Jump to content

12ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Τραγούδι


Nihilio

Recommended Posts

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    39

  • DinoHajiyorgi

    19

  • TheTregorian

    18

  • Παρατηρητής

    17

Μου μένουν 5 ιστορίες για να διαβάσω, ώστε να σχολιάσω έπειτα συνολικά και να ψηφίσω.

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα κι εγώ και σχολίασα. Να πω κι εγώ τον πόνο μου, κάθε φορά που κοιτούσα το αρχείο με τα τι και τα πώς, άλλαζα γνώμη για τους πρώτους τρεις. Και μετά άλλαζα γνώμη και για τους δεύτερους τρεις. Δηλαδή ήξερα ποιους ήθελα για πρώτη τριάδα και ποιους για δεύτερη, αλλά η σειρά μέσα στην κάθε τριάδα άλλαζε κάθε που κοιτούσα το αρχείο μου. Φρίκη, μον σερ. Δύο η ώρα τη νύχτα τελείωσα με την απόφασή μου.

 

Δεν πρέπει να το έχω πει πολλές φορές αυτό, αλλά ρε παιδιά μπράβο. Πολύ ωραία πραμματάκια φτιάξατε αυτή τη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan
Rorico χρωστάει τουλάχιστον ένα, το δικό μου. :Ρ

 

Καλό ήταν ντε. Δεν είχα τι να γκρινιάξω και το άφησα ασχολίαστο. :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ψήφισα κι ἐγώ. Μὲ δυσκολία, φυσικά, καὶ μὲ πολλὲς ἀμφιβολίες γιὰ τὴν κατάταξή μου. Κι αὐτὸ εἶναι πολὺ καλό. Μπράβο, παιδιά! Συγχαρητήρια σὲ ὅλους γιὰ τὸ ἐπίπεδο τῶν διηγημάτων. Ἐπιφυλάσσομαι γιὰ τὰ σχόλια ὁσονούπω. 15 ἱστορίες εἶναι αὐτές! :D

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα κι εγώ και σχολίασα. Να πω κι εγώ τον πόνο μου, κάθε φορά που κοιτούσα το αρχείο με τα τι και τα πώς, άλλαζα γνώμη για τους πρώτους τρεις. Και μετά άλλαζα γνώμη και για τους δεύτερους τρεις. Δηλαδή ήξερα ποιους ήθελα για πρώτη τριάδα και ποιους για δεύτερη, αλλά η σειρά μέσα στην κάθε τριάδα άλλαζε κάθε που κοιτούσα το αρχείο μου. Φρίκη, μον σερ. Δύο η ώρα τη νύχτα τελείωσα με την απόφασή μου.

 

Δεν πρέπει να το έχω πει πολλές φορές αυτό, αλλά ρε παιδιά μπράβο. Πολύ ωραία πραμματάκια φτιάξατε αυτή τη φορά.

Λογικό, εδώ με κάθε ψήφο γίνεται τρελή σφαγή και η κατάταξη της πρώτης τριάδας μεταβάλλεται. Πριν κάτι μέρες είχα πει ότι φαίνεται δύο ιστορίες να φλερτάρουν με την κορυφή. Ε, η μία από τις δύο έχει φτάσει να μην είναι ούτε στην 5-άδα...

 

Υπενθυμίζω σε όλους τους συγγραφείς να ψηφίσουν μέχρι την Τετάρτη. Αλλιώς θα αναγκαστώ να τους αποκλείσω - και σχεδόν οι μισοί δεν την έχουν ρίξει ακόμα τη ψήφο τους, ανάμεσά τους και κάποιοι που βρίσκονται σε ψηλές θέσεις στην κατάταξη.

Link to comment
Share on other sites

ανάμεσά τους και κάποιοι που βρίσκονται σε ψηλές θέσεις στην κατάταξη.

 

Δώσε ονόματα!

Link to comment
Share on other sites

... Να πω κι εγώ τον πόνο μου, κάθε φορά που κοιτούσα το αρχείο με τα τι και τα πώς, άλλαζα γνώμη για τους πρώτους τρεις. Και μετά άλλαζα γνώμη και για τους δεύτερους τρεις. Δηλαδή ήξερα ποιους ήθελα για πρώτη τριάδα και ποιους για δεύτερη, αλλά η σειρά μέσα στην κάθε τριάδα άλλαζε κάθε που κοιτούσα το αρχείο μου.

