other sites

Πακετακι πρωτοπορια με 29 ευρω

king- θολος, κορακι, κουτζο και ομιχλη

σκακιστικη νουβελα σβαιχ

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πρόωρο δωράκι για την γιορτή μου, Η Πόλη, το νέο αστυνομικό (;) από Διόπτρα. Ανυπομονώ να το ξεκινήσω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρόωρο δωράκι για την γιορτή μου, Η Πόλη, το νέο αστυνομικό (;) από Διόπτρα. Ανυπομονώ να το ξεκινήσω.

 

Ελπίζω να σου αρέσει όσο άρεσε σε μένα. Έχω φτιάξει και τόπικ για τον συγγραφέα στην Αστυνομική Λογοτεχνία. Όσον αφορά το ερωτηματικό που έβαλες... το βιβλίο άνετα ανήκει και σε άλλη κατηγορία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καθυστερημένο δωράκι για τα γενέθλιά μου από τον κουμπάρο μου, Mistborn Trilogy box set από Sanderson. Εγώ τελικά γιατί αγοράζω μόνος μου βιβλία, ακόμα δεν το έχω καταλάβει; :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

καθιερωμενη βολτα στο κεντρο τυπου ξυλοκαστρου και μαζι με το βιβλιο των χαμενων πραγματων του connolly από ελ. τυπο βρηκα σε προσφορα 3 τσεπης bell ( ο κηπος των μυστηριων- mark mills, οι εραστες john connolly, ενας συνιθισμενος ανθρωπος dean koontz)...από 3,9 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

 

Πρόωρο δωράκι για την γιορτή μου, Η Πόλη, το νέο αστυνομικό (;) από Διόπτρα. Ανυπομονώ να το ξεκινήσω.

 

Ελπίζω να σου αρέσει όσο άρεσε σε μένα. Έχω φτιάξει και τόπικ για τον συγγραφέα στην Αστυνομική Λογοτεχνία. Όσον αφορά το ερωτηματικό που έβαλες... το βιβλίο άνετα ανήκει και σε άλλη κατηγορία.

 

 

η δικη μου "ΠΟΛΗ' θα σας...αρεσει πιο πολυ (οτνα τελειωσει βεβαια...) χιχιχ... :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..