 

Να ήταν μόνο αυτό! Εγώ δεν είχα μόνο ανά τριάδες προβλήματα, είχα και ανάμεσα σε τριάδες.

Και μετά από ώριμη σκέψη πολλών φορών, μόλις ψήφισα αυτό που ήταν πιο κοντά στην αρχική μου κατάταξη.

So much for thinking!

Ελπίζω οι κύριοι Nihilio και araquel να καταχωρούν τώρα τα νέα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Να ήταν μόνο αυτό! Εγώ δεν είχα μόνο ανά τριάδες προβλήματα, είχα και ανάμεσα σε τριάδες.

Και μετά από ώριμη σκέψη πολλών φορών, μόλις ψήφισα αυτό που ήταν πιο κοντά στην αρχική μου κατάταξη.

So much for thinking!

Ελπίζω οι κύριοι Nihilio και araquel να καταχωρούν τώρα τα νέα δεδομένα.

Τα καταχωρίσαμε, επιβεβαιώνοντας για άλλη μια φορά ότι κάθε, μα κάθε ψήφος αλλάζει την πρώτη τριάδα.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος. Τα διάβασα, τα σχολίασα (ποστς και πμ) και τώρα ψηφίζω.(αφού τα βάλω στην σειρά, καλό ξημέρωμα δηλαδή).

 

Λέω να επανέλθω με oscars καλύτερου χαρακτήρα, ατάκας, σετινγκ και τέτοια, ψήνεστε; Φάση θα χει.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος. Τα διάβασα, τα σχολίασα (ποστς και πμ) και τώρα ψηφίζω.(αφού τα βάλω στην σειρά, καλό ξημέρωμα δηλαδή).

 

Λέω να επανέλθω με oscars καλύτερου χαρακτήρα, ατάκας, σετινγκ και τέτοια, ψήνεστε; Φάση θα χει.

 

Εγώ ψήνομαι. Και όσο πιο πολλά τόσο πιο καλά. (Ε βέβαια, όσο μειώνεται ο χρόνος που απαιτείται να διαθέσεις ο ίδιος τόσο αυξάνονται οι απαιτήσεις σου από τους άλλους.)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψήνομαι. Και όσο πιο πολλά τόσο πιο καλά. (Ε βέβαια, όσο μειώνεται ο χρόνος που απαιτείται να διαθέσεις ο ίδιος τόσο αυξάνονται οι απαιτήσεις σου από τους άλλους.)

 

+1 κι από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψήνομαι. Και όσο πιο πολλά τόσο πιο καλά. (Ε βέβαια, όσο μειώνεται ο χρόνος που απαιτείται να διαθέσεις ο ίδιος τόσο αυξάνονται οι απαιτήσεις σου από τους άλλους.)

 

ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΣΟΥΦΟΥΦΗΤΕΣ

 

 

Ψήφισε κι εσύ ποιος είναι ο μεγαλύτερος σουφουφήτης.

Ο μεγαλύτερος συγγραφέας

ο μεγαλύτερος λογοτέχνης

ο μεγαλύτερος μυθοπλάστης

ο μεγαλύτερος παραμυθάς

ο μεγαλύτερος βάρδος

η ψήφος είναι δική σου και θα καθορίσει ποιος είναι ο μεγαλύτερος από τους ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΣΟΥΦΟΥΦΗΤΕΣ

 

*τα έσοδα από τα μηνύματα θα διατεθούν για την τσέπη του εκδότη των Συμπαντικών Διαδρομών

 

edit: αστείο ήταν κύριε Gema...!

Edited by Παρατηρητής
Link to comment
Share on other sites

η ψήφος είναι δική σου και θα καθορίσει ποιος είναι ο μεγαλύτερος από τους ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΣΟΥΦΟΥΦΗΤΕΣ

 

"For over a thousand years Roman conquerors returning from the wars enjoyed the honor of triumph, a tumultuous parade. In the procession came trumpeteers, musicians and strange animals from conquered territories, together with carts laden with treasure and captured armaments. The conquerors rode in a trimphal chariot, the dazed prisoners walking in chains before him. Sometimes his children robed in white stood with him in the chariot or rode the trace horses. A slave stood behind the conqueror holding a golden crown and whispering in his ear a warning: that all glory is fleeting." (Patton)

 

Ας μην ξεχναμε και το παρελθόν:

post-1004-1238449812_thumb.jpg

Ηλίας Μπλίμπλης, avatar: Jet-Man. sff.gr 2003-2004. Από τους πρώτους Μεγάλους Σουφουφίτες. Αγνοείται η τύχη του μετά το ban του 2004.

Link to comment
Share on other sites

ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΣΟΥΦΟΥΦΗΤΕΣ

Ψήφισε κι εσύ ποιος είναι ο μεγαλύτερος σουφουφήτης.

Ο μεγαλύτερος συγγραφέας

ο μεγαλύτερος λογοτέχνης

ο μεγαλύτερος μυθοπλάστης

ο μεγαλύτερος παραμυθάς

ο μεγαλύτερος βάρδος

η ψήφος είναι δική σου και θα καθορίσει ποιος είναι ο μεγαλύτερος από τους ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΣΟΥΦΟΥΦΗΤΕΣ

 

*τα έσοδα από τα μηνύματα θα διατεθούν για την τσέπη του εκδότη των Συμπαντικών Διαδρομών

Αφού εγώ θα βγω, μην μπείτε στον κόπο να στείλετε μηνύματα. Τα βραβεία είναι κανονισμένα ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω σε όλους τους συγγραφείς να ψηφίσουν μέχρι την Τετάρτη. Αλλιώς θα αναγκαστώ να τους αποκλείσω - και σχεδόν οι μισοί δεν την έχουν ρίξει ακόμα τη ψήφο τους, ανάμεσά τους και κάποιοι που βρίσκονται σε ψηλές θέσεις στην κατάταξη.

 

Εγώ θα ψηφίσω σαν κόμπρα, την Τετάρτη βράδυ.

 

Edit: Θα κάνω και εντύπωση έτσι.

Edited by Arachnida
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αν δεν προλαβαίνεις, σου κάνω forward τους δικούς μου.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αν δεν προλαβαίνεις, σου κάνω forward τους δικούς μου.

 

Σσσσσ... Δεν χρειαζόταν να το πεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ παράταση της διορίας ψηφοφορίας 24 ωρών λόγω του ότι χθες ο σέρβερ ήταν οφ.

 

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ παράταση της διορίας ψηφοφορίας 24 ωρών λόγω του ότι χθες ο σέρβερ ήταν οφ.

Με πρόλαβες. Παράταση 24 ωρών, στέλνετε τα PM σας μέχρι αύριο τα μεσάνυχτα (και περιμένετε κολλημένοι στις οθόνες σας για να δείτε ποιος χρήστης κέρδισε)

Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

Αμέσως μετά ξεκινάει διαγωνισμός με άλλο υποσύνολο κατηγοριών (ε.φ. ; ) ;;;

Link to comment
Share on other sites

Ουφ, επιτέλους τελείωσα με τον σχολιασμό των ιστοριών!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Τώρα βέβαια μου μένει το δύσκολο κομμάτι της ψηφοφορίας και δεν έχω σκεφτεί ακόμη την κατάταξή μου :whistling: Δουλειές, δουλειές... τι να πει κανείς!

 

 

Αμέσως μετά ξεκινάει διαγωνισμός με άλλο υποσύνολο κατηγοριών (ε.φ. ; ) ;;;
Ας το ελπισουμε...

 

Ε, όχι και αμέσως μετά!!! Ήρεμα ρε παιδιά να πάρουμε και μια ανάσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά παιδιά, για τον επόμενο διαγωνσιμό, το συζητήσαμε και αποφασίσαμε όλοι μαζί ότι, λόγω της μεγάλης επιτυχίας του διαγωνισμού φάντασυ ιστορίας και της έντονης επιθυμίας μελών που δεν πρόλαβαν να ανεβάσουν ιστορία στο συγκεκριμένο διαγωνισμό, ο επόμενος διαγωνισμός θα είναι πάλι φάντασυ. If it works, why change it?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..